Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Pravila Foruma, obaveštenja, pitanja > Podrška, pitanja i sugestije
Zaboravljena šifra? Registracija

Podrška, pitanja i sugestije Sve sto želite da kažete u vezi samog foruma

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 06-09-2017, 09:33   #1
ezgeta
Senior

ezgeta's avatar

Registrovan: Sep 2013
Godine: 40
E-cig: kayfuni i modovi
Pohvala: 273
Pohvaljen: 305
Nivo reputacije: 88
ezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosi
Uobičajeno zajednicki projekat

pade mi suluda ideja.pošto smo svi ovde iz zajednickih interesa,a i ucili smo jedni druge sve ovo vreme,da pokušamo da projektujemo naš mtl i dtl ati.ako bi postojali clanovi koji znaju da crtaju u bilo kom cad programu na ovom forumu mogli bi lako kroz diskusije i sugestije da pretocimo to u 3d kasnije kad bi finalizirali projekat napravili bi prototip.bio bi to ati for life recimo od titanijuma. siguran sam najbolje sto moze da se dostigne u ovoj industriji.kada bi neko posedovao 3d printer pojedine faze pre same izrade prototipa bi greske svele na sam minimum.pošto sam dugo bio slicnoj industriji samo vojnoj u jednoj od najacih izraelskih fabrika u svetu poznajem celu proceduru od donosenja tehnickih resenja,tehnicke izrade,setup cnc masina,odabire alata i same izrade koliko god da nekome zvuci tesko i neostvarljivo verujte da bi mogli veoma lako da se organizujemo i uradimo to,pogotovu jer na forumu ima veoma puno pametnih ljudi.za sve buduce nesuglasice ili pitanja o samoj proceduri i zasto to nebi bilo izvodljivo sa tehnicke strane voljan sam da vas razuverim.nazalost u fazi same izrade prototipa morao bi da bude plasirana novcana sredstva.u ovom slucaju bi morali da finansiramo npr. parce titanijumske šipke i samu cnc masinu za koju bi znali tacno koliko sredstava treba za izradu kada bi 3d model bio gotov i videli koliko vremena je potrebno za izradu pojedinacnih delova,mada neverujem da bi bilo nesto preskupo pošto su uglavnom okrugli delovi,sigurno bi se radilo o nekoj investiciji ugrubo oko 200-300 eur mada znam jednog clana iz pomenute industrije koji bi mozda mogao da smanji troskove i same izrade na minimum. i naravno neki pravnik
Kod:
http://www.siepa.gov.rs/files/pdf/Zakon_o_udruzenjima.pdf
ezgeta nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 06-09-2017, 13:08   #2
ezgeta
Senior

ezgeta's avatar

ezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: zajednicki projekat

a posle ostvarenu zaradu ulazemo u CRYPTO CURRENCYS
Staro 06-09-2017, 15:50   #3
x-man
Veteran

x-man's avatar

Registrovan: Sep 2015
Godine: 25
E-cig: iStick 30W, iPower,Rose v2,v3,Musso,ego one mega 2
Pohvala: 445
Pohvaljen: 329
Nivo reputacije: 95
x-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosi

Kao prvo mora da ima konus

Long live Hon Lik!
x-man nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 06-09-2017, 16:26   #4
likvidator
Senior

likvidator's avatar

Registrovan: May 2016
E-cig: Smok Alien + OBS Engine Nano, Subtank mini
Pohvala: 68
Pohvaljen: 166
Nivo reputacije: 46
likvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosi

@ezgeta a nisi racunao koliko ce ljudi da kupi taj atomizer? Inace crypto se ne isplate vise, da se ulozilo pre neki mesec bila bi dobra zarada, ali sada nema velikih varijacija.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
likvidator nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 06-09-2017, 16:32   #5
BobanNB
Veteran

BobanNB's avatar

Registrovan: Feb 2015
Godine: 44
E-cig: Piko-Ruža Bajka Fenomenon i ostala potpora
Pohvala: 163
Pohvaljen: 851
Nivo reputacije: 200
BobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvalu

Ја бих један атомизер преправио, само да имам средстава и алата

Идеја је добра, питање је колико је остварљива.....а по старом добром обичају, све би пало на једног човека, ко има воље и вишка времена.

