Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Opšte teme, ideje, rešenja, pitanja, saveti
Zaboravljena šifra? Registracija

Opšte teme, ideje, rešenja, pitanja, saveti Ideje, saveti, rešenja i pitanja ... - diskusije

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 05-03-2018, 10:24   #1
gojkov
Veteran

Registrovan: Dec 2013
Godine: 51
E-cig: nemesisi,subtankmini sa redu.bajka,heron,ruza,kaje
Pohvala: 3,412
Pohvaljen: 1,020
Nivo reputacije: 209
gojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputaciju
Uobičajeno Koji mtl squonk rda?

Squenkeraši,nikad nisam probao driper i interesuje me razlika i da li je ima izmedju za obican driper i driper za squenkovanje.Koji je dobar mtl driper za squenk?Pogresio sa temu ,hteo sam u Eleaf - Pico Squeeze,ako moze da se premesti

gojkov nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-03-2018, 10:26   #2
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 42
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 10,576
Pohvaljen: 15,169
Nivo reputacije: 2430
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju
Uobičajeno Re: Kanger DripBox

Razlika samo u pinu kroz koji ide tečnost. Vidi sa @Oddy svi koji on koristi su ok za mtl

"The needs of the many outweigh the needs of the few."
c-hell je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 05-03-2018, 10:41   #3
milutko1
Moder

milutko1's avatar

Registrovan: Nov 2011
Godine: 47
Pohvala: 426
Pohvaljen: 577
Nivo reputacije: 148
milutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalu

evo ja se igram trenutno sa strike 18 rda i odlican mi je na pico squeezeu
milutko1 je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 05-03-2018, 10:52   #4
gojkov
Veteran

Registrovan: Dec 2013
Godine: 51
E-cig: nemesisi,subtankmini sa redu.bajka,heron,ruza,kaje
Pohvala: 3,412
Pohvaljen: 1,020
Nivo reputacije: 209
gojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputaciju

koliko taj driper ili slican mtl vise trosi tecnosti od kaje lite ili ruze ili nekog standardnog mtl,ne bih da se uvlacim u tu egzibiciju ako je drasticna razlika,sta su prednosti ,a sta mane sto se tice kvaliteta parenja?Izvinjavam se ako nije pravo mestoza ovu temu da se onda premesti

gojkov nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-03-2018, 16:08   #5
milutko1
Moder

milutko1's avatar

milutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: Koji mtl squonk rda?

pa ono jest par dana kod mene pa nisam bas siguran oko potrosnje,nisam ni obracao paznju,rekao bih da trosi vise al sad bas koliko
prednosti su nema cestih dopuna i male dimenzije,aroma izrazena i jednostavno namestanje,laka zamena vate
Zahvalili :
Staro 05-03-2018, 19:34   #6
Oddy
Senior

Oddy's avatar

Registrovan: May 2016
E-cig: VTC Mini 'n' Kayfuns
Pohvala: 845
Pohvaljen: 999
Nivo reputacije: 136
Oddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputaciju

Ja koristim M2L driper u kombinaciji sa skvonk modom iz par razloga:
-manji profil
-bar duplo više tečnosti spremno za paranje (7-8ml naspram 3-4ml)
-mnooogo manja verovatnoća da će išta od tečnosti procureti u džep što zbog lošijeg postavljanja vate, što zbog toplo-hladno, što zbog da negde na atomizeru ipak nešto ne dihtuje kako treba i procuri baš kad ne treba...
-sjajna aroma
-sjajan protok vazduha
-vrlo lako i brzo testiranje neke tečnosti bilo kad da mi padne na pamet (ne moram ili tank da praznim, ili odvijam bilo šta, menjam vatu, perem ceo atomizer, sklapam i ponovo punim zarad par pafova nego samo skinem kapu, poparim tečnost sa vate na grejaču i dokapam novu tečnost, ako me baš-baš mrzi da menjam vatu, a i to je brzo i lako)
-lako i brzo menjanje setapa, eksperimentisanje sa žicama, grejačima, raznim pamucima, proba malo TC, malo VV-VW...
-lako i brzo testiranje više tipova bf dripera na istu tečnost i još lakše pranje naknadno a i generalno održavanje samog dripera naspram RTA.

E sad, negativne strane. PRIVIKAVANJE na dripovanje ili skvonkovanje. DRY HIT! Dok se ne stekne taj osećaj kada manjka tečnosti na pamuku. (SS316L i TC KEVA!) A druga stvar za skvonkovanje je često i vrlo lako predoziranje i onda curenje tečnosti kroz rupicu za vazduh, pogotovo važi za dimenzijama manje M2L dripere i pliće dekove. Svemu ovom se relativno brzo pohvataju konci.
Potrošnja tečnosti...hm, nisam merio iako sam par puta hteo, al uvek ili zaboravim, ili me mrzi. Ako i jeste veća, nije nešto drastično da sam primetio neku razliku. Uvek u driperu imam malo više tečnosti nego što pamuk može da upije jer tako znam da imam za nekoliko pafova da baš bude natopljen pamuk i full aroma i para. Kontam da to utiče i na potrošnju jer uvek maksimalno iskorišćavam tečnost i pamuk je uvek maksimalno natopljen.

