Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Ostalo
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 22-04-2012, 22:07   #16
Totally Red
Product Support

Totally Red's avatar

Registrovan: Mar 2012
Pohvala: 581
Pohvaljen: 949
Nivo reputacije: 154
Totally Red je za svaku pohvaluTotally Red je za svaku pohvaluTotally Red je za svaku pohvaluTotally Red je za svaku pohvaluTotally Red je za svaku pohvaluTotally Red je za svaku pohvaluTotally Red je za svaku pohvaluTotally Red je za svaku pohvaluTotally Red je za svaku pohvaluTotally Red je za svaku pohvaluTotally Red je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: Nikotin %

Ako sam ja dobro citao 40mg cistog nikotina ubija coveka, naravno doza mora biti od jednom da bi efekat bio vidljiv
Totally Red nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 22-04-2012, 23:35   #17
pukyz
Nov član

Registrovan: Feb 2012
Pohvala: 1
Pohvaljen: 0
Nivo reputacije: 21
pukyz je na dobrom putu

Citat:
Originalna poruka od Finder Vidi poruku
Nisam se igrao sa cistim nikotinom, ali sam radio sa otrovima. Otrovi nisu stvari za stan. Lakse je ako zivis u kuci gde mozes da imas radionicu, garazu, neku supu i sl. vazno je da se dobro provetrava. Otrovi se NE muckaju u kupatilu, podrumu ili prostoriji koju je tesko provetriti.

...

Siguran sam da ne zelim da saznam i kakav je moguci scenario, ako se bocica razbije ili procuri pa se neko, mozda postar, ne daj boze, otruje. I zarad cega? Ustede od nekoliko €? Da pokazem da umem? Zato sto bih voleo da probam? Usteda je nikakva, znam da umem i stosta bih voleo da probam, ali nije razumno. That's my 2 cents.

I konacno, ne kolje se bik zarad kile mesa. Dovoljno je dvoje - troje kojima bude otvorena posiljka sa cistim nikotinom, da osvane napis u novinama i da pocne novinarska haranga na celu vapersku zajednicu i da, zavisno od poltickog trenutka, "zabrinuti gradjani" izdejstvuju nekakve zabrane kakve vec postoje u "razvijenim demokratijama".
Hvala puno na odgovoru, obicno kad se ovakva tema pojavi na forumima pojave se i desetci dusebriznika koji u startu krenu napadom da je to otrov i da je glup svatko ko se bavi s tim, a na kraju nema nikakvog suvislog zakljucka.

nije stvar u ustedi nego bas ovo sto si napisao "vjerojatno mogu/znam i volim svasta probati"... ali izgleda da ovo ipak nije za zaj...ciju (ako ubijem postara nema vise nista od ovih kineskih paketica sa opremom ).
sta da kazem, jos uvijek me to kopka... litra glcerina, bocica od 25ml nikotina + dvoriste i puno paznje...
pukyz nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 22-04-2012, 23:41   #18
Shaka Zuluf
Ego-T Master

Shaka Zuluf's avatar

Registrovan: Sep 2011
Pohvala: 1,223
Pohvaljen: 2,119
Nivo reputacije: 0
Shaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputaciju

Većina nas voli da nešto postigne, uradi sama, za.**** sistem i neke predrasude
ali odmeriš šta možeš da dobiješ(u ovom slučaju ne mnogo) a koliko možeš da izgubiš(u ovom slučaju podosta)... generalno se ne isplati
Shaka Zuluf nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 22-04-2012, 23:53   #19
pukyz
Nov član

Pohvala: 1
Pohvaljen: 0
pukyz je na dobrom putu

Citat:
Originalna poruka od Shaka Zuluf Vidi poruku
Većina nas voli da nešto postigne, uradi sama, za.**** sistem i neke predrasude
ali odmeriš šta možeš da dobiješ(u ovom slučaju ne mnogo) a koliko možeš da izgubiš(u ovom slučaju podosta)... generalno se ne isplati
istina. bolje je vrijeme potrositi na smisljanje i izradu novih/boljih modova nego na ovako nesto. iako, mozda bi bilo dobro imati bocicu od 50ml "za nedaj boze", kad nas stisne duhanska industrija i zakoni (porezi, zabrane...) - znate ono, kad se promjene okolnosti i ja promjenim misljenje...
pukyz nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 23-04-2012, 03:21   #20
silverglider
Nov član

Registrovan: Dec 2011
Pohvala: 0
Pohvaljen: 4
silverglider je na dobrom putu

Taj sajt je odavno zabranjen na ECF-u zbog svega navedenog. Usput prodaju i viagru za pusenje kao i e-liquid za mrsavljenje. Vjerovatno bi i rodjene majke prodali da samo kako mogu. Satisfaction guaranteed.

