Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Baze
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 06-12-2017, 14:39   #646
BobanNB
Veteran

BobanNB's avatar

Registrovan: Feb 2015
Godine: 45
E-cig: Piko-Ruža Bajka Fenomenon i ostala potpora
Pohvala: 201
Pohvaljen: 1,327
Nivo reputacije: 290
BobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputaciju
Uobičajeno Re: Razredjivanje i mesanje baza

Ко осето разлику 51/49 од 50/50 ја га љубим у дупе.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ палца

ко ме зна, разумеће....ко не зна, мораће
BobanNB nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 06-12-2017, 16:36   #647
Pukan
Veteran

Pukan's avatar

Registrovan: Oct 2013
Godine: 41
Pohvala: 5,683
Pohvaljen: 3,269
Nivo reputacije: 428
Pukan ima reputacijuPukan ima reputacijuPukan ima reputacijuPukan ima reputacijuPukan ima reputacijuPukan ima reputacijuPukan ima reputacijuPukan ima reputacijuPukan ima reputacijuPukan ima reputacijuPukan ima reputaciju

@BobanNB
+1

Sent by ubogi plebs
Pukan nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 21-07-2018, 21:01   #648
Gaga Kanasta
Senior

Registrovan: Aug 2017
E-cig: Imam
Pohvala: 662
Pohvaljen: 302
Nivo reputacije: 70
Gaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosi

Pokvarila mi se baza,imam pitanje,tri u stvari.
1.Ako bazu držim u frižideru,da li je potreban da prođe neki period da se vrati u normalno stanje kada je izvadim iz frizidera da pravim tečnost?
2.Isto pitanje za arome(iako se nisu pokvarile ali i one će u frižider)
3.Šta se dešava tečnostima ako ih napravim i stavim u mračno u frižider,smeta li steepingu tj.formiranju ukusa?
Ako sam promašio temu,prebacite u odgovarajuću.
Gaga Kanasta je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 21-07-2018, 21:11   #649
dgproduction
Veteran

dgproduction's avatar

Registrovan: Nov 2015
E-cig: Chauvet Hurricane 700
Pohvala: 1,223
Pohvaljen: 1,396
Nivo reputacije: 263
dgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputaciju

Meni se arome pokvarile i u frizideru inace neki proizvodjaci ne preporucuju da se arome drze na 8,9C koliko vecina nas ima u friziderima, a sto se baze tice pa ja je drzim i frizideru, kad resim da muckam sipam aromu i nalijem bazu i cao zdravo, ne cekam bazu da se zagreva i slicno.

A ovo pod tri, da smeta ako ih gurnes odmah u friz, ako tecnost sazrela i hoces da joj produzis vek onda je gurni u friz.

I need a beer
dgproduction je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 21-07-2018, 21:54   #650
Gaga Kanasta
Senior

Gaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosi

Prvenstveno me za baze interesuje.Jedna mi se skroz pokvarila,a druga mi smrducka.Ne znam šta mi bi da narucujem i čekam po 20 dana baze po vrućini iz Španije,a iz Poljske su mi 6-7 dan na adresi.Hvala,odoh Inavere da parkiram u frižider.
Staro 21-07-2018, 23:01   #651
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 42
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 10,565
Pohvaljen: 15,148
Nivo reputacije: 2432
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Koliko se sećam, nešto smo ovde pisali

http://www.e-cigserbia.com/showthread.php?t=222

"The needs of the many outweigh the needs of the few."
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 21-07-2018, 23:46   #652
Gaga Kanasta
Senior

Znam da sam citao negdje...Parkirao sam ja vec neotvorene bocice iz Inavere u kutiju pa u friz pa sta bude.Moguce da je do toga sto su baze putovale 3 sedmice,a jul je.Ko zna kako to posta skladisti u medjuvremenu...Svakako Pink-Mule baj baj.
Staro 25-09-2018, 20:58   #653
hekata
Iskusan član

Registrovan: May 2018
Godine: 48
E-cig: ego mega twist+cubis pro
Pohvala: 217
Pohvaljen: 122
Nivo reputacije: 22
hekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosi

Vec sam kukumakala da mi ode grlo od grebanja i Brazza mi je poslao VG, ali i PG. Odokativno sam sipala malo vg u smuckanu tecnost, i manje grebe. E sad, htela bih da napravim novu tecnost, ali sa ovim kalkulatorima koje imam, nemam ovo sto ja hocu, pa molim nekog iskusnijeg. Naime, imam bazu totally red od 100mg, 60 pg/40vg. imam neutralnu bazu takodje 60 pg/40vg i imam Brazzin cist pg i vg. Htela bih da napravim 100 ml sa 9% nikotina, ali 60 vg i 40 pg. aroma je FA Max bland, uzela bih 2% arome. Otprilike znam kako bih trebala, ali me buni postotak vode. Znam da je u gotovoj bazi vec ima, ali mi tu vec racunica ode i tri lepe...pa bolje da se ja ne predoziram, nego da pitam...
hekata nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-09-2018, 22:42   #654
dragon
Veteran

dragon's avatar

Registrovan: Jan 2016
Pohvala: 1,306
Pohvaljen: 1,462
Nivo reputacije: 212
dragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputaciju

@hekata voda ti netreba, napravi bez destilisane vode
vodu nikada ne koristim
dragon nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 25-09-2018, 23:34   #655
zajchik
Moderator

zajchik's avatar

Registrovan: May 2015
Godine: 44
E-cig: istick30, k-box40w, presa75w, evicVT, nemesis
Pohvala: 2,797
Pohvaljen: 2,336
Nivo reputacije: 427
zajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputaciju

