Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Elektronske cigarete i zdravlje
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 05-09-2012, 11:59   #16
chikavili
Veteran

chikavili's avatar

Registrovan: Apr 2012
Godine: 45
Pohvala: 2,176
Pohvaljen: 3,258
Nivo reputacije: 501
chikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputaciju
Uobičajeno Re: Jos malo anti ecig "propagande"

I kod mene je snaga, kondicija, a bogami i potencija u porastu od kako sam sa pljuga presao na parenje

"Talk sense to a fool and he calls you foolish."
chikavili nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-09-2012, 13:10   #17
NikolaP
Senior

NikolaP's avatar

Registrovan: Jan 2012
Pohvala: 145
Pohvaljen: 326
Nivo reputacije: 84
NikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosi

Kad sam presao na parenje, pre 239 dana, kondicija mi se znacajno poboljsala. Mislim na ono kad ides uz stepenice pa se zadises. Kao da ne mozes dovoljno da se nadises vazduha. I to bas primetno. E sad, da li tripujem ili ne, kao da mi se u poslednje vreme opet, u znacajno manjoj meri, povratio taj kratak dah. Trosim oko 2.5-3ml na dan, u pocetku sam oko 1.5-2. Ne znam, mozda tripujem.

A to za ove clanke koji se pojave svremena na vreme.. Ludim od toga. Cim se pojavi, svi oko mene kuci skoce, kao da se drogiram..cak dobijam i savete tipa "Bolje se vrati na obicne, manje si purnjao". Taman se smiri situacija..novi clanak i opet sve po starom.

Caravela mod, KFL, Immortalizer, Boge LR
NikolaP nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 05-09-2012, 13:36   #18
liberprint
Senior

Pohvala: 311
Pohvaljen: 522
Nivo reputacije: 0
liberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvalu

Samo nekako uvek zaborave da ispod clanka napisu "sponzorisani clanak"
liberprint nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-09-2012, 12:55   #19
Blackbite
Aktivan član

Blackbite's avatar

Registrovan: Sep 2012
Pohvala: 20
Pohvaljen: 49
Nivo reputacije: 26
Blackbite je na dobrom putuBlackbite je na dobrom putuBlackbite je na dobrom putuBlackbite je na dobrom putuBlackbite je na dobrom putuBlackbite je na dobrom putu

Citat:
Evo jos "novosti", zahuktavaju se :
Električne cigarete oštećuju pluća odmah, otkrila su istraživanja!....

A mozda da prestanemo i da disemo.
Mislim, sigurno da se pluca habaju disanjem. a i vazduh bi mogao da bude toksican u velikim kolicinama!
Koliko je samo u njemu bakterija, prasine, cadji, toksicnih materija, isparenja itd.
Siguran sam da je prilicno stetan za upotrebu.

Mislim mozda nije toliko kao e -cigareta, ali zamisli da udahnes 10 000 litara od jednom!

A i vodu bi trebalo izbaciti za svaki slucaj, verovatno sadrzi vise teskih metala, za hlor da ne pricamo koliko je toksican.
A sipa se voda i u antifriz, ne treba se igrati sa antifrizom.

Hrana, pice, lekovi... Ne znam, ima tu mnogo PG-a treba li rizikovati? Ipak se on sipa u antifriz.
Blackbite nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-09-2012, 13:01   #20
liberprint
Senior

Pohvala: 311
Pohvaljen: 522
Nivo reputacije: 0
liberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvalu

Proces starenja je direktno vezan za disanje. Zapravo, celije oksidiraju pod dejstvom kiseonika. Prema tome, ako hocete da ostanete duze mladi, ne disite!!!
liberprint nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-09-2012, 13:11   #21
Sh@rance
Iskusan član

Sh@rance's avatar

Registrovan: Aug 2012
Godine: 39
Pohvala: 35
Pohvaljen: 45
Nivo reputacije: 28
Sh@rance je na dobrom putuSh@rance je na dobrom putuSh@rance je na dobrom putuSh@rance je na dobrom putuSh@rance je na dobrom putu

Nije u redu konzumirati e cigarete, time direktno ostecujete pluca drzave i gusite je, neplacanjem PDV-a i nenormalno velikih akciza.

