Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Ostalo
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 02-08-2013, 21:00   #1
ZZTop
Aktivan član

ZZTop's avatar

Registrovan: Jul 2013
E-cig: iStick TC200W + Lemo Drop
Pohvala: 39
Pohvaljen: 54
Nivo reputacije: 24
ZZTop je poznat svimaZZTop je poznat svimaZZTop je poznat svimaZZTop je poznat svimaZZTop je poznat svimaZZTop je poznat svima
Uobičajeno Mikser za tecnosti (hardver)

Posto mi je majka radila u bolnici na odeljenju gde je imalo mnogo raznih aparata za miksiranje - igrom slucaja sam video kako radi magnetni mikser i tako mi sad sinula ideja da to napravim.

Razlog za zapocinjanje ovog projekta je razblazivanje tecnosti sa 24, 36 ili 38mg na 11. Elem, iskusniji clanovi pominju da najbolje rezultate miksovanja tecnosti dobijaju posle dva dana cestog muckanja, pa posto mi je to delovalo isuvise obavezujuce smislio sam nacin kako da se procedura pojednostavi. I tako nastade ovaj mikser. Ideja je da se setup prikljuci na tajmer uticnicu koja ce automatski ukljucivati mikser u zadatim vremenskim intervalima po 15 minuta u roku od 48h.

Materijal:
- 1x cetvrtasta razvodna kutija za struju 10x10cm (30 din)
- 1x nimidijumski magnet sa hard diska 2.5" (moze se naci u svakom servisu racunara za dz)
- 1x nimidijumski magnet sa mehanizma zatvaranja laptop racunara (isto kao i prethodni)
- 1x ventilator za kuciste 8x8cm (~100 din)
- 4x sraf 4mm
- 20x matica 4mm
- 8x podloska (srafovi, matice i podloske su kostali sve skupa 40 din)
- 1x strujni adapter 12V 1A (od starog switch-a ili router-a - na pijaci su 200din komad)
- 1x potenciometar, prekidac i uticnica za adapter (sve zajedno 230 din)
- 1x kasika ili slican predmet od nerdjajuceg celika

Alat:
- Busilica sa burgijom za drvo 5mm
- lemilica
- klesta
- super lepak

Vreme za samogradnju - 20 min.

Sutra cu postaviti slike i uraditi video, samo da kupim boju za uskrsnja jaja kako bih pojacao kontrast.

Poz.
ZZTop nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 14-08-2013, 00:44   #2
ZZTop
Aktivan član

ZZTop's avatar

Registrovan: Jul 2013
E-cig: iStick TC200W + Lemo Drop
Pohvala: 39
Pohvaljen: 54
Nivo reputacije: 24
ZZTop je poznat svimaZZTop je poznat svimaZZTop je poznat svimaZZTop je poznat svimaZZTop je poznat svimaZZTop je poznat svima
Uobičajeno Re: Mikser za tecnosti (hardver)

Imao sam problema ovih dana pa nisam bio u mogucnosti da napravim recenziju za mikser. Uglavnom mikser sam napravio i radi za svu lovu. Evo par slika sa delovima i videa kako radi.

Na sledecoj slici mozete videti popis delova. Ja sam busio rupe burgijom za drvo velicine 5 mada bi trebalo da ide 5.5 ili 6, jer je montaza na promeru 5 vrlo zahtevna. Napomenuo bih takodje nesto vezano za magnet na ventilatoru. Elem, njega sam ucvrstio super lepkom, ali ono sto bih istakao je sama struktura ovog magneta. Magnet se nalazi prilepljen za malu metalnu plocicu i mnogi ljudi koji koriste ove magnete za razne projekte se zeznu i skinu tu metalnu plocicu. Ta metalna plocica je od nekog ludilo materijala - nista slicno nisam video. Naime kada je magnet na plocici, donja strana plocice skoro da nema namagnetisanje, dok gornja strana postane duplo jaca. Ovo je idealno resenje za ovaj projekat jer ta plocica radi sa jedne strane kao stit uticaja magneta na rotor elektro motora, a sa druge strane daje bolju fiksaciju mesaonog dela.