Prvo jedan dobronameran savet. Molim te ne koristi procente za nikotin nego mg/ml jer lako dolazi do greške kao u tvom zadnjem postu. 9% nikotina je 90mg/ml što sigurno ne koristiš za parenje. Čak i u svim calculatorima uvek koristi mg/ml, tako nikad nećeš pogrešiti.
Ovako bez računanja. Ne možeš sa tom neutralnom bazom napraviti 60vg tečnost iz prostog razloga jer ima više pg i u jednoj i u drugoj bazi, jedino dodavanjem čistog vg koji si dobila moguče je povećati procena vg u tvojoj tečnosti. Za to je potrebna malo viša matematika za koju sada i nisam baš sposoban, radim treću, ali ako ne izračuna niko, ja ću pokušati sutra da ti pomognem kada sam bistre glave.
Edit
Pokušao sam

Iznad crte je tečnost sa 60%PG, a ispod crte 60%VG. S tim ako baš ideš u sitna crevca onda smanjiš N. Bazu (neutralna baza) za 2ml da ne bi pokvarila računicu zbog dodavanja arome.
PS
Ako neko misli da nije ok računica neka me ispravi. Mada mislim da ni#am pogrešio jer je kalkulator već izračunao. Samo sam zamenio mesta PG i VG i došao da razlike od 18.20 ml VG kojih treba dodati da bi bio suprotan odnos PG/VG.
Uh nadam se da si me shvatila, ovi deugi i ne moraju da shvate nije im potrebno.

"Nesposobni posjeduju tu sposobnost da onesposobe sposobne".
zajchik je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-09-2018, 00:50   #656
Bratzza
Senior

Bratzza's avatar

Registrovan: Dec 2017
Godine: 48
E-cig: eGoOneKF3 Nugget x Hastur
Pohvala: 711
Pohvaljen: 382
Nivo reputacije: 69
Bratzza ima čime da se ponosiBratzza ima čime da se ponosiBratzza ima čime da se ponosiBratzza ima čime da se ponosiBratzza ima čime da se ponosiBratzza ima čime da se ponosiBratzza ima čime da se ponosiBratzza ima čime da se ponosiBratzza ima čime da se ponosiBratzza ima čime da se ponosiBratzza ima čime da se ponosi

Citat:
Originalna poruka od hekata Vidi poruku
...Naime, imam bazu totally red od 100mg, 60 pg/40vg. imam neutralnu bazu takodje 60 pg/40vg i imam Brazzin cist pg i vg. Htela bih da napravim 100 ml sa 9% nikotina, ali 60 vg i 40 pg. aroma je FA Max bland, uzela bih 2% arome. Otprilike znam kako bih trebala, ali me buni postotak vode. ...
Mozda bi ovo bilo resenje.... Na desnoj strani je recept ... ne treba ti voda i ne koristis neutralnu bazu u ovom slucaju. Samo PG i VG uz nikotinsku Bazu Totally red od 100mg/ml i naravno aromu 2%

[IMG][/IMG]
Bratzza nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 26-09-2018, 07:28   #657
Dj_
Senior

Dj_'s avatar

Registrovan: Mar 2018
Pohvala: 357
Pohvaljen: 308
Nivo reputacije: 81
Dj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosi

A zašto ne treba voda u VG?
Pogotovo kad dolazi hladno vreme?

[u čist VG stavi ~5% H2O, to će na kraju u 40/60 PG/VG biti ~3%, 50/50 2.5%]
Dj_ nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-09-2018, 08:24   #658
Raka 1971
Moderator

Raka 1971's avatar

Registrovan: Mar 2016
Godine: 47
E-cig: vt75 nano+kaja prime
Pohvala: 461
Pohvaljen: 2,510
Nivo reputacije: 451
Raka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputaciju

@Dj
Slažem se u potpunosti.
Po default-u u čist VG obavezno sipam 5% redestilisane vode i tako "razređen" VG koristim u mixevima.

Sa druge strane u mixevima gde je odnos PG/VG 60/40, 50/50, pa čak i 40/60 sama količina PG-a je dovoljna da "razredi" PG.

U mixevina gde VG prelazi 60% voda je, po mom mišljenju obavezna , bez obzira na godišnje doba.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Raka 1971 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 26-09-2018, 09:05   #659
Dj_
Senior

Dj_'s avatar

Registrovan: Mar 2018
Pohvala: 357
Pohvaljen: 308
Nivo reputacije: 81
Dj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosi

Tako je
Ja isto tako radim/pravim odavno/godinama.
Dj_ nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-09-2018, 09:11   #660
zajchik
Moderator

zajchik's avatar

Registrovan: May 2015
Godine: 44
E-cig: istick30, k-box40w, presa75w, evicVT, nemesis
Pohvala: 2,797
Pohvaljen: 2,336
Nivo reputacije: 427
zajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputaciju

Mislim da smo apsolvirali da je važnije da dodavanjem vode spustimo tačku ključanja vg i pg nego to da li je tečnost pregusta ili da dobijemo koji ml više tečnosti. Ja po defaultu dodajem 10% na količinu vg. Do sad sam koristio sve vrste atomizera i nikad ni sa jednim nisam imao nikakvih problema u vidu curenja, prenatapanja.... Itd. Čak mi se tečnosti u kojima ne dodajem vodu ne svidjaju jer nema onog poznatog cvrčenja i pucketanja koje život znače. Uživam u tome kada krene da cvrči. Što ne znači da je neispravno uopšte ne dodavati vodu. Nije pogrešno kako god se oluči sam korisnik. Koliko se sećam bilo je kolega koji dodaju i 20% ali sa mnogo većim procentom vg negde oko 70 i 80%vg.

"Nesposobni posjeduju tu sposobnost da onesposobe sposobne".
zajchik je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Baze

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 21:05 sati.