Joyetech eGo-C 650 mAh
Joyetech eGo-C Twist 1000 mAh
eGo 2.4ml CC kliromizer
Sh@rance nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 18-09-2012, 14:49   #22
bOlE82
Video Recenzent

bOlE82's avatar

Registrovan: Feb 2012
Godine: 34
E-cig: Cuboid mini, Cloupor Z5, subTank mini i sve ostalo
Pohvala: 1,993
Pohvaljen: 1,183
Nivo reputacije: 393
bOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputaciju

hahahahahaha
E cigarete koliko god da su shtetne, nisu ni 2% koliko smrdulje, da zivimo u normalnom svetu gde stvarno brinu za zdravlje gradjana, svaka normala drzava bi gurala ecig kao sredstvo za zdravije pushenje, medjutim nemoze se protiv filip morisa, kako!?

bOlE82 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-09-2012, 15:58   #23
mciplic
Aktivan član

Registrovan: Sep 2012
Godine: 35
Pohvala: 49
Pohvaljen: 39
Nivo reputacije: 27
mciplic je na dobrom putumciplic je na dobrom putumciplic je na dobrom putumciplic je na dobrom putumciplic je na dobrom putu

Kada se radi neka studija o stetnosti e-cig u velikoj meri "pojedinci"(dr,mr,fr) koji su navodno vrsili istrazivanja kriju se iza neki udruzenja, komora, organa, federacija...itd kako bi se pustila ta "bullshit" studija novinarima dok za studiju koja potvrdjuje mnogo manju stetnost cak sta vise nestetnost uvek se potpise neki doktor ili istrazivac koji imenom i prezimenim stoji iza svog istrazivanja....neka je cigareta 100% stetna i da uzmemo da je e-cigareta 20% stetna od analogne, o5 bi pusio tu "zdraviju" varijantu , neizbezno je da ce duvanska industrija imati osetno manje korisnika, a drzava manji budzet od akciza, ne znam sta se batrgaju , pusim paru, vozim se na gas a njima kar*
mciplic nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 20-09-2012, 10:27   #24
zogu
Moder

zogu's avatar

Registrovan: Dec 2011
E-cig: Vratite Guruu potpis !!!
Pohvala: 4,597
Pohvaljen: 6,124
Nivo reputacije: 984
zogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputaciju

Zadnje 2. nedelje su bas izbombardovali sa clancima o stetnosti e-cigareta.
Ima jedan u blic zeni od subote (skeniracu kada stignem kuci)
Pa je bilo u Galileu na prvoj pre neki dan
Pa onaj clanak iz 24 h sa prethodne strane
Kod:
http://www.24sata.hr/zdravlje/elektronicke-cigarete-ostecuju-pluca-odmah-otkrila-je-studija-279866
Kolega sa posla se posle tih clanaka vratio analognim, bukvalno se uplasio, a jedva sam ga nagovorio da predje na el, i taman kada je lepo poceo iz treceg pokusaja prestao ponovo.
zogu nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-09-2012, 10:53   #25
nebulle
Senior

nebulle's avatar

Pohvala: 153
Pohvaljen: 355
Nivo reputacije: 86
nebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosi

Moj cale ima 68 godina, ima hronican bronhitis i neverovatne probleme sa plucima. Pusio je dve pakle cigareta dnevno. Covek je dosao do 55 kg. Do pre par meseci mislio sam da nece docekati septembar mesec. Nakon i najmanjeg napora ostajao je bez snage i daha a ako mu izmerim pritisak on bi skakao na 180-190. Par meseci kako iskljucivo pari e cigaretu i covek se totalno oporavio. Nema kaslja, redovno se krece bez napora, normalan pritisak i dise punim plucima, dobio na kilazi...Toliko o tome da e cigareta ostecuje pluca...Mi smo svi mladji pa i ne vidimo bas izrazite razlike, mom caletu je e-cigareta spasila zivot...

nebulle nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-09-2012, 10:59   #26
Sh@rance
Iskusan član

Sh@rance's avatar

Sh@rance je na dobrom putuSh@rance je na dobrom putuSh@rance je na dobrom putuSh@rance je na dobrom putuSh@rance je na dobrom putu

Cekaj samo da krene proizvodnja automobila na elektro pogon. Ima da bude 100x stetnije nego voziti na benzin.
Ali i sa druge strane iz ovih cigara takodje ne izlazi Zdravlje kako se promovise ovde na forumu. Samo je pitanje sta je stetnije i koliko.
Kampanja je razumna jer e cigarete ne obuhvata zakon o duvanu tako da se ne placaju velike akcize na cigarete, drzava se bori za svaki dinar. Procicemo isto kao i plinadzije(vozila na plin)

