Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Opšte teme, ideje, rešenja, pitanja, saveti
Zaboravljena šifra? Registracija

Opšte teme, ideje, rešenja, pitanja, saveti Ideje, saveti, rešenja i pitanja ... - diskusije

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 17-11-2015, 20:29   #1
Svemir
Senior

Svemir's avatar

Registrovan: Oct 2014
Pohvala: 686
Pohvaljen: 888
Nivo reputacije: 144
Svemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvalu
Uobičajeno Kontrola temperature - Moja iskustva

Evo kratkog videa, dry burn japanskog pamuka na VTC mini u SS režimu rada , poredjene sa Dicodes 2380 modom
SS zica 316L temp. coeficient = 100
I? Sta mislite? VTC mini, šarena laža

Svemir nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 17-11-2015, 20:52   #2
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 42
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 10,576
Pohvaljen: 15,169
Nivo reputacije: 2430
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju
Uobičajeno Re: eVic VTC Mini

Nema svrhe porediti. Cenovna razlika je ogromna. Nema svako novac za Dicodes...

"The needs of the many outweigh the needs of the few."
c-hell je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-11-2015, 21:05   #3
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Registrovan: Jul 2014
Godine: 47
E-cig: Imam, hvala! ;)
Pohvala: 6,029
Pohvaljen: 7,534
Nivo reputacije: 1092
Vapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputaciju

VTC u TC modu brljavi i kod Busardovih burn testova.

Ja sam pomislio da si popravio, kad ono ništa.

"Duboko u tebi strasti slamaju i ono što je preostalo i ono što ne postoji..."

Smoke free since 11-07-2014
Vapoholic nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-11-2015, 21:15   #4
Svemir
Senior

Svemir's avatar

Svemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvalu

Ja se nadam da se sledeci updejt firmvera dodatno poboljsati rad u TC modu ...Nije stvar da li neko ima novca za high-end mod...
Recimo, SXK Nebula SXK60 za 60$ radi bolje od Vaporsharka... Mogli su se jos malo potruditi...
Staro 17-11-2015, 22:25   #5
Daba
Senior

Daba's avatar

Registrovan: Dec 2013
Pohvala: 725
Pohvaljen: 267
Nivo reputacije: 59
Daba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosi

Kad već rade takve testove trebalo bi da znaju da je VTC mini kalibrisan za 304 a ne 316 žicu. Što će reći da ako su umesto 304 stavili 316 ta temperatura nije više 200C kao što piše nego 220C stepeni, a tu će suv pamuk naravno da gori. Da li je greška namerna ili slučajna to već nije moje da sudim.

Daba nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-11-2015, 23:23   #6
Svemir
Senior

Svemir's avatar

Temperaturni koeficijent je po ovoj tabeli isti za sve SS zice, a to je vrednost 100 pri temperaturi od 21C

Ubacio sam u VTC mini 1.3 firmver , isti je rezultat

Video koji sam postavio sam ja snimao , koristio sam 316L zicu

Kako to objasnjavas?

koliko vidim izmedju 316L i 304 je odstupanje na drugoj decimali pri temperaturi od 204C.Nisam siguran , mozda je ta razlika dovoljna da vata pocne da zagoreva
Staro 17-11-2015, 23:41   #7
raw2sienna
Veteran

raw2sienna's avatar

Registrovan: Oct 2013
Pohvala: 2,466
Pohvaljen: 3,277
Nivo reputacije: 417
raw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputaciju

Znači ništa od SS žice na VTC mini?
Baš sam poručio 3 koluta sa FT

raw2sienna nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-11-2015, 23:59   #8
Svemir
Senior

Svemir's avatar

Moze,spustis temp za jedno 20-30c Da ne smaram vise pali vatu samo tako i na 125C. Razlika izmedju SS 316L i 304 je minimalna

Zahvalili :
Staro 18-11-2015, 00:52   #9
Daba
Senior

Daba's avatar

Registrovan: Dec 2013
Pohvala: 725
Pohvaljen: 267
Nivo reputacije: 59
Daba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosi

Ne vidim zbog čega ne bi koristili i čeličnu žicu.
Svemir, u tabeli su vrednosti otpora grejača u zavisnosti od promene temperature. Crvenim su najsličnije vrednosti otpora za tri čelične žice. Pogledaj koje su temperature u pitanju. Što će reći da kod 304 i 316 čelika sa istim otporom je i 30C razlika u temperaturi tih žica. 0,01Ω - 30C, ne bih ja to nazvao minimalnim.

