Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Elektronske cigarete i zdravlje
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 18-10-2012, 23:28   #16
vitaminb
Senior

vitaminb's avatar

Registrovan: Aug 2012
Pohvala: 487
Pohvaljen: 210
Nivo reputacije: 73
vitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: E-cigarete, zakonska regulativa i diskusije

Ok, mada me mrzi - moram da se raspišem pošto je javna rasprava, te moram da prokomentarišem...
Citat:
Originalna poruka od liberprint Vidi poruku
Kad bih i jednog momenta razmisljao o tome o cemu ti razmisljas, vratio bih se na analogne.
Shvatam - ozbiljan si i u tom slučaju to što kažeš je krajnje patetično i nelogično. To što parim ne znači da ne mogu da razmišljam o potencijalnim problemima parenja i da zbog toga trebam da se vratim na analogne cigarete. Ukoliko ti za to nisi sposoban ili sve to doživljavaš na drugačiji način, nekulturno je da druge prozivaš samo zato što drugačije rezonuju stvari, a pogotovu što ne vidim da si naveo neki ozbiljaniji argument od "kad bih ja razmišljao o tome..."
Citat:
Svi se verovatno dobro secamo eksperimanta kad dunes dim od cigare kroz maramicu. A sta ostane u plucima? Ako si nekad koristio neku od onih mustikli sto filtriraju dim iz cigara i ako si je cistio, jasno ti je o cemu pricam, a to je samo mali deo onoga sto ostane u plucima. Na kraju krajeva, dovoljno je da pogledas filter posle ispusene cigare. Probaj da dunes paru kroz maramicu.
Ne razumem zašto mi ovo naturaš na nos. To ja ničim nisam osporio niti doveo u pitanje. Ispada kao da sam zaposlen u duvanskoj industriji i sad tu nešto lobiram...Šta u stvari želiš da dokažeš i kojim povodom? Nemam reči.
Citat:
Propilen glikol je u sirokoj primeni i za inhalaciju i u prehrambenim proizvodima i u lekovima i do sad nije bio stetan pa nema razloga ni sad da postane, a bilo je o tome reci i na forumu pa ne bih da ponavljam. VG takodje. Ostalo su sve uglavnom prehrambeni sastojci koji su i inace zastupljeni u mnogo vecoj meri u drugim prehrambenim proizvodima, samo sto se unose na druge nacine. Ako prehrambene namirnice isparavanjem postaju toksicne, onda bi se domacice masovno trovale udisanjem isparenja prilikom kuvanja rucka. Rostiljske kobasice su pune aditiva, pa da li to znaci da neko kome je radno mesto za rostiljom 8 sati dnevno treba da nosi gas masku?
Za mene je ovo ozbiljna tema. Ja nisam hemičar, pa zato i pitam, a ukoliko ti to jesi izvoli pa nam objasni kakva se reakcija dešava. Samo me zaobidji s primerima roštiljskih kobasica i gas maski da nam se ljudi ne smeju kad budu čitali ovo...
Citat:
Svi znamo koliko otrova ima u cigarama, u samom listu duvana a da ne pominjemo aditive i sad neko postavlja pitanje potencijalne stetnosti PG-a, VG-a i prehrambenih aroma u mikro dozama. Ne kazem da je koriscenje tecnosti za e-cigarete zdravo, ali nije toliko stetno kao sto pokusava da se prikaze a sagurno 1000 puta manje stetno od cigareta i verovatno mnogo manje stetno od recimo preterano masne hrane ili pojedinih kobasica, pasteta i salama. Mnogo toga stetnog unosimo u sebe da bi nas prinuli PG, VG i sastojci arome.
Opet da ponovim, po ugledu na tebe (ne razumem zašto) - ni jednog trenutka nisam rekao da su cigare manje štetne od parenja, pa ne razumem zašto me vadiš iz konektsta i dokazuješ nešto što nisam ni naveo kao tezu. Svugde nešto pišeš, a nigde suštinu - JASNO JE MENI KOLIKO SU DUVAN I MASNE KOBASICE ŠTETNI, TO NIJE TAJNA - SVI ZNAJU, A NIJE MI JASNO KOLIKO SU ŠTETNE E CIGARETE I TO ME "KOLJE" JER SE O TOME NE ZNA! Svašta.
Citat:
Jedini problematican je nikotin, i njega treba smanjiti koliko gode je to moguce, odnostno koliko nam dozvoljava nasa nikotinska zavisnost.
Slažem se naravno što se tiče količine nikotina (nikakva filozofija), a ovo ostalo (da li je samo nikotin problematičan) nisam baš tako siguran. Ali ok tvoje mišljenje,nadam se da su ljudi svesni da ono nema veze sa nekim ozbiljnim ispitivanjem.
Citat:
Originalna poruka od AtilaHan Vidi poruku
Na temu nuspojava inhalacije i zagrevanja PG i VG-a je takođe dosta pisano...
Nisam video, ukoliko nije probelem pusti neki link.
Tnx
vitaminb nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 19-10-2012, 00:06   #17
liberprint
Senior

