Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Atomizer MODovi
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 26-09-2018, 21:58   #1
shone29
Moderator

Registrovan: Apr 2017
E-cig: AegisLegend&ZeusDual
Pohvala: 587
Pohvaljen: 1,310
Nivo reputacije: 244
shone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputaciju
Uobičajeno Augvape Intake

Intake RTA dolazi u nekoliko boja:

- Stainless steel
- Black
- Green
- Gun metal
- Red
- Blue
- Purple

Specifikacija:

- Precnik: 24mm
- Visina: 45mm
- Single coil

U pakovanju:

- AUGVAPE INTAKE RTA 4.2ml
- Obican stakleni tank 2.5ml
- 510 Drip Tip Adapter
- 810 drip tip
- Alat
- O ringovi i srafovi

Intake rta je atomizer koji je dizajnirao Mike, sa youtube kanala Mike vapes i Augvape. Ovo je atomizer koji ima 24mm precnik, a visok je 45mm sa drip tipom odnosno 40mm bez drip tipa i bez 510 pina. Intake rta je atomizer koji vazduh vuce odozgo, pa mu je glavna prednost to sto malo teze moze da procuri, a na ovom atomizeru moze da se koristi samo jedan grejac. Izbor boja je vrlo lep, moze da se izabere izmedju 7 boja. Ja sam dobio atomizer u ss boji, kvalitet izrade je vrlo dobar, navoji su svuda vrlo dobri i atomizer se sklapa i rasklapa bez ikakvih problema.
Od detalja postoje gravure na bazi, top capu i prstenu za vazduh, a takodje se moze videti i na komori gravura "Intake". Sa donje strane se nalaze gravure "Mikevapes", "Augvape" i serijski broj. Navoji na 510 konekciji su dobri i 510 pin je pozlacen i strci.

Atomizer dolazi sa 810 drip tipom bez o ringa i mogu da se koriste bilo koji 810 drip tipovi koji nemaju o ring. Drip tip je plave boje i meni se mnogo svidja, svidja mi se i izgled drip tipa i prilicno mi je super za koriscenje. Drip tip je prilicno nizak sto mi se svidja. Takodje u pakovanju ce biti jos jedan crni drip tip koji takodje zgodan za koriscenje i za nijansu je visi od ovog sa kojim je stigao atomizer, meni je licno plavi drip tip mnogo lepsi i zgodniji. Pored ova dva drip tipa uz atomizer se dobija i adapter za 510 drip tip.

Ispod drip tipa se nalazi top cap i ovde se sipa tecnost u atomizer. Top cap se skida na pola kruga i odlicno radi. Na samom top capu su gravure koje olaksavaju da se top cap lakse uhvati i odvrne. Unutra se mogu videti dva zareza koji zakljucavaju top cap u mestu. Kada se top cap skine mogu se videti dve rupe za dosipanje tecnosti i one su prilicno velike pa nece biti problema prilikom sipanja tecnosti.
Sledece sto se moze videti je prsten za podesavanje protoka vazduha, koji se nalazi ispod top capa. Dakle ovaj atomizer vuce vazduh odozgo i kao sto sam rekao ovo mu je najveca prednost. Sam prsten radi odlicno i vazduh se podesava vrlo lako bez ikakvih problema. Na prstenu za vazduh su dve gravure koje pomazu pri podesavanju. Ovde imamo dve rupe za vazduh i sta se podesi na jednoj strani bice isto i na drugoj strani. Takodje ovde postoji granicnik sto ja licno volim na atomizeru.

Atomizer stize sa staklenim bubble tankom na njemu, a taj tank skuplja 4.2ml tecnosti. Kao i na svakom atomizeru ja najvise volim da koristim bubble tank sto zbog izgleda sto zbog veceg kapaciteta. Uz atomizer u kutiji stize i obican stakleni tank, ukoliko neko vise voli da koristi atomizer sa obicnim tankom, sa tim tankom kapacitet je 2.5ml. Ja sam zadovoljan kapacitetom bubble staklenog tanka.

