Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Opšte teme, ideje, rešenja, pitanja, saveti
Zaboravljena šifra? Registracija

Opšte teme, ideje, rešenja, pitanja, saveti Ideje, saveti, rešenja i pitanja ... - diskusije

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 20-03-2019, 09:50   #76
misko
Iskusan član

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 123
Pohvaljen: 96
Nivo reputacije: 42
misko je poznat svimamisko je poznat svimamisko je poznat svimamisko je poznat svimamisko je poznat svimamisko je poznat svimamisko je poznat svimamisko je poznat svima
Uobičajeno Re: SSD DISK

Ma svi su oni OK (osim apacera) Kada sam video da na desktopu koji koristim godinu dana imam zauzeto 60GB (win10, office, sva 3 browsera i neke male igrice koje igram) rekoh 120GB je dovoljno a imaću i stari disk u kućištu umesto cd-a i koštaju svi trenutno 2590 kod emmija što je cena koja može da se podnese... Zašto baš crucial? Po performansama je najbolji (Čitanje : 540MB/s, Upis : 500MB/s) po onome što je na emmijevom sajtu. A i nekada sam balavio nad tim brendovima memorija uz Crucial, Mushkin, Corsair, GSkill, OCZ pa i Kingston kojih nije bilo kod nas a koje su ameri stavljali u svoje pc-e. Dok smo mi stavljali NCP :(

Kod:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_semiconductor_fabrication_plants
misko nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 20-03-2019, 11:43   #77
dragon
Veteran

dragon's avatar

Registrovan: Jan 2016
Pohvala: 1,449
Pohvaljen: 1,771
Nivo reputacije: 250
dragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputaciju

@misko to sto si kupio Crucial BX500 120GB 3D NAND SATA 2.5-inch SSD vredi svaki dinar, Crucial i samsung se ne razlikuju kvalitet je isti kada se govori o ssd
po meni ti nisi kupio taj ssd ti si to ukrao za te pare koje si dao
dragon nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 20-03-2019, 18:01   #78
Ali-Vojvoda
Nov član

Registrovan: Mar 2019
Pohvala: 6
Pohvaljen: 0
Nivo reputacije: 1
Ali-Vojvoda je na dobrom putu

Vidim da je prica o SSDu, evo, danas ne mogu da nadjem "obican" hdd, tako da sam morao ssd da ubacim u laptop, razlika ogromna.
- A i cena im je pala, pre je bilo suvo zlato za SSD sad je 4000din- 120 il 128gb ne secam se vise.
Ali-Vojvoda nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-03-2019, 20:44   #79
misko
Iskusan član

misko je poznat svimamisko je poznat svimamisko je poznat svimamisko je poznat svimamisko je poznat svimamisko je poznat svimamisko je poznat svimamisko je poznat svima

Auuu ne verujem kolika je razlika. 10 godina star thinkpad ne može da se prepozna kako radi... Ovo je dobar upgrade. Ne znam kako drugi brendovi ali uputstva za kloniranje diska sa crucialovog sajta su savršena a daju i brendirani acronis true image koji radi uz njihove diskove. I ona fijokica za disk umesto cd-a je dobra stvar. Ne sećam se kad sam stavio cd unutra, bolje da mi stoji stari hdd unutra. Ovi iz emmija mora da daju neki vaučer kolko sam ishvalio proizvode
Staro 20-03-2019, 22:02   #80
rankosuns
Senior

rankosuns's avatar

Registrovan: Apr 2018
Pohvala: 368
Pohvaljen: 405
Nivo reputacije: 84
rankosuns ima čime da se ponosirankosuns ima čime da se ponosirankosuns ima čime da se ponosirankosuns ima čime da se ponosirankosuns ima čime da se ponosirankosuns ima čime da se ponosirankosuns ima čime da se ponosirankosuns ima čime da se ponosirankosuns ima čime da se ponosirankosuns ima čime da se ponosirankosuns ima čime da se ponosi

nek si se rešio belaja

kad vidiš kaju ti je kupi
rankosuns nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-03-2019, 22:43   #81
maestro
Veteran

maestro's avatar

Pohvala: 333
Pohvaljen: 803
Nivo reputacije: 206
maestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalu

E sad da imas i samsung 860 evo pa da uzmes lepo taj crucial, nagazis 4k read i da okacis ovde slicicu testa koliko se ne razlikuju po kvalitetu i brzini. To sto pise na pakovanju 540/500, pise i na tarabi nesto. Da se razumemo, bilo koji ssd je bar 2x ubrzanje u odnosu na prosecan mehanicki disk i to je sve ok za kucnu varijantu, ali za neku ozbiljniju pricu ti brendovi ne piju vodu.
maestro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 20-03-2019, 23:11   #82
dragon
Veteran

dragon's avatar

Registrovan: Jan 2016
Pohvala: 1,449
Pohvaljen: 1,771
Nivo reputacije: 250
dragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputaciju

