Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Elektronske cigarete i zdravlje
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 14-09-2018, 18:37   #61
Marko021
Senior

Marko021's avatar

Registrovan: Feb 2015
Godine: 39
E-cig: SubTank Miniji, Siren 2
Pohvala: 281
Pohvaljen: 251
Nivo reputacije: 75
Marko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: E-cigarete oštećuju pluća koliko i "obične"

al nije menjao filter, a ni kasljao malo

motam, muckam, mesam, sipam i presipam i
Marko021 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-02-2019, 01:31   #62
samposebi
Senior

Registrovan: Nov 2018
Godine: 48
Pohvala: 325
Pohvaljen: 126
Nivo reputacije: 30
samposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosi

Electronic cigarettes: overview of chemical composition and exposure estimation

Kod:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4304610/
Cela studija zanimljiva, a posebno tabela 5
samposebi nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 16-02-2019, 04:19   #63
Marko021
Senior

Marko021's avatar

Godine: 39
E-cig: SubTank Miniji, Siren 2
Pohvala: 281
Pohvaljen: 251
Nivo reputacije: 75
Marko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosi

problem je sto, mi nismo naucnici, ali hvala.

motam, muckam, mesam, sipam i presipam i
Marko021 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-02-2019, 05:53   #64
rankosuns
Senior

rankosuns's avatar

Registrovan: Apr 2018
Pohvala: 415
Pohvaljen: 522
Nivo reputacije: 103
rankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalu

Pročitah je. Interesantna je i trebalo bi da nas zanimaju ovakva istraživanja.
Koliko sam ja razumeo onako uprošteno je da bi trebalo da pazimo na koncentraciju nikotina i da je poželjno da ona bude što manja jer izaziva neke srčane probleme kao npr ubrzan rad srca.
To bi bila najvažnija stavka u zaključku istraživanja. Ili grešim

kad vidiš kaju ti je kupi
rankosuns nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-02-2019, 08:58   #65
ezgeta
Veteran

ezgeta's avatar

Registrovan: Sep 2013
Godine: 42
E-cig: modovi,rta,rda
Pohvala: 1,641
Pohvaljen: 1,864
Nivo reputacije: 367
ezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputaciju

Na koliko da prestanem? Kad je frka

KLEPTO-BIZNIS D.O.O.
ezgeta nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-02-2019, 09:53   #66
gojkov
Veteran

Registrovan: Dec 2013
Godine: 52
E-cig: nemesisi,subtankmini sa redu.bajka,heron,ruza,kaje
Pohvala: 3,686
Pohvaljen: 1,061
Nivo reputacije: 219
gojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputaciju

Ako je ubrzan rad srca najvažnija stavka ovog istraživanja, onda odgovorno tvrdim da bivši pušači nemaju šta da brinu. Pre 5 godina, dok sam bio na analognim cigaretama (smrdušama), do 2.5 kutije dnevno, puls je uvek bio preko 90 oktucaja po minuti, a sada je prosek 68 (mereno holterom). Čak šta više, u međuvremenu sam se ugojio 20kg tako da sam siguran da bi rezultati bili još bolji da sam ostao na starog kilaži i 5 godina mlađi.

gojkov nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 16-02-2019, 12:11   #67
Šud Aj Vejp
Aktivan član

Registrovan: Jan 2019
Pohvala: 16
Pohvaljen: 13
Nivo reputacije: 7
Šud Aj Vejp je na dobrom putuŠud Aj Vejp je na dobrom putu

Bez sekiracije, da postoji bilo kakva opasnost, Ameri bi ih odavno zabranili, samo traže razloge da im industrija cigareta ne bi propala, a i na svim vestima ćemo da čujemo ako se pronađe neka hemikalija koja ne valja. A za sve je potreban zdrav razum da bi ne bi bilo štetno.

Or Šud Aj Not
Šud Aj Vejp nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-02-2019, 12:13   #68
Lyuman
Iskusan član

Lyuman's avatar

Registrovan: Jun 2018
E-cig: Armour Pro + Berserker 24
Pohvala: 47
Pohvaljen: 83
Nivo reputacije: 20
Lyuman je poznat svimaLyuman je poznat svimaLyuman je poznat svimaLyuman je poznat svimaLyuman je poznat svimaLyuman je poznat svimaLyuman je poznat svima

Ista prica i kod mene, dok sam bio na analognim otkucaji nikad ispod 90, sad posle godinu i po na elektronici oko 70

Sent from my iPhone using Tapatalk
Lyuman nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-02-2019, 12:30   #69
samposebi
Senior

samposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosi
Smile Re: E-cigarete oštećuju pluća koliko i "obične"

Citat:
Originalna poruka od Šud Aj Vejp Vidi poruku
Bez sekiracije, da postoji bilo kakva opasnost, Ameri bi ih odavno zabranili, samo traže razloge da im industrija cigareta ne bi propala, a i na svim vestima ćemo da čujemo ako se pronađe neka hemikalija koja ne valja. A za sve je potreban zdrav razum da bi ne bi bilo štetno.
Ameri su 60-tih koristili rendgen u prodavnicama obuće da bi dame videle kako im stoji noga u cipeli (kasnije se utvrdilo da je malo štetan taj x zrak), najbrutalnije reklamiranje pušenja u prošlosto -Amerika, najveći proizvođač GMO i onaj ko je izmislio Amerika, o zaprašivanju insetikcidima i herbicidima da ne govorim...itd. To što bi Ameri navodno zabranili ili ipak ne bi, nije baš pouzdano, odnosno oni su pre svega biznis projekat pa onda država. Nego....

