Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterijski MODovi > VV/VW modovi
Zaboravljena šifra? Registracija

VV/VW modovi Modovi varijabilnog napona i snage

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 25-08-2018, 15:52   #1
shone29
Moderator

Registrovan: Apr 2017
E-cig: AegisLegend&ZeusDual
Pohvala: 594
Pohvaljen: 1,372
Nivo reputacije: 254
shone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputaciju
Uobičajeno EXCEED NC with NotchCore

Exceed nc kit se moze kupiti u dve boje:

- Bela
- Crna

Specifikacije:

Sirina: 22mm
Visina: 127.5mm
Tezina: 122g
Kapacitet tanka: 2.5ml
Grejaci: NotchCoilTM
Rezim rada: opadajuci rezim /konstantni rezim
Kapacitet baterije: 2300mah

U pakovanju:

- EXCEED NC
- NotchCore atomizer
- 2 grejaca
- USB cable
- Uputstvo za upotrebu
- Garancija
- Upozorenje
- Rezervni delovi

Vec sam pisao o ovom atomizeru u drugoj temi tako da cu sto se atomizera tice samo prekopirati tekst sa malim izmenama.

Sa ovim kompletom je mala razlika to sto uz atomizer dolaze dva grejaca, a sa prethodnim kompletom je bilo u pakovanju pet grejaca.

NotchCore atomizer dolazi u crnoj boji i atomizer je stigao prilicno cist, nikakvog mirisa niti tragova masinskog ulja nije bilo. Deluje kvalitetno odradjen, a sto se kvaliteta boje tice sad vec koristim duze ovaj atomizer i boja je idalje odlicna. Navoji su svuda dobri i sto se toga tice sve je uradjeno jako dobro. Precnik atomizera je 22mm, a visina atomizera je 49.5mm.

Atomizer dolazi sa delrin 510 drip tipom, drip tip ima dva o ringa i lepo stoji u mestu, ovde mogu da se koriste i drugi 510 drip tipovi, uglavnom se svi lepo uklapaju. Precnik rupe na drip tipu je oko 9mm. Uz atomizer se dobija samo ovaj drip tip.

Na top cap-u se nalaze interesanti detalji, a ovo je top fill tank, dakle puni se odozgo. Punjenje je jako lepo reseno, top cap se samo gurne, a obelezen je crvenom strelicom na kom mestu treba da se gurne, a kad se top cap pomeri moze se videti rupa gde se sipa tecnost. Vrlo lep nacin punjenja atomizera, meni se svidja ovakav nacin punjenja jer tecnost moze da se dosipa veoma lako. Kad se zatvara top cap moze se cuti "klik" kad bude skroz zatvoren.

Ispod top capa se nalazi o ring koji drzi tank odlicno u mestu, tako da grejac ili vata mogu da se promene dok jos uvek ima tecnosti u tanku.
Komora ima blagi konus, a na delu koji se srafi na bazi se mogu videti rupice kroz koje prolazi tecnost i dolazi do grejaca. Na ovaj nacin natapanje je odlicno reseno i do dry hit-a tesko moze doci.