Kada se atomizer rasklopi mogu se videti dve cevcice na bazi kao i dve rupe za cevcice u komori. Dakle, ovde vazduh ulazi sa gornje strane atomizera i ide dalje kroz dve cevice i dolazi ispod grejaca i udara u grejac odozdo. Deo gde se nalaze rupice za za vazduh u komori se okrece u krug, to jest kada se cevice ubace u rupe dok sravite bazu taj deo se vrti u krug.
Na bazi se mogu takodje videti dva posta gde se stavljaju nogice grejaca, dve rupe za postavljanje vate i tri slota ispod grejaca gde prolazi vazduh.
Samo postavljanje grejaca je vrlo lako i grejac se postavlja brzo i bez problema. Sto se postavljanja vate tice, obavezno fino treba da se rasceslja vata i da se postavi u rupe predvidjene za vatu. Takodje vata ne bi trebalo da bude predugacka kako bi se obezbedilo fino natapanje jer atomizer vuce vazduh odozgo pa je mnogo bitno da se vata lepo postavi kako bi sve bilo kako treba. Dakle, najbolje je vatu samo malo ubaciti u slotove za vatu i ne bi trebalo da bude ikakvih problema. Na slici se vidi kako sam ja postavio vatu i radi besprekorno, natapanje je vrlo dobro i vata ni u jednom trenutku nije suva. Takodje se ovde moze videti kako je build deck usecen na dva mesta, tu gde su rupe za postavljanje vate, sto ce dodatno olaksati natapanje.
Vazduh je blago restriktivan kad je potpuno otvoren, zaista nema mnogo vazduha ali za moj ukus je odlicno kada koristim obe rupe otvorene do kraja. Protok vazduha radi vrlo lepo i vazduh je prilicno mekan, vrlo dobar vazduh po mom misljenju.

Kako atomizer radi

Koristio sam atomizer sa precnikom grejaca 2.5mm i sa 3mm precnikom grejaca. Vise mi se svideo precnik od 3mm, a sa natapanjem nemam nikakvih problema kao sto sam rekao iznad. Dakle, grejac koji imam unutra je 3mm i otpor ovog grejaca je 0.3ohm. S obzirom da zbog blago restriktivnog vazduha ne mogu da se koriste bas velike snage, ja atomizer koristim od 40-45w sa ovim grejacem i zadovoljan sam, naravno vazduh je otvoren do kraja. Kolicina pare je odlicna i pare ima zaista mnogo. Sto se arome tice ja sam zadovoljan i po meni je aroma dobra.
S obziorom da atomizer vuce vazduh odozgo ovde necete imati problema sa curenjem sto je vrlo dobro, sve sto treba je da se vata postavi lepo i atomizer ce raditi odlicno. Na ovoj snazi na koju koristim moze da se chain vape-uje bez problem sa natapanjem, takodje ako se vata lepo postavi nece biti ni spit back-a, u principu, kod ovakvih atomizera je najbitnije lepo postavljanje vate.

Od losih stvari ja ne znam sta bih izdvojio, atomizer je po meni vrlo dobar i nista sto meni smeta nema ovde, jedino sto bih mogao da napomenem je da se stvara dosta kondenza ispod drip tipa pa to moze da nervira, ostalo je sve po meni vrlo dobro uradjeno. Mnogo dobrih strana ima ovaj atomizer, a neke dobre strane sto bih ja izdvojio su, vrlo dobra aroma, odlican i mekan vazduh koji je odlican za moj ukus, vrlo prosto postavljanje grejaca, bubble tank sa 4.2ml koji stize uz atomizer koji je meni mnogo bitan i vrlo dobar kvalitet izrade.
Meni licno se i izgled svidja i rad atomizera mi se svidja i mogu da kazem da od kad imam atomizer koristim ga neprestano, nekako mi je legao super. Sto se preporuke tice, preporucio bih atomizer svima koji vole malo manje vazduha i ne prevelike snage.

Kod:
http://www.augvape.com/product/intake-rta/
shone29 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 04-02-2019, 11:18   #2
st.gandra
Senior

st.gandra's avatar

Registrovan: Oct 2016
Godine: 42
E-cig: Thor pro Blitzen
Pohvala: 887
Pohvaljen: 545
Nivo reputacije: 88
st.gandra je za svaku pohvalust.gandra je za svaku pohvalust.gandra je za svaku pohvalust.gandra je za svaku pohvalust.gandra je za svaku pohvalust.gandra je za svaku pohvalust.gandra je za svaku pohvalust.gandra je za svaku pohvalust.gandra je za svaku pohvalust.gandra je za svaku pohvalust.gandra je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: Augvape Intake

Odličan atty.
+
Lako postavljanje grejača i vate
Solidna aroma
Top airflow pa nema curenja
Lako dosipanje tečnosti
Količina pare

_
Drip tip i top cap privlače prljavštinu kao magnet
Količina vazduha i pri skroz otvorenom airflow-u je vrlo mala. Možda tripujem ali podizanjem grejača od rupica čini mi se da ima za nijansu više vazduha

Morao sam malo da se priviknem na količinu vazduha pošto sam DTL, ali posle toga ovaj atty mi je prešao u celodnevnu upotrebu. Ako naletim na neku povoljnu priliku sigurno ću nabaviti još jedan.