Kao sto se vidi na slici beli poklopac od razvodne kutije sam izbusio i na njega montirao safove, pa ih utegao maticama sa podloskama. Podloske su stavljene kako bi se napravio veci razmak izmedju magneta na ventilatoru i magneta koji mesa. Naime ako je razmak izmedju dva magneta premali, magnet za mesanje ce zaustaviti ventilator. Ovo se moze prevazici i upotrebom drugacijeg poklopca - recimo od sper-ploce debiljine 0.5 ili koriscenjem neke podloge prilikom upotrebe miksera (sveska i slicno).

Na drugoj slici se vidi nacin kako su spojene elektro komponente u kutiji. Tu bih napomenuo da prekidac nije potreban, jer je potenciometar dovoljan. Sto se potenciometra tice ja sam po preporuci u radnji uzeo 1kO linearni potenciometar, ali se ispostavilo da bi bio bolji logaritamski. Kao rezultat koriscenja neodgovarajuceg potenciometra mikser ubrzava, tj. usporava rotacijom potenciometra u svojoj prvoj cetvrtini, dok ostatak kruga ne daje vece ubrzanje... Nije neki problem jer i ovako zavrsava posao sasvim ok, ali bi bilo elegantnije sa korektnim izborom potenciometra.

I konacno na kraju prilazem video kako makina radi. Napomenuo bih da nije obavezno da se koristi magnet za mesanje, medjutim ima nekih prednosti zasto je ovakav setup dobar. Najoptimalniji oblik mesalice bi bio konusnog oblika i ja sam prvo razmisljao da kupim sraf od nerdjajuceg celika, da mu okratim glavu pa da na njega montiram podlosku sa maticama - na takav nacin da bi podloska bila u sredini safa i zategnuta sa maticama na obe strane. Medjutim, gledajuci neke video recenzije slicnih projekata po internetu uvideo sam da to nije najsrecnije resenje, jer pijavica kada dotakne saf skroz ga izmaci iz ose. Sa druge strane drugi magnet pravi vrlo jaku vezu sa magnetom na ventilatoru i pijavica ga ne moze izbaciti iz ose - kao sto se moze videti na snimku. Druga pogodnost magneta za mesanje je to sto magnet ucvrsti bocu na podlozi. Kako je magnet od HDDa na ventilatoru ovalnog oblika, nije ga moguce centrirati tako da nema vibracija tokom rada, tako da magnet z mesanje stabilizuje ceo aparat. I finalna prednost je lakoca vadjenja iz boce - kao sto se moze videti na snimku.

ZZTop nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 14-08-2013, 17:23   #3
bOlE82
Video Recenzent

bOlE82's avatar

Registrovan: Feb 2012
Godine: 35
E-cig: Cuboid mini, Cloupor Z5, subTank mini i sve ostalo
Pohvala: 2,013
Pohvaljen: 1,189
Nivo reputacije: 396
bOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputaciju

Super skalamerija, svidja mi se kako radi, ali mislim realno da je nepotrebna.
Sve se lepo zamiksa u flashi i to je to.
Ali svakako svaka cast na ideji

bOlE82 je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 30-12-2013, 22:54   #4
SVD
Nov član

Registrovan: Dec 2013
Godine: 35
Pohvala: 4
Pohvaljen: 1
Nivo reputacije: 16
SVD je na dobrom putu

Ma de nepotrebno. Ekstra stvar spremam se da nabudžim i ja tako nešto. Svaka čast.

SVD nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 31-12-2013, 00:45   #5
Kaos
Iskusan član

Kaos's avatar

Pohvala: 67
Pohvaljen: 89
Nivo reputacije: 33
Kaos je poznat svimaKaos je poznat svimaKaos je poznat svimaKaos je poznat svimaKaos je poznat svimaKaos je poznat svimaKaos je poznat svimaKaos je poznat svima

Da li je probao neko da mesa djus u ultrazvucnoj kadici?

