Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Elektronske cigarete i zdravlje
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 19-10-2012, 15:45   #31
PřisřN
Veteran

PřisřN's avatar

Registrovan: Jul 2012
Godine: 43
Pohvala: 1,423
Pohvaljen: 752
Nivo reputacije: 144
PřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: E-cigarete, zakonska regulativa i diskusije

Citat:
Originalna poruka od marimari Vidi poruku
teško možemo kompetentno da raspravljamo iz niza razloga-nemamo (većina) ni znanja, ni dovoljno relevantnog iskustva, niti nam je na raspolaganju opsežnija analiza, plus, tu se meša i uživanje (adikcija) koju pošto poto želimo da zadržimo, a sa što manje posledica. i na kraju, kod nekih sigurno postoji i poslovni interes za prodaju ovih produkata.

na drugim mestima obični korisnici koji bi želeli razmenu mišljenja i informacije su na udaru ljudi koji se javljaju da nahvale e-cigarete kao zdrav metod pušenja, ne bi li u istom postu na potpuno indiskretan način glorifikovali cigaretu modela "leo" ili kako god.

one su svakako bolji izbor od klasičnih cigareta, ali je činjenica da bi mi neka opsežna analiza koja bi dokazala štetnost i dugoročne kancerogene i ine efekte umanjila volju za njihovo korišćenje jer su mi bukvalno i samo alternativa (za koju se nadam da je) zdravija od pušenja koje mi je samo po sebi i dalje "ukusnije".

uključivši samo zdrav razum jasno je da zdravo ne može biti uvlačenje bilo kakve pare hemije kakva su e-ulja, kao i da nijedan tekst koji objašnjava pg, vg isl nije ili nije detaljno i sa istraživačkom podlogom objasnio kakvo je dejstvo dugogodišnjeg šesnaesatnog inhaliranja (to što se koristi u lekovima ili inhalacijama nije relevantno jer nijedno lečenje i inhaliranje se ne dešava u toliko dugom periodu vremena).

na kraju da dodam da bih našu alternativu tretirala kao medicinsku marihuanu. da li je "zdravija" od cigareta? to sam uverena da jeste.

Postoje ljudi i sa znanjem i sa iskustvom, a postoje i naucne analize. Tako isto postoje i nekoliko izbora - fabrikovana cigareta, domaci duvan, e-cigareta i nista (ne pusenje/parenje).. pa svako moze odabrati i biti (ili ne) zadovoljan svojim izborom.
Sto se mene tice - sva sreca sto postoji e-cigareta tj. da ja zivim u dobu u kome ona postoji. Moj otac je preminuo prosle godine, kao zagoreli pusac, od posledica cancer-a grla. Sest meseci ranije je preminuo i moj teca pod istim okolnostima.. i jako mi je krivo sto e-cigareta nije postojala pre 10-20-30.. godina - sad bi nas trojca sretno parili zajedno.
Hoce li mene e-cigareta ubiti jednog dana? Ne znam.. ali mi (danas) izgeda da nece. Posle 20 godina obozavanja cigarete i zdravstvenih tegoba proisteklih iz te ljubavne veze - ja se danas osecam FENOMENALNO sa e-cigaretom i zato je volim i zelim jos i vise. A analize mi samo kazuju zasto je to tako.
Naravno, trudim se da moja strast ne zasenjuje moje shvatanje ljudi kojima je ovo bolest. tj. obicna zavisnost o narkotiku/stimulansu.. ili kako bi je vec definisali.
Niti ovim ubedjujem nekog kako je ovo fenomenalno i zdravo. Jer opet mesamo pojmove "zdravo" i "zdravije", a u odnosu na duvanski dim, ne u odnosu na vakuum.
Svakako @marimari, ja jos nisam shvatio kakva je tvoja "borba" koju vodis.. ali verujem da je nepotrebna/suvisna. A ako umemo da pomognemo - tu smo. Mada ja nisam uvideo neko konkretno postavljeno pitanje.. osim glasnog razmisljanja da je zdravije ne pusiti/pariti u odnosu na pusiti/pariti. Ili..?

ps. A i nije za ovu temu..