Što se samih M2L BF dripera tiče, ponuda baš i nije nešto kvantitativno sjajna, ali ima kvaliteta da se nađe

Speed Revolution 14, 18 ili EXO, Strike 14 ili 18, Origen Little, NoFear Unlimited, Hellfire Viper V2...su samo od nekih M2L dripera sa BF. Lično koristim, za skvonkovanje Speed Revolution 18. Nešto više o njemu, kao i o verziji 14mm sam napisao ovde: http://www.e-cigserbia.com/showthread.php?t=31117

To je to, verovatno sam nešto zaboravio...
Oddy nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-03-2018, 19:47   #7
DusanM
Veteran

DusanM's avatar

Registrovan: Jun 2017
Pohvala: 228
Pohvaljen: 598
Nivo reputacije: 128
DusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvalu

Izasao je berserker bf :-)
DusanM je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 05-03-2018, 19:52   #8
Oddy
Senior

Oddy's avatar

Oddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputaciju

Bilo je 31.03. poslednji put kada sam gledao, ako sam dobro video. Tek treba da se pokaže i dokaže
Staro 05-03-2018, 20:09   #9
Burdjan
Iskusan član

Burdjan's avatar

Registrovan: Oct 2015
Pohvala: 65
Pohvaljen: 257
Nivo reputacije: 51
Burdjan ima čime da se ponosiBurdjan ima čime da se ponosiBurdjan ima čime da se ponosiBurdjan ima čime da se ponosiBurdjan ima čime da se ponosiBurdjan ima čime da se ponosiBurdjan ima čime da se ponosiBurdjan ima čime da se ponosiBurdjan ima čime da se ponosiBurdjan ima čime da se ponosiBurdjan ima čime da se ponosi

Oddy lepo napisano, bas odgovori na pitanja koji me interesuju. Hvala. Meni su na putu oba Speed Revolutiona ali za mod cu malo da se strpim cekam Vandy Vape Pulse sa gene cipom pa da probamo i to cudo

Burdjan nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 05-03-2018, 21:17   #10
milutko1
Moder

milutko1's avatar

kazu da su i Hadaly i NarDA dobri mtl dripci
Staro 05-03-2018, 21:28   #11
Abarth
Senior

Abarth's avatar

Registrovan: Aug 2017
Pohvala: 17
Pohvaljen: 275
Nivo reputacije: 51
Abarth ima čime da se ponosiAbarth ima čime da se ponosiAbarth ima čime da se ponosiAbarth ima čime da se ponosiAbarth ima čime da se ponosiAbarth ima čime da se ponosiAbarth ima čime da se ponosiAbarth ima čime da se ponosiAbarth ima čime da se ponosiAbarth ima čime da se ponosiAbarth ima čime da se ponosi

Vapefly Galaxy mtl RDA. Kontam da narucim jedan, nije skup, a deluje zanimljivo čak zanimljivije od Berserker RDA zbog 2 bočna vazduha.
Abarth nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-03-2018, 21:30   #12
Oddy
Senior

Oddy's avatar

Po meni je Hadaly odličan restriktivan DL, kao i njegov naslednik Entheon RDA. Single coil 0.4-0.6ohma grejač. Ne može dovoljno da se zatvori za klasičan M2L. NarDa i naslednik NarCa su jako slični, za iste otpore i jako sličnim vazduhom. Uvrstavam ih u istu grupu BF dripera.
Staro 05-03-2018, 22:53   #13
DusanM
Veteran

DusanM's avatar

DusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvalu

Imam hadaly, nema sanse da prismrdi mtl.. velika komora i dosta vazduha.. restriktivan jeste naspram pulsa, dead rebbita.. ali i nije bas tako reatriktivan sa skroz otvorenim afc..
Dobra aroma
Staro 05-03-2018, 23:37   #14
Danone
Veteran

Pohvala: 386
Pohvaljen: 422
Nivo reputacije: 102
Danone ima čime da se ponosiDanone ima čime da se ponosiDanone ima čime da se ponosiDanone ima čime da se ponosiDanone ima čime da se ponosiDanone ima čime da se ponosiDanone ima čime da se ponosiDanone ima čime da se ponosiDanone ima čime da se ponosiDanone ima čime da se ponosiDanone ima čime da se ponosi

Nisam ni ja dripovao do sada..
Kakvi su driperi po pitanju spit back-a? Ja sam u ubedjenju da su neizbezni pogotovo ako se tecnost sipa direktno na grejac odzgo i da je sad bolja situacija kad je krenulo skvonkovanje.
Ili mozda gresim?
Danone nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-03-2018, 23:39   #15
DusanM
Veteran

DusanM's avatar

Svakako ga ima, to resavas duvanjem tj zagrevanjem zice i na taj nacin sklanjas visak tecnosti..
Za mtl dripere nisam siguran jer ih ne koristim
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Opšte teme, ideje, rešenja, pitanja, saveti

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 15:01 sati.