Sent from my HTC One

Kaos nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 31-12-2013, 11:40   #6
gomiletina
Moder

gomiletina's avatar

Registrovan: Apr 2013
Godine: 55
E-cig: Shta zapadne+ ruza, kaya
Pohvala: 4,052
Pohvaljen: 3,368
Nivo reputacije: 551
gomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputaciju

Prilichno jeftina varijanta za muckanje: pumpica za vazduh za akvarijume, vibrira ko besna i josh je skoro beshumna. prichvrsti se izolirom nekoliko flashica na nju i to je to...
gomiletina nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 31-12-2013, 12:17   #7
Finder
Prijatelj foruma

Finder's avatar

Registrovan: Dec 2011
Pohvala: 2,889
Pohvaljen: 8,444
Nivo reputacije: 1153
Finder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od Kaos Vidi poruku
Da li je probao neko da mesa djus u ultrazvucnoj kadici?
Naravno. Pisali smo na par mesta o tome. Moze da dosta da skrati period sazrevanja. Utoliko vise ukoliko se duze obradjuje. Digao sam ruke od te metode, jer se vremenom nakupilo i previse tecnosti koje su potpuno sazrele.
Finder nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 26-01-2014, 23:27   #8
Obrenovčanin
Moder

Obrenovčanin's avatar

Godine: 43
Pohvala: 1,483
Pohvaljen: 783
Nivo reputacije: 181
Obrenovčanin je za svaku pohvaluObrenovčanin je za svaku pohvaluObrenovčanin je za svaku pohvaluObrenovčanin je za svaku pohvaluObrenovčanin je za svaku pohvaluObrenovčanin je za svaku pohvaluObrenovčanin je za svaku pohvaluObrenovčanin je za svaku pohvaluObrenovčanin je za svaku pohvaluObrenovčanin je za svaku pohvaluObrenovčanin je za svaku pohvalu

Slike govore više od reči...

...ali ipak objašnjenje

Palo mi na pamet da zalepim poklopac od dezodoransa na kuler,te sam skinuo stranicu kućišta i sa superlepkom zalepio taj poklopac za kuler koji se nalazio na stranici kućišta (ponavljam se)...itd

E sad u poklopcu od dezodoransa je flajka sa 10 ml e đusa...

vrti ko besno,i lakše je nego ručno mućkanje...
Obrenovčanin nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-01-2014, 23:46   #9
cages01
Veteran

cages01's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 39
E-cig: Evic dual+kaja lite
Pohvala: 883
Pohvaljen: 438
Nivo reputacije: 119
cages01 ima čime da se ponosicages01 ima čime da se ponosicages01 ima čime da se ponosicages01 ima čime da se ponosicages01 ima čime da se ponosicages01 ima čime da se ponosicages01 ima čime da se ponosicages01 ima čime da se ponosicages01 ima čime da se ponosicages01 ima čime da se ponosicages01 ima čime da se ponosi

Hahahah,bravo za ideju

cages01 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 26-01-2014, 23:51   #10
5thREON
Veteran

5thREON's avatar

Godine: 39
Pohvala: 1,753
Pohvaljen: 1,172
Nivo reputacije: 295
5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju

cega se sve covek nece dosetiti...
isto tako se moze iskoristiti najstariji clan familije pod uslovom da ima drhtave ruke
5thREON nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 28-02-2014, 18:54   #11
SickMF
Senior

SickMF's avatar

Registrovan: Nov 2013
Pohvala: 130
Pohvaljen: 317
Nivo reputacije: 80
SickMF ima čime da se ponosiSickMF ima čime da se ponosiSickMF ima čime da se ponosiSickMF ima čime da se ponosiSickMF ima čime da se ponosiSickMF ima čime da se ponosiSickMF ima čime da se ponosiSickMF ima čime da se ponosiSickMF ima čime da se ponosiSickMF ima čime da se ponosiSickMF ima čime da se ponosi

