Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Raspršivači > Kliromizeri
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 23-06-2012, 14:23   #151
dudasd
Iskusan član

dudasd's avatar

Registrovan: Apr 2012
Pohvala: 16
Pohvaljen: 19
Nivo reputacije: 37
dudasd je na dobrom putududasd je na dobrom putududasd je na dobrom putu
Uobičajeno Re: eGo 2.4ml CC (Coil Changeable) clearomizer

Ja više neću rizikovati da bilo koju sumnjivu tečnost ubacim u CC. Juče sam s lokalnim momkom utvrdila da je problem curenja bio negde u cevčici kućišta, naravno, uvek postoji mogućnost fabričke greške, ali uopšte nije isključeno da su loše tečnosti doprinele - bilo je mnogo kondenza i prštanja. Pošto nismo umeli da sredimo problem na licu mesta, kućište je zamenjeno, klir radi perfektno, samo što u njega više neće ući ništa što nije Dekang i Joyetech. Ovo je tako lepa naprava da je stvarno grehota mučiti je.
dudasd nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 23-06-2012, 21:33   #152
chikavili
Veteran

chikavili's avatar

Godine: 48
Pohvala: 2,179
Pohvaljen: 3,265
Nivo reputacije: 511
chikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od liberprint Vidi poruku
Slicna je situacija i sa zeninim ego-t koji nisam pipnuo mesec dana do pre neki dan dok nije pocela da koristi CC. Nisam mogao da verujem da je fitilj skoro skroz beo.
Koristim na ego-T tecnosti iz domace radinosti, ali od proverenog "domacina" i nemam nikakve probleme ni sa curenjem, ni sa prljanjem, niti sa bilo cim drugim
chikavili nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 23-06-2012, 21:46   #153
Shaka Zuluf
Ego-T Master

Shaka Zuluf's avatar

Registrovan: Sep 2011
Pohvala: 1,223
Pohvaljen: 2,119
Nivo reputacije: 0
Shaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputaciju

Dekang sam koristio jako kratko, samo mi je 555 donekle odgovarao. Na PG bazi je prljao atomizer mozda cak i vise nego FA, manje nije sigurno.

Ni Joyetech tecnosti koje koristim nemaju te "self cleaning" aditive: prljaju atomizer kao i sve druge "normalne" tecnosti (normalna= nije Gold Ducat, ChocoMint, itd...)
Shaka Zuluf nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 23-06-2012, 21:57   #154
Cha Du-Ri
Veteran

Cha Du-Ri's avatar

Registrovan: Jan 2012
Pohvala: 659
Pohvaljen: 956
Nivo reputacije: 225
Cha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvalu

Gold i Choco ja jos nisam sreo slicne.
Cha Du-Ri nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 23-06-2012, 22:09   #155
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

E-cig: Proteus&Penelope P3&Tilemahos X1
Pohvala: 281
Pohvaljen: 757
Nivo reputacije: 208
Mesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvalu

Juce dva tanka Ducata i danas moralo da padne ciscenje.

Ali tesko je uzdrzati se od njega kad je vrhunski ukus. I potvrdilo se ono sto si mi rekao da on treba da odstoji i duze od 2 nedelje. Posle inicijalne 2 nedelje mi se cak nije ni dopao, bio mi je 'nako... pa je odstojao preko mesec dana... sad bih ga popio.

Mesecar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 23-06-2012, 22:45   #156
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

E-cig: Proteus&Penelope P3&Tilemahos X1
Pohvala: 281
Pohvaljen: 757
Nivo reputacije: 208
Mesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvalu

Posto je na pocetku teme bilo pitanje da li posebno dobro radi na eGo-T modu u odnosu na druge baterije, jer sam napisao da mi tako deluje, veceras dobih kratko objasnjenje.

Naime, upuceniji su mi pojasnili da mod na 3.3v u "belom" rezimu radi kao PWM. U odnosu na to, klasicne baterije koje rade na 3.3v ne mozemo ni porediti, dok twist na 3.3v radi kao, citiram, "obican buster".

Ovo mi je sada jasnije zahvaljujuci ZoranK-u. Mozda bi mogao dodatno malo da pojasni na temi o modu kada nadje vremena.

Mesecar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 23-06-2012, 23:00   #157
ZoranK
Veteran

ZoranK's avatar

Registrovan: Feb 2012
Pohvala: 489
Pohvaljen: 767
Nivo reputacije: 0
ZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvalu

Pa nema tu mnogo šta da se priča - eGo-T mod u belom režimu radi kao PWM uredjaj, a u žutom(?) kao standardan buck/booster DCtoDC konvertor. PWM su i sve standardne eGo baterije, Twist je buck/boost.

A o razlici PWM i buck/boost modova na forumu je već bilo dosta reči, ne bih da sad sve to ponavljam...
ZoranK nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 24-06-2012, 17:15   #158
vesa0108
Prijatelj foruma

vesa0108's avatar

Registrovan: Oct 2011
Godine: 42
Pohvala: 2,443
Pohvaljen: 2,548
Nivo reputacije: 552
vesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputaciju

Juče sam i ja dobio toliko hvaljeni eGo 2.4ml CC,pa nakon dva isparena tanka da prenesem prve utiske .
Na mom primerku sam izmerio otpor od 2 oHma(što i nije loše,više mi odgovara nego da je 1,8 oHma),par puta zbog dolivanja odvijao i zavijao i zasad nema pucanja plastike na tip-u.
Aroma je izraženija na njemu zato što je grejač postavljen visoko i nema pregrada na na tip-u kao kod tanka(znači izraženija ne bolja).
Pare ima dosta,za razliku od Vivija ovaj pravi paru kao lokomotiva,to me je baš iznenadilo,što se pare tiče može ladno da se poredi sa eGo-T LR.
TH je isti kao na eGo-T/C,i kao na Viviju,ni bolji a ni gora.
Sve u svemu ovo je vrlo zanimljiva stvarčica za prilično malu lovu,neće mi sigurno zameniti eGo-C,ali sigurno se neće ni baciti,realno više sam sa CC-om zadovoljan nego sa Vivi-jem i svim clirovima koje sam do sad probao .

