Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Elektronske cigarete i zdravlje
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 15-04-2017, 22:42   #16
lover
Senior

lover's avatar

Registrovan: Jun 2014
Pohvala: 113
Pohvaljen: 120
Nivo reputacije: 43
lover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: VG i dijabetes

Ne mora VG da se konvertuje u glukozu da bi uticao na metabolizam šećera ako uopšte utiče. Najbolje da se vrati na odnos pre nego što je dobio povišene rezultate na mesec dva da isključi ili potvrdi da je VG uzrok.
Takođe ako kod njega to i bude uzrok ne mora da znači da će i kod nekog drugog (dok se ne dokaže suprotno).

One Man Clan. Common sense.
lover nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 15-04-2017, 22:54   #17
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 41
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 8,388
Pohvaljen: 12,168
Nivo reputacije: 1873
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Bilo je doktora na forumu

Sent from my zglob using Tapatalk
c-hell je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 15-04-2017, 23:42   #18
dgproduction
Veteran

dgproduction's avatar

Registrovan: Nov 2015
E-cig: Chauvet Hurricane 700
Pohvala: 949
Pohvaljen: 903
Nivo reputacije: 169
dgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvalu

Ja pricam ljudi zaebite kilovate i dimove vg i ostalo, ja parim 50/50 pa gusi me vg vise nego cigarete a mogu zamisliti samo sta se desava sa 80 i vise % vg u ogromnim kolicinama sa secerima/aromama koje guramo sve vise i vise.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
dgproduction je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 16-04-2017, 00:06   #19
Milutin Obrad
Senior

Milutin Obrad's avatar

Registrovan: Mar 2015
Godine: 41
E-cig: Slika sve govori !!
Pohvala: 293
Pohvaljen: 294
Nivo reputacije: 82
Milutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosi

Kako tebe gusi vg tako nekog gusi/grebe pg.
Individalno.
Milutin Obrad nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 16-04-2017, 00:15   #20
dgproduction
Veteran

dgproduction's avatar

Registrovan: Nov 2015
E-cig: Chauvet Hurricane 700
Pohvala: 949
Pohvaljen: 903
Nivo reputacije: 169
dgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvalu

Naravno, isto je i sa cigaretama, nekog guse, neko kasnje, neko ne oseca nista ali to nista bije na najgore, tamo gde je gen najslabiji, tako da umereno koriscenje pg i vg nije na odmet, ipak mi udisemo isparenja za koja niko ne moze da tvrdi da nisu stetna bas zbog svega sto osecamo.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
dgproduction je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 16-04-2017, 11:19   #21
gojkov
Veteran

Registrovan: Dec 2013
Godine: 50
E-cig: nemesisi,subtankmini sa redu.bajka,heron,ruza,kaje
Pohvala: 2,583
Pohvaljen: 767
Nivo reputacije: 165
gojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalu

meni je ylatna sredina 45-55 pg-vg

gojkov nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-04-2017, 16:39   #22
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Registrovan: Jun 2016
Godine: 46
E-cig: Pico75wTCMerlinRTA Pt2
Pohvala: 1,162
Pohvaljen: 1,341
Nivo reputacije: 207
AntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputaciju

Ja vec mesecima koristim mixseve na cistom vg-u (samo razblazen vodom) i sa bazom 90/10 vg/pg, i gotove tecnosti sa uglavnom vecinskim vg-om i za sada nisam osetio bilo kakve probleme. Za dijabitis i povisen secer u krvi a da je u vezi sa glicerinom takodje nikave promene. Ovo za povisen secer u krvi mogu da potvrdim sa potpunom sigurnoscu (u mom slucaju ) posto mi je dete dijabeticar pa uz njega i ja redovno kontrolusem nivo secera u krvi. Nikakva odstuoanja se ne javljaju bez obzira na kolicinu potrosenog mixa u toku dana, i vremena merenja. Takav je slucaj kod mene sto se tice glicerina i dijabetisa (koji ja nemam). Ne znam kako bi se to odrazilo na nekoga ko vec boluje od dijabetisa i da li je u tom slucaju hemija u organizmu mozda drugacija. A i sto se nekih drugih promena tice nisam ih primetio. Sem naravno onih koje nose godine.