Sad dolazimo do najinteresantnijeg dela koji cini ovaj atomizer, a to je baza. Na bazi se moze videti izolator oko konektora, konektori su pozlaceni. Kada stigne atomizer u njemu ce vec biti ubacen jedan grejac koji se moze videti kad se odsrafi baza. Grejac se vadi napolje prilicno lako, recimo pincetom se uhvati grejac i polako povuce napolje, ali moze da se izvuce i srafcigerom. Kad se izvadi grejac na bazi se moze videti jedna rupa kroz koju prolazi vazduh, rupa se nalazi ispod grejaca i udara u grejac odozdo.
Na obe strane grejaca se moze videti po jedan pozlaceni deo preko kog se pravi konekcija.
Grejac se takodje lako stavlja u bazu, a najlakse je da se prvo gurne jedan konektor unutra, a zatim drugi, kada sve lepo upadne unutra grejac je spreman.
Kod ovog atomizera najveci plus su ovi grejaci zato sto se mnogo lako moze promeniti vata i na taj nacin se sam grejac moze koristiti mnogo puta, ovo je jako dobra stvar.
Mislim da bi svako mogao ovo da uradi, jednom kad je grejac zaprljan i vata nije upotrebljiva, sve sto treba je da se izvadi vata iz grejaca, zatim da se grejac ocisti i provuce nova vata kroz grejac i naravno da se vata lepo namesti kako bi grejac natapao koliko bi i trebalo. Po meni je ovo vrlo prosto da se uradi, a sa ovim atomizerom se moze dosta ustediti na kupovini grejaca.
Ovo je drugacije nego kod drugog kompleta o kom sam ranije pisao, ovde stizu samo dva grejaca u pakovanju, tacno je da ce oni potrajati dugo kada se menja vata, ali svakako bi bilo bolje da su i ovde ubacili pet grejaca, mada uglavnom uvek uz atomizer dolaze dva grejaca tako da ovde ipak ostaje prednost sto se vata moze menjati.
Kao i kod svih ostalih grejaca, savet je da se prilikom prvog koriscenja prvo sipa malo tecnosti na grejac, a onda da se napuni tank i odmah moze da se pari bez bilo kakvih problema.
Preporucena snaga za ove grejace je izmedju 20-30w, meni najvise odgovara oko 25w. Otpor ovih grejaca je 0.45ohm.

Na bazi se nalazi prsten za podesavanje protoka vazduha, a na njemu dve rupe za vazduh, takodje ovde postoji stoper. Sta se podesi na jednoj strani isto ce biti i na drugoj strani. Prsten jako lepo radi i vazduh se podesava lako. Sto se detalja tice na prstenu za vazduh se mogu videti detalji koji pomazu pri podesavanju vazduha. Za ovaj otpor grejaca protok vazduha je vrlo dobar, moze podesiti veoma restriktivno. Takodje nema fals vazduha kad je vazduh zatvoren do kraja.
Sa donje strane atomizera je pozlaceni 510 pin, a odozdo na bazi se moze videti i gravura "NotchCore".

Aroma je dobra, nista preterano dobro ali je aroma sasvim solidna i ovde nemam zamerku, throat hit je mozda malo slabiji nego sto sam navikao, a sto se kolicine pare tice na ovoj snazi je i vise nego odlicna.

Kolicina tecnosti koja staje u tank je 2.5ml, sto je u principu okej za nekog prosecnog korisnika, mada ja bih voleo mozda malo vise od toga jer na ovaj nacin ako samo koristim ovaj atomizer dnevno bih ga napunio oko 5 puta.
Atomizer do sada nije procureo ni jednom i nisam imao nikakvih problema u radu, sve radi kako bi i trebalo.

S obzirom da baterija moze da radi u opadajucem rezimu rada, kad je baterija napunjena do kraja izlazna snaga je malo veca nego sto meni odgovara za ovaj grejac, mada video sam da ljudi korite ove grejace na dosta vecim snagama, tako da je sve ovo subjektivno ali za ovaj grejac 30w je sasvim okej po meni.

Exceed NC

Uredjaj je dosta malih dimenzija, visina uredjaja je svega 84mm, a precnik je 22mm. Mogu da kazem da je uredjaj vrlo pogodan za svakodnevno koriscenje i za nosenje napolju zbog malih dimenzija.
Uredjaj ima gomilu detalja i sasvim pristojno izgleda. Od gravura na donjem delu su dve gravure, jedna "Joyetech", a druga gravura je "Exceed NC"

Sa gornje strane se nalazi samopodesavajuci 510 pozlaceni pin i uglavnom svi atomizeri sa 22mm precnikom stoje ravno osim jednog sa kojim se stvara vrlo mali prostor izmedju atomizera i baterije. Takodje na bateriji imamo jos prekidac i usb port.
Prekidac mi se svidja, dosta strci i lako se nadje, takodje prekidac se za nijansu lakse aktivira.
Uredjaj koristi integrisanu bateriju koja ima kapacitet 2300mah, sto je vrlo dobro za ovako mali uredjaj i zavisi od nacina koriscenja ali mnogima ce ovo izdrazati celog dana, sto kod mene naravno nije slucaj.

