Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > e-cigSerbia caffe > Opuštanje > U slobodno vreme
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 10-03-2019, 20:44   #106
Piki
Veteran

Piki's avatar

Registrovan: Jun 2017
E-cig: Kayfun dugi lite
Pohvala: 716
Pohvaljen: 1,004
Nivo reputacije: 168
Piki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputaciju
Uobičajeno Re: Nasi bicikli

E ovako, sad ja malo da oživim temu. (Nije moja slika, sa neta je negde preuzeta - al' isti ovaj sa slike po boji i izgledu)

Od 2012. godine vozim Polar Apache kupljen na BG buvljaku. Trebao mi je novi bajs, ćale se iscenkao nešto sa ovim likom i uzeli smo ga na kraju za 13-15k sa trotinetom.

14 kg težak - gvozdeni ram, TOURNEY Shimano menjač, klasični V brake paknovi - od sve opreme samo sic valja sve ostalo je užas. Naravno sada iz ove perspektive možda ne bih nikada to uzeo, ali tad sam bio najsrećniji klinac ikada.

Prešao sam - bez ikakvog preuveličvanja - preko 10k kilometara sa njim skoro sigurno.

Mogao bi da pričam o svim mogućim pustolovinama sa njim. Poseta Obrenovcu tokom poplava, Kritične Mase po Beogradu, ture po Vojvodini sa njim, bezbroj vožnji po vrelom beogradskom asfaltu, milion prepirki sa beogradskim vozačima itd. Da sam bio pametniji tad, napravio bi' blog sa pričama o tome. Iako je bajs blagorečeno gomno to me nije sprečavalo da uživam u čarima vožnje dvotočkaša.
Imam problem još od pre dve godine, naime prednja viljuška mi se nakrivila i po mišljenju majstora imam još nekoliko rupa dok ne pukne (Beogradski Ivičnjaci su glavni krivac), al' mislim da će taj dan kada dođe biti meni jedan od tužnijih u životu jer nemam trenutno para ni za šta bolje, a kamoli za isto pa trenutno mazim i pazim maksimalno moguće ovog sad već zastarelog dvotočkaša.

Pošto ovih dana sređujem dvotočkaša za leto, jel ima neko preporuku šta uzeti od dodatne opreme sa AliExpress-a Fasttecha?
Piki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 10-03-2019, 21:00   #107
oliverbanjas
Senior

oliverbanjas's avatar

Registrovan: Jul 2015
Godine: 36
Pohvala: 1,316
Pohvaljen: 797
Nivo reputacije: 142
oliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvalu

Ako bajs radi kako treba samo mu kupi viljusku. Na ovoj slici je jako losa viljuska sada mogu kod nas da se nadju daleko bolje za normalne novce (na slici ne mogu da provalim debljinu vrata viljuske morala bi bolja slika pa bih mogao da ti kazem konkretno model). Sto se tice dodatne opreme tipa brzinometra i slicne sminke to je nepotrebno. Od opreme nemoj zaliti novce za dobra svetla. Ako treba neki savet oko kompatibilnosti delova ili servisa mozes kod mene na pp slobodno

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
oliverbanjas je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 10-03-2019, 21:07   #108
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 43
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 11,561
Pohvaljen: 16,537
Nivo reputacije: 2687
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

@Dj_ lockuj temu 😊

"The needs of the many outweigh the needs of the few."
c-hell je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 11-03-2019, 08:29   #109
samposebi
Senior

Registrovan: Nov 2018
Godine: 48
Pohvala: 325
Pohvaljen: 126
Nivo reputacije: 31
samposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosi

Ja sam servisiram svoje bajseve i nekih 30 godina sam u MTB i sa drumašima. Ne treba nista da kupujes, jer to sto si opisao upravo govori da mož bez kinte a nije ti napucavanje bajsa poenta. Kad se nesto pokvari čućeš
Inače ako su ti gume loše to bih jedino menjao, jer je kao i kod motoraša (koji sam takođe bio) i bajsouživalaca ovaj deo jedan od najvažnijih, ako ne i najvažniji, a kod nas je običaj da se menja samo kad se raspadne. Koja guma? Što bi rekao drugar takmičar najvažnije je da je nova i okrugla. Kenda ima sasvim dobar odnos cena kvalitet, ni Česi nisu loši.
samposebi nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-03-2019, 10:07   #110
Dj_
Veteran

Dj_'s avatar

Registrovan: Mar 2018
E-cig: chinese middle class
Pohvala: 1,179
Pohvaljen: 897
Nivo reputacije: 205
Dj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvalu

Citat:
Originalna poruka od oliverbanjas Vidi poruku
Ako bajs radi kako treba samo mu kupi viljusku. Na ovoj slici je jako losa viljuska sada mogu kod nas da se nadju daleko bolje za normalne novce (na slici ne mogu da provalim debljinu vrata viljuske morala bi bolja slika pa bih mogao da ti kazem konkretno model). Sto se tice dodatne opreme tipa brzinometra i slicne sminke to je nepotrebno. Od opreme nemoj zaliti novce za dobra svetla. Ako treba neki savet oko kompatibilnosti delova ili servisa mozes kod mene na pp slobodno

+1

99% da se radi o A - head 1 -1/8 (Zoom amortizeri - veoma loši!)

