Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Opšte teme, ideje, rešenja, pitanja, saveti
Zaboravljena šifra? Registracija

Opšte teme, ideje, rešenja, pitanja, saveti Ideje, saveti, rešenja i pitanja ... - diskusije

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 18-11-2015, 08:22   #16
jokjuar
Veteran

jokjuar's avatar

Registrovan: Feb 2013
E-cig: VTC mini, ProvariS, Sx Mi
Pohvala: 4,532
Pohvaljen: 4,512
Nivo reputacije: 742
jokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputaciju
Uobičajeno Re: eVic VTC Mini

Ima smisla jedino ako nemaš providni tank.

Sent from goHlub pismonoša...

HVALA G O M I L E T I N A!!!
jokjuar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 18-11-2015, 09:07   #17
Guru
Banned

Registrovan: Mar 2014
Pohvala: 2,054
Pohvaljen: 4,810
Nivo reputacije: 0
Guru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputaciju

Ma problem sa TC je generalno to sto je neupotrebljiv za m2l paranje, TC zastita jako brzo udara i nema dobrog vejpa.

Da bi hladio grejac, generalno moras da vuces direktno u pluca da bi bio kvalitetan vejp.

To najvise i smara kod tankova, driper cuclas pa cuclas. Za ml2 je beskoristan poprilicno.

My 0.02$
Guru nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-11-2015, 09:14   #18
alfini0507
Veteran

alfini0507's avatar

Registrovan: Oct 2012
Godine: 44
E-cig: Nemesis GPPAPS VTCmini Rosev2s Kayfuni GBell Pulse
Pohvala: 2,899
Pohvaljen: 3,689
Nivo reputacije: 609
alfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputaciju

a da se vratimo mi svi na me'aniku...

alfini0507 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-11-2015, 09:17   #19
PsyBoza
Moderator

PsyBoza's avatar

Registrovan: Sep 2014
E-cig: Elfy-Pico
Pohvala: 1,340
Pohvaljen: 1,982
Nivo reputacije: 379
PsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputaciju

Moze ali sa kikom
PsyBoza nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 18-11-2015, 09:17   #20
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 42
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 10,301
Pohvaljen: 14,869
Nivo reputacije: 2373
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju
Uobičajeno Kontrola temperature - Moja iskustva

Ovde možete pisato o čipovima, grejnim žicama, efikasnosti, tačnosti...
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-11-2015, 16:29   #21
Betrayer
Video recenzent

Betrayer's avatar

Registrovan: Aug 2012
Godine: 31
Pohvala: 134
Pohvaljen: 7,785
Nivo reputacije: 1049
Betrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputaciju
Uobičajeno Re: Kontrola temperature - Moja iskustva

Meni i na min. temepraturi sa SS žicom pali vatu.
Kud nisam radio ss dry burn test, sad moram opet follow up da snimam.

https://www.youtube.com/user/edoqrca
Betrayer nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-11-2015, 18:35   #22
Pukan
Veteran

Pukan's avatar

Registrovan: Oct 2013
Godine: 41
Pohvala: 5,592
Pohvaljen: 3,222
Nivo reputacije: 419
Pukan ima reputacijuPukan ima reputacijuPukan ima reputacijuPukan ima reputacijuPukan ima reputacijuPukan ima reputacijuPukan ima reputacijuPukan ima reputacijuPukan ima reputacijuPukan ima reputacijuPukan ima reputaciju