Registrovan: Apr 2012
Pohvala: 311
Pohvaljen: 522
Nivo reputacije: 0
liberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvalu

Ne znam bas kako deluju ove hemikalije na ljudski organizam, ali kod tebe definitivno izaziva agresivno ponasanje...ili ti nesto aroma nije legla Sto se ljutis odmah? Ja sam samo rekao da kada bih tako razmisljao vratio bih se na analogne i to mogu opet da ponovim, ali to je moj licni stav. Isto tako ti imas pravo da razmisljas i to ne moze niko da ti zabrani.
liberprint nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-10-2012, 00:14   #18
vesa0108
Prijatelj foruma

vesa0108's avatar

Registrovan: Oct 2011
Godine: 40
Pohvala: 2,443
Pohvaljen: 2,540
Nivo reputacije: 541
vesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od vitaminb Vidi poruku
Citat:
Originalna poruka od AtilaHan Vidi poruku
Na temu nuspojava inhalacije i zagrevanja PG i VG-a je takođe dosta pisano...
Nisam video, ukoliko nije probelem pusti neki link.
Tnx
Imaš recimo ovde vrlo zanimljivu temu o tome,a ima još dosta tema koje bi mogle da te zanimaju,
potraži na forumu,najlakše je samo postaviti pitanje .

Love me or hate me I don't care
vesa0108 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 19-10-2012, 00:34   #19
Prle
Iskusan član

Prle's avatar

Registrovan: Sep 2012
Godine: 41
Pohvala: 56
Pohvaljen: 73
Nivo reputacije: 38
Prle je poznat svimaPrle je poznat svimaPrle je poznat svimaPrle je poznat svimaPrle je poznat svimaPrle je poznat svimaPrle je poznat svima

Iskreno do ovih par postova nisam ni pomišljao da se udubim u problematiku sastojaka tečnosti koje parimo, ali ste uspeli da mi probudite radoznalost.
I naravno, ko nema u vuglu ima u google-u. Odem ja na taj sajt koji listam od 2001. godine i još nisam stigao do kraja, ukuckam propilene glycol (on mi je makar zvučao strašnije od biljnog glicerina) i iščitam sa wikipedia-e članak na maternjem engleskom.
Moram da priznam da je članak jako zanimljiv, a sam PG kao i sve živo što unosimo u organizam ima svoje svetle i tamne strane. Po mom mišljenju, daleko je od toga da se stavi prst na čelo i razmišlja na temu njegove štetnosti.

Prle nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-10-2012, 00:37   #20
vitaminb
Senior

vitaminb's avatar

vitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosi

Ukoliko smatraš da sam prema tebi agresivan, ja ti se izvinjavam - nije mi to bila namera. Javna je rasprava i mislim da si me izvukao iz konteksta pa sam zato i pisao. Da je sreće da ovom temom možemo krajnje ozbiljno i empirijski da se bavimo - time bi smo i sebi razrešili neke dileme i mnogima zapušili usta...
Staro 19-10-2012, 00:39   #21
vitaminb
Senior

vitaminb's avatar

Citat:
Ne znam bas kako deluju ove hemikalije na ljudski organizam, ali kod tebe definitivno izaziva agresivno ponasanje...ili ti nesto aroma nije legla Sto se ljutis odmah? Ja sam samo rekao da kada bih tako razmisljao vratio bih se na analogne i to mogu opet da ponovim, ali to je moj licni stav. Isto tako ti imas pravo da razmisljas i to ne moze niko da ti zabrani.
Ukoliko smatraš da sam prema tebi agresivan, ja ti se izvinjavam - nije mi to bila namera. Javna je rasprava i mislim da si me izvukao iz konteksta pa sam zato i pisao. Da je sreće da ovom temom možemo krajnje ozbiljno i empirijski da se bavimo - time bi smo i sebi razrešili neke dileme i mnogima zapušili usta...
Staro 19-10-2012, 00:57   #22
bdm
Aktivan član

