Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Raspršivači > Atomizeri
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 02-09-2019, 22:56   #1
shone29
Moderator

Registrovan: Apr 2017
E-cig: AegisLegend&ZeusDual
Pohvala: 594
Pohvaljen: 1,365
Nivo reputacije: 253
shone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputaciju
Uobičajeno Ehpro Kelpie RTA

Kelpie rta colors:

- Black
- Stainless steel

Specifications:

- Size: 25 x 40mm
- Capacity: 2ml (a 3.5ml bubble glass tube included)
- Material: Stainless Steel/Glass
- Thread: 510 thread

In the box:

- Ehpro Kelpie RTA 2ml
- Pre-made Coils
- 3.5ml Glass Tube
- O-rings
- Screwdriver
- Philips Head Screws
- Cotton
- User Manual
- Warranty Card
- Certification Card

Kelpie rta je atomizer koji je nastao u saradnji recenzenta sa kanala Vaping With Vic i kompanije Ehpro. Ovo je single coil atomizer i atomizer dolazi u dve boje, a ja sam dobio ss. Atomizer dolazi u veoma bogatom pakovanju sto je odlicno, dobijaju se grejaci i dobija se vata pa ukoliko nemate mozete da koristite grejace i vatu iz pakovanja, a takodje se uz ovaj atomizer dobija i bubble tank sto je odlicno. Od detalja na atomizeru na top capu imamo detalje, a takodje detalji postoje i na prstenu za vazduh radi lakseg podesavanja vazduha. Na top capu takodje imamo gravuru "Kelpie" i imamo graviranu strelicu, a na komori se nalazi logo. Sa donje strane atomizera su standardne gravure, a ovde imamo pozlacen 510 pin koji ne strci previse i navoji su dobri.

Uz atomizer dolazi jedan 810 drip tip, drip tip stoji veoma lepo u mestu i drip tip ima prilicno siroku rupu i meni je sasvim okej za koriscenje. Na ovom atomizeru mozete da koristite i bilo koje druge 810 drip tipove ukoliko vam ovaj ne odgovara.
Ovo je atomizer koji se puni odozgo i ovde imamo sistem punjenja gde top cap treba da se gurne kako bi ste videli rupu gde se sipa tecnost. Na top capu imamo izgraviranu strelicu gde treba da se gurne top cap, a kada gurnete top cap videcete rupu za dosipanje tecnsti i rupa je sasvim okej velicine i ja nisam imao nikakvih problema prilikom punjenja atomizera. Takodje bih voleo da kazem da nema nikakvog curenja kada napunite atomizer sto je veoma dobro. Sto se tice ovog sistema, top cap se malo lakse gura, tj. mnogo lakse nego sto bih ja to voleo, nisam imao priliku da se top cap otvori u dzepu ali voleo bih da je ovo malo bolje uradjeno, mozda ovo nije mana za nekog jer za sada radi ali vi svakako uzmite ovo u obzir.

Atomizer dolazi sa dva staklena tanka, jedan je obican tank i kapacitet sa ovim tankom je 2ml, ovaj kapacitet ce mozda za nekog biti okej ali za mene je ovo mali kapacitet. Drugi tank koji dolazi uz atomizer je bubble tank i ovaj tank ima kapacitet 3.5ml sto je okej kapacitet ako uzmemo u obzir visinu atomizera. Ja na ovom atomizeru koristim bubble stakleni tank jer mi vise odgovara kapacitet i svakako je plus sto postoji bubble stakleni tank u pakovanju. O ring koji drzi tank sa gornje strane je dobar tako da mozete da promenite grejac dok imate tecnosti u tanku sto ce nekome biti dobra strana kod ovog atomizera.

Build deck na ovom atomizeru je veoma interesantan, na build decku se nalaze 4 posta za postavljanje grejaca i ono sto je veoma lepo ovde je to sto kako god da namotate grejac moci cete da ga postavite na build deck, ako vam nogice grejace idu na suprotnim stranama mozete da postavite grejac, a takodje mozete da postavite grejac ukoliko nogice grejaca idu na istu stranu.
Srafici koji drze nogice grejaca lepo drze nogice grejaca medjutim srafici su previse sitni pa ce ovo definitivno biti zamerka za ovaj atomizer. Na ovom build decku se ispod grejaca nalazi veci broj rupica za vazduh, dakle ovde imamo sace protok vazduha. Ukupno se ispod grejaca nalazi 30 rupica za protok vazduha pa ce vazduh na ovom atomizeru da udara grejac sa svih strana. Licno meni se ne svidja sto su rupice za vazduh na decku previse pa ce vazduh iz nekih rupica da masi grejac kompletno. Takodje na bazi se nalaze dva slota za postavljanje vate. Grejac i vata na ovom atomizeru se postavljaju veoma lako i niko nece imati problema.
Na bazi se nalazi prsten za protok vazduha i na njemu se nalaze dve rupe za protok vazduha. Vazduh se podesava bez ikakvih problema, a sta podesite na jednoj strani isto ce da bude i na drugoj strani i ovde postoji granicnik.