Mi dosli a nismo morali...Sto bi moj pokojni deda govorio:"Lako je s' tudjim kisobranom gloginje mlatiti", sta god to znacilo.
AntonToni nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-04-2017, 00:30   #23
lazarbgd
Senior

lazarbgd's avatar

Registrovan: Feb 2013
Godine: 28
Pohvala: 270
Pohvaljen: 334
Nivo reputacije: 82
lazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosi

Iskreno ne razumem se nimalo u medicinu i uticaju bilo cega na sam organizam ali kako znam neke ljude koji pare a dijabeticari su i nista im ne fali, ali nisu oni iz ove nase price da sami pravi tecnosti i pare po 20ml. Jedna prijateljica je izjavila da joj e-cigara pospesuje stvaranje secera sto u prevodu znaci jede strogo probranu hranu i sa insulinom regulise taj secer i sve joj je u nekim ok granicama ali od kad koristi e cigaru secer joj se povecao tako da kad jos probere ishranu i uz koriscenje e-cigare i redovne doze insulina secer joj je ok. Zakljucak je da kada ne bi jela nista dva dana i samo e-cigaru koristila secer bi bio isti tj onakav kako treba da izgleda ako se dva dana izgladnjujes ali ako bi nesto jeo ili pio i e-cigaru koristio tada bi e-cigara pospesivala stvaranju tog secera. Mada i ona sama kaze da ti rezultati nisu bas 100% tecni i pitanje je koliki je tu nivo secera a koliko aparat laze zbog samog povecanja tecnosti u organizmu.

Najbolje da ti pratis sebe i svoj organizam i kako to utice na tebe jer sam najbolje znas kako ti je i kako se osecas.

Ili vozis ili te voze.
lazarbgd nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 23-04-2017, 16:50   #24
Raka 1971
Moderator

Raka 1971's avatar

Registrovan: Mar 2016
Godine: 46
E-cig: Think Vape Finder 167+Ammit
Pohvala: 222
Pohvaljen: 1,080
Nivo reputacije: 185
Raka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputaciju

Evo da iznesem neka zapažanja posle nedelju dana malog "eksperimenta (da se tako izrazim, pošto sa zdravljem nema eksperimentisanja) koje mi je preporučio lekar.
Prvo sam izbacio vape skroz i uveo preporučenu ishranu za dijabetičare uz umerenu fizičku aktivnost (dvočasovna šetnja svako poslepodne). Kontrolisao nivo šećera svako jutro i večeri i rezultati su bili vidljivi. Posle dva dana sam počeo sa vape-om sa tečnostima na standardoj bazi 50/50 uz gore već pomenuti režim. Rezultati se nisu pogoršali !!!😃već naprotiv, što mi je ulilo nadu da neću morati da batalim vape. Posle još dva dana sam promenio tečnost na 60/40 u korist VG-a i nastavio sa režimom ishrane i šetnjom. Rezultati su već bili drastično bolji i još više me ubedili da VG nema uticaja na povećanje nivoa šećera u krvi. Danas je sedmi dan od početka "eksperimenta", prvi dan na 80/20 vg/pg i nivoom šećera u gornjim granicama normale. 😊😊😊. Nakon pregleda i konsultacija sa lekarom, zaključak je sledeći: prevelika usedelost tokom zimskog perioda uz obilje gurmanskih đakonija i neke sitne dodatne stresove su glavni krivci za stanje u kojem sam se našao.
Naravno ovo nije kraj i nema opuštanja. Mora se voditi računa i dalje pratiti situacija, ali ono što je meni najbitnije je da su moje sumnje da VG utiče na nivo šećera u krvi najverovatnije bile neopravdane i da neću morati da se odreknem dragog mi hobija.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Raka 1971 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 23-04-2017, 18:00   #25
maestro
Veteran

maestro's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 299
Pohvaljen: 606
Nivo reputacije: 165
maestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalu

Rako, samo jako!
maestro je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 23-04-2017, 20:07   #26
placebo
Veteran

placebo's avatar

Registrovan: Sep 2015
Pohvala: 429
Pohvaljen: 772
Nivo reputacije: 140
placebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvalu

Dobre vesti. Iako tvoji rezultati ne znace da vg ne povecava secer, ipak pokazuju da je uticaj, ako postoji, zanemarljiv uz fizicku aktivnost i zdravu ishranu.

But suddenly I viddied that thinking was for the gloopy ones and that the oomny ones use, like, inspiration and what Bog sends.
placebo nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Elektronske cigarete i zdravlje

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 20:35 sati.