Finder, odlican post.
silverglider nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 23-04-2012, 21:24   #21
bOlE82
Video Recenzent

bOlE82's avatar

Godine: 34
E-cig: Cuboid mini, Cloupor Z5, subTank mini i sve ostalo
Pohvala: 1,993
Pohvaljen: 1,183
Nivo reputacije: 393
bOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputaciju

Video sam i ja odavno taj sajt, i malo sam se zacudio, previshe nikotina u jednoj bocici!
pa sam i sam odlucio da se nezezam sa tim, previshe opasno, gotova baza sunesh aromu i teraj.

bOlE82 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 24-04-2012, 13:52   #22
Milicev
Iskusan član

Registrovan: Jan 2012
Pohvala: 44
Pohvaljen: 52
Nivo reputacije: 37
Milicev je poznat svimaMilicev je poznat svimaMilicev je poznat svimaMilicev je poznat svimaMilicev je poznat svimaMilicev je poznat svima
Wink Re: Nikotin %

Citat:
Originalna poruka od pukyz Vidi poruku
Hvala puno na odgovoru, obicno kad se ovakva tema pojavi na forumima pojave se i desetci dusebriznika koji u startu krenu napadom da je to otrov i da je glup svatko ko se bavi s tim, a na kraju nema nikakvog suvislog zakljucka.

nije stvar u ustedi nego bas ovo sto si napisao "vjerojatno mogu/znam i volim svasta probati"... ali izgleda da ovo ipak nije za zaj...ciju (ako ubijem postara nema vise nista od ovih kineskih paketica sa opremom ).
sta da kazem, jos uvijek me to kopka... litra glcerina, bocica od 25ml nikotina + dvoriste i puno paznje...
Imas na youtube par klipova koji ti "do sitnih crevaca" objasnjavaju kako se radi s cistim nikotinom pa ako si bas dešperatan ti probaj.
Milicev nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-04-2012, 21:39   #23
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

Registrovan: Apr 2012
E-cig: Proteus&Penelope P3&Tilemahos X1
Pohvala: 280
Pohvaljen: 738
Nivo reputacije: 196
Mesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvalu

Da iskoristim temu da pitam nesto sto me zanima one koji su iskusniji parioci.

Elem, zanima me da li postoji razlika kada se pari ista aroma a ima razlicit % nikotina, npr. 12 i 18%? Logika mi kaze da bi trebalo da postoji, ali opet je ovo samo nikotin, za razliku od cigareta koje imaju jos gomilu sastojaka i razlicite % katrana i ugljenmonoksida.

Posto ne vidim razlog zasto bih uzimao vecu kolicinu nikotina ako je ukus identican... osim ako ne provalim da mi nedostaje vise % nikotina u organizmu.
Mesecar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-04-2012, 22:42   #24
Finder
Prijatelj foruma

Finder's avatar

Pohvala: 2,888
Pohvaljen: 8,429
Nivo reputacije: 1151
Finder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputaciju

Postoji razlika. Veci procenat nikotina pojacava tzv. nikotinski udar (throat hit) to je osecaj u grlu koji je jaci kod jakih cigareta. Osecaj koji ti govori da si nesto udahnuo. Tesko je to opisati, ali pusaci znaju o cemu se radi. Ako nema nimalo hita imam osecaj da vucem namirisani vazduh.

Ako ti je trenutni hit dovoljan, a nije ti dovoljno nikotina onda ces povecati potrosnju tecnosti. Ovo je prilicno individualno. Nekome vise odgovara jaci hit i trosi manje tecnosti, neko trosi mnogo, ali sa slabijom koncentracijom, a imas i one, mada manji broj, koji trose puno jake tecnosti. Isto kao i sa cigaretama, neko pusi 3 kutije zestokih, a neko pola pakle kamilice.
Finder nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-04-2012, 22:58   #25
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

Mesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvalu

Pa majku mu, do prekjuce sam bio hardcore pusac

Znam o cemu se radi a sad mi je jasno i za e-tecnosti. Sad koristim SHade 18% i extra mi je ali sam narucio i jednu od 12%, cisto probe radi, da vidim razliku.
Staro 26-04-2012, 23:00   #26
silverglider
Nov član