Joyetech eGo-C 650 mAh
eGo 2.4ml CC kliromizer
Zahvalili :
Staro 20-09-2012, 11:17   #27
PøisøN
Veteran

PøisøN's avatar

Registrovan: Jul 2012
Godine: 43
Pohvala: 1,423
Pohvaljen: 752
Nivo reputacije: 144
PøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvalu

Nemam vise Thanks-a.. sutra nebulle.
Sto se clanaka raznih tice - ja im globalno verujem, ako kazu da je e-para stetnija od npr. vazduha na Antartiku pre 5.000 godina. Ako pak kazu da je vise stetna od dima fabrikovanih cigareta - to mi nema logike, a izgleda da bas to hoce pusacima da predoce. Mozda malo napamet pricam - ali meni lici na naslov - PUSACI, NE KORISTITE ELEKTRONSKE CIGARETE, JER STETE VASEM ZDRAVLJU!

ps. Pade mi jedna analogija - Vozaci, ne koristite siguronosni pojas, prilikom sudara mogu ostati modrice od istog!

Vapor running through my veins
PøisøN nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-09-2012, 11:25   #28
PøisøN
Veteran

PøisøN's avatar

Registrovan: Jul 2012
Godine: 43
Pohvala: 1,423
Pohvaljen: 752
Nivo reputacije: 144
PøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvalu

Citat:
Originalna poruka od Sh@rance Vidi poruku
Ali i sa druge strane iz ovih cigara takodje ne izlazi Zdravlje kako se promovise ovde na forumu. Samo je pitanje sta je stetnije i koliko.
Pa jel sad napisa nebulle da pred njegovim ocima iz e-cig izlazi VISE zdravlja nego iz analogne cigarete.
Plus sto svako od nas oseca to isto. Vise ili manje, ali svako sigurno oseca.
Da nije tako - obaj Forum bi zvrjao prazan.

Vapor running through my veins
PøisøN nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 20-09-2012, 11:41   #29
nebulle
Senior

nebulle's avatar

Pohvala: 153
Pohvaljen: 355
Nivo reputacije: 86
nebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosi

Naravno, mom caletu su e cigarete zdravlje i stojim iza toga. Pokusavao je da prestane da pusi i osecao se katastrofalno. Cale mi je prelezao mozdani udar i sklon je visokom pritisku. U trenucima prestajanja pusenja imao je gornji pritisak od 160 do 200. Cim zapali cigaretu taj pritisak opadne sto govori da je to na nervnoj bazi. Ako nastavi sa pusenjem pritisak ponovo raste i dovede ga u kriticno visoku faze, nedostatak kiseonika mu je najveci problem. Sada pari vec par meseci i pritisak mu je 120 sa 80 kao kod devojcice...Ne kazem ja da je parenje zdravo ali je mom caletu izuzetan lek i koristice ga do kraja zivota kao takvog...Ne moze da ostavi cigarete ali bez problema pari i oseca se odlicno sto i jeste poenta elektronskog pusenja...

nebulle nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 20-09-2012, 12:01   #30
Sh@rance
Iskusan član

Sh@rance's avatar

Citat:
Originalna poruka od PøisøN Vidi poruku
Citat:
Originalna poruka od Sh@rance Vidi poruku
Pa jel sad napisa nebulle da pred njegovim ocima iz e-cig izlazi VISE zdravlja nego iz analogne cigarete.
Plus sto svako od nas oseca to isto. Vise ili manje, ali svako sigurno oseca.
Da nije tako - obaj Forum bi zvrjao prazan.
Decko je napisao post pre mene tacnje pisali smo izgleda u isto vreme. Poslao je post dok sam ja kucao ovaj.
Iz e cigarete ne izlazi Zdravlje nikako, ako ti je nikotin zdrav onda ok
Nema katrana i 300 cuda kao u analognim, ali ima para koja se dobija sagorevanjem.
Elem gledam po sebi nepusim analogne vise od mesec dana i osecam se kao NOV.

Joyetech eGo-C 650 mAh
eGo 2.4ml CC kliromizer
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Elektronske cigarete i zdravlje

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 20:37 sati.