Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > e-cigSerbia caffe > Opuštanje > U slobodno vreme
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 13-05-2018, 22:35   #136
nikolaang
Veteran

nikolaang's avatar

Registrovan: Jan 2015
Pohvala: 2,195
Pohvaljen: 981
Nivo reputacije: 187
nikolaang je za svaku pohvalunikolaang je za svaku pohvalunikolaang je za svaku pohvalunikolaang je za svaku pohvalunikolaang je za svaku pohvalunikolaang je za svaku pohvalunikolaang je za svaku pohvalunikolaang je za svaku pohvalunikolaang je za svaku pohvalunikolaang je za svaku pohvalunikolaang je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: Audiofili

Ljudi kako da popravim ovu za***anciju na komp. 5.1 zvicnicima?
Gde da pazarim ovo i moze li samo da se prespoji sa novim delom?

Sent from my HUAWEI LYO-L01 using Tapatalk
nikolaang nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-05-2018, 23:08   #137
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 43
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 11,561
Pohvaljen: 16,537
Nivo reputacije: 2687
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Seci žicu, kupi konektor

Kod:
http://www.mikroprinc.com/proizvodi/elektromehanicke-komponente/konektori/konektori-audio-video/konektori-rca/index.php

"The needs of the many outweigh the needs of the few."
c-hell je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 11-08-2018, 00:18   #138
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Snake oil

Zahvalili :
Staro 13-01-2019, 11:26   #139
Dee_Monk
Banned

Registrovan: Dec 2018
E-cig: Exceed D19
Pohvala: 130
Pohvaljen: 103
Nivo reputacije: 0
Dee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosi

Totalno random pitanje...
Gramofon, neko koristi u danasnje vreme? Naime, imam ploca od tate, ja naravno sacuvao od zaborava, ovde u HR pogledao, od 50e pa nadalje NOVI gramofoni (naravno imaju radio i usb ugradjen sto je bonus), al bitno je ploce da moze da vrti. Kad pitam kakav je zvuk sa gramofona- cist, perfekcija.... i mene sad kopa, hocu da cujem... da vidim kako to sve izgleda.

Usput, ima na youtubu kanal, 8D sound.... sa slusalicama obavezno... poslusajte.

Dee_Monk nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-01-2019, 11:45   #140
Milanez
Veteran

Milanez's avatar

Registrovan: Aug 2016
Godine: 41
E-cig: hastur mini!
Pohvala: 1,846
Pohvaljen: 679
Nivo reputacije: 188
Milanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvalu

videh juce @ zadimljivac prostora je postovao nesto sa gramofonom pa mozes njega da pitas nista vas ne kosta
Milanez je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 04-07-2019, 21:19   #141
bajaga
Nov član

Registrovan: Jul 2019
Pohvala: 0
Pohvaljen: 0
Nivo reputacije: 1
bajaga je na dobrom putu

Zasto meni mp3 320kbps gotovo uvek bolje zvuci od FLAC formata do 8000kbps?
bajaga nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 04-07-2019, 21:39   #142
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Neko ko dekodira flac pravi čarlamu. Ako je softver u pitanju, promeni player...

Ovo važi ako slušaš dva fajla koja su nastala od IDENTIČNOG izvora (uglavnom wav, aiff)

Staro 04-07-2019, 22:38   #143
bajaga
Nov član

bajaga je na dobrom putu

Imam Kenwood KA 3020 pojacalo i KEF zvucnike iz 80ih. Neki audifili su mi nahvalili tu kombinaciju a meni se cini da je bolji zvuk bio na Genius 5.1 sistemu. Otprilike su hteli da me razapnu.

E i oko softvera imam dilemu. Svi predlazu Foobar, a meni Aimp daje bolji zvuk.

Sad zvucim malo kao kontras, ali nisam zaista. Trudim se godinama da dobijem zaista dobar zvuk i nikada nije to-to. Za to vreme sam slusao savete ljudi koji se ozbiljno bave uredjajima, zvukom i slicno - ali sta god da sam poslusao, zvuk je ispao gori.

