Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Atomizer MODovi
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 09-06-2017, 09:38   #16
ivanva
Nov član

Registrovan: Jun 2017
E-cig: Aspire NX30 + Nautilus X + 4ml adapter
Pohvala: 24
Pohvaljen: 5
Nivo reputacije: 3
ivanva je na dobrom putu
Uobičajeno Re: Digiflavor Siren 22 & 25

@placebo Hvala na detaljnom opisu. Sve više sam ubeđen je pun pogodak.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
ivanva nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 14-06-2017, 11:40   #17
dgproduction
Veteran

dgproduction's avatar

Registrovan: Nov 2015
E-cig: Chauvet Hurricane 700
Pohvala: 979
Pohvaljen: 929
Nivo reputacije: 175
dgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvalu

Ni m2l ni d2l, glupost od atomizera.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
dgproduction nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 14-06-2017, 11:43   #18
ivanva
Nov član

ivanva je na dobrom putu

@dgproduction Možeš li malo da pojasniš? Izvini ako smaram, ali baš me interesuje.

Staro 14-06-2017, 11:46   #19
dgproduction
Veteran

dgproduction's avatar

E-cig: Chauvet Hurricane 700
Pohvala: 979
Pohvaljen: 929
Nivo reputacije: 175
dgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvalu

Malo vazduha za d2l, dimnjak uzan. Za m2l ja ne umem da parim kleptone i slicno, prosto glupost od atomizera zato je i stala proizvodnja :(

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
dgproduction nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 14-06-2017, 11:55   #20
drako
Senior

drako's avatar

Registrovan: Apr 2015
Pohvala: 425
Pohvaljen: 584
Nivo reputacije: 113
drako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvalu

Upravo kako je opisao @dgproduction. Nije bas totalna glupost, posto je otprilike namenjen korisnicima koji su negde izmedju m2l i d2l, tj onima koji koriste klasican nacin parenja ali im fali vazduha.
Za nas "zastarele" korisnike je prakticno neupotrebljiv, posebno na manjim snagama.
drako nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 14-06-2017, 12:04   #21
Kinkel
Senior

Kinkel's avatar

Registrovan: Dec 2016
Pohvala: 581
Pohvaljen: 483
Nivo reputacije: 88
Kinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosi

.. meni je stvarno ok. treca rupa, savrsen mtl.

*jbg neko pusta vozice, neko mota coil-ice*
Kinkel je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 14-06-2017, 22:47   #22
Di-Co
Aktivan član

Pohvala: 177
Pohvaljen: 91
Nivo reputacije: 20
Di-Co je poznat svimaDi-Co je poznat svimaDi-Co je poznat svimaDi-Co je poznat svimaDi-Co je poznat svimaDi-Co je poznat svimaDi-Co je poznat svimaDi-Co je poznat svima

Siren 22 mm. Došlo vreme za dry burn i zamenu vate, pa sam uslikao moju modifikaciju reducira.

Pošto sam idiot, slikao sam loše i pogledao fotke tek nakon što sam sve sklopio i zapario. Slike su grozne, ali sad mi se ne rasklapa ponovo, pa ću pokušati da opišem rečima.

Dakle, Siren definitivno ima više vazduha nego što su ljubitelji starinskog MTL-a navikli. Ja volim nešto slobodniji MTL (2 mm) ili restriktivan DL i ovaj rešetkasti reducir me sasvim zadovoljava kada je airflow na najmanjoj rupici. Ipak, palo mi je na pamet da reduciram reducir i sada mi se još više svidja jer mogu da šaltam sve 4 rupe airflowa, a da u svakoj poziciji ostanem na MTL - od tesnijeg do otvorenijeg. Tesnija varijanta mi je otprilike kao da se ispod grejača nalazi rupa od oko 1,7 mm, a skroz otvoren airflow je fin restrikrivan DL.

Uzeo sam običnu spajalicu za papir i uočio da je njen prečnik nešto veći od prečnika rupica na reduciru. Vrh spajalice sam sasvim malo zašiljio šmirglom, gurnuo sa gornje strane u rupicu reducira i presekao je tako da viri manje od 1 mm. Ideja je bila da ne smeta navoju, a da mogu lako da je iščupam kad hoću. Tako sam zapušio 2 rupice, čisto radi probe i, evo, već mesecima mi ne pada na pamet da bilo šta menjam.

Prilično sam siguran da je ovo rešenje problema za one kojima je airflow i na najmanjoj rupi previše otvoren. Inače, grejač mi je obično na oko 1,5 ohm i najčešće sam na 8W. Meni je ova sprava sjajna.

Još jedan tip... Ako se pojavi vlaženje na airflowu, to verovatno znači da nema dovoljno vate u prorezima za dotok tečnosti. Problem se lako rešava dodavanjem po jednog kratkog struka izmedju postojeće vate i ovog širokog zareza kroz koji se vata spušta ka dnu tanka.
Priložene Slike
File Type: jpg siren1.jpg (22.8 KB, 232 pregleda)
File Type: jpg siren2.jpg (34.7 KB, 232 pregleda)
File Type: jpg siren3.jpg (50.9 KB, 232 pregleda)
File Type: jpg siren4.jpg (36.7 KB, 232 pregleda)
File Type: jpg siren6.jpg (12.8 KB, 232 pregleda)
Di-Co nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 14-06-2017, 23:21   #23
Di-Co
Aktivan član

Pohvala: 177
Pohvaljen: 91
Nivo reputacije: 20
Di-Co je poznat svimaDi-Co je poznat svimaDi-Co je poznat svimaDi-Co je poznat svimaDi-Co je poznat svimaDi-Co je poznat svimaDi-Co je poznat svimaDi-Co je poznat svima

Od mana bih naveo da je plus pin malčice predugačak, da navoji na top cap-u često ne uhvate iz prve (potrebno je napraviti par pokreta u nazad, dok ne uhvati navoj), da se donji deo baze i airflow prsten ne mogu rastaviti, kao i da (kako kome i kako kad) hoće da ovlaži na airflowu posle nekoliko poparenih tankova.

