Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Arome
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro Juče, 16:32   #301
PeraPetar
Nov član

Registrovan: Nov 2019
Pohvala: 0
Pohvaljen: 0
Nivo reputacije: 1
PeraPetar je na dobrom putu
Uobičajeno Re: KTS Arome

Ja imam jedno pitanje u vezi KTS Nuclear tečnosti i Vanile (nije kts).
Nuclear doziran na 10% 70%VG 30%PG , posle 25 dana tečnost idalje nije crna kao fabrička, redja je i slabije se oseća aroma. Preporuka za doziranje je od 7 do 10 %. U čemu je problem.

U vezi vanile. Preporuka proizvodjača je bila 2-5% a ja sam je dozirao na 5%. nakon 25 dana, tečnost nema žutu boju kao fabrička, slatkoća se uopšte ne oseća a aroma vanile se jedva nazire. Vanilu sam napravio u odnosima 70-30 , 50-50 i 30-70 VGP. U odnosu na fabričku je nikakva.

Obe tečnosti su pravljene na 6mg/ml. Bočice su odstojale pola sata otvorene. Stojale na tamnom mestu, na 20 stepeni. Mućkane svaki drugi ili treći dan. 100% sam sve smućkao u razmeri i sa kalkulatorom.
PeraPetar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro Juče, 16:39   #302
IksOks
Nov član

Registrovan: Jul 2019
E-cig: bers 1.5
Pohvala: 1
Pohvaljen: 5
Nivo reputacije: 2
IksOks je na dobrom putu

kts nuclear ce za neko vreme dobiti tamnu boju kao sto je vec gotova tecnost. moras da uzmes u obzir to da gotova tecnost koja se kupuje stoji minimum 2 ili vise meseca, od proizvodnje do prodaje. nema tu neke filozofije, sve tecnosti vremenom tamne, sto duze stoji to postaje tamnija, a aroma intenzivnija.

da li si tu vanilu probao kao gotovu fabricku tecnost? koja je aroma u pitanju, pise sigurno na bocici nesto. ako si uzeo aromu ciste vanile onda ona nije slatka, uglavnom ide kao dodatak nekim drugim mixevima, tipa muckanje sa duvanima, ili nekim kompleksnijim mixevima sa dosta zasladjivaca.
IksOks je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro Juče, 16:47   #303
PeraPetar
Nov član

Registrovan: Nov 2019
Pohvala: 0
Pohvaljen: 0
Nivo reputacije: 1
PeraPetar je na dobrom putu

Vanila je od umbrelle, ona je najlošija. Sobzirom da nisam našao aromu vanile od Lyqua-e uzeo sam od umbrelle. Želeo sam da pravim ono što sam i probao fabričko. Da bih to imao kao referentnu tačku za ovo što ja smućkam. Znači da bi bila kao fabrička treba da je pustim da odstoji bar 2 meseca? Negde sam pročitao da je potrebno još veće doziranje da bi DIY tečnosti ispale kao fabričke? Hvala na brzom odgovoru.
PeraPetar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro Juče, 16:58   #304
IksOks
Nov član

Registrovan: Jul 2019
E-cig: bers 1.5
Pohvala: 1
Pohvaljen: 5
Nivo reputacije: 2
IksOks je na dobrom putu

pa ne znam koju si fabricku vanilu probao, ja sve pojedinacne arome vanile koristim u nekim slozenijim mixevima. fabricka koju si probao ima sigurno pojacivace ukusa i zasladjivace.
aroma nucler i gotova tecnost nuclear se prave od iste arome, odnosno te arome koju si ti uzeo. e sad, pitanje je koju si bazu koristio, koji nikotin? sve to utice na ukus tecnosti na kraju kad je napravis. nuclear je kompleksna aroma, ima preko 5 razlicitih ukusa u njoj, takvim aromama treba vise vremena da se sve izbalansira. vremenom ce aroma postati intenzivnija, ako zelis neke tecnosti koje mogu odmah da se pare nakon muckanja uzmi ignite, ili metal health ili neke potpuno vocne arome. ali 10% arome je neki maximum koji ja zelim da stavljam u svoje tecnosti, pa tako i biram arome. a opet, o ukusima ne treba raspravljati, meni su sve kts arome sasvim dovoljno dozirane i na 8% na bazi 70/30 vg/pg i 6mg nikoina.

za vanilu ne mogu da ti pomognem mnogo, nisam nikad parila cistu vanilu
IksOks je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Arome

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 11:58 sati.