Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Atomizer MODovi
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 12-12-2018, 23:09   #31
mmladen
Iskusan član

Registrovan: Jan 2018
Pohvala: 42
Pohvaljen: 199
Nivo reputacije: 35
mmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: Vapefly Galaxies MTL RTA

28awg koristim u spici pro, doggy-u i dvarw-u. I bas tako, 2mm, 6 namotaja, bude blizu 1 oma. Zgodno da se stavi na recimo unimax 22 (ispadne oko 14W ali volim topliji mtl, a i ne stedim na vatima )

Generalno i u galaxies-u ide tako nesto, probavao sam 26awg razmaknut, oko 0,7-0,8oma, 2,5mm i isto je dobro. U galaxies-u, bukvalno, sta god da sam stavio (sem one zice sto dolazi sa njim) je bilo dobro dok za doggy-a i spicu pro mora kao gore napisano dok u dvarw-a moze i 2,5mm.

A ovo sam uzeo da probam i vrlo je dobro. Imam dve varijante 30+38 i 32x2+38 i slicno rade. Jedino traze dosta vecu snagu pa za 1,5om treba 15-16w dok bi tolika snaga trebala za obican kanthal koji je oko 0,8oma. Verovatno je stvar u povrsini zice koja je u dodiru sa tecnoscu pa treba veca snaga da bi "parilo".

---------- Post dodan 13-12-2018 u 00:12 ----------

Citat:
Originalna poruka od WINNER Vidi poruku
Prochitah na jednom drugom forumu,n z je li dozvoljeno ostaviti link,da je na trojku manji promjer od dvojke...ili je lik pogrijeshio?
Trojka je manja od dvojke, definitivno....tako se moze praviti najvazdusastija kombinacija (II + IV)
mmladen nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 02-01-2019, 12:40   #32
drako
Veteran

drako's avatar

Registrovan: Apr 2015
Pohvala: 849
Pohvaljen: 1,161
Nivo reputacije: 209
drako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputaciju

Posle skoro 2 meseca koriscenja, slobodno mogu da kazem da je Galaxies moj izbor.
Ne secam se da mi se i sa jednim drugim atomizerom desilo da toliko dug period nemam nikakvu potrebu da uzmem drugi, a i kad bi se to desilo, vrlo brzo sam se vracao Galaxies-u. A uzeo sam ga u fazonu, aj da probam, pa ce ko i vecina na oglase.
Koristim ga sa najmanjom rupicom ispod coila i sa otvorenim afc na pozicijama II i III, i tako je od samog pocetka. Za ova dva meseca niti je procureo niti sam ikakav problem imao. Za razliku od berserkera, za koga se polako ispostavlja da ga svi pune odozdole (e bas da ga tako ne punim) jer u suprotnom curi (tri primerka sam imao, i sta god im radio ubrzo bi procureli) Galaxies mi je procureo samo jednom i to iz prozaicnog razloga - pomerila se vata sa kanala za dotok tecnosti.
Za ovo prepostavljam da je zasluzan visoko postavljen deck za grejace, pa vata uspeva da upije svu tecnost koja krene iz tanka ka komori kada se, shodno zakonima fizike, napravi pritisak u tanku prilikom zatvaranja tanka.
E kad smo kod zatvaranja tanka, tu je i jedina mana galaxies, jer hoce da istisne prilikom zavrtanja malo tecnosti, ne uvek, ali je potrebno obratiti paznju.
Sve ostalo, rad, namestanje grejaca, postavljanje vate, pa cak i tockici na afcu su za malo pa perfekcija.
E, da, da dodam i to da apsolutno nista van duvana na njemu nisam probao, prosto sto to i ne zelim, jer svi duvani koje ja koristim su savrsenstvo u Galaxies. Mislim na ono sto tretiramo kao ciste duvane (cohiba, king's Arthur pipe, fa shade, cowboy blend, golden rollie, real cig). Probao sam i one slatkije duvane, poput tobacco cruncha, ry4 pistacchio, southern smoke, ali to nije to, pa sam jednostavno batalio i iz tog razloga vocke i ostale, hmmm, zelene salate, nisam hteo ni da probam.
Sto se mene tice, a govorim sa aspekta nekoga ko 90% vremena trosi duvanske tecnosti, Galaxies je jednostavno to.
drako nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 02-01-2019, 13:03   #33
Zadimljivac Prostora
Veteran

Zadimljivac Prostora's avatar

Registrovan: Jun 2015
Pohvala: 674
Pohvaljen: 874
Nivo reputacije: 196
Zadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvalu

@drako - nista ne bih dodao na tvoje zapazanje. Ista stvar je i kod mene, Galaxies je definitivno moj izbor broj 1.