Da često omanjujemo sa nipodaštavanjem štetnosti nikotina (ja sam pristao na to i znam da je štetan). Ali, daleko od toga da kad si se rešio duvanskih isparenja, da si se rešio i štetnosti inhaliranja, toga što već inhaliramo.

Ne morate biti naučnici, baš tabela 5 govori o tome da dosta toga nije štetno.

Ostaju arome, kao najgore u sastavi đusa, ali u kojim količinama je nešto štetno, odnosno kada ugrožava zdravlje itd. Dobri doktor je nekoliko puta govorio o tome (toksilogija je pre svega o količinama, pa tek onda o prisutnosti nečega)

Ne polemišem o tome da li bi trebalo pariti, ja ću sigurno nastaviti, jer ne znam za bolje, nego o obaveštenosti.

A može i da te ne inetersuje ništa, ali onda ne treba čitati ovu temu
Zahvalili :
Staro 16-02-2019, 13:25   #70
BobanNB
Veteran

BobanNB's avatar

Godine: 45
E-cig: Piko-Ruža Bajka Fenomenon i ostala potpora
Pohvala: 211
Pohvaljen: 1,439
Nivo reputacije: 312
BobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputaciju

Мене савршено заболе дал оштећују или не, од кад сам на њима ја сам продисао.......ако ми ништа није фалило од дуванског дима, када сам кашљао као магаре и сикао као гусан, од ових сигурно нећу умрети, а и да умрем ни за то се нешто не секирам, само да потраје дуже у здрављу да ја парим, кад ми буде нешто усфалило окривићу комшиницу да је она крива.
Тако да ја могу рећи да ово не оштећује плућа, али само у мом случају да ме неко не разуме погрешно.
Зашто би доктори специјалисти саветовали да се ујутру и увече шета поред воде, када су највећа испарења?! Сигурно неће рећи узми пропилен гликог и биљни глицерин те их помешај и прокувавај у шерпи на шпорету, покри се пешкиром преко главе и инхалирај трахеје. Ал га сад лупих
Додуше ово је мој поглед са становишта једног тешког аматера, у свим овим професијама, који је тек напунио 4 године парилачког стажа, коме се плућа веселе када виде сланину сапуњару

Послато са IQ1019N уз помоћ палца

ко ме зна, разумеће....ко не зна, мораће
BobanNB nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 16-02-2019, 19:34   #71
samposebi
Senior

ma da, da ne ponavljam slično i ja mislim, nego onako znaš kad ti jako je jako dobro, nešto tu mora biti i zahebano... ko kad je recimo lepo što ima 22 g i lepo ti sve to što ide uz 22g, al čeka te brak iza ćoška
Staro 17-02-2019, 12:42   #72
nikolaang
Veteran

nikolaang's avatar

Registrovan: Jan 2015
Pohvala: 2,195
Pohvaljen: 980
Nivo reputacije: 187
nikolaang je za svaku pohvalunikolaang je za svaku pohvalunikolaang je za svaku pohvalunikolaang je za svaku pohvalunikolaang je za svaku pohvalunikolaang je za svaku pohvalunikolaang je za svaku pohvalunikolaang je za svaku pohvalunikolaang je za svaku pohvalunikolaang je za svaku pohvalunikolaang je za svaku pohvalu

Ja zbog posla radim spirometriju svakih šest meseci zajedno sa još pretraga, laboratorija i sl. Mogu reći samo da dobro duvam! Jedino što sam primetio za ovih 5-6 godina da mi je oslabio refleks mišića pri produženom ekspirijumu ali jako blago što može biti i potpuno individualna stvar sa druge strane...

nikolaang nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-02-2019, 13:08   #73
Jagodinac
Moderator

Jagodinac's avatar

Registrovan: Dec 2013
E-cig: Eleaf iStick Pico 75W
Pohvala: 1,333
Pohvaljen: 661
Nivo reputacije: 141
Jagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvalu

@nikolaang, to će pre biti da je do godine proizvodnje ili ti godina uporabe nego do parilačkog staža.

Trenutno bez super unicum naloga!
Jagodinac nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 17-02-2019, 13:42   #74
rankosuns
Senior

rankosuns's avatar

Registrovan: Apr 2018
Pohvala: 415
Pohvaljen: 522
Nivo reputacije: 103
rankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalu

šta je ro produženi ekspirijum?

kad vidiš kaju ti je kupi
rankosuns nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 17-02-2019, 19:09   #75
nikolaang
Veteran

nikolaang's avatar

Registrovan: Jan 2015
Pohvala: 2,195
Pohvaljen: 980
Nivo reputacije: 187
nikolaang je za svaku pohvalunikolaang je za svaku pohvalunikolaang je za svaku pohvalunikolaang je za svaku pohvalunikolaang je za svaku pohvalunikolaang je za svaku pohvalunikolaang je za svaku pohvalunikolaang je za svaku pohvalunikolaang je za svaku pohvalunikolaang je za svaku pohvalunikolaang je za svaku pohvalu

Kad izdahneš do daske pa nastaviš da guraš mišicima I plućima kao da još nešto imaš u njima, to registruje ona sprava za spirometeiju...

Sent from my HUAWEI LYO-L01 using Tapatalk
nikolaang nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Elektronske cigarete i zdravlje

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 20:16 sati.