Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Elektronske cigarete i zdravlje
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 06-09-2016, 14:45   #1
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Registrovan: Jun 2016
Godine: 46
E-cig: Pico75wTCMerlinRTA Pt2
Pohvala: 1,162
Pohvaljen: 1,341
Nivo reputacije: 207
AntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputaciju
Uobičajeno E-cigareta i moj sadasnji zivot

Evo napokon sam odlucio da otvorim ovu temu samo ne znam da li je pravo mesto. A posto se radi o zdravlju mislim da jeste.
Cilj ovog mog pisanja nece biti moje jadikovanje i kukanje a njmanje trazenje necijeg sazaljenja.
Cilj je samo jedno. Da shvatite neke stvari,moje stavove,moje pisanje na ovom forumu.
Pisao sam u temi o depresiji da patim (ili bolujem kako vam vise odgovara) od PT (postraumatske)depresije. Nema veze sa klirom.
Imam probleme sa pamcenjem,koncentracijom i paznjom. Blagi kongitivni poremecaj. Svakodnevne glavobolje (koje ne prestaju nikada samo su jaceg i slabijeg intenziteta) nekada i neizdrzive. Zbog toga mi je granica bola jako visoka. Imam probleme sa hodom i govorom (sreca samo povremene). Jako nizak prag tolerancije u odredjenim uslovima (promene vremena,nepoznato okruzenje,veliki broj ljudi i sl.) Jednom recju u odredjenim situacijama sam jako neurozan i razdrazljiv. Mozda postoji i jos nesto posto sam redak slucaj u medicini. Sve ovo je posledica hidrocefalusa koji je kod mene otkriven pre oko cetiri godine i operisan pre tri.
Ima tu jos nekih stvari za koje se verovatno i ne zna a mozda je tako i bolje. Zivot mi se svodi na sat,kalendar i tablu sa podsetnicima. Nije jednostavnimo ni malo ali covek se vremenom nauci i gura dalje. A da bih mogao dalje potrebna mi je rutina. Ponavljanje stvari dok ne postanu automatske. Verujte ni malo lako. A da bih stvarao rutine moram pronalaziti nove stvari koje ce me zaokupljati. Stvari koje sam vileo ne mogu vise da radim iz gore navedenih razloga (citanje,pecanje,gledanje filmova,voznja motora). Sve samo lepe uspomene.
Posle intervencije na mozgu nemam vise ni uspomene. Mozda vama izgleda nemoguce ali verujte mi moja porodica i ja sa time zivimo svakodnevno. Nije lako ali moze se nekako.
Najprostije receno vecinu stvari koja se dogodi u zadnjih par dana jednostavno zaboravim;stvari mi moraju stajati na tacno odredjenom mestu jer ako nisu tamo kao da nisu nigde. Reprize serija i filmova mogu da gledam stalno jer su za mene uvek nove. Mada filmove ne gledam zbog toga sto ne mogu da ispratim sve zbog gubljenja paznje. Ne mogu da vozim auto. I da vas vise ne davim...
E-cigareta i veza sa svime do sada napisanim:stvaram rutinu. Menjam vatu na grejacu svaki dan zbog rutine. Muckam tecnost zbog rutine. Jednostavno i samo parenje mi je neka rutina pored uzivanja. Pisem na forumu da bih naterao sebe da i tu steknem rutinu. Citam teme po vise puta jer mnoge stvari u medjuvremenu zaboravim. Zato moje"koliko se ja secam" nije starije od 2-3 dana. Motam grejace;opet rutina. Znaci stvari koje radim rutinski mi puno pomazu.
Zasto bas e-cigareta? Ne znam odgovor. Sudbina ili slucaj? A tu ima dosta stvari od kojih covek moze da stvori svoje male rituale. A rituali su takodje rutina. Nadam se da me razumete.
90% svog vremena provedem u kuci i dvoristu. Onaj ostatak odem negde samo kad moram.
Opet e-cigareta. Forum. Neki novi svet u koji sam zakoracio posle toliko godina. Sa strahom. Od ljudi koje ne vidim. Ne poznajem. Ali ipak sa strahom.
Ispostavilo se neopravdanim. Puno nepoznatih ljudi a ioak dobrih. Malo se vracam u zivot. Za mene mnogo. Mozda se ponavljam ali mi oprostite na tome. Zelim samo da vam docaram koliko i malo moze biti puno.
Mozda sam malo konfuzan i neshvatljiv ali razumite da ja u pisanj ovog ili bilo kojeg duzeg posta moram da ulozim mnogo,mnogo psihickog napora.
Znam da je forum mesto za diskusije a ne za ovakav post ali ja zelim samo da me razumete. Zato mozda neki moji postovi izgledaju ironicni;napadacki... Ne znam. Moje stanje je takvo da nekada cak i dobronamerne kritike shvatam kao ugrozenost. Tako se i osecam. Stalno ugrozen i sa osecajem da ce mi se nesto lose desiti. Nije lako. Verujte mi.
Ovo neka bude neka vrsta izvinjenja svima i pre i posle ako se postavim mozda ratoborno ili kako bih to vec nazvao. Nemam pojma.
Rezume:da li sudbina ili cista slucajnost-e-cigareta mi pomaze mozda vise nego drugima. Pomaze mi da vodim (ako ne normalan)onda bar neki normalniji zivot.
PS:iako sam bolovao od hidrocefalusa nemam veliku glavu. To se desava samo bebama dok im lobanja skroroz okostala. Kod odraslih visak likvora (prosto receno vode u glavi)sabija mozak i ostecuje ga. Nisam ni reterdiran. Sasvim normalno izgledam sem sto imam neke svoje bubice.
Hvala na strpljenju i razumevanju.
Toni