Love me or hate me I don't care
vesa0108 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-06-2012, 20:56   #159
vesa0108
Prijatelj foruma

vesa0108's avatar

vesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputaciju

I meni je naprso tip,vrlo lepo zamišljen clir ali loše odrađen tip,zalepio sam ga ali ne verujem da će dugo trajati,samo se pitam kad će onaj metalni deo sa navojem da se izvuče iz plastičnog.
Ako neko ima viška jedan tip rado ću ga prihvatiti .

Staro 26-06-2012, 21:12   #160
TomcaT
Aktivan član

TomcaT's avatar

Pohvala: 12
Pohvaljen: 3
Nivo reputacije: 34
TomcaT je na dobrom putu

Meni se vec izvukao navoj, odmah, pri pucanju, tako da sam to resio na nacin ne tako lep za oko, ali sam siguran da ce trajati, jer od kako sam zalepio nemam probleme.

Prvo sam zalepio navoj, tako sto sam oblozio lepkom tip iznutra (prethodno ocistio sav preostali lepak), i stegao tako da se pukotina spoji. Kada se osusio lepak, probao sam da zategnem tip, i video da se spoj i pored toga i dalje siri na pukotini, tako da sam onda presao lepkom preko tipa na spojevima (oba, za svaki slucaj), ostavio da se osusi, posle presao jos jednim slojem, i od onda nemam probleme...
Priložene Slike
File Type: jpg IMAG0087.jpg (77.8 KB, 59 pregleda)

TomcaT nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-06-2012, 21:48   #161
vesa0108
Prijatelj foruma

vesa0108's avatar

Dobro si to uradio,moj je za nijansu vizuelno lepše zalepljen,ali najveći problem je idalje Loctite lepak,Loctite je Cijanoakrilat-nadražuje oči disajne organe i kožu,nisam siguran ni kako reaguje kad je u dodiru sa PG-om ili VG-m,da li se topi ili ne.
Šta znači onda zdraviji način unošenja nikotina u organizam ako je tu prisutan super lepak,naravno ovo je samo moje viđenje ovog problema,možda nekom i nesmeta prisustvo super lepka u e-cig .

Staro 26-06-2012, 21:53   #162
TomcaT
Aktivan član

TomcaT's avatar

Pohvala: 12
Pohvaljen: 3
Nivo reputacije: 34
TomcaT je na dobrom putu

Citat:
Originalna poruka od vesa0108 Vidi poruku
najveći problemje idalje Loctite lepak je Cijanoakrilat nadražuje oči disajne organe i kožu,nisam siguran ni kako reaguje kad je u dodiru sa PG-om ili VG-m
Ne znam kako reaguje u dodiru sa PG-om ili VG-om, ali, ja sam sacekao jedan dan, da se lepak potpuno osusi, i tek kada je nestao onaj specifican miris super lepka poceo da ga koristim. Kada je potpuno osusen, tesko da moze imati bilo kakve efekte, evo vec nekoliko dana nema ni najmanjeg traga od mirisa super lepka!
Pored toga, dodiri koje na ovaj nacin lepak ima sa juice-om su minimalni (lepak je spolja, samo je malo popunio pukotinu, a sa unutrasnje strane (gde sam zalepio navoj) nema bas nikakve dodirne tacke sa juice-om.

Uostalom, ako se odlucis na korak koji sam ja uradio, ili bilo sta vezano za navoj, kada ti otpadne (nadam se a nece), videces da tu vec ima lepka, tako da... ti ga fabricki dobijas vec sa njim.

TomcaT nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-06-2012, 22:01   #163
vesa0108
Prijatelj foruma

vesa0108's avatar

Ma ok,ovo je samo moje razmišljanje,moguće i da nema ili ima minimalnih dodirnih tačaka sa super lepkom,ali opet je prisutna doza sumnje da to možda nije baš najzdravije.
U principu svako odgovara sam za svoje postupke pa je na njemu da odluči šta je dobro a šta ne .

Staro 26-06-2012, 22:06   #164
tabby
Prijatelj foruma

Pohvala: 1,296
Pohvaljen: 2,357
Nivo reputacije: 456
tabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputaciju

Ja nemam te probleme --> ne koristim ga

Salu na stranu,resice se to uskoro,vec su najavili da ce izbaciti novi i bolji tip,prva verzija uvek ima neke nedostatke
tabby nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-06-2012, 22:10   #165
tabby
Prijatelj foruma

Pohvala: 1,296
Pohvaljen: 2,357
Nivo reputacije: 456
tabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od vesa0108 Vidi poruku
Dobro si to uradio,moj je za nijansu vizuelno lepše zalepljen,ali najveći problem je idalje Loctite lepak,Loctite je Cijanoakrilat-nadražuje oči disajne organe i kožu,nisam siguran ni kako reaguje kad je u dodiru sa PG-om ili VG-m,da li se topi ili ne

PG pojede super lepak,ja sam vec pisao o tome,cak se i oseca prilikom parenja zadah na super lepak,moze da posluzi kao neko trenutno resenje,mozda 1 dan,vec za nekoliko dana super lepak se raspadne,informacija iz prve ruke
tabby nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Raspršivači > Kliromizeri

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 22:44 sati.