Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Elektronske cigarete - modeli
Zaboravljena šifra? Registracija

Elektronske cigarete - modeli Karakteristike, opisi i diskusije o modelima e-cigareta

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 16-06-2018, 18:16   #1
shone29
Moderator

Registrovan: Apr 2017
E-cig: AegisLegend&ZeusDual
Pohvala: 393
Pohvaljen: 667
Nivo reputacije: 148
shone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalu
Uobičajeno Artery pal

Artery pal aio dolazi u sledecim bojama:

- Azure resin
- Black
- Blood diamond
- Carbon fiber
- Crack paint
- Grey
- Red

Na zadnjoj strani kutije se nalazi kratko upozorenje, kao i informacija koje boje su poklopci uredjaja i koja je verzija, to jest koliko ml skuplja tank, tu se takodje nalazi i sigurnosni kod.

U kutiji se nalazi:

- Artery pal kit
- Dva grejaca
- Rezervno staklo za tank
- Micro usb kabl
- Rezervni o ringovi
- Novcic (kovanica) kasnije cu reci za sta sluzi
- Uputstvo
- Sertifikat
- Garancija

Ja sam dobio uredjaj sa poklopcima "Blood diamond" i prilicno lepo izgleda. Pored ovog stila poklopaca prilicno mi se svidja i azure resin. Poklopci mogu da se menjaju, to jest da se dokupe posebno i da se menjaju po zelji. Ispod svakog poklopca se nalaze magneti koji ih drze dosta cvrsto, ima po cetiri magneta sa obe strane.
Sto se tice detalja na uredjaju, na jednom poklopcu se nalazi logo "artery" i na toj strani se nalazi fire dugme, a sa unutarnje strane tog poklopca je natpis PAL, odozdo postoji natpis firme i rupe za ventilaciju. Na poklopcima postoje mali zarezi za lakse skidanje samih poklopaca. Takodje na uredjaju se nalazi i usb ulaz za punjenje, a iznad njega i led svetlo.

Uredjaj je jako prost za koriscenje, pali se, odnosno gasi na 5 klika na prekidac, ovde se prekidac jedino koristi za parenje, paljenje i gasenje uredjaja, nema nikakvih podesavanja i ovo ga cini jako zgodnim i jednostavnim za pocetnike.
Iznad usb ulaza, se nalazi malo led svetlo, koje trepne par puta u plavoj boji kada se uredjaj upali odnosno kad se ugasi trepne par puta u crvenoj boji.
Takodje je ovo svetlo i indikator baterije, kada se pritisne prekidac na uredjaju, svetlo svetli u plavoj boji kad ima vise od 50% baterije, zatim od 15%-50% svetli u ljubicastoj boji, i kada je napunjenost baterije manja od 15% onda svetli u crvenoj boji. Baterija je od 1200mah, sto je jos jedna dobra stvar i moze da potraje dosta dugo.
Uredjaj ima opadajuci rezim rada, odnosno, kad je baterija puna uredjaj radi na 4.2v i izlazna snaga opada kako se baterija prazni, sve do 3.2v, i onda se uredjaj gasi.
Baterija moze da se puni sa maksimalnom strujom od 800mah, dok se puni, led svetlo krece od crvene boje do plave boje i kad je uredjaj pun, svetlo se gasi.

Uredjaj je prilicno malih dimenzija i dosta je lagan, lako staje u ruku ili dzep, i jako je zgodan za nosenje svuda sa sobom.
Sa gornje strane je drip tip, 510 drip tip, na njemu se nalaze dve gumice i jako lepo se drzi unutra, ne mrda i ne ispada. Dakle drip tip je izmenjiv i ja sam probao jos par drip tipa i svaki od njih lepo stoji. Sto se ovog drip tipa tice udoban je za koriscenje.

Fire dugme lepo radi, u pocetku mi je bilo malo nezgodno sto je prekidac tu gde je ali u principu sam se brzo da kazem prilagodio, i sada je sve okej, cak mi je i zgodno.

Ispod drugog poklopca se nalazi tank, grejac i dimnjak, takodje taj isti poklopac iznutra je urezan, to jest ima kanal za dovod vazduha do grejaca. Tu se desava da se skuplja kondenz ali nista strasno, lagano se obrise, a lepo je zasticeno tako da ne moze da ode do elektronike.
Da bi se promenio grejac ili ocistio i oprao tank, prvo mora da se skine drip tip, zatim se skine taj gornji deo u koji ulazi drip tip, za to sluzi novcic iz pakovanja, njime se odvrce taj deo. Kad se skine deo onda se oslobadjaju dimnjak i grejac, zatim se lagano gurne grejac na gore i onda se izvuce sa dimnjaka, na dimnjaku se nalazi o ring koji drzi grejac. Grejac ne moze da se zameni dok ima tecnosti u tanku.