Kako atomizer radi i moje misljenje:

Pocecu od pakovanja, svidja mi se sto se u pakovanju nalaze grejaci koji ce nekom biti potrebni i svidja mi se sto se dobija vata u pakovanju, ovo je po meni plus i mislim da bi svi atomizeri trebali da stizu sa vatom i grejacima, a takodje veoma je lepo sto se u pakovanju dobija i bubble staklo jer ce mnogima kapacitet sa bubble staklom mnogo vise odgovarati.
Postavljanje grejaca je ovde prosto i veliki plus je sto grejac mozete da postavite na deck kako god da ste grejac namotali, ali stoji da su srafici na ovom atomizeru mana jer su previse mali, ali srafici rade kako treba. Sto se tice grejaca, ja sam na ovom atomizeru koristio grejac sa precnikom 3mm i takav grejac bih preporucio jer po meni najbolje radi. Sto se tice postavljanje vate preporucio bih da vatu postavljate onako kako sam ja postavio, a na slici mozete da vidite kako to izglda. Veoma je bitno da se vata tako postavi kako bi natapanje bilo dobro, a na taj nacin natapanje je odlicno i nema curenja. Dakle ako sve uradite kako treba nema nikakvih problema ni sa curenjem ni sa natapanjem. Sto se punjenja tice, mozete da napunite tank sa bilo kakvom bocicom bez ikakvih problema, ali kao sto sam rekao top cap ima manji otpor nego sto bih ja to hteo ali za sada se nije desilo da se slucajno otvori, u svakom slucaju vi uzmite u obzir to. Sto se tice arome, mogu da kazem da je aroma i vise nego dobra, uporedo sam koristio ovaj atomizer sa jos par drugih i sto se arome tice atomizer daje prilicno intenzivnu aromu. Aroma bi bila jos bolja da su rupice ispod grejaca drugacije rasporedjene odnosno da atomizer nema zadnji red rupica sa svake strane jer te rupice mase grejac i vazduh iz tih rupica udara u vatu, zaista ne znam zasto bi neko kao ovaj recenzent uradio tako nesto, ali dobro, to je moje misljenje, svakako aroma je vise nego dobra ali nije najbolja kao sto pojedini pricaju, ja svakako nemam zamerke na aromu ali definitivno je ovo moglo bolje. Protok vazduha je neverovatno mekan sto je veoma dobro i protok vazduha je restriktivan, odnosno atomizer ce leci najbolje ljudima koji vole malo restriktivnija povlacenja direktno u pluca. Sve u svemu atomizer je dobar ukoliko trazite atomizer koji daje veoma dobru aromu i atomizer koji kada je rec o radu radi zaista odlicno, ali uzmite u obzir i sitnice koje sam spomenuo u vezi ovog atomizera jer ce nekome mnogo smetati.

Mane:

- Veoma mali srafici na bazi
- Top cap se previse lako otvora

Dobre strane:

- Kvalitet izrade
- Svidja mi se dizajn
- Udoban drip tip
- Grejaci i vata u pakovanju
- Nema curenja
- Lako se puni odozgo
- Moze da se zameni vata ili grejac kada ima tecnosti u tanku
- Vazduh je neverovatno mekan
- Sace protok vazduha isod grejaca, ali kao sto sam rekao voleo bih da vazduh iz pojedinih rupica ne masi grejac
- Aroma je odlicna
- Vazduh se lako podesava
- Bubble tank u pakovanju
- Veoma lako postavljanje grejaca
- Veoma lako postavljanje vate
- Nije bitno kako se mota grejac

Kod:
https://www.heavengifts.com/product/Ehpro-Kelpie-RTA.html
shone29 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Raspršivači > Atomizeri

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 13:20 sati.