Mi dosli a nismo morali...Sto bi moj pokojni deda govorio:"Lako je s' tudjim kisobranom gloginje mlatiti", sta god to znacilo.
AntonToni nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 06-09-2016, 15:42   #2
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 41
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 8,389
Pohvaljen: 12,170
Nivo reputacije: 1873
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju
Uobičajeno Re: E-cigareta i moj sadasnji zivot

Samo ti piši. Server je stabilan. Postovi su na sigurnom. Kad zaboraviš, koristi pretragu, pa se potseti. Svako iskustvo je dobrodošlo. Koncentracija ti je bolja od moje. Ja bi posle posta prosečne dužine tvojih, zaboravio šta sam pisao na početku i legao da spavam. A tvoji vidim imaju nit od početka do kraja
c-hell je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 06-09-2016, 15:57   #3
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

AntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputaciju

Puno,puno psihickog truda i vezbi za mozak sa psihologom,logopedom,fizijatrom,psihijatrom,porodi com,razumevanja,nerazumevanja,razgovora sa psihijatrom,nade,beznadja,tmurnuh dana sa tek pokojim suncanim...
I sve stane u jedan post. Jeste malo duzi ali to je moj zivot...

Mi dosli a nismo morali...Sto bi moj pokojni deda govorio:"Lako je s' tudjim kisobranom gloginje mlatiti", sta god to znacilo.
Zahvalili :
Staro 06-09-2016, 17:51   #4
drako
Senior

drako's avatar

Registrovan: Apr 2015
Pohvala: 409
Pohvaljen: 568
Nivo reputacije: 109
drako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvalu

Ja tvoje postove citam sa zadovoljstvom, i to nems veze sa nekakvim sazaljenjem, vec zato sto su zanimljivi, a obzirom kakvim zivotom zivis, za tvoje pisanje i ulaske u diskusiju imam samo postovanje.
Posebno mi se dopadaju zapazanja na temi o Fa aromama i jedva cekam ostatak.
drako nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 06-09-2016, 18:10   #5
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Pa sada sve zavisi kako ko glada na stvari. Ja se trudim da na svoj zivot gledam kao na normalan. A trudim se da i drugi na to tako gledaju. Nisam pisao post da sada ovde jadikujem i kukam. Tako mi je i ja tu nista ne mogu. Bio mi je problem to sve prihvatiti jer se sve suvise brzo odvijalo. Od svega mi je najteze palo nauciti normalno ziveti sa svime time. Nisam invalid sto je najbitnije. Izgledam sasvim normalno. Trudim se koliko god mogu da se tako i ponasam. Mislim,ne ponasam se ja nenormalno nego imam ja svojih dana kada sam i sam sebi "tezak" a ne porodici. Ali gura se. Imam klinca od 6.godina i on je to sto me gura dalje.
A moji postovi i diskusije...Do pre par meseci nisam uzimao telefon ni da se javim. A sada ucestvujem aktivno na ovom forumu. Malo? Mozda tako zvuci ali meni je ovo i vise nego mnogo.

Zahvalili :
Staro 06-09-2016, 18:47   #6
Estariol
Moderator

Estariol's avatar

Registrovan: Jan 2014
Godine: 40
E-cig: Defender 2/Balrog + Rose v2/Rus 91%/Erlkonigin v2
Pohvala: 3,593
Pohvaljen: 1,274
Nivo reputacije: 285
Estariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputaciju

Samo ti piši, tu smo svi da bi se čitali

Vanzemljaci? Ako oćeju da dođeju, neka dođeju, ako nećeju, ne moraju...
Estariol nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 06-09-2016, 20:04   #7
lemmy
Veteran

lemmy's avatar

Registrovan: Feb 2013
E-cig: Sta se nadje pri ruci
Pohvala: 2,612
Pohvaljen: 607
Nivo reputacije: 150
lemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalu

