Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Elektronske cigarete i zdravlje
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 17-11-2011, 19:19   #16
Che Guevara
Senior

Registrovan: Sep 2011
Pohvala: 105
Pohvaljen: 70
Nivo reputacije: 0
Che Guevara je poznat svimaChe Guevara je poznat svimaChe Guevara je poznat svimaChe Guevara je poznat svimaChe Guevara je poznat svimaChe Guevara je poznat svimaChe Guevara je poznat svima
Uobičajeno Re: Koliko se nalivamo nikotinom?

Vidim da ste se raspricali dok nisam bio tu,ako ako samo napred.Para ja stvarno ne razumem tvoj problem,koliko sam video ti bi hteo da se skines sa cigareta jel tako?Ako je tako onda e cig nije resenje vec cvrsta volja i kazes sebi necu vise i bacis cigarete.Meni a i vecini drugih vapera je ovo alternativa tj mnogo zdravije pusenje.Ne kazem ja da je ovo 100% zdravo ali je jedno 1000% zdravije od duvanske cigarete samo to niko od nadleznih ne zeli da prizna vec sve nesto okolo naokolo.Za gomilu drugih stvari se odmah moze ispitati da li je stetno ili ne samo famozne e cigarete ne mogu jer mora mnogo vremena da prodje pa za svaki slucaj da mi lepo pusimo njihove duvanske to je barem provereno.Ja to vise gledam kroz ekonomiju zasto bi neko ko svaki dan gubi na gomile i gomile novca cutao da ima bilo kakav argument?
Uzivaj u pari i ne brigaj mnogo od necega se vec mora umreti
Che Guevara nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-11-2011, 19:37   #17
Para
Senior

Registrovan: Oct 2011
Pohvala: 43
Pohvaljen: 42
Para je na dobrom putuPara je na dobrom putuPara je na dobrom putuPara je na dobrom putuPara je na dobrom putu

Joj Che što me nerviraš, što ne čitaš kad repliciraš. Neću da ostavim parenje, a cigare nism mogao dok nisam probao ovu džidžu. Nisam karakter, jbt, kako ne kontaš.

A da li ti je palo na pamet koliko akcija ima duvanski lobi u e-cig industriji. Ja da rolam duvan, sigurno bi rolao i e-cig. Pa ko šta voli, čak bi i one flastere tušio, i žvake....
Mali smo mi da pričamo o tome.

Nego, jesi li ti mjerio pritisak ovih dana
Para nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-11-2011, 20:52   #18
Para
Senior

Para je na dobrom putuPara je na dobrom putuPara je na dobrom putuPara je na dobrom putuPara je na dobrom putu

Još malo edukacije, pogledajte tabelu na dnu:

Kod:
http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%95%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B0_%D1%86%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B5%D1%82%D0%B0
Kod:
http://en.wikipedia.org/wiki/Electronic_cigarette#Legal_status_by_country
Kod:
http://www.e-cigarete.org/sigurnost-e-cigarete.pdf
Eto, sad nije rekla-kazala.
Staro 17-11-2011, 21:17   #19
Danilo
Video Reviewer

Danilo's avatar

Godine: 40
Pohvala: 110
Pohvaljen: 216
Nivo reputacije: 70
Danilo ima čime da se ponosiDanilo ima čime da se ponosiDanilo ima čime da se ponosiDanilo ima čime da se ponosiDanilo ima čime da se ponosiDanilo ima čime da se ponosiDanilo ima čime da se ponosiDanilo ima čime da se ponosiDanilo ima čime da se ponosiDanilo ima čime da se ponosiDanilo ima čime da se ponosi

ajaoj ... sad i mene pocinje da boli glava
Da li mozemo da ti promenimo nick u Dr.Para , pa ovo se sve vrti oko magicnog nikotina.
NIKOTIN JE OTROV ! Ok i jeste , da da da da 1000 da , ali mi ga jako malo koristimo ne kupamo se u njemu. Sve ostalo su nus produkti raznih "marki" ako Kinez napravi i ofarba bateriju u toksicnu farbu naravno da ce vremenom poceti da se unosi i to u organizam i to OPET daleko od smrtonosnog. Poprilicno sam na brzniu procitao onaj PDF sa Novog Zelanda i koliko vidim ... nista lose ne kazu, cak su u eksperimenti pokazali "poredili" zamorcice koje su parili sa ne parenim (pade mi na pamet dimljena slanina ... ups OFF TOPIC) i da su imali iste rezultate.