ко ме зна, разумеће....ко не зна, мораће
BobanNB nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 06-09-2017, 16:35   #6
nrock83
Senior

nrock83's avatar

Registrovan: Feb 2015
E-cig: RX gen3,Ammit 25
Pohvala: 152
Pohvaljen: 391
nrock83 ima čime da se ponosinrock83 ima čime da se ponosinrock83 ima čime da se ponosinrock83 ima čime da se ponosinrock83 ima čime da se ponosinrock83 ima čime da se ponosinrock83 ima čime da se ponosinrock83 ima čime da se ponosinrock83 ima čime da se ponosinrock83 ima čime da se ponosinrock83 ima čime da se ponosi

Da li stvarno mozemo da se dogovorimo i nadjemo kompromise da bi svi bili zadovoljni krajnjim proizvodom.

Sent from my SP6.2 using Tapatalk
nrock83 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 06-09-2017, 16:55   #7
ezgeta
Senior

ezgeta's avatar

ja mogu da dosta doprinesem ovom projektu,mada zbog licnih obaveza ne mogu se posvetiti 100% ali ideja koju sam prezentvovao je ostvarljiva,pravio sam ziroskope za apace i tegove za navodjenje raketa patriot ,tako da procedura koju sam objasnio u ranijem postu vazi i za naj prostije delove tako i za one iz avio i vojne industrije.zamolio bih ostale da se suzdrze glupih komentara ako nemaju sta pametno da kazu.nisam racunao da ce iko da kupi ako bi se prodavao svi investitori bi profitirali,a i bas me z. ako cena troskova bude niska kao sto sam objasnio plan.inace radim kao sale manager i prodajem kripto valutu.vidite kako se trziste okrece on line poslovanju,cak su najveci igraci u auto industriji izostali sa sajma automobila navodeci kao razlog nepotrebni troskovi zbog veoma uspesnog poslovanja i prodaje on line.ja sam sazvakao ceo projekat,ako hocete bacite ga u djubre,ismevajte ili uradite nesto +.ako treba sam sve da uradim onda ne vidim draz u tome,za mene bi ovo bilo veliko novo iskustvo.neradi se da svi budu zadovoljni nego da se napravi kako treba da bude da bi savrseno funcionisalo bez potrebe za kasnijim modifikacijama,ubedi me u suprotno konkretnim cinjenicama da nesto ne valja i skidam ti kapu.i nista se nepravi preko noci,osim dece naravno inace onaj post o ulaganju sam vise dodao iz sale,mada ideja generalno nije losa,ali ovo ne bi niko radio zbog profita vec zabave i iskustva
Zahvalili :
Staro 06-09-2017, 19:42   #8
shomy_ksh
Moderator

shomy_ksh's avatar

Registrovan: Feb 2014
E-cig: VTCmini & kfl+
Pohvala: 1,394
Pohvaljen: 2,183
Nivo reputacije: 387
shomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputaciju

Od svega toga, ja vidim jedino mogucnost da se skupimo, napravimo projekat i odradimo za sebe po komad i rezervne delove i to je to. Za dalju tj vecu proizvodnju je potrebno mnogo veca organizacija i mnogo veci trud da se ulozi..o novcu ne pricam
Ako se radi serija od xx komada za prodaju, onda finalnom proizvodu treba reklama

Drugo, ako udruzujemo novac onda i ideje udruzujemo a ja vidim vec na prvu par problema oko kojih mozda necemo svi da se slozimo... velicina rupe vazduha recimo za m2l jednom odgovara toliko, drugom ovoliko...jedan hoce veci kapacitet, drugom nije bitno al nece vise od 3ml... itd.