Vapor running through my veins
PřisřN nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-10-2012, 23:28   #32
marimari
Nov član

Registrovan: Oct 2012
Pohvala: 2
Pohvaljen: 8
Nivo reputacije: 19
marimari je na dobrom putu

ne vidim razlog zašto bi se čovekov oprez smatrao bilo kakvom borbom. ja nisam ovde da bih se borila ni za ni protiv. više je simptomatično kako se generalno bilo kakav oprez tumači i kakav otpor izaziva.

ja mislim svojom glavom i kažem ono što mislim. kad stignem do magičnog broja postova, sumnjam da ću išta i pisati sem onog što se tiče opreme i eventualne kupovine nečeg od nje. što se tiče onog patronizirajućeg upućivanja na grupnu pomoć, kao što rekoh, pomoć mi je pružena u kontekstu nabavke opreme, u tom smislu je forum i više nego informativan. van tog konteksta u kome sam laik, ravnpravan sam član foruma i imam pravo i da napišem svoje glasno razmišljanje bez da zaradim packu od učitelja.

i meni je prošle godine umro otac od jedinog i teškog infarkta na mojim rukama i to u nekim godinama "koje nisu za umiranje", i naravno da je bio dugodišnji pušač i možda se to i ne bi dogodilo sa e-cigaretama, ne ulazim u to jer ništa ne mogu da promenim kao što vrlo dobro znam da on nikad ne bi prihvatio alternativno sredstvo i sve bi se isto odigralo. meni je prvi cilj da ostavim tu pošast jer imam vrlo loše genetske predispozicije pre svega vezano za srce i krvne sudove. što se tiče samih elektronskih cigareta, želim da im odredim mesto u nekom budućem životu i tu nema ničeg nejasnog.
marimari nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 19-10-2012, 23:38   #33
MilosNS
Senior

MilosNS's avatar

Registrovan: Mar 2012
Pohvala: 302
Pohvaljen: 324
Nivo reputacije: 77
MilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosi

Treba da izneseš svoj stav, pa čak i ako se nekome ne dopadne, to ne treba da bude problem. Što se tiče zanimanja za to kako se ovo naše inhaliranje odražava na zdravlje, potpuno te razumem i mislim da većina korisnika razmišlja slično ili isto, mada ponekad nastupa navijački.
Opširnije analize i ispitivanja efekata konstantnog i dugorocnog unošenja pojedinih sastojaka tecnosti za e-cigarete treba ocekivati narednih godina jer ipak je ovo relativno nova oblast, a za takva istraživanja je potrebno vreme.
MilosNS nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 20-10-2012, 00:37   #34
vitaminb
Senior

vitaminb's avatar

Registrovan: Aug 2012
Pohvala: 487
Pohvaljen: 210
Nivo reputacije: 73
vitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosi

Citat:
Originalna poruka od marimari Vidi poruku
meni je prvi cilj da ostavim tu pošast jer imam vrlo loše genetske predispozicije pre svega vezano za srce i krvne sudove.
podržavam i navijam da u tom pogledu budeš skroz istrajna jer je to prvo i osnovno
vitaminb nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 20-10-2012, 01:55   #35
PřisřN
Veteran

PřisřN's avatar

PřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvalu

@marimari..

Uh, ok .. sa "borbom" nisam mislio na borbu sa "nama", vec da ti "nesto" ne da da koristis e-cig neko vreme opusteno, posle zbogom i njoj.. pa sam zato i mislio da je suvisno opterecenje. I dalje mislim da je suvisno da se neko opterecuje sastavom, ako planira da za 3 ili 6 meseci prekine sa koriscenjem. Tj. da je sasvim dovoljno informativno znati/verovati da je manje stetno od cigarete u istom periodu.. itd. Ali to sam ja tako (pogresno) shvatio da je to (jedini) plan.
"Grupna pomoc" je u stvari ocekivanje ispravnog odgovora/misljenja ljudi sa ovog foruma koji nesto znaju, umeju da odgovore.. kao sad npr. poslednji post @MilosNS, i mnogi drugi postovi, koji su u ovoj i drugim temama.
Ok, umem ja da "istrcim".. nekad ispravno, nekad ne.. mozda mi ova tema ne lezi, jer bih ja danas i dalje pusio da ne postoje e-cig. Tj. - nisam kao takav merodavan.
Pozz jos jednom

ps. Sto se "navijanja" tice.. rekao bih da (ispravno?) navijamo za e-cig nad cigaretom.. ne nad ne pusenjem/parenjem. Ili opet - navijam samo ja.. ili pak - ne navijam uopste. Jer ni jednom pusacu nisam u svojoj okolini sam ponudio da npr. proba "dim", a kamo li da ga "ubedjujem" kako je to ovako ili onako (samo uzdrzano odgovaram na njihova pitanja). Pa ni supruga koja zivi pored mene i pusac je skroz, tek je pre neki dan (posle godinu i nesto mog parenja) saznala slucajno da e-cig ima prekidac - pitala me "Ma sta ti to stalno puckas sa tim?", dok je pokusavala zaspati pored mene. Naravno, nikad je ranije nije u ruku uzela i pogledala "izbliza".. nije ni tada.