Rupice za dovod tecnosti na grejacu su prilicno nisko, tako da grejac prilicno lepo vadi svu tecnost iz tanka bez problema.
Sto se grejaca tice, u pakovanju se dobijaju dva grejaca, tacnije jedan je u uredjaju i on je 0.7ohm a drugi je rezervni i on je 1.8ohm.
Pre stavljanja grejaca u tank vredi napomenuti da se pre toga sipa par kapi tecnosti u grejac pa da se tek onda montira grejac u tank, kako bi bili sigurni da nece biti dry hit-a.
Grejaci sasvim lepo natapaju, ja koristim tecnost sa 60% vg-a i zadovoljan sam radom samih grejaca.

Jako dobra stvar i definitivno veliki plus je sto u ovom uredjaju mogu da se koriste grejaci od aspire nautilus-a, ovi grejaci mogu da se nadju i kod nas u prodaji.

Punjenje tanka je jednostavno, i bas me je iznenadilo koliko je funkcionalno, barem za sada. Staklo koje se nalazi na tanku se lagano spusti prstom na dole, a onda se bocicom sipa tecnost unutra, ima prilicno prostora kad se spusti staklo tako da moze komotno da se sipa iz bilo koje bocice. Ovo je standardna verzija tako da tank skuplja 3ml tecnosti. Samo jos da kazem da se staklo nalazi u slotu tako da nije moguce da ispadne van, a izmedju tanka i stakla nalazi se gumica zbog koje tecnost ne curi napolje, takodje u pakovanju se dobija jos jedna ovakva rezervna gumica i rezervno staklo.

Protok vazduha nije podesiv i mogu reci slobodno da ovaj starter kit ima previse vazduha za moj ukus, tacnije bilo bi mi mnogo bolje da mogu da zatvorim vazduh na pola. Moze da se povuce direktno u pluca, restriktvino ali svakako moze, medjutim ako neko hoce da se igra ovde moze da se smanji vazduh ubacivanjem neke gumice ili bilo cega slicnog, cime moze malo da se prigusi vazduh.

Sto se tice kolicine pare, s obzirom da je ovo starter kit ja sam prezadovoljan, pare ima i vise nego dovoljno. Throat hit je nesto slabiji nego sto sam navikao pa je pozeljno da se koriste tecnosti sa malo vise mg/ml nikotina.
Ja sam uvek bio zadovoljan kako rade grejaci od nautilusa tako da ni ovde nisam razocaran, grejaci dosta dobro rade i aroma je dobra.

Sto se tice zastita na uredjaju, ima sledece zastite:
- zastita da se ne prepuni baterija
- zastita od pregrevanja
- ima cut off na 8 sekundi
- zastita od kratkog spoja

- Kad crveno svetlo zatreperi pet puta to znaci da je napunjenost baterije manja od 5% i uredjaj nece raditi
- Ako se prekidac drzi duze od osam sekundi, plavo svetlo ce zatreperiti 5 puta i nece raditi dalje
- Ako zatreperi crveno svetlo pet puta dok je fire dugme pritisnuto, to znaci da postoji kratak spoj
- Ako crveno svetlo zatreperi tri puta to znaci da grejac nema kontakt

Od mana bih naveo to sto se stvara kondenz ispod poklopca ali je lepo reseno, pa onda ovo i nije neka mana, to jest moze da se obrise i nece ostati kondenz u samom uredjaju, a ono sto bih promenio je samo kolicina vazduha, ali ovo je subjektivno jer ja za ovaj stil parenja vise volim stegnut vazduh.
Sam kvalitet uredjaja je odlican, nista ne lupka i ne zvecka i sve je na svom mestu, kuciste takodje deluje poprilicno kvalitetno.
Generalno gledano Artery pal je jako dobar, zgodan za upotrebu i pouzdan uredjaj.

Kod:
https://www.buybest.com/product/Artery-PAL-AIO-Kit-1200mAh_54072.html

shone29 je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Elektronske cigarete - modeli

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 15:08 sati.