Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak
Zaboravljena šifra? Registracija

Početnički kutak Pomoć novim i potencijalnim korisnicima elektronskih cigareta

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 15-02-2018, 21:01   #91
IceBrain89
Nov član

Registrovan: Feb 2018
E-cig: WISMEC RX GEN3
Pohvala: 0
Pohvaljen: 3
Nivo reputacije: 1
IceBrain89 je na dobrom putu
Uobičajeno Re: Vejp- potreba, zavisnost ili hobi?

Otelo se I nema nameru da stane....
Uvek ce izlaziti nesto novo I interesantno sto zelimo da imamo I probamo...

---------- Post dodan 15-02-2018 u 21:04 ----------

To naravno ne mogu da osporim... Ali ako pricamo o vejpu kao hobiju... Moze da se potrosi na njega mnogo...
IceBrain89 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 15-02-2018, 22:29   #92
zoran puf puf
Iskusan član

zoran puf puf's avatar

Registrovan: Nov 2017
E-cig: Aura Mini, e-pipe F-30
Pohvala: 72
Pohvaljen: 67
Nivo reputacije: 18
zoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svima

Један мањи мод и један стартер кит. Доста.
Друга је прича то што понекад удавим саговорнике причом о вејпу када ме спонтано у комуникацији питају "Шта ти је то?" или "Откуд сад то?" То "то" им није требало
zoran puf puf nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 16-02-2018, 03:14   #93
gojkov
Veteran

Registrovan: Dec 2013
Godine: 50
E-cig: nemesisi,subtankmini sa redu.bajka,heron,ruza,kaje
Pohvala: 3,074
Pohvaljen: 918
Nivo reputacije: 192
gojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalu

pa zavisi ,moze i vise modova a da nije skupo,6-7 nemesisa <100 evra .6-7 raznih atija,kupljenih na forumu od 1500-2000din < 100 evra,diy tecnosti, pa podeli to na 4 godine parenja, vise sam potrosio na guz papir

gojkov je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 16-02-2018, 12:44   #94
Danone
Senior

Registrovan: Jun 2017
Pohvala: 121
Pohvaljen: 144
Nivo reputacije: 35
Danone ima čime da se ponosiDanone ima čime da se ponosiDanone ima čime da se ponosiDanone ima čime da se ponosiDanone ima čime da se ponosiDanone ima čime da se ponosiDanone ima čime da se ponosiDanone ima čime da se ponosiDanone ima čime da se ponosiDanone ima čime da se ponosi

Citat:
Originalna poruka od IceBrain89 Vidi poruku
Otelo se I nema nameru da stane....
Uvek ce izlaziti nesto novo I interesantno sto zelimo da imamo I probamo...

---------- Post dodan 15-02-2018 u 21:04 ----------

To naravno ne mogu da osporim... Ali ako pricamo o vejpu kao hobiju... Moze da se potrosi na njega mnogo...
Ako se oprema kupuje kada iskrsne povoljna prilika i cuva se ona moze da se proda za priblizno isti novac za koji je i kupljena

Tako da ja to i ne vidim kao neki veliki trosak vise kao zarobljen novac
Danone nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 16-02-2018, 13:01   #95
Nexus
Iskusan član

Nexus's avatar

Registrovan: Feb 2016
Godine: 27
E-cig: iPower 80W, Kaja, egrip..
Pohvala: 180
Pohvaljen: 80
Nivo reputacije: 25
Nexus je poznat svimaNexus je poznat svimaNexus je poznat svimaNexus je poznat svimaNexus je poznat svimaNexus je poznat svimaNexus je poznat svima

Odlaženje u krajnost i skupljanje "bespotrebne" opreme, konstantna kupovina i potražnja iste, te prodaja kako bi se imalo novca da se kupi nešto novo, drugačije.. Nije problem samo vejpa, već cele civilizacije u široj perspektivi. To lično nazivam potrošačkim ludilom, i postoji u svim sferama života, od sitnica kao kupovine odeće, obuće, šminke, tehnike, preko nakita do automobila i nekretnina.. Neko ima različite preference, a kada baš nešto voliš i u čemu se pronađeš, onda to postaje još izraženije kao što je vejp oprema kod vejpera. Time se čovek sklanja od svakodnevnog stresa. Kome smeta ta potreba da stalno kupuje novu opremu i da se stalno bavi time i istražuje svet vejpa, onda je to problem i rešava se jednostavno, pronalaženjem "primarnijeg" hobija u odnosu na vejp. Kome ne smeta, onda nije problem već hobi, malo skup hobi ali dokle god ga to čini ispunjenim, to je valjda ok. Sve je negde u glavi, a vejp treba da nam pomogne..

I ja zapadnem u tu dubiozu da želim da se nakupujem svega i svačega, onda očekujem da mi to stigne, to jeste sve draž samo po sebi. Posle nekog vremena me prođe to ludilo pa se zaokupim drugim stvarima, a vejp bude tu negde, uvek pri ruci. Mislim da je to okej dokle god skpljamo opremu koju nameravamo i da koristimo, pa se posle malo smirimo. Ako to konstantno traje, mislim da ima toliko lepih stvari u životu da ne trebamo toliko da budemo orijentisani samo na vejp. Trebamo više da čitamo stranice tipa "u slobodno vreme" kao osveženje.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ !!! ПОД МАЧ БАТО !!! ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Nexus nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 16-02-2018, 21:21   #96
zoran puf puf
Iskusan član

zoran puf puf's avatar

Registrovan: Nov 2017
E-cig: Aura Mini, e-pipe F-30
Pohvala: 72
Pohvaljen: 67
Nivo reputacije: 18
zoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svima

Ja se slažem sa većinom što si napisao i samo bih dodao da skoro nigde kao među vejperima nisam video da ljudima zasmetaju neke nebitne ili čak nepostojećće sitnice i razlike u ukusu, opremi ili setapu.
Ja posmatram ljude ovde i srećan sam što sam pre svega jednostavan korisnik vejp uređaja i što nemam nameru da menjam opremu, srljam u kupovine pa posle prodajem itd.
Svet se strahovito ubrzao u svakom pogledu, promene su munjevite i jednostavno sečem nebitne stvari iz života.
U ovom ludom svetu biće vam lakše ako ste jednostavni i nesrljate.

Sent from my MI 5C using Tapatalk
zoran puf puf nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-02-2018, 15:44   #97
Goran_M.
Senior

Goran_M.'s avatar

Registrovan: Mar 2015
Pohvala: 328
Pohvaljen: 1,384
Nivo reputacije: 190
Goran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputaciju

Ja otkad parim, a evo ide šesta godina, nikad nisam pretjeriva sa gomilanjem opreme... Dva Moda, dva, tri atomizera i doviđenja. Radije ću nakupovat zalihe baze i arome.
Potreba - da ali ne tolika da sad život ovisi o tome.
Ovisnost - da, ali se može i bez toga... jednom... nekad... u budućnosti.
Hobby - ne.

Eleaf iStick Pico + Merlin RTA, iStick 40W TC + Kangertech Protank ll, iStick 30W + Kayfun Lite Pawns
Goran_M. nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 07:10 sati.