Dobra i konstruktivna tema. Niko ne pominje ovde aromu na tc setapu. Mislim da nisam jedini koji tvrdi da je ona izraženija na tc-u, neka manje il nimalo, neka više. U sveopštoj trci kako bi tc modovi bili manji, jači, povoljniji, sa podrškom sa sve moguće žice i sl. normalno je da se negde omaši. Bitno je da se ide napred. Poznajem neke koji su prešli isključivo na tc vejp. Pored toga što je odlična za rda, ja ne bih rekao da je neupotrebljiva i kod rta atomizera. Takođe, što reče Guroslav, prosto traži da se pari d2l, ali i to nije pod obavezno, evo ja upogonih kaju v4, m2l odličan. Ovde je bitno ubosti odgovarajući setup, kao nekad što smo ga ubadali sa kantalom. Bitna je i vrsta žice, i prečnik grejača, I debljina žice I temperatura i wati. Pre neki dan probah nikl 0,40mm, katastrofa od vejpa na podešavanjima koja inače koristim. Uključim mozak, podignem sa 30 na 45 wati i dobijem totalno prihvatljiv vejp, iako sam mislio da su wati nebitni u ovoj priči.
Pukan nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-11-2015, 19:15   #23
Vule
Veteran

Vule's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 511
Pohvaljen: 1,009
Nivo reputacije: 178
Vule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputaciju

Jedino zezanje sa niklom je otpor, ja se sećam da sam namotavao na Velocity oko 3mm šrafcigera, po 12 namotaja sa svake strane i jedva dobijem 0.07 ohm.

U bilo kom RTA je to neizvodljivo, pogotovo što su namotaji razmaknuti (znam da se sad furaju i ni200 microcoilovi ali nisam probao) - u neki iole normalan deck (Goliath, Billow, Zephyrus, šta god) može da stane možda po 4-5 namotaja oko 2.5mm, realno, a to je onda prenizak otpor, pitanje da li bi ga i jedan mod pročitao.

Jedino da se koristi neka baš tanka žica sa većim otporom, ali ja nekako ne idem ispod 0.3, ni200 je sam po sebi mekan, 0.3 mi je donja granica da mogu iole normalno da provučem vatu bez da se ljigavi ceo coil...

I treća stvar (ili četvrta, ne znam ni koliko sam ih nabrojao) je nemogućnost normalnog čišćenja ni200, koliko znam ne bi smeo dry burn da se radi, tako da manje više svako drugo menjanje vate ide i novi coil, što je već smaranje...
Vule nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-11-2015, 19:22   #24
Pukan
Veteran

Pukan's avatar

Registrovan: Oct 2013
Godine: 41
Pohvala: 5,592
Pohvaljen: 3,222
Nivo reputacije: 419
Pukan ima reputacijuPukan ima reputacijuPukan ima reputacijuPukan ima reputacijuPukan ima reputacijuPukan ima reputacijuPukan ima reputacijuPukan ima reputacijuPukan ima reputacijuPukan ima reputacijuPukan ima reputaciju

Tu se slažem drugar. Jbg, ja ne koristim dual coil, pa nemam tih muka . Kad naletiš, uzmi tempered nikl, čvrst je ko kantal, tj. lakši je za motanje i provlačenje vate, al ostaje ti muka oko otpora.
Pukan nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 18-11-2015, 19:35   #25
sirius sem
Veteran

sirius sem's avatar

Registrovan: Nov 2012
Pohvala: 3,276
Pohvaljen: 1,993
Nivo reputacije: 473
sirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputaciju

Sad sam menjao na e viku ss coil 0.7 oma 5/5 namotaja 18 wati i 175 stepeni celzijusa!

SS je g-plat 316 na zalost precnik - mislim da je 0.25-0.28 mm nisam siguran ali su

rezultati odlicni . Josh mi treba ovo da skapiramo - do pre nedelju dana sam

mislio da e vik mini mora u tc rezimu da radi na maximumu ali nije tako tako da

je tema odlicna josh kad bi neko prepisao neki link ili ceo tekst o samom radu kontrole

temperature bilo bi odlicno - na zalost ili na srecu procitao sam na drugom forumu o

samom radu pa moderatori eto vam zanimacije
sirius sem nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-11-2015, 19:41   #26
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Registrovan: Jul 2014
Godine: 47
E-cig: Imam, hvala! ;)
Pohvala: 6,029
Pohvaljen: 7,531
Nivo reputacije: 1094
Vapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputaciju

I mi imamo dušu, Seme. Linkove kačite ko šta korisno nađe.