Ko se moda ne ogrija, taj se pare ne napari
Zadimljivac Prostora nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 02-01-2019, 13:15   #34
Milanez
Veteran

Milanez's avatar

Registrovan: Aug 2016
Godine: 41
E-cig: hastur mini!
Pohvala: 1,835
Pohvaljen: 671
Nivo reputacije: 186
Milanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvalu

koja je najmanja rupica(nazovi reducir) koja moze da se ubaci ispod grejaca?
Milanez nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 02-01-2019, 13:30   #35
drako
Veteran

drako's avatar

Registrovan: Apr 2015
Pohvala: 849
Pohvaljen: 1,161
Nivo reputacije: 209
drako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputaciju

Iskreno, pojma nemam, izgledala mi je taman kako treba za moje potrebe.
Odavno se ja brojevima u ovom sportu ne opterecujem, probam, ako mi odgovara ostane, ako ne, putuje.
drako nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 02-01-2019, 13:32   #36
Milanez
Veteran

Milanez's avatar

Registrovan: Aug 2016
Godine: 41
E-cig: hastur mini!
Pohvala: 1,835
Pohvaljen: 671
Nivo reputacije: 186
Milanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvalu

video sam na betovoj recenziji . hvala
Milanez nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 23-01-2019, 22:50   #37
Zemunac47
Nov član

Registrovan: Nov 2018
Pohvala: 5
Pohvaljen: 7
Nivo reputacije: 3
Zemunac47 je na dobrom putu

Uzeo sam crni, i prelepo izgleda. Doduse svuda slike na sajtovima koji ga prodaju u mat varijanti stoga kad je stigao malo se razocarah.

Para jeste suvlja od sirene i bersa, aroma barem sto se tice vockica nije izrazena na nivou sirene ali radi posao. Mozda je do grejaca koji su stigli, vidim da ih mnogi blate, probacu ss i kantal uskoro.

Drip tipovi koji stizu su iste ergonomije, sa crnim je prelep al sa ovim polu-providno narandzastim se uklapa uz aegis sa isto takvom presvlakom nazad pa njega vise balavim.

Rupice ste vec utvrdili.

Vazduh ume da bude dosta restriktivan na najmanjoj rupi ispod grejaca, sa dve na istom bloku je meni tamanica. Ostale su mi previse protocne za mtl.

Posto sam uzeo crni, veci otpor imaju tocnici za vazduh ali se zato i gule. Boja je vec posle prvog dana akanja pocela da spada, sto ne vazi i za sam ati u globalu.
Oce da propiski al to je do moje tehnike rascesljavanja vate dolazeci sa Zevsa koji zahteva hirurga da bi bio funkcionalan na pristojnom nivou.

Poklopac se srafi na navoje, kvalitetno odradjeno i stvara utisak kao da su iz vejpflaja zamislili da sipate sad tecnost i 2 meseca nikakva dopuna vam nece trebati. Mozda je tako sa debeljuskastim staklom kad se nakaci, posto i ovo od 3ml dosta traje. Stvara veliki pritisak prilikom zatvaranja tako da malo vise vate da ne propiski ko meni. Nije veliki potrosac ocu reci, pare daje solidno i na 12 i na 14w, a na preko 16 do 20 je ravan cigareti i prethodno pomenuta suvoca pare iscezava. Probao sam i na 30w cisto iz eksperimentisanja i nema dry hita. Natapa vrlo dobro.

Duvanske jos nisam probao, cekam da odstoje.

Sve u svemu za 19dolara sam prezadovoljan za prvi mtl u mom vlasnistvu.
Zemunac47 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 23-01-2019, 23:28   #38
Mad AG
Senior

Mad AG's avatar

Registrovan: Jul 2018
Pohvala: 232
Pohvaljen: 365
Nivo reputacije: 78
Mad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosi

Dobar izbor,jer Galaxies je zaista prava MTL atomizerčina.Provalio sam da tečnost kada se dosipa samo lagano,nikako pod jakim pritiskom bočice i kada se zatvara top cap mora lagano takođe,jer pod jakim pritiskom vakuma hoće tečnost da poleti gde ne treba i propiški na AFC.