Aj da se ne davimo , kad ovi nase zavrse sa aferama vakcina , verovatno ce se posvetiti e-cigarama .

Citat:
Findings. Ruyan® e-cigarette is designed to be a safe alternative to smoking. The various
test results confirm this is the case. It is very safe relative to cigarettes, and also safe in
absolute terms on all measurements we have applied. Using micro-electronics it
vaporizes, separately for each puff, very small quantities of nicotine dissolved in
propylene glycol, two small well-known molecules with excellent safety profiles, – into a
fine aerosol. Each puff contains one third to one half the nicotine in a tobacco cigarette’s
puff. The cartridge liquid is tobacco-free and no combustion occurs.

Tebi je možda, kada te mnogo ljudi hvali i preporučuje, znak da su oni kokošari. Meni je to znak vrednosti i poverenja.
Danilo nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-11-2011, 21:26   #20
Para
Senior

Danilo, pa ja o tome govorim, uzimaš puno nikotina i sad si nervozan. Šalim se

Ma završeno, o ovome, al nek stoji ne smeta.
Al, slatko se nasmijahh
Staro 17-11-2011, 21:33   #21
Che Guevara
Senior

Pohvala: 105
Pohvaljen: 70
Che Guevara je poznat svimaChe Guevara je poznat svimaChe Guevara je poznat svimaChe Guevara je poznat svimaChe Guevara je poznat svimaChe Guevara je poznat svimaChe Guevara je poznat svima

Citat:
Originalna poruka od Para Vidi poruku
Još malo edukacije, pogledajte tabelu na dnu:

Kod:
http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%95%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B0_%D1%86%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B5%D1%82%D0%B0
Kod:
http://en.wikipedia.org/wiki/Electronic_cigarette#Legal_status_by_country
Kod:
http://www.e-cigarete.org/sigurnost-e-cigarete.pdf
Eto, sad nije rekla-kazala.
Ucini uslugu sebi i drugima i ostavi pusenje tako ce svima biti bolje

Citat:
Korisnici elektronskih cigareta udišu nikotinska isparenja u svoja pluća a povrh toga i mnoge druge potencijalno toksične sastojke koji još uvek nisu otkriveni i ispitani i da nije poznat baš ni jedan naučni dokaz koji bi na bilo koji način mogao da potvrdi da je elektronska cigareta bezbedna i da je efikasno sredstvo za odvikavanje od pušenja

Znam ja jednog lika DrAnte isti Para
Che Guevara nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-11-2011, 21:37   #22
Danilo
Video Reviewer

Danilo's avatar

Danilo ima čime da se ponosiDanilo ima čime da se ponosiDanilo ima čime da se ponosiDanilo ima čime da se ponosiDanilo ima čime da se ponosiDanilo ima čime da se ponosiDanilo ima čime da se ponosiDanilo ima čime da se ponosiDanilo ima čime da se ponosiDanilo ima čime da se ponosiDanilo ima čime da se ponosi

Che, to "koji još uvek nisu otkriveni" znci u prevodu , ako ne date XY $ ima da nadjemo

Ali ne , ovo je VRH ! Izvor POLITIKA politika.rs/rubrike/potrosac/Profit-u-duvanskoj-izmaglici.lt.html

Citat:
Čak imaju i nešto što liči na filter. Kada pušač snažno povuče dim, baterija momentalno zagreje komoru punu vode, nikotina i jedne hemikalije, koja daje blago slatkast ukus, a zatim aktivira raspršivač.

Tebi je možda, kada te mnogo ljudi hvali i preporučuje, znak da su oni kokošari. Meni je to znak vrednosti i poverenja.
Staro 17-11-2011, 21:39   #23
Shaka Zuluf
Ego-T Master

Shaka Zuluf's avatar

Pohvala: 1,223
Pohvaljen: 2,119
Shaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputaciju

Para, iznenadio si me. Neprijatno.
Prvo zato što mi u ličnoj konverzaciji nisi delovao toliko isključiv i verbalno agresivan, a drugo što si u rekordnom roku prešao put od nekoga ko pita "da li sam puko, da li je moja računica ok" do nekoga ko ne dozvoljava da se njegovom sudu išta prigovori.