Uredjaj ima dva rezima rada, opadajuci rezim rada i konstantni rezim rada. U opadajucem rezimu uredjaj regulise izlaznu snagu na osnovu napunjenosti baterije i otpora grejaca, kako se baterija prazni tako ce i izlazna snaga biti slabija.
U konstantnom rezimu rada uredjaj uvek isporucuje istu snagu, mislim da uredjaj tada radi na 3.6V ili 3.7V i nema veze ako je baterija napunjena do kraja on ce uvek isporuciti istu snagu i ja vise volim da koristim u ovom rezimu.
Proverio sam sa par atomizera i drugim modovima i zbog toga kazem da mislim da isporucuje tu snagu u konstantnom rezimu, ali nigde ne postoji potvrda da stvarno toliko isporucuje, to je moje misljenje i voleo bih da je proizvodjac negde dao informaciju o tome.
Maksimalna snaga koju uredjaj moze isporuciti je 45w.
Uredjaj se pali i gasi na pet klika na prekidac, a rezim rada se menja kada je uredjaj ugasen. Dakle, kada ugasite uredjaj treba da se zadrzi prekidac dok sve dok ne vidite da svetlo treperi, prekidac se treba zadrzati oko 5 sekundi, belo svetlo znaci da je uredjaj u opadajucem rezimu rada, a narandzasto svetlo znaci da je uredjaj u konstantnom rezimu rada.
Na ovom uredjaju imamo indikator baterije, to jest svetlo ce svetleti u beloj ili narandzastoj boji u zavisnosti u kojem rezimu se koristi i svaki put kada se pritisne prekidac svetlo ce svetleti, a svetlece ukupno na 4 nacina u zavisnosti od napunjenosti baterije, kada je baterija puna svetlo nece treperiti, a do potpuno prazne baterije svetlo ce treperiti prvo sporije pa sve brze kako se se baterija prazni, kada svetlo treperi najbrze znaci da je baterija skoro pa prazna.

Sto se tice koriscenja uredjaja, kao sto sam rekao sa nochcore atomizerom mod radi vrlo lepo ali po meni mnogo bolje u konstantnom rezimu rada sto je vrlo subjektivno. Takodje sam koristio i druge atomizere sa vecim otporom i u principu ne mogu da se pozalim radi sasvim solidno.

Od zastita na uredjaju imamo:
- Imamo zstitu od kratkog spoja i tom slucaju ce se uredjaj ugasiti
- Imamo zastitu ukoliko se prekidac drzi 15s, u tom slucaju ce uredjaj iskljuciti izlaznu snagu
- Kada je baterija na 3.3V svetlo ce zatreperiti 40 puta i uredjaj ce se ugasiti
- Kada je otpor grejaca manji od 0.3ohm ili veci od 3ohm uredjaj nece raditi

Sto se preporuke za atomizer tice, isto kao sto sam i proslog puta rekao, atomizer radi sasvim solidno i ko voli fabricke grejace, a da ima mogucnost da promeni vatu, atomizer je odlican za to.
Sto se preporuke za bateriju tice, vrlo lepo radi, pa ako vam treba neki manji uredjaj koji je laksi da se nosi okolo ili ako volite male uredjaje, ovaj bi mogao da vam zavrsi posao, takodje uredjaj je vrlo dobar za koriscenje sa grejacima koji imaju veci otpor, jer baterija moze da izdrzi tako prilicno dugo, a uz to je vrlo zgodna za koriscenje.
Sto se tice preporuke za nekog pocetnika za ovaj komplet, pre svega ja verujem da pocetnici barem kod nas vole male uredjaje i parenje usta pa u pluca, ali ako bas neko zeli da pocne sa povlacenjem direktno u pluca, s obzirom da je neiskusan ovde ce moci lako ustedeti neki dinar na grejace tako da onda ima preporuku.

Kod:
https://www.joyetech.com/online/products/kit/exceed-nc-with-notchcore.html

shone29 je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterijski MODovi > VV/VW modovi

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 22:52 sati.