Pohvala: 4
Pohvaljen: 11
bdm je na dobrom putubdm je na dobrom putu

Citat:
Originalna poruka od Prle Vidi poruku
Po mom mišljenju, daleko je od toga da se stavi prst na čelo i razmišlja na temu njegove štetnosti.
Posebno što nema govora o pomenutom [SIZE=2]"sagorevanjem Pg-a, Vg-a i ostalih sastojaka". Ništa ne sagoreva u ecig osim pri dry burnu, a taj dim mislim da niko ne udiše[/SIZE]. O njegovoj štetnosti bi imalo smisla pričati ako pogrešno mislim i svi ga obožavaju kao poslasticu.
bdm nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-10-2012, 01:20   #23
tule
Nov član

Registrovan: Oct 2012
Pohvala: 7
Pohvaljen: 6
Nivo reputacije: 20
tule je na dobrom putu

Ja ovaj svoj prelazak na e-cig posmatram kao kada neko predje sa turske kafe na 2u1 ili 3u1 (barem sto se zdravlja tice bez ekonomske racunice) . Znam dosta ljudi koji su imali problema sa zelucom zbog kafe ali su bili zavisnici od cofeina a koliko znam nisu radjena neka opsezna ispitivanja kada su se pustili ti praskovi u prodaju. Ja sam od davno svestan da sam zavisnik od nikotina, jbg, da sam zavisnik od adrenalina mozda bi trebao da skacem iz svemira )
tule nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-10-2012, 07:02   #24
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

E-cig: Proteus&Penelope P3&Tilemahos X1
Pohvala: 280
Pohvaljen: 738
Nivo reputacije: 196
Mesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvalu

E-Cigarettes Don't Harm Heart, Study Shows

Electronic Cigarettes Useful as Smoking Cessation Aid, Researcher Says

By Charlene Laino
WebMD Health News Reviewed by Louise Chang, MD

Aug. 28, 2012 (Munich, Germany) -- Electronic cigarettes do not appear to be bad for your heart, according to the first study to look at the effects of smoking e-cigarettes on heart function.

The devices -- battery-powered metal cartridges that simulate the effect of smoking by heating nicotine-containing liquid into vapor -- can be helpful to smokers trying to kick the habit, says researcher Konstantinos Farsalinos, MD, of the Onassis Cardiac Surgery Center in Athens, Greece.

"Considering the hazards associated with cigarette smoking, currently available data suggest that electronic cigarettes are far less harmful, and substituting tobacco with electronic cigarettes may be beneficial to health," he says.

Speaking here at the annual meeting of the European Society of Cardiology, Farsalinos acknowledges that the study was short and small -- only 22 people were studied immediately before and after using the devices.

Another small study shows that e-cigarettes may have short-term harmful effects on lung function, he says.

Many more people have to be studied for much longer before any firm conclusions can be made about the safety of electronic cigarettes, Farsalinos says.

Still, e-cigarettes are the only smoking cessation aids that satisfy both sides of addiction: the chemical craving for nicotine and "the psychological addiction that comes from having something in your hand, lighting it, and inhaling and exhaling it," he says. "Preliminary studies show this [two-pronged attack] helps people to quit."

Millions Use Electronic Cigarettes

Invented by a Chinese pharmacist in 2003, electronic cigarettes are now used by millions worldwide as an alternative to smoking. But the devices are not regulated, and the World Health Organization has called for studies on their effects on human health.

In the new study, the researchers compared the heart function of 20 daily smokers before and after smoking one tobacco cigarette to that of 22 e-cigarette users before and after using the device for seven minutes. The people studied were healthy and varied in age from 25 to 45.

Heart function got worse in the tobacco smokers, and their blood pressure and heart rate rose. People using e-cigarettes experienced only a slight elevation in blood pressure.

American Heart Association spokesman Russell Luepker, MD, of the University of Minnesota in Minneapolis, says that because they "light up," electronic cigarettes may be preferred over other smoking cessation aids by some people trying to quit.