AG no1
Mad AG nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 24-01-2019, 09:09   #39
Cookie
Senior

Registrovan: Jun 2018
E-cig: Expromizer v4
Pohvala: 350
Nivo reputacije: 72
Cookie ima čime da se ponosiCookie ima čime da se ponosiCookie ima čime da se ponosiCookie ima čime da se ponosiCookie ima čime da se ponosiCookie ima čime da se ponosiCookie ima čime da se ponosiCookie ima čime da se ponosiCookie ima čime da se ponosiCookie ima čime da se ponosiCookie ima čime da se ponosi

Dok sam koristio Galaxies, nikada nije propiškio nakon pinjenja. Uopšte nisam pazio ni na vatu, položaj grejača i sl. Možda zavisi od serije do serije.... To mu je veliki plus, ali mi je ipak para bila previše suva i nekako šuplja. Aroma je bila korektna, ali mi je veliki Berserker ipak bio kompletniji, sa gušćim, masnijom parom i za nijansu boljom aromom.
Cookie nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 24-01-2019, 12:50   #40
BoT_SD
Veteran

Registrovan: Dec 2013
Godine: 47
Pohvala: 431
Pohvaljen: 1,177
Nivo reputacije: 223
BoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputaciju

Imam utisak da Galaxies MTL RTA neće procureti čak i bez postavljene vate... Samo ne treba previse puniti atomizer, znači max nivo tečnosti malo ispod otvora za punjenje. Brzina punjenja nema nikakvog uticaja na curenje! Brzina zatvaranja poklopca takodje nepoznata veličina u jednačini za curenje atomizera...
BoT_SD nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 24-01-2019, 13:06   #41
Mad AG
Senior

Mad AG's avatar

Mad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosi

Ne znam za tvoj aty kakav je,ali meni kada pritisnem malo jače top cap uhvati iz prve i napravi vakum u mili sekundi,tačno vidim kako mi vazduh pogura tečnost na dole prilikom zatvaranja.Jedino to je razlog zašto mi je prvi i jedini put pustio malo tečnost na rupama za vazduh.Jedino tada sam imao problem i ne vidim drugi razlog jer sam pokupio višak tečnosti i nije nastavio da pušta,nakon sledećeg punjenja,isti set up,ništa od curenja,ali sam lagano zatvorio top cap.

AG no1
Staro 16-02-2019, 13:02   #42
Mad AG
Senior

Mad AG's avatar

Čudo me snađe.Slomiću ga u komade.Nakon dužeg vremena promenio sam kocku za protok vazduha.Koristio sam sa 2 male rupice i hoću da smanjim na onu jednu sa manje vazduha.Isto kao i uvek pravim set up,ali sada kad god dosipam tečnost u tank procuri mi na rupe za vazduh.Je li moguće da je to uzrok i koj đavo da mu radim?

AG no1
Staro 16-02-2019, 13:06   #43
Cookie
Senior

Registrovan: Jun 2018
E-cig: Expromizer v4
Pohvala: 350
Nivo reputacije: 72
Cookie ima čime da se ponosiCookie ima čime da se ponosiCookie ima čime da se ponosiCookie ima čime da se ponosiCookie ima čime da se ponosiCookie ima čime da se ponosiCookie ima čime da se ponosiCookie ima čime da se ponosiCookie ima čime da se ponosiCookie ima čime da se ponosiCookie ima čime da se ponosi

Možda je nisi dobro postavio. Kad god sam zavrtao šrafić koji steže kocku, pridržavao sam kocku da se ne podigne gore
Cookie nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 16-02-2019, 13:14   #44
samposebi
Senior

Registrovan: Nov 2018
Godine: 48
Pohvala: 325
Pohvaljen: 126
Nivo reputacije: 31
samposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosi

To je, desilo se i meni pa ispravio. Nego ja pokušavam da nekako napravim obim 2mm, al onda je još suvlje i vata ne može da se rasporedi lepo. Sve ovo da bi koristio manje w i kraće pafove. Možda da uzmem tanju žicu a ostanem na 2.5 obimu, sad koristim 0.32mm kantal.

Edit
Meni su odlični i kremasti duvani na njemu, sviđa mi se što izrazi duvan a ostane i ono što volim, a uzgred u pravu je bet duvanske sa čokoladom treba bar na 15, onda se čokolada osesti bolje (čoklada...pre bih rekao kakao).
samposebi nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-02-2019, 13:14   #45
Mad AG
Senior

Mad AG's avatar

Moguće,ili kocka sa te strane ima fabričku grešku pa ne naleže lepo u kućicu i ostane rupa ne pokrivena pa tečnost nađe put do dole.Proveriću.

AG no1
Menjao sam je dok je grejač bio na mestu,nisam ni obratio pažnju da li lepo naleže.
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Atomizer MODovi

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 03:41 sati.