Gledaj neki Suntour (XCM, XCT modeli na primer), nove su 6000 - 8000 din, polovne 4000 - 6000.
RST Gila vazdušni, korišten trenutno u oglasima (kp) 4000 din..
Etc etc

Nikako Logan, Zoom i slične za 2000 - 3000.

Nije loša ideja fiksne viljuške staviti (za početak)

Dj_ nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 11-03-2019, 10:09   #111
Piki
Veteran

Piki's avatar

Piki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputaciju

Uf, ne znam kome prvom da odgovorim. (napisao samnu postu gore iznad da bajs sa slike nije moj već je slika sa nrta)
Nisam baš toliki duduk za bicikle, sam servisiram svoj i menjam/dotegnem kad treba. Pogotovo pred sezonu.

Pošto se moja vožnja svede na gradsku po asfaltu, stazama i putevima van grada, osećam da mi je trenutna pogonska grupa koju imam na bajsu - nedovoljna. U smislu kada idem sa nekim ko ima recimo Sora ili Alivio komplet, teško da mogu da ga pratim na putu (Naravno znam da tu utiču i ostale gluposti poout težine rama i ostalog, ali verujte mi sivonja sam što se tiče vožnje)

Bajs mi je sređen što se tiče opreme. Takođe i ja. Ne vozim naravno nikad bez kacige, seta alata, rezervne gume, svetala itd itd. Brzinometar ne bi nikad ni stavio na bajs. Gume sam uzeo odavno - Schwalbe nešto manje namenjeno za grad, ne sećam se tačno modela.

Viljušku novu ne znam da li bi uzeo pošto jelte, ako se dobro sećam majstor je rekao da će zamena i viljuška biti jelte skoro pa upola cene bajsa. Nisam siguran baš da li bi uzimao krutu viljušku, a ove nove sa amortizerom su mi preskupe.
Zahvalili :
Staro 11-03-2019, 10:30   #112
Dj_
Veteran

Dj_'s avatar

Dj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvalu

Sorry, fali mi dobar deo teksta iz prethodnog posta.
Radim, nisam stigao da ispravim/dodajem na vreme.
……
Ne možeš uporediti Sora sa Alivio, jedan je drumski, drugi MTB.

Tourney može biti dobar, zavisi od godine proizvodnje, serije(TX, TZ...), i naravno da li je opšte original(?).. Ceo set treba da bude u sinhronu (lanac, zupčanici, itd..)
Ako si mislio na brzinu, verovatno ti fali 12/11/10 najmanji zadnji zupčanik
(Tourney vs Alivio..)
Ne treba zaboraviti ni da ti je bicikl 26er.
Nastaviće se
Staro 11-03-2019, 10:31   #113
oliverbanjas
Senior

oliverbanjas's avatar

oliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvalu

Bolje bezbedna kruta vila nego nebezbedna sa amortizerom. Sto se tice pogonske grupe manje je bitna za brzinu. Tu utice geometrija, nacin sedenja i voznje. Altus i alivio grupa je tesko djubre a sora je pogonska grupa za drumski/hibrid bajs. Kod mene je na mtb xt grupa ali su gume 55mm siroke a na drumasu shimano 105 star skoro kao i ja a gume 23mm. Sa drumasem nemam nekih problema da vozim sa onima koji imaju mnogo noviju pogonsku grupu naravno kada sam u kondiciji.

Zahvalili :
Staro 11-03-2019, 10:39   #114
Piki
Veteran

Piki's avatar

Razumem ja sve to, al' kažem vam dok ne skupim para eventualno kad tad ovo je trenutno najbolje što imam. Jedino što mogu da ulažem u njega jeste potrošna roba (paknovi, rezervne gume, sajle) i dodatna oprema tipa svetla i ostalo.