It’s not surprising they are less harmful than the real thing, he says. "The e-cigarette has the advantage of not having the thousands of other chemicals, besides nicotine, that a real cigarette has," he says.

"I don't think it's conclusive but there's no doubt if you expose someone to fewer bioactive chemical compounds there is going to be less effect on the heart," Luepker says. But they should only be used as a temporary bridge while quitting smoking, he says.

The e-cigarettes used in the study contained 11 milligrams per milliliter of nicotine (Nobacco, USA Mix) in the liquid. That’s a "moderate" amount, according to Farsalinos, who says they can contain up to 23 milligrams per milliliter of nicotine.

Many laboratory analyses have shown electronic cigarettes do not contain carcinogens, he says. But even in studies where formaldehyde and other carcinogens were found, the levels detected were 500 to 1,400 times less than the amount present in one tobacco cigarette, Farsalinos says.

"You would have to use e-smokes for six to eight months to get the amount of chemical present in a single tobacco cigarette," he says.

An electronic cigarette kit typically costs from $30 to $200.

These findings were presented at a medical conference. They should be considered preliminary, as they have not yet undergone the "peer review" process, in which outside experts scrutinize the data prior to publication in a medical journal.

[B]Izvor:
Kod:
http://www.webmd.com/smoking-cessation/news/20120828/e-cigarettes-not-harmful-heart-study

Mesecar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-10-2012, 07:24   #25
MilosNS
Senior

MilosNS's avatar

Registrovan: Mar 2012
Pohvala: 302
Pohvaljen: 324
Nivo reputacije: 77
MilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosi

Nemam zahvalnica, pa ću ti ovako zahvaliti za sada. Drago mi je što se makar i preliminarno dokazuje da su e-cigarete manje štetne od klasičnih, a nadam se da će i ostale studije u narednom periodu to potvrditi.

Hvala za ovaj tekst Mesecar
MilosNS nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-10-2012, 07:31   #26
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

E-cig: Proteus&Penelope P3&Tilemahos X1
Pohvala: 280
Pohvaljen: 738
Nivo reputacije: 196
Mesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvalu

Sluzimo narodu.

Mesecar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-10-2012, 07:57   #27
liberprint
Senior

Pohvala: 311
Pohvaljen: 522
liberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvalu

Citat:
Originalna poruka od vitaminb Vidi poruku
I ja se tebi izvinjavama, stvarno mi nije bila namera da te uvredim. Samo sam rekao moje misljenje. Ni o stetnosti klasicnih cigareta nikad nisam razmisljao jer sam bio svestan cinjenice da sam zavisnik, ali mi je jako logicno da je ovo mnogo manje stetno. Moj motiv prelaska na e-cig nisu bile smetnje bilo koje vrste, osim sto mi je smetao sveprisutan smrad u zivotnom prostoru. Predhodne zime sam se smrzao luftirajuci kucu. Mislim da je u velikoj meri da mi taj smrad postane tako odvratan i cinjenica da sam mnogo godina unazad jako puno vremena provodio u kolima, gde je smrad cigara jos vise izrazen. Na elektronske sam presao sasvim spontano, nusam se trudio da ne koristim analogne vec sam planirao da ih kombinujem, ali vec posle nekoliko dana nisam mogao jer je ovo pocelo da mi odgovara u potpunosti a ono da mi strasno smrdi. Inace, ja sebe i dalje smatram pusacem i ako ni jednu nisam zapalio 7 meseci. Kada bih iz nekog razloga bio sprecen da koristim elektronske, verovatno bih se uhvatio analognih i mislim da bih to doziveo kao kada bih nekada, u nedostatku cigareta koje koristim, zapalio neku gadnu krdzu.
liberprint nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-10-2012, 09:00   #28
nebulle
Senior

nebulle's avatar

Registrovan: Jan 2012
Pohvala: 153
Pohvaljen: 355
Nivo reputacije: 86
nebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosi

Moja najstarija cerka je alergicna na duvanski dim, na zalost to je vrlo jaka alergija. Nikada nisam pusio u kuci vec iskljucivo na terasi. Sada parim u kuci bez problema i nikada joj se nije pojavila alergijska reakcija.Dovoljan je podatak da e-cigareta u sebi ne nosi brojne alergente pa smo na dobitku...