Zamisao jeste dobra ali do ostvarenja tako neceg je potrebno mnogo mnogo zezancije.

shomy_ksh nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 06-09-2017, 22:59   #9
klaudesque
Senior

klaudesque's avatar

Registrovan: Jul 2014
E-cig: CLR @ VTCM/NX75
Pohvala: 330
Pohvaljen: 60
Nivo reputacije: 35
klaudesque je poznat svimaklaudesque je poznat svimaklaudesque je poznat svimaklaudesque je poznat svimaklaudesque je poznat svimaklaudesque je poznat svima

Prvo pet krugova glasanja oko prečnika, broja grejača, zapremine, količine vazduha i tako dalje...

Lakše bi bilo kada bi krenuli od nekog postojećeg atija, pa ga unapredili. Manji zalogaj da se prodje cela priča.
klaudesque nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 07-09-2017, 04:08   #10
ezgeta
Senior

ezgeta's avatar

prvo,treba videti ko ce raditi u cad ili solidwork (ja nemam vremena ali posvetio bih se koliko mogu ,dao neke savete oko samog nacina izrade i odabira alata)),da li neko ima 3d printer,ima li neko od pravnika,(zakon o udruzenjima).cad crtezi danas mogu i na mobilnom da se pogledaju.oko dimenzija,nema potrebe izmisljti toplu vodu kad je sve vec receno,kao na primer steam tuner rade modifikacije pojedinih delova određenih ati.Kad je teh.crtez uradjen u programu lako se modifikuje predmet za izradu,a o tome tek na kraju vredi raspravljati ako bi ispunili predhodno navedene uslove.ako mislis da nesto ne moze u startu onda nema nista od ati,a i generalno u zivotu uopste.U pisanju projekata ogranicenja su mala, a sirina koju dobijate u odabiru aktivnosti za projekat su jako siroka i velika i cesto se desi da neko ko pise projekat prosto se izgubi u svoj toj sirini, zato treba krenuti od 3-4aktivnosti. Nikad se projekat ne pise od pocetka do kraja. Projekat se pise od poznati h stvari do nepoznatih.Jos jedan razlog za ucestvovanje u projektima jeste sto "pisac" projekta ne mora biti fakultetski obrazovan da bi napisao projekat, dovoljna je cista logika i odmerenost u koriscenju novca.Projekat je proces koji podrazumijeva:
1. Zajednički poduhvat (nešto što cijela grupa želi da uradi zajedno, npr. ekspedicija, predstava ili emisija, renoviranje zapuštene kuće, projekat pomoći zajednici…).
2. Jasno definisan cilj (to je ono što ovim projektom želite postići).
3. Sedam faza (jasan proces koji projekat vodi od početne ideje do proslave dostignuća).
4. Prilike za sticanje novih znanja i vještina.
5. Skup različitih interesovanja, talenata, mogućnosti i potreba (timski rad).
6. Lični doprinos ostvarivanju cilja svakog člana tima.
7. Određeni vremenski rok.
Kod:
https://drive.google.com/file/d/0B_g6R-Cww67AV2tuM0ZjN2d5WFk/view?usp=sharing
buđet 1276 miliona eur
uvek ima nacina
ima ljudi koji su od smeca iz kontejnera napravili milione
ili moze se posmatrati i iz drugog ugla sta je neophodno da znas da bi preziveo
1.da znas da pecas ili lovis
2 da znas da upalis vatru
3 da znas da napravis skloniste
Zahvalili :
Staro 07-09-2017, 07:41   #11
ezgeta
Senior

ezgeta's avatar

slusajte ja sam jako jako zauzet,ja firmi zaradim hiljade dolara za 2-3 minuta,primera radi evo sinoc je osoba x ubedjena u roku od 2 minuta razgovora preko telefona, koja me nikada nije ni upoznala ni videla da ulozi 6000$ . ako veruje u projekat,pogotovo ako stvarno vredi,tretira se kao opšte dobro, i ima potencijal,istrajete ,uvek ce vam doneti pare,samo morate znati kom cilju tezite.ako je to prioritet onda mozete da ispumpate koliko god hocete iz gore pomenutih fondova,a vidim da je vecina komentara za to zainteresovana.u tom slucaju ati moze i da ne radi,treba samo neko da lepo napiše projekat koji ispunjava uslove i da kao udruzenje konkurisemo u nekom aktuelnom eu fondu kao ovaj koji sam naveo u linku gore i da ga ISPRAZNIMO......!!!!
KOLIKO ZELITE DA ZARADITE ??????????????????????
A ATI ne mora cak na kraju da bude ni funkcionalan,pa šta ,igrali smo se i zaradili.
ja vam samo dajem smernice u pravom pravcu