Ono sto bi mi trebalo je neki prirucnik tipa Audiofilija za pocetnike, ili tako nesto. Mozda mi je zvucna slaba, mozda skidam lose kompresovane FLAC-ove, mozda plejere ne podesavam dobro... Znacili bi mi neki saveti.
Staro 04-07-2019, 22:42   #144
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Ako bolje čuješ na genius, to je do psihologije ne do flaca. Bilo kako bilo ovo je forum za elektronske cigarete, pošto si prestao da pušiš beži na neki audiofilski. Ja sam bio član rumskog. Ne znam jel još postoji

Staro 05-07-2019, 00:09   #145
bajaga
Nov član

bajaga je na dobrom putu

Kompletan forum posvecen samo elektronskim cigaretama?
Staro 05-07-2019, 00:56   #146
Zadimljivac Prostora
Veteran

Zadimljivac Prostora's avatar

Registrovan: Jun 2015
Pohvala: 674
Pohvaljen: 874
Nivo reputacije: 196
Zadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvalu

@bajaga - postoji mogucnost da je neki "strucnjak" konvertovao iz mp3 u FLAC a time nista ne mozes dobiti. Takodje masu mojih prijatelja mijesa jacinu zvuka nekog snimka ili nivo snimka sa kvalitetom snimka, tako da mi se redovno desi da mi recu bolji je moj mp3 nego tvoj FLAC sto si mi dao. I na kraju dodjemo do toga da se jace cuje cuje njegov mp3

Ko se moda ne ogrija, taj se pare ne napari
Zadimljivac Prostora je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-07-2019, 02:59   #147
kVu
Aktivan član

Registrovan: Mar 2018
Pohvala: 20
Pohvaljen: 24
Nivo reputacije: 10
kVu je na dobrom putukVu je na dobrom putukVu je na dobrom putu

možda samo voliš smajli fejs zvuk (bass i visoki napucani) pa ti smeta ravniji al to je sve do navike

što se tiče aimpa i foobara tu ne sme da bude nikakve razlike. oni samo reprodukuju fajl. slušam na aimpu ceo život i nema tu šta da bude bolje/lošije. možda je uključen neki plugin/eq
kVu nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-07-2019, 09:55   #148
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Citat:
Originalna poruka od bajaga Vidi poruku
Kompletan forum posvecen samo elektronskim cigaretama?
Paaaaa.... 85% imamo ovaj deo u kojem upravo pišemo koji se zove e-cigserbia Caffe... Koji služi da ne poludimo i počnemo da se ubijamo

Staro 05-07-2019, 10:04   #149
bajaga
Nov član

bajaga je na dobrom putu

Citat:
Originalna poruka od Zadimljivac Prostora Vidi poruku
@bajaga - postoji mogucnost da je neki "strucnjak" konvertovao iz mp3 u FLAC a time nista ne mozes dobiti. Takodje masu mojih prijatelja mijesa jacinu zvuka nekog snimka ili nivo snimka sa kvalitetom snimka, tako da mi se redovno desi da mi recu bolji je moj mp3 nego tvoj FLAC sto si mi dao. I na kraju dodjemo do toga da se jace cuje cuje njegov mp3
Ja uglavnom skidam muziku sa nekog ruskog torenta koji mi hvale audiofili. Pa pretpostavljam da su audiofili tamo i pravili te FLAC-ove.

E sad, kad ja govorim o kvalitetu ja mislim na cistinu zvuka, na to da mozes prepoznati svaki instrument i glas jasno - ako se fokusiras na njega. Zvuk treba da bude bistar, da ne bude galama i masa 'necega'.

Vrlo cesto zvuk bude kao otprilike kad pricas u casu ili cev.

---------- Post dodan 05-07-2019 u 11:06 ----------

Citat:
Originalna poruka od kVu Vidi poruku
možda samo voliš smajli fejs zvuk (bass i visoki napucani) pa ti smeta ravniji al to je sve do navike

što se tiče aimpa i foobara tu ne sme da bude nikakve razlike. oni samo reprodukuju fajl. slušam na aimpu ceo život i nema tu šta da bude bolje/lošije. možda je uključen neki plugin/eq
U AIMP-u u Preferecnes/Playback ima mnogo opcija datih. I svaka od njih daje nesto drugaciji zvuk. Nisam siguran koja je 'prava', u smislu da daje onakav zvuk kakav je sniman.
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > e-cigSerbia caffe > Opuštanje > U slobodno vreme

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 18:28 sati.