Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Elektronske cigarete i zdravlje
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 29-01-2016, 00:28   #16
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Registrovan: Jul 2014
Godine: 46
E-cig: Imam, hvala! ;)
Pohvala: 5,369
Pohvaljen: 6,669
Nivo reputacije: 981
Vapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputaciju
Uobičajeno Re: Eksplozija baterije

"Duboko u tebi strasti slamaju i ono što je preostalo i ono što ne postoji..."

Smoke free since 11-07-2014
Vapoholic nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 29-01-2016, 00:39   #17
fenix
Aktivan član

fenix's avatar

Registrovan: Jan 2016
Pohvala: 26
Pohvaljen: 4
Nivo reputacije: 8
fenix je na dobrom putu

Citat:
Originalna poruka od c-hell Vidi poruku
Ako se fenix ikada vrati nek krene da čita...
Tu sam ja, pratim vas. Hvala ti!
fenix nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 29-01-2016, 01:00   #18
gomiletina
Moder

gomiletina's avatar

Registrovan: Apr 2013
Godine: 55
E-cig: Shta zapadne+ ruza, kaya
Pohvala: 4,052
Pohvaljen: 3,368
Nivo reputacije: 551
gomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputaciju

A sad ozbiljno... u vecini prikazanih primera a i u realnom radu, elektronika uredjaja je krivac, ne napajanje. Primer, imao sam vesh mashinu, izvikane firme, izgorela joj je cela "glava". Nekako odmah posle gashenja vatrene stihije, i gomile najprobranijih psovki, okrenuo sam broj proizvodjacha naprave a ne elektro distribucije.
gomiletina nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 29-01-2016, 01:41   #19
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 41
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 8,734
Pohvaljen: 12,712
Nivo reputacije: 1970
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 29-01-2016, 08:42   #20
zajchik
Moderator

zajchik's avatar

Registrovan: May 2015
Godine: 43
E-cig: istick30, k-box40w, presa75w, evicVT, nemesis
Pohvala: 2,471
Pohvaljen: 1,499
Nivo reputacije: 285
zajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputaciju

Koji pakao

"Nesposobni posjeduju tu sposobnost da onesposobe sposobne".
zajchik je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 29-01-2016, 09:20   #21
gentroid
Senior

gentroid's avatar

Registrovan: Feb 2014
E-cig: HCigar Vt75 nano + Augvape Merlin Mini RTA
Pohvala: 258
Pohvaljen: 380
Nivo reputacije: 96
gentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosi

Sad mi je jasno zašto si odabrao baš fenix - "Smatrali su ga pticom koja je imala čudesnu moć da se svakih pet stotina godina u svom gnezdu spali, a iz pepela ustaje podmlađena za novi život"

Hahaha

gentroid nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 29-01-2016, 13:08   #22
nikouro
Veteran

nikouro's avatar

Registrovan: Mar 2015
Godine: 43
E-cig: iKuun i200+Melo4,Barlog70w+Kayfun v5, iJust2 mini
Pohvala: 480
Pohvaljen: 491
Nivo reputacije: 125
nikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosi

Svakakva se cuda desavaju.

Ω + V + W =

nikouro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 29-01-2016, 15:06   #23
fenix
Aktivan član

fenix's avatar

fenix je na dobrom putu

Citat:
Originalna poruka od gentroid Vidi poruku
Sad mi je jasno zašto si odabrao baš fenix - "Smatrali su ga pticom koja je imala čudesnu moć da se svakih pet stotina godina u svom gnezdu spali, a iz pepela ustaje podmlađena za novi život"

Hahaha
U pravu si za pticu! Bio sam član sarajevske rock-grupe "Fenix", pa odatle i moj nick "fenix".

Ali dobro, na stranu strahovi, da li neko može da odgovori na moja pitanja iz prvog posta: da li postoje predznaci koji nagovještavaju eksploziju i šta ustvari dovodi do eksplozije?
Staro 29-01-2016, 15:23   #24
gentroid
Senior

gentroid's avatar

Registrovan: Feb 2014
E-cig: HCigar Vt75 nano + Augvape Merlin Mini RTA
Pohvala: 258
Pohvaljen: 380
Nivo reputacije: 96
gentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosi

Meni se dešavao kratak spoj više puta, ali nikada mi nije eksplodirala. Grejala se, grejala i grejala do stadijuma da ne smem ni da pipnem mehanički mod (pola sata u torbi a da nisam ni primetio, pisao sam o tome ovde već odavno)... Mislim da nije verovatno da će se to ikada desiti. Nemoj da guraš baterije na snagu koja je veća od preporučene i ok si.