U principu da sumiramo - Piki želi da magarca jaše kao konja

Ajd' kad stignete bacite vi vaše dvotočkaše, specifikaciju i ostalo baš me interesuje
Šta imate od dodatne opreme i ostalo...
Zahvalili :
Staro 11-03-2019, 10:51   #115
oliverbanjas
Senior

oliverbanjas's avatar

Kad budem kuci preko dana bice fotke. Pazi na tu vilu

Zahvalili :
Staro 11-03-2019, 10:53   #116
Dj_
Veteran

Dj_'s avatar

Ima na više mesta, izgleda da nismo znali za ovaj topik?

http://www.e-cigserbia.com/showthread.php?p=468122

http://www.e-cigserbia.com/showthread.php?p=468339

Citat:
Bolje bezbedna kruta vila nego nebezbedna sa amortizerom.
Stvarno pazi
Zahvalili :
Staro 11-03-2019, 11:03   #117
Piki
Veteran

Piki's avatar

Pa ja sam tražio temu za biciklizam i ovo je jedina koja je izašla a da je relevantna.

Ne brinite se, pazim već od prošle godine. Izbegavam rupe, ivičnjake i ostalo što može da bude kobno
Zahvalili :
Staro 11-03-2019, 11:07   #118
samposebi
Senior

samposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosi

Amort samo otežava bicikl i nema nikakvu funkciju sem ako je zaista dobar, recimo nivo REBA za MTB. RST i Suntour vazdušare može isto za drum i pomalo off , ali kao što rekoh samo dobri imaju funkciju jer dodaješ kilo ipo dva na bajs bez potrebe. Ja sam ih poskidao sa gradskih bicikala a mauntin sam cepao i bez amorta pre 20 godina, ništa mi nije falilo. Naravno sad su oba na full sus-u
P.S. Drumaša svakako nećeš moći da pratiš, pogotovo na ravnom a i uzbrdo i nizbrdo... veličina točka, prenos, položaj-geometrija, profil točka-gume pa i težina bajsa na kraju. Ako ćeš nešto za drum slažem se 105 je odnos cene kvaliteta odličan, ali da znaš drumaške kočnice tzv Kaliper u poređenju sa v-brake i diskom služe samo za usporavanje i izbegavanje a ne za kočenje pogotovo ako si navikao na ove prethodne
Dobar ti je taj bicikl.
Ukoliko rešiš ipak da ga dopunjavaš menjaš itd. pokazalo mi se 10 puta do sada da je jeftinije kupiti ceo bajs kakav ti treba nego unapređivati bajs deo po deo i sklapati. Kao i kod atomizera, što više voziš teško je naći univerzalan iako to svi pokušavamo
Zahvalili :
Staro 11-03-2019, 16:49   #119
oliverbanjas
Senior

oliverbanjas's avatar

Ovo su slike iz jula 2017.

Specifikacije:
MTB
Ram Trek 3700 19.5inch
Pogon Xt 760 patrona xt 770 holowtech 2
Prednji menjac Slx 660
Zadnji menjac Xt 772 Shadow 3x9
Rucice menjaca Lx 570
Korman, lula, sticna i sediste Ritchey Comp
Vila Rockshox Tora 316 single air 80/100/130mm podesena na 100
Solje vile ritchey comp integrisane
Tockovi Bontrager race light 28 zica tubeless sa lezajevima (ja koristim unutrasnje gume zbog lakse zamene)
Gume Continental Race king folding
Kocnice Avid bb7
Zvonce BBB
Paktreger bio nekih mesec dana na njemu pa skinut.
Tezina 14kg

Drumski
Ram croMo 56/56cm treba peskirati i plastificirati
Pogon Rx 100
Menjac prednji 105 zadnji 600 2x7 rucice menjaca na kosoj cevi shimano 105
Kocnice shimano 105
Tockovi glave rx 100 felne Mavic ceramic 36 zica gume Continental grandprix nisam siguran da se tako pise
Sticna i sediste Selle, lula i korman nisu originalni a voleo bih da jednog dana budu.
Tezina 10.5kg

Svetla koristim ista na oba
Prednje cateye hl 340 econom
Zadnje ne znam ko je proizvodjac ali se vidi sa 500m odlicno
U svetlima se koriste enelop punjive baterije

Zahvalili :
Staro 13-03-2019, 20:32   #120
samposebi
Senior

Ne mogu da nadjem dobre fotke al evo na brzaka

Marka: Fruška
Model: Paprat
Sve airbrush, radio majstor Farbaš-Marko iz S Mitrovice , ne vidi se na fotki na gornjoj šipki su imena manastira, a imena koti na zadnjim vilama, nazivi se ističu na suncu. Bajs sad cepa sinovac, pa je shodno tome prljav . Izvadio ga da ga naštelujem i spremim.

Edit

I ovaj kad popizdi ode u šumu

Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > e-cigSerbia caffe > Opuštanje > U slobodno vreme

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 18:26 sati.