"Duboko u tebi strasti slamaju i ono što je preostalo i ono što ne postoji..."

Smoke free since 11-07-2014
Vapoholic nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-11-2015, 21:56   #27
Svemir
Senior

Svemir's avatar

Registrovan: Oct 2014
Pohvala: 686
Pohvaljen: 888
Nivo reputacije: 144
Svemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvalu

Citat:
Originalna poruka od Vule Vidi poruku
Meni je TC super za dripere....

Što se tiče tankova, nema smisla TC, bar po meni....

Citat:
Originalna poruka od Guru Vidi poruku
Ma problem sa TC je generalno to sto je neupotrebljiv za m2l paranjeTC zastita jako brzo udara i nema dobrog vejpa.

Da bi hladio grejac, generalno moras da vuces direktno u pluca da bi bio kvalitetan vejp.

TC koristim iskljucivo za M2L
D2L na TC ne volem

Drugari, ja imam potpuno drugacije iskustvo Razlog koji me je naveo da snimim video iz prvog posta je sledeci - primetio sam da SS setup na kayfunu ne radi dobro na VTC miniju , odnosno, imao sam osecaj kao da parim tecnost od recimo 18-24 mg nikotina a tecnost sadrzi 9 mg...dosao sam do zakljucka da u mom slucaju SS mod rada uopste ne radi kako treba...

Na TC-u parim jacine od 6-10 pa nekad i 12mg, cak moze i 16 da prodje.Kako?
Za mene, najveca prednost koriscena TC rezima rada je da mogu da koristim tecnosti sa manje i vise nikotina koji inace ne koristim...
Kada parim jacu, spustim temp. na 200c ,uvlacenja su nesto duza (sto meni licno odgovara ) suprotno radim kada je tecnost sa recimo 3-4 mg...Probajte
Erlokigin V2 parim sa Titanijum setupom i to 12mg tecnost 70%pg ...To je za mene bilo nezamislivo pre 6 meseci kada sam bio na 6mg i to D2L na kantalu

E sada, to je moje iskustvo koje zelim da podelim sa vama,a kako je ko navikao da setapuje i koristi TC neka ugodi sebi kako mu odgovara

Svemir nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 19-11-2015, 08:55   #28
chikavili
Veteran

chikavili's avatar

Registrovan: Apr 2012
Godine: 46
Pohvala: 2,178
Pohvaljen: 3,265
Nivo reputacije: 505
chikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputaciju

I ja koristim TC za m2l i prilicno je upotrebljiv.

"Talk sense to a fool and he calls you foolish."
chikavili nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-11-2015, 09:50   #29
zunomiljan
Veteran

zunomiljan's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 632
Pohvaljen: 727
Nivo reputacije: 151
zunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvalu

TC za m2l na vtc sa niklom i titanijumom sam prestao da koristim. Nemam konstantnost a ni uzivanje. Mozda nisam ubo pravi setup. TC koristim jedino na driperima. Moja pretpostavka kod vtc-a je da ona kriva u temperaturi koju je PB prikazao u svojim slajdovima, a koja se odnosi na to da temperatura u startu ide preko odredjene na uredjaju zaista kvari uzivanje u vejpu....

Nema potpisa, kriza, i na tome stedim
zunomiljan nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-11-2015, 10:49   #30
Guru
Banned

Registrovan: Mar 2014
Pohvala: 2,054
Pohvaljen: 4,810
Nivo reputacije: 0
Guru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputaciju

Nema konstantnost - prava rec!!!

Guru nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Opšte teme, ideje, rešenja, pitanja, saveti

Pošalji link

Tagovi
kontrola temperature, tc

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 17:00 sati.