Pohvala: 0
Pohvaljen: 4
silverglider je na dobrom putu

To sto je Finder rekao, plus nikotin moze dati tecnosti odredjenu "ljutinu" i osjecaj peckanja. Katkad pozeljno kod duvanskih aroma, manje kod vocnih.
silverglider nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 27-04-2012, 15:04   #27
Gorki
Veteran

Gorki's avatar

Pohvala: 3,261
Pohvaljen: 3,579
Nivo reputacije: 550
Gorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputaciju

@Mesecar

Procenat nikotina koji ces koristiti u odredjenoj tecnosti, tj. osecaj arome i TH koji ce ti ta tecnst dati, jako puno zavisi i od modela e cigarete koji koristis. Razliciti modeli atty-ja ce ti dati razlicite stvari, ako ih testiras sa istom jacinom, iste tecnosti.
Primetio sam da modeli atomizera, koji daju topliju paru, teraju me da razblazujem tecnosti i smanjujem kolicinu nikotina, jer TH i aroma znaju da budu previse jaki, ako sam prethodno koristio neki atty sa hladniom parom, i privikao grlo na njega.
Sa druge strane, mnogo vise tecnosti i potrosim, pa mu na kraju dana nekako dodje na isto.
Cini mi se da sa procentom nikotina u tecnosti, kao i sa odnosom PG-VG u istoj, treba biti fleksibilan, i imati vise varijanti iste tecnosti koja ti se bas dopada, pa onda malo dodas - malo oduzmesh, u zavisnosti na cemu je koristish...
Gorki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 29-04-2012, 10:18   #28
Stefano
Aktivan član

Stefano's avatar

Registrovan: Mar 2012
Pohvala: 3
Pohvaljen: 14
Nivo reputacije: 23
Stefano je na dobrom putuStefano je na dobrom putu

Zanimalo bi me, zasto kao oznaku kolicine nikotina u tekucini koristite % (postotak)?
Nije jednako 24% nikotina i 24mg nikotina.
24mg/ml je ispravna oznaka, a to je 2.4% snage nikotina.
12mg/ml je 1.2% cistog nikotina i 98.8% nosaca/baze (PG ili VG ili VPG) u to se dodaje aroma.
98% nikotina je 980mg/ml, a samo 2% necega.

Sve ecig trgovine liquida, tekucine koje prodaju, oznacavaju snagom mg/ml i to je mjerilo.

Hvala na citanju !

* SS GGTS #1048 * The Kick * Full GG Odyseus * Short GG Odysseus *
* Bulli Elite * A-2 * A-2T * My-T * Genesis-LV *
Stefano nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 29-04-2012, 10:31   #29
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

I opet, iako sam odgovorio na drugoj temi - lakse mi je.

Mozda gresim, ali pretpostavljam da svi kada govorimo o e-tecnostima pricamo o klasicnom udelu nikotina u njima, a to su 9, 12, 18, 24 i 36 mg/ml, onaj udeo koji postoji u gotovim tecnostima ili bazama.

U vezi sa tim, lakse mi je da napisem 18% kada kucam komentar nego 18mg/ml. Moze nekoga zbuniti ko je nov, ali ako sam ja posle 1h i procitanih 10-ak tema na ovom forumu shvatio odnose nikotina u tecnosti, verujem da ce i drugi.

Staro 29-04-2012, 10:33   #30
ZoranK
Veteran

ZoranK's avatar

Pohvala: 489
Pohvaljen: 767
Nivo reputacije: 0
ZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvalu

Citat:
Originalna poruka od Mesecar Vidi poruku
I opet, iako sam odgovorio na drugoj temi - lakse mi je.

Mozda gresim, ali pretpostavljam da svi kada govorimo o e-tecnostima pricamo o klasicnom udelu nikotina u njima, a to su 9, 12, 18, 24 i 36 mg/ml, onaj udeo koji postoji u gotovim tecnostima ili bazama.

U vezi sa tim, lakse mi je da napisem 18% kada kucam komentar nego 18mg/ml. Moze nekoga zbuniti ko je nov, ali ako sam ja posle 1h i procitanih 10-ak tema na ovom forumu shvatio odnose nikotina u tecnosti, verujem da ce i drugi.
Zar onda nije još lakše samo - 18
ZoranK nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Ostalo

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 21:06 sati.