@maestro samsung je malo brzi ali to da primetis u dnevnoj upotrebi neces
dragon nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 20-03-2019, 23:45   #83
misko
Iskusan član

Pa dobro. Normalno da nije isto. Ja poredim sa 5400 HDD sa ovim SSD-om kod koga je 4K read 0.4 MB/s prema 27.4 MB/s. Takođe košta 2590 i ne mogu da stavim u 10 godina stari laptop ssd koji košta 8000. Gotovo više nego što košta taj laptop. Jeste da taj test daje Samsungu 36.8 MB/s i da je 250GB ali meni to ne treba. Od ovih koji su po toj ceni ovaj je najbrži. Prvi koji je brži košta 3490. Vredi li dati 800 dinara više za disk koji ima isti kapacitet a u tom testu ima 30.7 MB/s. Ja pričam o realnom radu i onome što sam osetio kada sam počeo da ga koristim
Zahvalili :
Staro 21-03-2019, 00:08   #84
BoT_SD
Veteran

Registrovan: Dec 2013
Godine: 47
Pohvala: 398
Pohvaljen: 1,093
Nivo reputacije: 209
BoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputaciju

Istina je da često rasipamo novce na "jake brendove" jer se vodimo mišlju šta je skupo to je i dobro. Jeste dobro, ali nije obavezno i najbolje. Što reče @misko, potrebno je da dobro procenimo šta nama tačno treba i šta zadovoljava naše realne potrebe, te odluku donesemo uzimajući sve činjenice u obzir.
Pre 10-tak dana nadogradio sam drugaru računar star 11 godina, brendirana HP mašina koju su mu pre godinu dana uvalili kao multimedijalni računar za 60 eura. Takodje sam ubacio Crucial BX500, zamenio procesor za 600 dinara i ubacio HD6450 za 6 eura. I dobio je multimedijalnu mašinu napokon. A znam da ima skuplje... Ali nekada se prosto ne isplati veće ulaganje.
BoT_SD nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 21-03-2019, 03:12   #85
maestro
Veteran

maestro's avatar

Pohvala: 333
Pohvaljen: 803
Nivo reputacije: 206
maestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalu

Pa ja to i napisah jos na prvoj strani. Za kucne varijante bilo koji ssd radi posao pogotovo kad se kod starijih konfiguracija uskoci iz 5400 mehanickog diska u SSD na sata 2 kontrolerima, ali neki brendovi prosto ne vrede ni priblizno onoliko koliko kostaju. Crucial na modelima koje sam ja testirao do sada i nije nesto bio, varira od modela do modela, ali kao sto rekoh za jeftiniji upgrade i kucnu varijantu po mom misljenju best buy su Kingston i SanDisk dok za high end konfiguracije i enterprise varijante ja licno nista osim Samsunga ne bih ni pomisljao da koristim. Ne pricam napamet, izmenjao sam tih ssd-ova bar 2 kile i iz dosadasnjeg iskustva samo iznosim neke utiske. Treba uzeti u obzir i kako ce se disk ponasati kad prodje odredjena kolicina TB kroz njega, na pocetku svi rade bez greske, al kad prodje ~20TB kroz njega onda se vidi da li je unutra kvalitet ili ne.
maestro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 21-03-2019, 07:28   #86
rankosuns
Senior

rankosuns's avatar

Registrovan: Apr 2018
Pohvala: 368
Pohvaljen: 405
Nivo reputacije: 84
rankosuns ima čime da se ponosirankosuns ima čime da se ponosirankosuns ima čime da se ponosirankosuns ima čime da se ponosirankosuns ima čime da se ponosirankosuns ima čime da se ponosirankosuns ima čime da se ponosirankosuns ima čime da se ponosirankosuns ima čime da se ponosirankosuns ima čime da se ponosirankosuns ima čime da se ponosi

znači ubrzao si i podmladio lap za dvadesetak jevrića sa kvalitetnim diskom.
Super
a ovo kao testovi ovo ono.
evo ja kupim kola od 17k i onda mi neko reče eeee trebo si ova druga uzeti jer su startnija. a ta druga koštaju 30k.
nznm čemu uopšte taka poređenja

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока

kad vidiš kaju ti je kupi
rankosuns nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 21-03-2019, 16:31   #87
BoT_SD
Veteran

Registrovan: Dec 2013
Godine: 47
Pohvala: 398
Pohvaljen: 1,093
Nivo reputacije: 209
BoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputaciju

A kad na vreme kreneš, sva su startna i brza!
BoT_SD nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Opšte teme, ideje, rešenja, pitanja, saveti

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 08:13 sati.