gentroid nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 29-01-2016, 15:24   #25
oliverbanjas
Senior

oliverbanjas's avatar

Registrovan: Jul 2015
Godine: 34
Pohvala: 911
Pohvaljen: 548
Nivo reputacije: 99
oliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvalu

Do eksplozije najredje dolazi prilikom fabricke greske. Daleko cesci su slucajevi nestrucnog rukovanja (spajanje dve baterije u mehanickom modu bez ventilacionih otvora, 7koriscenje neadekvatnih baterija.....). Baterije takodje ne bi smele da imaju ostecenja, treba koristiti kvalitetan punjac itd. Ako se uzme kvalitetna baterija i koristi dobar punjac za nju, sanse da eksplodira su jednake kao i za ostale aparate koje koristis. Predznak da ce baterija eksplodirati je pregrevanje i to ne malo da se ugreje nego mod ne moze da se drzi u ruci. Ja sam dva puta prespojio mehanicki mod i oba puta je bio toliko vruc da sam ga odmah bacio. Ni jednom nije eksplodirala, cak obe te baterije se koriste jos uvek bez ikakvih ostecenja (osim traga spoja na minus polu u vidu tri tackice). U pitanju su Sony VTC V4 baterije

Sent from my SM-T210 using Tapatalk
oliverbanjas nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 29-01-2016, 16:02   #26
McIron
Veteran

McIron's avatar

Registrovan: Nov 2012
E-cig: ProVari procyon, SX Mini Ml Class, SXMini M Class
Pohvala: 732
Pohvaljen: 1,058
Nivo reputacije: 183
McIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputaciju

Po ko zna koji put se plasira neki izolovani incident posle koga po pravilu nema daljih vesti, detalja, izveštaja i veštačenja nego samo bum, puče elektronska cigareta i slike opekotina.
Kao da neko želi da naplaši buduće korisnike da se okanu dok je vreme i nastave da se truju zdravim smećem koje proizvode duvanski karteli.
Da bi nekako naterali high drain bateriju da eksplodira morao bi da se napravi dobar kratak spoj. Nakon toga bi se naglo zagrejavala i prosto je nemoguće da je neko drži u ruci a da to ne oseti i baci je refleksno.
Slična je i skorašnja priča sa eleaf i stickom koji se navodno zapalio " iz čista mira" i izazvao požar, isto nema daljih vesti o veštačenju.

Pod 1: Pitanje je na kom punjaču je bio: da li 500 ma, 1000 ma, 1500 ma ili čak 2000 ma.
Ako ga je nakačio na jači punjač od predviđenog moguće je da se elektronika istopila i baterija krenula u overcharge.
Pod 2: Možda ga je neki "pametni" majstor otvarao i "opravio" da nema auto cut off prilikom punjenja.
Pod 3: Možda je bio u nekoj bari pa je stavljen na punjenje
Pod 4: Možda je u sve to ruke umešala misteriozna sila koja se iznenada pojavljuje i rešava svoje probleme ( Phillip Morris )
McIron nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 29-01-2016, 21:46   #27
PsyBoza
Moderator

PsyBoza's avatar

Registrovan: Sep 2014
E-cig: Ammit-Pico
Pohvala: 1,174
Pohvaljen: 1,677
Nivo reputacije: 319
PsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputaciju

PsyBoza nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 29-01-2016, 21:58   #28
fenix
Aktivan član

fenix's avatar

fenix je na dobrom putu

Iz svih ovih vaših vizuelnih prikaza mogu samo da zaključim da se eksplozije dešavaju i da je to normalno. Znači, dok sam na e-cigareti moram računati sa tim da bih jednog dana mogao ostati i bez zuba.
Staro 29-01-2016, 22:11   #29
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 41
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 8,734
Pohvaljen: 12,712
Nivo reputacije: 1970
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Sve si shvatio aj sad na čitanje tema o baterijama, sigurnosti i pravilnom korišćenju. Ako zapne negde - pitaj ali ne uopšteno kako i krenuo.
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 29-01-2016, 22:25   #30
sirius sem
Veteran

sirius sem's avatar

Registrovan: Nov 2012
Pohvala: 3,251
Pohvaljen: 1,966
Nivo reputacije: 466
sirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputaciju

Nikom sa foruma nije e x p l o d i r a l a baterija

pa ako nije nama koji parimo po par godina nece ni tebi ,

Kupi regulisan mod i nemoj da brinesh !!!

Spoiler:
Tu smo da pomazemo jedni drugima kao i da pokazemo razumevanje.
sirius sem nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Elektronske cigarete i zdravlje

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 08:46 sati.