Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Atomizer MODovi
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 18-10-2015, 23:31   #31
zunomiljan
Veteran

zunomiljan's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 631
Pohvaljen: 727
Nivo reputacije: 148
zunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: UTA by Ubertoot

Nema nista lose da se kaze o njemu. Jednostavno ili ce ti leci ili ne. Dobar i kvalitetan ati. Pazi jedino na tankove jer rezervnih nema u prodaji...

Nema potpisa, kriza, i na tome stedim
zunomiljan nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-10-2015, 00:45   #32
raw2sienna
Veteran

raw2sienna's avatar

Registrovan: Oct 2013
Pohvala: 2,281
Pohvaljen: 3,119
Nivo reputacije: 395
raw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputaciju

Kolko sam ja razgledao tih YT tutoriala i pročitao od PeteC-a /dizajnera originala) na UKVapers ja bi se igrao sa:
- prečnik je i po Peteu od 3 mm pa nagore (3,5-4 mm)
- vate mora biti dosta i više na tesno nego na labavo
(možda ti je kod ovog velikog prečnika na početku smetao taj pri-ukus vate na početku koji se gubi posle pola il tako nešto tanka)
- nemoj previše prime-ovati vatu - samo malo i koji minut da se sama natopi
- visina coila - dosta nisko nad rupicu

Ovako nekako bi ja ako bi.....

raw2sienna nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 19-10-2015, 01:23   #33
zunomiljan
Veteran

zunomiljan's avatar

zunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvalu

Probacu sa tesnijom vatom na 3mm

Staro 19-10-2015, 10:38   #34
darko180
Aktivan član

darko180's avatar

Registrovan: Feb 2014
Pohvala: 60
Pohvaljen: 20
Nivo reputacije: 18
darko180 je na dobrom putudarko180 je na dobrom putudarko180 je na dobrom putu

Mislim da se glavni otvor za vazduh, ispod grejaca, na klonu razlikuje u odnosu na original. Manji je precnik na klonu, tako sam procitao na nekom stranom forumu dok sam pratio tu temu... Tako da je moguce da bolje radi setap sa manjim promerom, nego li preporucen.
darko180 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 11-12-2015, 20:48   #35
MarkoTM
Moderator

Registrovan: Mar 2013
Pohvala: 1,758
Pohvaljen: 1,767
Nivo reputacije: 348
MarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputaciju

Dan druzenja je prosao, pa da probam da sumiram neke utiske. Komplet je identican kao na linku koji cu da okacim ispod, mala razlika u sundjeru ali to je to, svi delovi su identicni.

Izrada odlicna, tragove masinskog ulja sam nasao samo ispod srafa 510 pina i to je sve. Potopio sam ga u deterdzent kao sto i obicno radim, za svaki slucaj, da skine sve necistoce ili tragove masinskog ulja koji se nisu primecivali, pa sam ga ispirao da izbacim miris deterdzenta.

Prva blaga nervoza je bila sa mesinganim srafovima za plus i minus pol i 510. Izgledaju identicno ali nisu a jedan cak ima mali o prsten a drugi nije hteo da uhvati navoje na 510 pa je bilo malo nagadjanja gde koji ide.

Blaga nervoza broj dva su srafovi za grejac. Presekao sam dva grejaca pritezuci ih, pa treci grejac nisam dovoljno pritegao i otpor je setao, pa je cetvrti grejac fino legao. Mozda je vise do toga da se nadje prava mera nego sto su srafovi ostri ali mogu malo da se obrade.

Odgledao sam prvo Todda, Demijana, Bam-a, jos nekog lika pa sam i tim redosledom motao grejace i postavljao vatu. Prvi utisak se sveo na: "Vidi jos jedan Tajfun". Grejac visoko postavljen, 3mm precnik, 0.35 kantal, vata kroz donji prorez pa gornji, dva parceta vate pa po jedan kroz svaki prorez, vata kroz velike proreze. Dosta vazduha, na nivou Tajfuna, malo bolja aroma, 16w, 22w, 18w. Na momente zna da povuce vise tecnosti na grejac ali ne toliko da bi dovelo do curenja, natapanje fenomenalno.

Na kraju se odlucim da probam ono na sta sam navikao, 2.5mm precnik, 0.35mm kantal, grejac spusten maksimalno do rupe za vazduh, veliki prorezi za vatu. Aroma se popravila, vazduh je priguseniji i ovako kako je postavljen rekao bih da je bolji od Tajfuna GT2 sa reducirom. Ima vise vazduha od ruze, para nije toliko gusta ali je dosta blizu, imam ustisak da kada bi se ubacio reducir da bi verovatno bila u istom rangu, mozda cak i bolja od ruze. Para je toplija nego kod ruze ili tajfun gt2 na istih 16w.

Negativne strane, malo je pipavo dok se ne postavi vata par puta ali nista strasno, cisto malo drugacije, nema staklenog tanka, koliko ce ova plastika da izdrzi, videcemo ali nisam preterani optimista. Bilo bi lepo da reducir postane standardni deo paketa kod m2l atomizera jer izgleda da se m2l seli negde preko 20w. Drip tip je uzak dole ali gore dosta siri i meni ne odgovara previse pa sam ga zamenio sa uzim i sve radi ok. Dolazi do malog skupljanja kondezacije ispod baze, sto se na ruzi jednostavno resava odvrtanjem ali ovde moraju prvo da se skinu dva mala srafa. Nije ne znam koja kolicina u pitanju, jedna kapljica na 5ml ali mogla bi da bude znacajna kolicina posle nekog vremena. Ne znam sta bih jos naveo ali dodacu ako se setim.