Uopšte sam oduševljen sa Top airflow atomizerima jer je meni najbitnije da ništa ne curi.

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока
st.gandra nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 22-03-2019, 05:33   #3
Pampa1
Nov član

Pampa1's avatar

Registrovan: Sep 2012
E-cig: ipv mini, evic primo mini, kayfun v5 mini, magma
Pohvala: 2
Pohvaljen: 1
Nivo reputacije: 26
Pampa1 je na dobrom putu

pozdrav svima,
parim od kraja 2011. godine i sva oprema do sada je bila neka vrsta MTL-a, reko ja ajde da konačno probam i DL
stigao jučer Intake sa FT-a i još uzeo žicu fused clapton nichrome 28gax3 + 36ga, paket
neočekivano stigao u rekordnom roku od 10 dana pa se nisam pripremio ni s baterijama ni tekućinama prikladnim za DL

imam par pitanja vezana uz ovaj RTA i potrebne opreme:

1. ovu žicu sam uzeo po principu "bubni jednu pa šta bude", može li ona dobiti prolaznu ocjenu ili se može nabaviti nešto bolje

2. trenutno imam Evic Primo Mini 80W, pošto na Intake ide samo jedan grijač, da li je nužno uzimati mod s dvije baterije, ovaj prvi grijač koji sam smotao je 0,37 ohma i to tjeram na 34-35 W

3. baterije ću lako riješiti, vrte se nekoliko modela LG-a, samsunga i sonya

što se tiće samog atomizera nemam što reči, popario 5 ml tekućine od 12 mg koja me ubija, danas stiže 6mg, valjda će biti lakše za parenje

molio bih samo savjet oko žice jer stvarno nisam nikad nisam pratio DL svijet

pozdrav
Pampa1 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 22-03-2019, 05:42   #4
Raka 1971
Moderator

Raka 1971's avatar

Registrovan: Mar 2016
Godine: 48
E-cig: vt75 nano+kaja prime
Pohvala: 592
Pohvaljen: 3,241
Nivo reputacije: 599
Raka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputaciju

Možeš koristiti tu žicu, mada je bolje ako možeš nabaviti fused clapton dual core 2x28ga+40ga. Grejače motaj na 2.5mm, 5-6 krugova, vatu provuci onako srednje čvrsto ( ni mnogo tesno, ni mnogo labavo) i rasčešljaj malo krajeve.
Možeš i kanthal 24 ili 26 ga ako ti je fused clapton komplikovan. Malo slabija aroma, ali radi OK.
Šti se tiče tečnisti, ne bih ti preporučio ništa jače od 3mg/ml, inače ode grlo.

Pogledaj i ovo
http://www.e-cigserbia.com/showthread.php?p=442279

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Raka 1971 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 22-03-2019, 06:40   #5
Pampa1
Nov član

Pampa1's avatar

Pampa1 je na dobrom putu

Hvala na odgovoru, stvarno je bilo brzo
Tehnika oko vate i pravljenja grijača mi je poznata, radim to godinama na raznim kayfunima i sada na berserkeru, samo sam se pogubio među tim žicama, za MTL je to puno jednostavnije
nabavit ću i ja ovu koju si predložio, valjda ima na fasttechu
jedino mi je aroma važna pa nebi ni probao obične žice ako daju slabiju aromu
Staro 22-03-2019, 06:42   #6
Raka 1971
Moderator

Raka 1971's avatar

Raka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputaciju

Pre nego li se upustiš u nabavku claptona, ipak probaj obične žice. Možda ti bude odgovaralo

Staro 22-03-2019, 07:10   #7
Pampa1
Nov član

Pampa1's avatar

Pampa1 je na dobrom putu

Pa i na berserkeru koristim fused clapton 32gax2 + 38ga i meni je bolje od obične, mogu za ovaj probati obične, nije problem imam toga kod kuće
a link na video koji si poslao, Beta redovno pratim i radi tog videa sam uzeo Intake, to mi se činilo kao najbezbolniji ulaz u DL vode
Staro 22-03-2019, 07:16   #8
Raka 1971
Moderator

Raka 1971's avatar

OK. Ako ti više tako odgovara, onda teraj tako.
Ovu žicu ja koristim i nije loša....

Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Atomizer MODovi

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 03:42 sati.