Ono na šta imam volje/živaca da odgovorim je:
- Tvrdnja da su neke zemlje zabranile uvoz e-tečnosti iz Kine je teška glupost! Neke zemlje brane uvoz nikotinskih tečnosti, koje god da im je poreklo. Ne kapiram uopšte: šta pokušavaš da kažeš? Npr Dekang može da se kupi u USA - pa poručiću Dekang iz USA. Jel ima neka zemlja koja brani uvoz e-tečnosti iz USA? Na kraju je stanovnik te zemlje opet dobio e-tečnost koja je poreklom iz Kine.

- To frljanje sa jačinama nikotina u tečnosti, matematika koliko je analognih ekvivalentno sa koliko ml tečnoti - komplet trlababalan priča. Zašto? Pa recimo da 1100 kubika u mom stojadinu nema nikakve veze sa 1100 kubika u nekoj novoj Mazdi, pa ni od 10l benzina sipana u ta dva auta nećeš dobiti istu stvar. Skoro su izašli rezultati merenja nivoa nikotina u krvi kod pušača i e-pušača, počev od rane zore pa do kasno u veče. Po tim rezultatima se, iako kreću od gotovo istog nivoa posle buđenja, nivo nikotina u krvi pravog pušača drastično brže povećava. Mene baš zabole za sva ta istraživanja, interesuje me i znam ono što ja osećam: da kad ustanem ne hvatam se prvo za elektronku, da mi nije frka i po sat-dva da ne povučem dim, da ne povećavam drastično količinu parenja kada pijem... stvari koje su mi sa analognom bile nezamislive.

Ukratko: o tome koliko su i kako štetne/neškodljive e-cigare mi nemamo pojma. Niti ćemo uskoro imati. Sve te priče "ima indicija", "nađeno u tragovima"... itd ne služe u praksi ama baš ničemu. Pogledaj na ambalaži prehrambenih proizvoda šta sve "ima u tragovima". Šta je od toga iz traga zaista opasno i u kojoj količini postaje opasno? To su pitanja na koja konkretni odgovori ne postoje!
Zato je preda mnom izbor: mogu da se prepustim onome što me zadovoljava i ne deluje loše po mene, ujedno da otvorenog uma čekam konkretne i proverljive podatke o tome šta je to i kako deluje. Drugi izbor je da već sada hipohondrišem oko nekih eventualnih skrivenih posledica koje to može imati po mene... Ne moram naglašavati da sam ja izabrao
Shaka Zuluf nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-11-2011, 22:53   #24
Para
Senior

@ Shaka, ovo je forum, ovo nije lična konverzacija.
Ako sam te neprijatno iznenadio OK. Ti mene nisi jer imaš stav i njega se držiš. To poštujem. To što ti moj stav ne poštuješ, što me nazivaš isključivim i verbalno agresivnim i to je OK. Takođe nije lepo vaditi iz konteksta moje šaljive opaske i koristiti ih na način kako si sada uradio. Ako se oko nečega ne slažemo, ne moramo da se vređamo.
Che se takođe ne slaže sa mnom, ali ne vređa. Danilu je ovo pomalo dosadno, ali ne vređa, čak je okrenuo na šalu.
Ma nebitno, svi smo napisali šta mislimo o štetnosti e-cig i to je to.
Staro 17-11-2011, 23:03   #25
Shaka Zuluf
Ego-T Master

Shaka Zuluf's avatar

Pohvala: 1,223
Pohvaljen: 2,119
Shaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputaciju

Zabrana uvoza tečnosti iz Kine i kalkulator unosa nikotina preko e-cigara: jel neko od to dvoje šaljiva opaska? Na oboje sam ti dao vrlo konkretne argumente zašto nemaju veze sa istinom. A da si želeo da pročitaš šta sam napisao, video bi da težište mog posta nije tvoje "da li sam puko", jer sam znao da je to šala. Mene je iznenadilo kako si brzo prešao od nekoga koga navodno interesuje da li se ostali slažu sa njegovim viđenjem stvari, do onoga koji ne dozvoljava nikakvo drugo tumačenje osim svoga.