Ima jednostavnija varijanta, sa podvarijantama. Pravim ovih dana, nažalost nemam blage veze sa tehničkim crtanjem, inače bih par ideja okačio ovde.
Potreban je ventilator, ili za kućište ili sa box coolera, ali sa polomljena dva perca na propeleru. Takav vent je izbačen iz ose, pa vibrira nenormalno.
Može verzija (sve probane danas na poslu u časovima dokolice) sa plastičnom "ćasom" za namirnice, s poklopcem. Bočice se stave u tu posudu, poklopi se, na poklopac se stavi felerični vent i obmota izolirkom da bi bio priljubljen za posudu. A da, potreban je i ispravljač 12 V i prostorija u kojoj se ne spava, zbog buke. Kako to trese ljudi moji, US kada je malo dete za ovo. Treba još da se smisli kako da se spreči skakanje posude, tj. kako da se ista ogradi.

Lakša varijanta je da se na spoljni zid posude prilepi vent trakom, a bočice takođe trakom ili gumicom uz spoljni zid iste posude, u koju bi sipali vodu koja bi sprečila šetanje ćase po podlozi, a pospešila prenošenje vibracija.

Imam u glavi i ozbiljnije skalamerije, ali prepuštam vas mašti.
Sve ovo dok ne nabavim gomiletininu pumpicu za akvarijum, jer je njena prednost tiši rad. Ipak ne verujem da tako vitla kao ćopavi vent

Vision spinner, Joyetech 1000 T2 USB Pass, Evod
SickMF nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 28-02-2014, 19:05   #12
Katy
Juice Master

Katy's avatar

Pohvala: 2,375
Pohvaljen: 2,023
Nivo reputacije: 350
Katy ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputaciju

ima u akvarijumskim radnjama i jeftiniji kineski modeli pumpica od 5 do 10e! Ja prosle godine bacih jednu staru u smece, sad mi krivo!

Katy nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 28-02-2014, 21:12   #13
dragisonac
Senior

dragisonac's avatar

Pohvala: 310
Pohvaljen: 225
Nivo reputacije: 56
dragisonac ima čime da se ponosidragisonac ima čime da se ponosidragisonac ima čime da se ponosidragisonac ima čime da se ponosidragisonac ima čime da se ponosidragisonac ima čime da se ponosidragisonac ima čime da se ponosidragisonac ima čime da se ponosidragisonac ima čime da se ponosidragisonac ima čime da se ponosidragisonac ima čime da se ponosi

evo mog malog doprinosa za temu..kucna radinost sa starim stampacom..

dragisonac nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 28-02-2014, 22:42   #14
Imagine
Veteran

Imagine's avatar

Registrovan: Feb 2013
Godine: 45
Pohvala: 1,494
Pohvaljen: 2,195
Nivo reputacije: 346
Imagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputaciju

Za postavljanje slika koristi ikonicu "Ubaci sliku" (zuta ikonica sa 2 piramide i suncem)

[I M G ]Primer - ubacivanje slike[/ I M G]

Imagine nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 28-02-2014, 22:54   #15
dragisonac
Senior

dragisonac's avatar

Pohvala: 310
Pohvaljen: 225
Nivo reputacije: 56
dragisonac ima čime da se ponosidragisonac ima čime da se ponosidragisonac ima čime da se ponosidragisonac ima čime da se ponosidragisonac ima čime da se ponosidragisonac ima čime da se ponosidragisonac ima čime da se ponosidragisonac ima čime da se ponosidragisonac ima čime da se ponosidragisonac ima čime da se ponosidragisonac ima čime da se ponosi

ok..ali meni ni to ne radi..videcu posle dal nije do pretrazivaca..
dragisonac nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Ostalo

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 12:11 sati.