Svaka cast toni na postu tj. na iskrenosti .Najvaznije je da se lecis i normalno podrska porodice i prijatelja.Mnogo ljudi u ovoj zemlji boluje od depresije (doduse ne postraumatske) ali na zalost ne prepoznaje simptome bolesti i ne trazi pomoc lekara (za razliku od tebe, koji o tome ovde otvoreno i iskreno pises).Ti imas razlog vise (tvoj sin i porodica) da se boris sa tom podmuklom bolescu.Ne sumnjam da ces u toj svojoj borbi pobediti
Sto se tice foruma i clanova (uzimam pravo da pisem u ime vecine i nadam se da mi nece zameriti) imaces podrsku posle ovog posta (ne zbog sazaljenja, nego zbog tvoje iskrenosti gde si pokazao kakav si covek)

lemmy nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 06-09-2016, 20:05   #8
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Samo da jos jednu stvar objasnim. Pamcenje(sementcko)koje sam stekao do ovih problema je kod mene ocuvano a problem imam sa pamcenjem posle toga. Znaci ono sto je bilo do pre ,otprilike,cetiri godine,toga se odlicno secam. Problem imam sa pamcenjem posle toga. Pominjem secanje i pamcenje.
Secanje-proslost
Pamcenje-sadasnjost. Sve ono sto mi se desava u skorije vreme uglavnom zaboravljam. Zato stalno moram da nosim notes i da pisem. Tako da jednoga dana necu imati uspomene iz sadasnjosti i bliske proslosti nego samo one neke davne.
I eto u svemu tome sam naisao i na ovaj forum i tu nasao ono sto mi je trebalo da me bar malo vrati u neki svet i van onoga koji sam ja za sebe stvorio.

---------- Post dodan 06-09-2016 u 21:13 ----------

Eto toliko. Mogu samo da vam se svima zahvalim na razumevanju i podrsci.
Vise ne bih govorio o svojim problemima i ne bih vise da vas opterecujem. I vecina vas ima svojih problema pa ne pise po forumu o njima tako da necu ni ja.

Zahvalili :
Staro 07-09-2016, 09:32   #9
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Evo samo jedan primer moje zaboravnosti gubitka paznje i koncentracije. Malo je mozda i smesno.
Odveden jutros klinca u zabaviste. Ide od 07:30 do 09:30 ove prve nedelje. Vratim se kuci i uzmem da pisem u temi o aromama. I tako napisem post sedim pijem kafu "omaram"od pisanja. U 09:55 zconi mi telefon i zove vaspitacica da pita hoce li neko doci po dete?! Jednostavno ne mogu da se skoncentrisem na vise od jedne stvari. Nemojte misliti da sam ja sada los roditelj. Ali to je jednostavno tako. I sa time moram da se nosim.
Naravno klinac me je odmah iskritikovao sto sam zakasnio po njega.

Staro 07-09-2016, 09:37   #10
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 41
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 8,389
Pohvaljen: 12,170
Nivo reputacije: 1873
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Upropastiće te ovaj forum. Na vreme sam te upozorio
c-hell je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 07-09-2016, 10:06   #11
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Thumbs up Re: E-cigareta i moj sadasnji zivot

Nece veruj mi. Desavalo se to meni i kada je klinac isao u vrtic.

Zahvalili :
Staro 07-09-2016, 10:46   #12
BobanNB
Veteran

BobanNB's avatar

Registrovan: Feb 2015
Godine: 43
E-cig: Piko-Ruža Bajka Fenomenon i ostala potpora
Pohvala: 157
Pohvaljen: 712
Nivo reputacije: 172
BobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvalu

Само напред и главу горе......
Сад мало да се нашалим на рачун твоје заборавности, ако смем и надам се да се нећеш наљутити. Одма ми то запало за ако, па то ни није тако лоше, увек нешто ново а жени ти се вероватно свиђа кад стално понављаш "неке" радње што си заборавио да си недавно одрадио 😁

Послато са Lenovo P70-A уз помоћ Тапатока

ко ме зна, разумеће....ко не зна, мораће
BobanNB nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 07-09-2016, 10:50   #13
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Svaka sala je dobrodosla. A to za zenu... jbg zaboravih da sam ozenjen.

Staro 07-09-2016, 10:51   #14
BobanNB
Veteran

BobanNB's avatar

Registrovan: Feb 2015
Godine: 43
E-cig: Piko-Ruža Bajka Fenomenon i ostala potpora
Pohvala: 157
Pohvaljen: 712
Nivo reputacije: 172
BobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvalu

😂 док не прокљуви, па ће бити 😬

Послато са Lenovo P70-A уз помоћ Тапатока

ко ме зна, разумеће....ко не зна, мораће
BobanNB nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 07-09-2016, 12:48   #15
dragon
Senior

Registrovan: Jan 2016
Pohvala: 769
Pohvaljen: 907
Nivo reputacije: 130
dragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvalu

AntonToni koliko ja vidim ti imas dobru memoriju. To sta si na pisao ja ne bih mogao (zaboravio bih). Uzivaj i samo napred zivot je kratak
dragon nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Elektronske cigarete i zdravlje

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 12:32 sati.