Suma sumarum: za sve što si napisao nemaš nijedan opipljiv argument. Ali nijedan. Sve je "mislim", "pretpostavlja se" i "ne zna se"... Kao što je ista čaša nekome do pola puna a drugome do pola prazna, tako je i nedostatak validnih informacija nekome centar vrtloga paranoje a drugome polazna tačka za dalje informisanje i istraživanje. Ja biram da budem ovaj drugi. Uzdravlje!

P.S.
Ne znaš ko je drAnte, zato si mislio da te ja vređam
Shaka Zuluf nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-11-2011, 23:08   #26
Danilo
Video Reviewer

Danilo's avatar

Citat:
Originalna poruka od Shaka Zuluf Vidi poruku
P.S.
Ne znaš ko je drAnte, zato si mislio da te ja vređam
To je ipak HEAVY prica.

Staro 17-11-2011, 23:26   #27
Para
Senior

Ali stvarno? Baterije, voltaža, amperaža, proračuni, to je nešto što ne znam i nisam siguran, pa pitam. I čovek mi lepo objasni. Sad znam.
U štetnost e-cigareta sam siguran i nema koga šta da pitam. Valjda je to jasno. Samo nisam siguran i ne znam koliko su štetne. A zašto me to zanima? Pa neke veoma drage osobe sam nagovorio da ostave smrdlje i da pređu na elektroniku.
Kako sve volim da dobro sažvaćem, prelistao sam sve što je dostupno na internetu i zaključio. Štetne su, nego šta.
Ja sam u malo drugačijoj poziciji od Danila, koji kaže, sada trujem samo sebe. I svaka mu čast. Kapa dole. Međutim ja sam u ovo uvukao još neke, do kojih mi je stalo. I vidim da sam ih iz jednog zla, navukao na drugo, ali za utjehu malo manje.
Shaka, daj majke ti prestani me elaborirati, ne ide ti.
P.S.
Znam za Dr.Ante

P.S. P.S.
A mogao bi i ECSmoki iznijeti svoje mišljenje, pa da kompletiramo.
Staro 18-11-2011, 15:59   #28
opushteno
Senior

opushteno's avatar

Registrovan: Nov 2011
Pohvala: 20
Nivo reputacije: 42
opushteno je na dobrom putuopushteno je na dobrom putuopushteno je na dobrom putuopushteno je na dobrom putuopushteno je na dobrom putu

Para

Odlicno je sve receno , sacekacemo nadam ne toliko dugo na detaljne analize ....pozivas na oprez i to je sva poenta , makar dok ne bude neshto i zvanicno dokazano na temu e-pusenja . Ja sam veliki protivnik svega sto dolazi iz kine , to je zemlja bez kontrole , svi mogu , sve je dozvoljeno i cepaj ....ne kazem da nemaju dobre proizvode il da nisu pametni al su jako sumnjivi , jeftina radna snaga , zamisli sto se tamo radi i dje se radi , no nebitno , .....nego reci mi ti postoji li dje neki webshop , ili neka zemlja da ima kakvu takvu provjeru ovih tecnosti ? da makar znamo 100 posto to je to i kraj price . Jer kupovina svega i svacega nije resenje , okle da znam ja od cega je sastavljena neka tecnost , volio bih da proizvod ima neku deklaraciju-obavijest da znamo sto kupujemo .

Che Guevara
Zara ti je miks 80% PG 20% VG i u tu smesu dodas aromu po zelji i 3-4 kapi etil alkohola od 98% probao i odustao jer to nije to sto pusac zeli.

objasni sto to nije dobro konkretno , udar na grlo ? aroma ? kolicina pare ?
opushteno nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-11-2011, 16:45   #29
Para
Senior

Drago mi je da si shvatio šta sam pisao gore!
inaweraflavours
Ako ti nesto nije jasno oko naručivanja pitaj na PM.
Staro 18-11-2011, 17:51   #30
Para
Senior

@ECSmoki, izvini, pa sve ovo što sam pisao ima na http://e-cigserbia.com/forumdisplay.php?f=12
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Elektronske cigarete i zdravlje

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 20:18 sati.