Daba nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 18-11-2015, 01:01   #10
Svemir
Senior

Svemir's avatar

Razumem ,jasno mi je...Ali mi nije jasno zbog cega pamuk na 125C pocinje da zagoreva sa 316L zicom? Upravo sam probao,isti atomizer,hladan coil,takav garež na Dicodesu ne mogu da dobijem ni na 270C plus 5W više

---------- Post dodan 18-11-2015 u 01:02 ----------

Ako neko ima SS zicu neka proba da vidimo o cemu se radi

Staro 18-11-2015, 01:20   #11
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Vapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputaciju

@Daba

Bravo.

Inače, verovatno si gledao PB video, lepo kaže da bi proizvođači morali da naglase za koju žicu tačno je urađen tuning TC moda.

Inače u startu me smorio TC ali pratim šta se dešava i čitam sve.

Zahvalili :
Staro 18-11-2015, 03:59   #12
sirius sem
Veteran

sirius sem's avatar

Registrovan: Nov 2012
Pohvala: 3,283
Pohvaljen: 1,994
Nivo reputacije: 475
sirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputaciju
Uobičajeno Kontrola temperature - Moja iskustva

Uradio sam prvi put ovaj test sa Savinom G-plat 316 ss zicom i mogu vam reci da na 30 vati i 200 stepeni vec dolazi do paljenja !!!

Mislim glupo je jer vecina proizvodjaca zna za ovaj test i jednostavno mod prepozna kad je suv nov koil i jednostano ga ne pali posle nekog okidanja,
Iskreno modic je sasvim pristojan za novce kojima je placen a na koliko pamuk inache gori stvarno ne znam al na ekranu je pisalo 200 c

Da li se toliko razlikuje po jedinici otpora mozda - nisam imao tu n ss zicu na koju je ,,mod kalibrisan,,

Mislim da je i sam @Bet pomenuo a i ja sam primetio da e vik daje jachu struju nego ostali modovi -bez obzira na ovu pricu kad parim na njemu obavezno spustim vat dva u odnosu na stick ili sig da bi dobio ono shto zelim da postignem!!!
sirius sem nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 18-11-2015, 05:01   #13
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Iskreno Seme, dok se TC nije pojavio jel ti goreo setup? Verovatno nije.

Meni poslednji put zagoreo ukus ostao pre godinu dana dok za PT2 nisam nabavio AFC. Pre toga T2 mi zagorevao sa fiberom.

Od prošle zime sam na kajfunima, dripperima i par RTA sam promenio.

Dobar setap, lepo nameštena vata i nema brige.

A ko voli TC, mislim da su ovo i dalje rani stadijumi. Kad se reše sve nedoumice valjda će biti bolje. A i ti testovi sa paljenjem vate mada jesu dokaz da li TC radi ili ne su ipak krajnost: ko će da isuši vatu toliko u realnom scenariju?

Do tad lično kanthal ne ostavljam.

Hvala ti na postu, dobro jutro a meni laku noć!

Zahvalili :
Staro 18-11-2015, 06:48   #14
sirius sem
Veteran

sirius sem's avatar

Registrovan: Nov 2012
Pohvala: 3,283
Pohvaljen: 1,994
Nivo reputacije: 475
sirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputaciju

Ova ss zica se na 250 c uzari ko kantal ,imam je u Lemu i mogu ti reci da je ok cak je i kapiram ko kantal sa kojim se malo lakshe mota a coil mi nije zagoreo i nisam povukao dry hit godinama - bez temperature ili sa !!!
sirius sem nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-11-2015, 08:08   #15
Vule
Veteran

Vule's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 511
Pohvaljen: 1,009
Nivo reputacije: 179
Vule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputaciju

Meni je TC super za dripere, samo da ne bi mogao da skidam top cap i gledam stanje, nego lepo kad osetim da slabije pali, nakapam, sve radi kao zmaj. Svakako praktičnije nego da osetim da sledi dry hit, ako ništa, duže traje vata

Što se tiče tankova, nema smisla TC, bar po meni, ako je setup dobar i sve wickuje kako treba, nema zime ni sa kantalom.
Vule nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Opšte teme, ideje, rešenja, pitanja, saveti

Pošalji link

Tagovi
kontrola temperature, tc

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 15:18 sati.