nebulle nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-10-2012, 10:53   #29
vitaminb
Senior

vitaminb's avatar

Citat:
I ja se tebi izvinjavama, stvarno mi nije bila namera da te uvredim. Samo sam rekao moje misljenje. Ni o stetnosti klasicnih cigareta nikad nisam razmisljao jer sam bio svestan cinjenice da sam zavisnik, ali mi je jako logicno da je ovo mnogo manje stetno. Moj motiv prelaska na e-cig nisu bile smetnje bilo koje vrste, osim sto mi je smetao sveprisutan smrad u zivotnom prostoru. Predhodne zime sam se smrzao luftirajuci kucu. Mislim da je u velikoj meri da mi taj smrad postane tako odvratan i cinjenica da sam mnogo godina unazad jako puno vremena provodio u kolima, gde je smrad cigara jos vise izrazen. Na elektronske sam presao sasvim spontano, nusam se trudio da ne koristim analogne vec sam planirao da ih kombinujem, ali vec posle nekoliko dana nisam mogao jer je ovo pocelo da mi odgovara u potpunosti a ono da mi strasno smrdi. Inace, ja sebe i dalje smatram pusacem i ako ni jednu nisam zapalio 7 meseci. Kada bih iz nekog razloga bio sprecen da koristim elektronske, verovatno bih se uhvatio analognih i mislim da bih to doziveo kao kada bih nekada, u nedostatku cigareta koje koristim, zapalio neku gadnu krdzu.
U gužvi sam, samo da se oglasim, da znate da čitam i pratim disukusiju.
Kod mene je jako slična razvojna priča.
A zapalio sam cigaru i to je ta priča + boli glava a o smradu koji ostaje u ustima da i ne govorim...
Proučiću ovih dana detaljno sve pa ću da izvučem eventualne nerašćišćene dileme.
Ja uživam u parenju, za sada ne planiram da batalim i zato želim da znam.

Edit: Ko može nek maksimalno izbegne duvanski recidiv, ja sam kroz "post-duvanske" simptome (glavobolja, ranice u ustima) prošao nanovo i uopšte nije prijatno... O tome sam planirao da otvorim zasebnu temu čim napravim vremena da se ozbiljno pozabavim time
Staro 19-10-2012, 11:22   #30
marimari
Nov član

Registrovan: Oct 2012
Pohvala: 2
Pohvaljen: 8
Nivo reputacije: 19
marimari je na dobrom putu

teško možemo kompetentno da raspravljamo iz niza razloga-nemamo (većina) ni znanja, ni dovoljno relevantnog iskustva, niti nam je na raspolaganju opsežnija analiza, plus, tu se meša i uživanje (adikcija) koju pošto poto želimo da zadržimo, a sa što manje posledica. i na kraju, kod nekih sigurno postoji i poslovni interes za prodaju ovih produkata.

na drugim mestima obični korisnici koji bi želeli razmenu mišljenja i informacije su na udaru ljudi koji se javljaju da nahvale e-cigarete kao zdrav metod pušenja, ne bi li u istom postu na potpuno indiskretan način glorifikovali cigaretu modela "leo" ili kako god.

one su svakako bolji izbor od klasičnih cigareta, ali je činjenica da bi mi neka opsežna analiza koja bi dokazala štetnost i dugoročne kancerogene i ine efekte umanjila volju za njihovo korišćenje jer su mi bukvalno i samo alternativa (za koju se nadam da je) zdravija od pušenja koje mi je samo po sebi i dalje "ukusnije".

uključivši samo zdrav razum jasno je da zdravo ne može biti uvlačenje bilo kakve pare hemije kakva su e-ulja, kao i da nijedan tekst koji objašnjava pg, vg isl nije ili nije detaljno i sa istraživačkom podlogom objasnio kakvo je dejstvo dugogodišnjeg šesnaesatnog inhaliranja (to što se koristi u lekovima ili inhalacijama nije relevantno jer nijedno lečenje i inhaliranje se ne dešava u toliko dugom periodu vremena).

na kraju da dodam da bih našu alternativu tretirala kao medicinsku marihuanu. da li je "zdravija" od cigareta? to sam uverena da jeste.
marimari nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Elektronske cigarete i zdravlje

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 04:45 sati.