Zahvalili :
Staro 21-10-2012, 00:03   #36
MilosNS
Senior

MilosNS's avatar

Pohvala: 302
Pohvaljen: 324
Nivo reputacije: 77
MilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosi

The electronic cigarette does not damage the heart

About one month ago there was an headline news in the world press ” Electronic cigarette does not damage the heart.”
The news was announced from the ESC European Society of Cardiology Congress in Munich which I attended, and had an incredible media coverage.
The title is certainly impressive, but the press is known not to like compromise. However, beyond the media response, the work of Konstantinos Farsalinos is and remains a landmark, a milestone in the research pathway on the electronic cigarette.
The great strength of this study lies in the fact that he has been able to focus on the real target of the research, aiming to understand the electronic smoke not as an isolated phenomenon but should be compared with cigarette smoke. In my opinion, this is something which still has not entered into the logic of scientific research.
Unfortunately the finer points of this study are difficult to understand for the general public and to the press. That’s why I would like to give you my reading of this study, trying to make it accessible to all.
The study involved a total of 58 volunteers, 28 smokers and 30 vaper, all with an average age of around 35 years and in perfect health. It is important to emphasize one aspect: the group of vaper had an average Brinkman index considerably higher than smokers group. Brinkman index is obtained by multiplying the number of cigarettes smoked per day with the number of years of smoking. It is an index of the degree of exposure to smoke and somehow allows us to distinguish those who have smoked more during their life.
Each volunteer underwent ultrasound examination of the heart after 4 hours of complete abstinence from smoking. The same test was repeated after smoking a single cigarette (smoking group) or after using an electronic cigarette for 7 minutes (group vaper). For the electronic cigarette, liquid containing 11mg/ml nicotine was used.
Ultrasound of the heart (echocardiography) is a very sophisticated and non-invasive method that allows us to observe the heart moving in great detail in all its sections. Among the aspects studied with this technique, the attention was focused on the diastole, which is the time when the heart relaxes before the next contraction. The first signs of aging cardiac dysfunction typically occur in this phase and are detectable by ultrasound long time before they start to give symptoms. Measurements of several parameters that are currently recommended by guidelines were performed in this study.
The analysis showed that smokers, even if they are young and in good health, developed significant changes in diastolic function after smoking one tobacco cigarette. This was already known from several studies that have observed this phenomenon. Interestingly however, no difference in any of the parameters was observed in vapers after using the electronic cigarette for 7 minutes.
It is important to note that in this study experienced vapers were examined; they used the electronic cigarette for at least one month. Experienced vapers use the device much more intensively, and this aspect is often neglected in many studies.
In short, the study has shown that there is something in cigarette smoke which adversely affects cardiac function in a detectable and measurable level. This does not happen in the case of electronic smoking. Of course these changes do not result in the development of symptoms; however this subclinical dysfunction may have important health implications.
This is certainly a very important result and I am sure will inspire other studies.
However, beyond the extraordinary result, the study also provides an example of what should be the approach for those who want to study the electronic smoking. It should be emphasized that the study of electronic smoking can never be separated from the comparison with cigarette smoking.
Immediately after the presentation, the news travelled around the world, and I hope this will help not only smokers but also many doctors and scientists to build a more balanced idea on this phenomenon, an idea based on scientific evidence and not on prejudice.
Other research projects have already begun as I write this, and we have already collected data and samples from the first volunteers. I hope to share with you the first results soon.

Kod:
Izvor:  clearstream.flavourart.it/site/?p=1026&lang=en
MilosNS nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 21-10-2012, 19:24   #37
Rokavec
Iskusan član

Rokavec's avatar

Registrovan: Oct 2012
Godine: 31
Pohvala: 21
Pohvaljen: 13
Nivo reputacije: 30
Rokavec je na dobrom putuRokavec je na dobrom putu

Da se i ja malo umešam...

Niko živ me posle svih tekstova koje sam čitao i na stranim i na domaćim sajtovima neće uveriti da su el cigarete štetne...

Kada kažem štetne nemislim na to da su zdrave ali ne verujem da su stoti deo štetne u odnosu na obične...

Ja sam do pre oko 25 dana pušio oko 24 cigareta na dan i to LM 100 s koji je dosta jaka cigara sada pušim kontrolisanih 1,2-1,3 mililitara tečnosti na dan i smatram da sam urtadio veliku stvar za sebe...

