Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterije, punjači i oprema za MODove
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 05-09-2017, 13:05   #1486
comid
Senior

comid's avatar

Registrovan: Oct 2011
Pohvala: 147
Pohvaljen: 113
Nivo reputacije: 72
comid ima čime da se ponosicomid ima čime da se ponosicomid ima čime da se ponosicomid ima čime da se ponosicomid ima čime da se ponosicomid ima čime da se ponosicomid ima čime da se ponosicomid ima čime da se ponosicomid ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: Baterije 18650

Istick i evic mini,pico.
comid nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-09-2017, 13:05   #1487
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 41
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 8,412
Pohvaljen: 12,200
Nivo reputacije: 1878
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Pa onda ćeš puniti verovatno na 0,8A...
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-09-2017, 13:27   #1488
maestro
Veteran

maestro's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 299
Pohvaljen: 607
Nivo reputacije: 165
maestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalu

Kad punis bateriju, ne mod, onda je 3A mnogo, medjutim kad punis regulisani mod koji u sebi ima 18650 bateriju, onda ga mozes zakaciti i na punjac od 5A, ali ce elektronika moda oboriti punjenje na 0.75 ili 1A.
maestro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 05-09-2017, 14:23   #1489
scooter
Moder

scooter's avatar

Registrovan: Dec 2013
E-cig: Lucky Strike
Pohvala: 1,506
Pohvaljen: 1,742
Nivo reputacije: 348
scooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputaciju

Zato sto je to strujni USB adapter 5V/3A a ne punjac baterija kako mi imamo obicaj da ga nazivamo pogresnim imenom

Droper narkoman.
Skraceno doper.
scooter nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 12-09-2017, 11:32   #1490
Goran_M.
Senior

Goran_M.'s avatar

Registrovan: Mar 2015
Pohvala: 317
Pohvaljen: 1,340
Nivo reputacije: 184
Goran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputaciju

Jedan od razloga zašto NE kupovati jeftine kineske baterije s deklariranim lažnim kapacitetom:

Eleaf iStick Pico + Merlin RTA, iStick 40W TC + Kangertech Protank ll
Goran_M. nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-09-2017, 23:53   #1491
ljubaVR
Senior

ljubaVR's avatar

Registrovan: Feb 2016
Pohvala: 277
Pohvaljen: 190
Nivo reputacije: 44
ljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosi

Znam da nije pozeljno koristiti razlicite baterije, tj baterije razlicitog kapaciteta i izlazne struje ali ipak da li je bezbedno koristiti na regulisanom modu sa dve baterije Sony vtc 6 i Sony vtc 5??? Znaci kapacitet je razlicit, amperaza slicna, starost baterija se takodje razlikuje? Racunam da ce elektronika odraditi svoje ili gresim???
ljubaVR nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 14-09-2017, 01:04   #1492
maestro
Veteran

maestro's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 299
Pohvaljen: 607
Nivo reputacije: 165
maestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalu

Najbolje je da koristis 2 iste baterije i po mogucstvu kupljene u isto vreme. Takodje, odredis ih za mod i koristis u paru, kad ih punis, to radis u paru, isto tako i kad ih praznis. To ti je najsigurnija i najbolja opcija i za koriscenje i za performanse istih. Koriscenje razlicitih baterija, pogotovo ako su razlicite i po starosti nije preporucljivo ni u kom slucaju pa ni u regulisanom modu.
maestro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 14-09-2017, 10:40   #1493
ljubaVR
Senior

ljubaVR's avatar

ljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosi

@ maestro

Znam sta je najbolje, tako i koristim (dve vencane LG) ali mi se nakupilo par razlicitih Sony vtc 4,5,6 a trenutno nemam kao rezervu jos 2 vencane pa razmisljam da probam. Do sad sam sve koristio onako "skolski" po vaperskim pravilima.