Jedino sto jos mogu da dodam je da plasticna izolacija ispod baze malo pokriva rupu za vazduh od AFC-a, e sad da li je to dobro ili lose ne znam.

Kod:
https://www.fasttech.com/p/2778100
MarkoTM nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-12-2015, 22:18   #36
Guru
Banned

Registrovan: Mar 2014
Pohvala: 2,051
Pohvaljen: 4,807
Nivo reputacije: 0
Guru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputaciju

Znaci sa GT-T V2 sam miran prakticno
Guru nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-12-2015, 23:49   #37
zunomiljan
Veteran

zunomiljan's avatar

Ni ja se nisam nasao sa 3mm precnikom koila. A sto se tice stavljanja vate imas i mnogo jednostavniji od tog provlacenja kroz rezove. Pogledaj na yt. Posto je meni ovo zadnjih mesec-dva primarni atomizer mogu da kazem da je fantastican. Sipaj i vozi. Jednom nedeljno promenim vatu, u tank stane 5ml tecnosti, pa sa sobom vise ne nosim ni tecnost. Ako je vata dobro stavljena nema ni curenja ni grgoljenja ni dry hitova. Takodje sam jedino zamenio driptip. Suvise je sirok za m2l. Otpor je takodje konstantan tako da je dobar i za tc(ja se nisam nasao u tc vejpu). A sto se tice pinova, nisam imao nikakvih problema sa presecanjem zice

Staro 12-12-2015, 00:16   #38
nikitref
Iskusan član

nikitref's avatar

Godine: 37
Pohvala: 283
Pohvaljen: 131
Nivo reputacije: 41
nikitref ima čime da se ponosinikitref ima čime da se ponosinikitref ima čime da se ponosinikitref ima čime da se ponosinikitref ima čime da se ponosinikitref ima čime da se ponosinikitref ima čime da se ponosinikitref ima čime da se ponosinikitref ima čime da se ponosinikitref ima čime da se ponosi

Skoro mesec dana samo njega koristim. Od prvog setup-a prečnik koila mi je 2,5mm i vatu provlačim da bude tesnije. Ne stavljam je kroz rezove. Drip sam odma zamenio jer je preveliki. I to je jedino sto mi se nije svidelo kod UTA. Do sad mi se nije desilo da procuri, grgolji, dry hitovi. Posle raznih LemOOa, Erlova, Tajfuna, V4 kayfun koje sam prodavao u roku od mesec dana ili ih ćušnuo negde u policu UTA ostaje zauvek kod mene(dok ne padne ne slomi se tank i postane ne upotrebljiv)
@Guru Znači nisi!

Using Tapatalk
nikitref nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-12-2015, 00:23   #39
Guru
Banned

Guru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputaciju

Znaci nisam, dobro, imam jos igarckica

Setapuj lepo Tayfun ako imas i dalje pa malo bolje uporedi.
Staro 12-12-2015, 01:38   #40
Gorki
Veteran

Gorki's avatar

Registrovan: Feb 2012
Pohvala: 3,261
Pohvaljen: 3,580
Nivo reputacije: 551
Gorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputaciju

Daj bre Guru, nemoj da zrachis. Imam i ja Taju, parim upravo na njoj, i kida. Znas i ti, a znam i ja, da kida. Al' nemoj da ih poredis, ako nemas tj. nisi probao oba atija. Bzv je.

Ja licno jedva cekam da mi stigne UTA, pa da bacim poredjenje.

It's tulip time in Holland. Two lips are calling me.
Gorki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 12-12-2015, 09:11   #41
Guru
Banned

Mudro zboris
Staro 24-12-2015, 23:48   #42
Betrayer
Video recenzent

Betrayer's avatar

Registrovan: Aug 2012
Godine: 30
Pohvala: 134
Pohvaljen: 6,606
Nivo reputacije: 889
Betrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputaciju

Hvala @MarkoTM
Biće recenzija u toku sledeće nedelje.

https://www.youtube.com/user/edoqrca
Betrayer nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 25-12-2015, 10:26   #43
Impuls
Senior

Impuls's avatar

Registrovan: Jan 2013
Godine: 53
Pohvala: 908
Pohvaljen: 962
Nivo reputacije: 157
Impuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvalu

Ah, sve cekam da ga neko uporedi sa Ruzom...
Impuls nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-12-2015, 10:46   #44
zunomiljan
Veteran

zunomiljan's avatar

Bet, da ti bude jasno odmah:naebaces ovako ili onako UTA vs ROSE, bice ovo zanimljivo. Mozda cak i neki uporedni test???

Staro 25-12-2015, 11:07   #45
_Vlad_
Iskusan član

_Vlad_'s avatar

Registrovan: Jul 2015
Pohvala: 88
Pohvaljen: 105
Nivo reputacije: 30
_Vlad_ ima čime da se ponosi_Vlad_ ima čime da se ponosi_Vlad_ ima čime da se ponosi_Vlad_ ima čime da se ponosi_Vlad_ ima čime da se ponosi_Vlad_ ima čime da se ponosi_Vlad_ ima čime da se ponosi_Vlad_ ima čime da se ponosi

Kako ovo mislite da poredite sa ruzom ?
Pre ce biti poredjenje sa taifunima, hurricane, Tilemahos itd

Sa vecom rupa ispod coila (sem ako sam pomesao, ruza je 1.8mm a UTA 2.5-3mm) ne moze da se poredi. Skroz drugaciji osecaj i stil parenja. Otvoren sam za ispravke ako postoji neki reducir u kitu koji nisam primetio kad sam ja gledao.

_Vlad_ nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Atomizer MODovi

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 02:48 sati.