---------- Post added 07-09-2017 at 08:07 ----------

evo skorasnji primer clan @milanez je verovao u svoj projekat da konvertuje dtl u mtl,ja sam mu samo pomogao da istraje i veruje do kraja,dao nekoliko smernica i uspeo je,sad je presrecan..pitajte ga

---------- Post added 07-09-2017 at 08:14 ----------

a sta mislite zasto je ceo beograd raskopan u isto vreme,sto slozicete se nema logike?ispumpavaju pare iz fondova eu

---------- Post added 07-09-2017 at 08:27 ----------

imate i ove start up centre
Zahvalili :
Staro 07-09-2017, 09:18   #12
shomy_ksh
Moderator

shomy_ksh's avatar

Registrovan: Feb 2014
E-cig: VTCmini & kfl+
Pohvala: 1,394
Pohvaljen: 2,183
Nivo reputacije: 387
shomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputaciju

Pusti ti tih 6000$...taj ko ulaze tu cifru ne ocekuje zaradu od 50$. Glava stavr je ako ocekuje velika zarada izradom rta u startu pada jer traziti vece pare za nesto sto bi radilo kao kfl a da kosta puno vise nego klon sa ft je nerealno.

Ne osporavam ideju ali trebamo biti realni. Potencijalni kupci...iskusni vejperi koji znaju sta je napravljeno I kolege sa foruma...znaci mali broj ljudi.

Opet kazem, zajednicki projekat u trenutnom stanju vidim jedini ako je nesto tipa, modofikovani delovi za kajfune (recimo nesto sto svima treba a nema od preko). Kfl je primer samo.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

shomy_ksh nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 07-09-2017, 09:26   #13
ezgeta
Senior

ezgeta's avatar

Ne mora ni da radi, pročitajte link o investiciji EU koje sam okačio

Sent from my GT-S7560 using Tapatalk

---------- Post added 07-09-2017 at 09:29 ----------

Ako je profit prioritet,a treba videti i startap kompanije i one investiraju u razvoj i da neko napiše projekat

---------- Post added 07-09-2017 at 09:32 ----------

Sve vam je u ovih par postova objašnjeno, samo treba uzeti pare

Staro 07-09-2017, 09:38   #14
Kinkel
Banned

Registrovan: Dec 2016
Pohvala: 604
Pohvaljen: 518
Nivo reputacije: 0
Kinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvalu

Ja bih napravio kfl sa dx i SE modifikacijama .. sa dobrom bazom i kraj .. ostalo iscimaj kineze .. ako im se svidi, radice ga za mnogo manje para nego ovde. (Skoro smo narucivali neke kutije od lima - koje su specificne zbog otvora i mesta za ugradnju elemenata .. elem od 13$ po komadu dogurasmo do 6$ .. kod nas najbolja ponuda 950din, al mnogo los kvalitet i bez zavrsne farbe i natpisa .. )..
Kinkel nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 07-09-2017, 09:41   #15
ezgeta
Senior

ezgeta's avatar

@shomy_ksh koliko ocekujes da zaradis?

---------- Post added 07-09-2017 at 09:43 ----------

prvo prioritet sta radimo,da li sa ciljem da uzmemo pare iz nekih od investicionih fondova(a ispunjavamo sve uslove koje su naveli) eu ili da pravimo za nas
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Pravila Foruma, obaveštenja, pitanja > Podrška, pitanja i sugestije

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 14:42 sati.