Iskreno... nemate pojma koliko se bolje osećam od kako pušim elektroniku... više imam snage , bolje dišem , manje krkljam i sveukupno se bolje osećam...

El cigarete su za mene divna stvar i baš me zanima šta će biti kad prođe još jedno 2-3 meseca... kako li ću se tek tada odsećati...

Poslednja obična cigareta zapaljena 26.9.2012 oko 17h

Rokavec nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-10-2012, 13:13   #38
bOlE82
Video Recenzent

bOlE82's avatar

Registrovan: Feb 2012
Godine: 34
E-cig: Cuboid mini, Cloupor Z5, subTank mini i sve ostalo
Pohvala: 1,993
Pohvaljen: 1,183
Nivo reputacije: 393
bOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputaciju

Mozda ecig i jesu u nekoj meri shtetne, to ce vreme pokazati, to se josh ne zna, za sada se svi drzimo price da nisu shtetne jer niko nije izneo neke konkretne dokaze da su shtetne! sve su nagadjanja i spekulacije, ali i ako se dokaze jednog dana da mozda jesu u nekoj meri shtetne, niko me nikada nece ubediti da su shtetnije od duvanskih cigareta!
znaci realno gledano, u najgorem slucaju zamenili smo vece zlo za manje

bOlE82 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-10-2012, 21:50   #39
chikavili
Veteran

chikavili's avatar

Registrovan: Apr 2012
Godine: 45
Pohvala: 2,176
Pohvaljen: 3,258
Nivo reputacije: 501
chikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputaciju

bole, moram da te ispravim - ja sam vrlo ubedjen da su ecig stetne i drzim se te price, ali svakako ne onoliko kao klasicne i to mi je dovoljno.

"Talk sense to a fool and he calls you foolish."
chikavili nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 27-01-2013, 11:33   #40
gutabgd
Iskusan član

gutabgd's avatar

Registrovan: Dec 2012
Pohvala: 67
Pohvaljen: 21
Nivo reputacije: 25
gutabgd je na dobrom putugutabgd je na dobrom putugutabgd je na dobrom putu

da li neko ima izvode iz zakona Srbije o koriscenju e-cigareta, ili i u tome kasnimo bar 50 godina?
gutabgd nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 27-01-2013, 13:16   #41
AtilaHan
Veteran

AtilaHan's avatar

Pohvala: 525
Pohvaljen: 651
Nivo reputacije: 177
AtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvalu

Ne verujem da u Srpskom zakonodavstvu tako nešto uopšte i postoji. Naravno, neka me neko od pravnika (ili upoznatijih na tu temu) ispravi ako grešim.

AtilaHan nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 27-01-2013, 14:50   #42
Finder
Prijatelj foruma

Finder's avatar

Registrovan: Dec 2011
Pohvala: 2,888
Pohvaljen: 8,429
Nivo reputacije: 1151
Finder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputaciju

Ne postoji ni nagovestaj ideje o postojanju e-cigareta i tecnosti u srpskom zakonodavstvu.
Ne kasnimo mnogo jer to zakonodavstvo ni u svetu nije starije od 1-2 godine. To naravno ostavlja slobodu tumacima zakona ovde da, u slucaju potrebe, zbog sadrzaja nikotina tecnosti klasifikuju kao duvanski proizvod. To se, opet u slucaju potrebe, moze osporavati, jer nikotin ne mora biti duvanskog porekla. Posto je nikotin otrov, moze se tumacenju pristupiti sa stanovista zakona o prometu opasnih materija. U principu i to je osporivo, ako bas dodje do gustog, ali u praksi nije jednostavno.
Finder nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 27-01-2013, 21:41   #43
bOlE82
Video Recenzent

bOlE82's avatar

Registrovan: Feb 2012
Godine: 34
E-cig: Cuboid mini, Cloupor Z5, subTank mini i sve ostalo
Pohvala: 1,993
Pohvaljen: 1,183
Nivo reputacije: 393
bOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputaciju

Ma pored toliko problema u drzavi ko ce da zaseda o ecig-u, nece to josh skoro, pre neki dan sam citao da je proizvodnja cigarete u srbiji opala za 20% u odnosu na pretproshlu godinu, a pre neki dan su opet poskupele, a josh ima da poskupljuju, tako da ce i ove godine biti pad za bar 20-30% pa eventualno ako filip moris podmaze malo mozda izglasaju neshto loshe po nas naravno...
Mada ja se nadam da se nishta nece glasati josh barem godinu dana ako ne i jace...

bOlE82 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 16-12-2014, 09:20   #44
PřisřN
Veteran

PřisřN's avatar

B92: Elektronske cigarete podstiču učenike srednjih škola na pušenje

Kod:
 http://www.b92.net/zdravlje/vesti.php?yyyy=2014&mm=12&nav_id=936696
A usput kreću i predlozi zabrana:
Citat:
Heads up, Hawaii County, Hawaii!