Sa druge strane, meni je super zbog: kvaliteta vejpa, lakoće korišćenja (sipanja tečnosti, postavljanja grejača i vate), pouzdanosti i sasvim fine prateća oprema u kutiji (pre svega rezervno staklo i drip tip).
Di-Co nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 25-06-2017, 09:00   #24
nemanja14
Veteran

nemanja14's avatar

Registrovan: Mar 2014
Godine: 43
Pohvala: 1,246
Pohvaljen: 615
Nivo reputacije: 176
nemanja14 je za svaku pohvalunemanja14 je za svaku pohvalunemanja14 je za svaku pohvalunemanja14 je za svaku pohvalunemanja14 je za svaku pohvalunemanja14 je za svaku pohvalunemanja14 je za svaku pohvalunemanja14 je za svaku pohvalunemanja14 je za svaku pohvalunemanja14 je za svaku pohvalunemanja14 je za svaku pohvalu

juce sam dobio od drugara 22ojku black na probu i moram priznati da sam zadovoljan radom Sirene, posto sam koristio kayu mini v3 sa skroz otvorenim vazduhom, koji je restriktivniji od Sirene, lako bih mogao da se naviknem i na ovaj protok vazduha na najmanjoj rupi, koji mi u opste nije problematican, naprotiv odgovara mi za sada,
i ako sam pure M2L na kayfunu standard.....elem, kao sto rece @di-co, plus pin je duzi , pa postoji taj iritirajuci GAP izmedju attyja i moda (PIco), AF prsten ima tu kontrolu na klik, sto je odlicno ali seta malo gore -dole, sto bi bila takodje neka manjkavost u konstrukciji, nista strasno,takodje taj top cap kao sto rece kolega ima isti problem kao i kod njegovog primerka, pretpostavljam da kad se razrade navoji, da ce lakse ici.....i to je to sto se nekih mana tice....lak za setup, za punjenje, aroma odlicna, para takodje, 27 awg kanthal a1, oko 2.5 mm, 1.05 ohma, na 14w, meni idealno, na najmanjoj rupi....
sve u svemu, pristojan atomizer sa vrlo dobrim performansama vape-a...
od mene

nemanja14 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-07-2017, 19:34   #25
Chelios
Senior

Chelios's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 244
Pohvaljen: 209
Nivo reputacije: 68
Chelios ima čime da se ponosiChelios ima čime da se ponosiChelios ima čime da se ponosiChelios ima čime da se ponosiChelios ima čime da se ponosiChelios ima čime da se ponosiChelios ima čime da se ponosiChelios ima čime da se ponosiChelios ima čime da se ponosiChelios ima čime da se ponosiChelios ima čime da se ponosi

Jel se možda nekom javio problem da se komora puni đusom odjednom sama od sebe,prilikom punjenja samo lagano odozdo raste nivo u komori,u pitanju je 25-ica
Sve sam živo probao i više vate i sa otvorenim i zatvorenim vazduhom puni i dalje
Chelios nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-07-2017, 20:51   #26
Kinkel
Senior

Kinkel's avatar

Kinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosi

Jeste, to mi se desavalo na 25tici, jedared prilikom punjenja, onda sam duplo stavljao vatu i vise se nije desavalo.

Zahvalili :
Staro 11-07-2017, 21:03   #27
ivanva
Nov član

ivanva je na dobrom putu

I meni je 22ka curela dok nisam počeo da stavljam više vate u kanale za dovod tečnosti. Nije sirena baš najlakši tank za set up kako izgleda kad gledaš youtube, bar je meni tako.

Staro 11-07-2017, 21:54   #28
Chelios
Senior

Chelios's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 244
Pohvaljen: 209
Nivo reputacije: 68
Chelios ima čime da se ponosiChelios ima čime da se ponosiChelios ima čime da se ponosiChelios ima čime da se ponosiChelios ima čime da se ponosiChelios ima čime da se ponosiChelios ima čime da se ponosiChelios ima čime da se ponosiChelios ima čime da se ponosiChelios ima čime da se ponosiChelios ima čime da se ponosi

Čim nivo pređe vrh komore onda puni a ispod ništa
Chelios nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-07-2017, 22:07   #29
Kinkel
Senior

Kinkel's avatar

.. vatu gurnite skroz ispod, a onda je vratite opet u kanal, dobro je nabite i nema frke. 22ka mi nikad nije procurela, meni jako drag ati, toliko da sam narucio i crni

Zahvalili :
Staro 17-07-2017, 12:01   #30
Kinkel
Senior

Kinkel's avatar

Kazu sprema se v2 .. deluje zanimljivo .. mislim da je fokus 100% na MTL.

Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Atomizer MODovi

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 17:57 sati.