Konkretno me interesuje bezbednost koriscenja dve razlicite baterije na nekih 60w. Po nekoj mojoj logici mod (Predator) bi trebao prestati da radi kad se prva baterija isprazni bez obzira sto druga jos uvek ima napon.Elektronika bi trebala da odradi posao. Ili gresim?
Staro 14-09-2017, 12:29   #1494
scooter
Moder

scooter's avatar

Registrovan: Dec 2013
E-cig: Lucky Strike
Pohvala: 1,506
Pohvaljen: 1,742
Nivo reputacije: 348
scooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputaciju

Trebala bi , ali ko bi smeo to da ti garantuje ? Budi realan i shvati da ukoliko se nesto ne preporucuje sve sto radis , radis na sopstvenu odgovornost ...

Droper narkoman.
Skraceno doper.
scooter nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 14-09-2017, 12:38   #1495
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Registrovan: Jul 2014
Godine: 46
E-cig: Imam, hvala! ;)
Pohvala: 5,078
Pohvaljen: 6,322
Nivo reputacije: 933
Vapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputaciju

@Ljuba

Na 60W bez obzira što su 2 baterije, neće ti trajati dugo koliko misliš. Treba da kupiš 4 nove 25A baterije i po 2 venčaš.

Imaš da naručiš 4 kom, povoljno iz inostranstva ili ako ti se žuri, kupiš 4 komada u nekoj od ecig prodavnica u Srbiji.

Kod:
https://ru.nkon.nl/samsung-18650-inr18650-25r.html

"Duboko u tebi strasti slamaju i ono što je preostalo i ono što ne postoji..."

Smoke free since 11-07-2014
Vapoholic nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 14-09-2017, 15:43   #1496
ljubaVR
Senior

ljubaVR's avatar

@ Vapoholic vec dugo koristim modove sa dve baterije tako da znam koliko traje 6000mah na 60w ubijem za 7-8 sati. Imam vencane ali sam trenutno spao samo na dve, a imam par razlicitih dobrih Sony VTC pa mi palo na pamet da probam. Znam da je lose resenje ali ipak informativno pitao.
Zahvalili :
Staro 14-09-2017, 16:36   #1497
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Registrovan: Jul 2014
Godine: 46
E-cig: Imam, hvala! ;)
Pohvala: 5,078
Pohvaljen: 6,322
Nivo reputacije: 933
Vapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputaciju

Nisam znao da li ti je nov mod, a pažljivo sam pročitao sve, imaš 2 venčane LG a nemaš rezervu. 4 nove je isplativo kad se naručuje, zbog poštarine. Zato sam 4 napisao.

I kad sam proveravao koliko bi te koštalo, nisam mogao da odolim: kupim sebi 4 Sam 25R baterije sa ru.nkon. 13 evra sa sve postarinom i trackingom. A nisam planirao...kreza

"Duboko u tebi strasti slamaju i ono što je preostalo i ono što ne postoji..."

Smoke free since 11-07-2014
Vapoholic nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 17-09-2017, 14:25   #1498
Gaga Kanasta
Aktivan član

Registrovan: Aug 2017
Pohvala: 0
Pohvaljen: 2
Nivo reputacije: 3
Gaga Kanasta je na dobrom putu

Da li je ova baterija ok za Alien mini AL85w?Moze li izdrzati dan Za MTL do 30ak W?

Sony Konion US18650 VTC6 3000mAh

Ako nije,šta bi mi preporučili za cijenu do 15ak E?
Gaga Kanasta nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-09-2017, 14:27   #1499
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 41
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 8,412
Pohvaljen: 12,200
Nivo reputacije: 1878
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Mož' da prođe. A ako ćeš da divljaš sa vatima

Sony Konion US18650 VTC5A
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-09-2017, 14:30   #1500
RC36
Iskusan član

RC36's avatar

Registrovan: Jan 2017
Godine: 23
E-cig: 101
Pohvala: 223
Pohvaljen: 143
Nivo reputacije: 27
RC36 ima čime da se ponosiRC36 ima čime da se ponosiRC36 ima čime da se ponosiRC36 ima čime da se ponosiRC36 ima čime da se ponosiRC36 ima čime da se ponosiRC36 ima čime da se ponosiRC36 ima čime da se ponosiRC36 ima čime da se ponosiRC36 ima čime da se ponosi

Koji je to MTL na 30w? I za koji otpor grejaca?
Tesko da ces naci kvalitetnu 18650 bateriju veceg kapaciteta generalno, pogotovo za vece snage
RC36 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterije, punjači i oprema za MODove

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 18:08 sati.