Wednesday, December 17, 2014 at 9:00 a.m. HS, second hearing on Bill 302 that would ban e-cigarette use wherever smoking is prohibited, including many outdoor venues. If you are a Big Island resident, take the time and attend the second hearing for this bill and voice your opinion.

Where:

West Hawaii Civic Center
74-5044 Keohokelole Highway, Building A
Kaulua-Kona, Hawaii

When:

December 17, 2014
9:00AM

Heads up, San Francisco, California!

Your Board of Supervisors is getting ready to change the law so that no new vape shops will be able to get a permit to operate in the city.

Ordinance amending the Health Code by adding density, proximity, and sales establishment limitations on the granting of new tobacco sales permits, and renumbering all sections in Article 19H; amending the Business and Tax Regulations Code by increasing the annual license and application fees; and making environmental findings.

First reading was on December 9, 2014. Second reading Tuesday, 12-16-14 at 2:00 p.m.PST.

Additional Information:

No permit shall be issued if:*
• the Applicant will be within 500 feet of the nearest point of the property line of a school;*
• the Applicant will be located within 500 feet of the nearest point of the property line of an existing Establishment;*
• any Applicant whose main purpose is offering food or alcoholic beverages for sale for consumption on the premises, including Bars and restaurants; and*
• no new permit shall be issued to any Applicant for operation of a Tobacco Shop.

"Tobacco products" amended to include electronic cigarettes.

This would have the effect or prohibiting any new brick and mortar shops since a "tobacco shop" is defined as "a retailer whose principal business is selling tobacco products, tobacco paraphernalia, or both . . . ." and e-cigarettes would be defined as "tobacco products."

Heads up, Palo Alto, California!

Tonight, December 15, 2014, your City Council is proposing an ordinance banning e-cigarette use OUTDOORS and also asking that it be immediately adopted.

Proposed Ordinance addresses:

1.Changes to the outdoor smoking restriction:

- Increase the area covered to include “Regional/Commercial” areas (e.g.: Stanford Shopping Center);*
- increase the area covered to include “Neighborhood Commercial” areas (e.g.: Alma Plaza);*
- increase coverage to include all outdoor eating areas, public events, work sites and service areas(i.e. locations);*
- include penalty escalation for repeat offenders;*
- include e-cigarettes;and*
- require cigarette butt receptacles and signage immediately adjacent and within areas covered by the ban.

2.That the indoor smoking restrictions and restrictions on sale of tobacco products and e-cigarettes:

- include e-cigarettes in current indoor restrictions;*
- ban the sale of tobacco products and e-cigarettes at pharmacies.

Meeting begins at 5:30, and the discussion of the ordinance is expected to occur at 9:30 p.m. However, this is an estimate, so you should plan on showing up before that time. Also, we strongly recommend that you contact the city clerk (650-329-2571) to verify whether you need to be present before the meeting starts at 5:30 in order to sign up to speak or whether you can show up after the meeting is in progress.

Meeting is in Council Chambers at City Hall.

Heads up, Columbia, Missouri!

Rebroadcasting this from Bistate Regional Advocates for Vaping Education (BRAVE):

The Columbia, Missouri City Council will be holding public comment and voting on the Tobacco 21 and Indoor Air policies on December 15th at 7:00 pm. Tobacco 21 restricts e-cigarette use by not allowing them indoors. Has an e-cigarette helped you quit smoking? Have any scientific studies you would like to send to the Columbia, Mo council?
izvor: CASAA

Itd..

Staro 09-01-2015, 13:24   #45
zogu
Moder

zogu's avatar

Registrovan: Dec 2011
E-cig: Vratite Guruu potpis !!!
Pohvala: 4,597
Pohvaljen: 6,124
Nivo reputacije: 984
zogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputaciju

I kinezi razmislaju o postavljanju nekih regulativa:

Kod:
http://yourhealth.asiaone.com/content/china-mulls-regulating-e-cigarettes

Doggy and Pico

You can fool all the people some of the time,
and some of the people all the time,
but you cannot fool all the people all the time.

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.
zogu nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Elektronske cigarete i zdravlje

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 20:25 sati.