Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > e-cigSerbia caffe > Opuštanje > U slobodno vreme
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 13-02-2013, 13:41   #1
nebulle
Senior

nebulle's avatar

Registrovan: Jan 2012
Pohvala: 153
Pohvaljen: 357
Nivo reputacije: 94
nebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosi
Uobičajeno Nasi bicikli

Evo pre izvesnog vremena predstavio sam svoj bicikl. malo sam ovih dana radio na njemu pa ima izvesnih rezultata..

U pitanju je bicikl koji je star 12 godina i naceo ga zub vremena. da se ne ponavljam, vrlo sam emotivno vezan za njega iz odredjenih razloga pa kupovina drugog kao opcija ne dolazi u obzir..

Evo ga kako je izgledao pre par nedelja...

Prvo sta sam uradio bilo je zamena sajli menjaca, zamena zadnjeg menjaca, zamenjena sipka sedista.Uspeo sam lepo da nastelujem menjac da radi kako treba. Menjac je shimano vrlo diskutabilnog kvaliteta ali radi za sada svoj posao.

Stari menjac..

Novi menjac..

Imam veliku zelju da kupim crne felne ali nema se trenutno, zato sredjuj ono sta imas...
Felne su zardjale i kaseta je u ocajnom stanju. Zadnju felnu sam namazao antirostom i malo ispolirao, zupcanike sam detaljno ocistio pa to sad i ne izgleda tako lose...Evo kako je izgledala pre sredjivanja..

Rasklopio sam zadnju glavu, sve odmastio, ocistio, ponovo podmazao i vratio lezajeve. Naime ovaj bicikl nije presao vise od 200-300 km tako da su svi delovi u jako dobrom stanju, nisu pohabani..

Pola procesa sredjivanja..

Gotov zadnji tocak. Ociscena i kaseta..

Presao sam da radim prednji tocak i njegovo stanje je malo bolje nego zadnjeg..

Prednja osovina rasklopljena, izvadjeni lezajevi, nakon sredjivanja felne sleduje vracanje osovine i lezajeva sa detaljnim podmazivanjem...

Kupljene nove V brake kocnice i ALU/PVC rucice..

U medjuvremenu sredjen i prednji tocak..

Stanje pre pocetka sredjivanja..

Trenutno stanje..

Kompletno restaurirane sve osovine i podmazane, nove sajle, kapice buzira i raznih drugih delica..Vrlo povozan sa odlicnim kocnicama...

Imam u planu, kao prvo zamena guma, zamena lanca i ako da Bog i nove crne felne..Za farbanje cu jos videti ali za to ima vremena..

Bacite koju sliku vasih bajseva...

nebulle nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 13-02-2013, 15:55   #2
PøisøN
Veteran

PøisøN's avatar

Registrovan: Jul 2012
Godine: 45
E-cig: Primo Mini & Atomic RDA
Pohvala: 1,504
Pohvaljen: 827
Nivo reputacije: 163
PøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvalu
Thumbs up Re: Nasi bicikli

Uuu, nebulle.. a zato tebe nije bilo ovih dana
Pa - sad samo sunce da grane

ps. Nego.. nije li ti ta lula napred mnogo izvucena (obicno je do kraja uvucena) - da ti ne ostanu rucice u ruci kao u crtanom..

Vapor running through my veins
PøisøN nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-02-2013, 16:02   #3
nebulle
Senior

nebulle's avatar

nebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: Nasi bicikli

Mislis na ovu lulu napred kuda prolazi sajla..tako stoji, ne moze drugacije..Ovo je zadnja ali isto tako stoji i prednja...

Malo je losa fotka...

Staro 13-02-2013, 17:18   #4
Yenki69
MOD Master

Yenki69's avatar

Registrovan: Sep 2011
Pohvala: 245
Pohvaljen: 368
Nivo reputacije: 87
Yenki69 ima čime da se ponosiYenki69 ima čime da se ponosiYenki69 ima čime da se ponosiYenki69 ima čime da se ponosiYenki69 ima čime da se ponosiYenki69 ima čime da se ponosiYenki69 ima čime da se ponosiYenki69 ima čime da se ponosiYenki69 ima čime da se ponosiYenki69 ima čime da se ponosiYenki69 ima čime da se ponosi

Na ovo si mislio jel?

Sorry za off ali ..
Imao sam priliku videti jednog čiču u Subotici na raskrsnici kod buvljaka, napakovan na volanu sa dve torbe i taman da krene puče mu ta lula i ostade mu volan u ruci sa torbama. Sva sreća da je to i vozač auta koji je nailazio primetio pa je stao na vreme. A čiča se zaneo ali je zadržao ravnotežu i ostao na nogama.

Yenki69 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-02-2013, 17:22   #5
nebulle
Senior

nebulle's avatar

E ako je na tu mislio . Skidao sam viljusku i lulu volana i mislim da sam je vratio kako je i stajala ali sasvim je moguce da je mnogo izvucena. Pogledacu to bas sutra...

Staro 13-02-2013, 17:22   #6
PøisøN
Veteran

PøisøN's avatar

PøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvalu

Ne.. mislim na "L" deo izmedju sipke rucica i rama. Suvise je visoko. Ok, mozda nista ne bude.. ali znajuci koliko je kratak, mozda sad visoko "hvata" u leziste, a ima veliki prekrat - pa hoce da se izvuce ili prokliza (zaokrene).. itd.

Inace, evo onda jos koja slika gde bajkovi "poziraju". Ja obicno fotografisao vecim delom pozadine, a same aktrere samo u "zakaciti".. pa ovo probrah krupniji plan..
Priložene Slike
File Type: jpg DSC00061.JPG (196.3 KB, 213 pregleda)
File Type: jpg DSC00064.JPG (207.6 KB, 215 pregleda)
File Type: jpg DSC00111.JPG (175.4 KB, 211 pregleda)
File Type: jpg DSC00160.JPG (177.0 KB, 215 pregleda)
File Type: jpg DSC00161.JPG (166.8 KB, 210 pregleda)
File Type: jpg DSC00162.JPG (174.2 KB, 205 pregleda)

Staro 13-02-2013, 17:37   #7
nebulle
Senior

nebulle's avatar

Koliko sam skapirao mislis na same rucice da su trebale ici na dole kao kod tvojih bicikala..Malo mi je neprirodno tako da kocim pa sam ih postavio vislje. Nikada ja naglo ne kocim a dobro je stegnuto tako da mislim da ne bi trebalo imati problema...

Ovaj velolux je kao i moj, ista marka stim sto je tvoj mnogo ocuvaniji..

capriolo mi se svidja do bola...Jesu li ovo fabricke gume na njemu? Prednja crna a zadnja sa plavim rubom? Felne su bruka dobre...

Staro 13-02-2013, 19:07   #8
PøisøN
Veteran

PøisøN's avatar

Hvala.. Nisu fabricke, te su mi "letnje", zimi stavim sa kramponima (fabricke su odavno odsluzile svoje). Ne znam.. tad mi takav trip bio - napred crna, pozadi plava. Nekad mi se svidja tako.. nekad ne.

Za lulu ok.. ja Velolux "napinjem" svuda.. pa mi tako visoko deluje nesigurno. Ali za laganicu je ok verovatno.
Ja sam bas sa tom lulom i upropastio viljusku (vidis da nije original) od cestog pritezanja koliko puta mi se izmakla. Ali, takav joj je sistem.. nije za napinjanje.
Itd. Bice tebi dobro, kao i do sad sto jeste.

Zahvalili :
Staro 17-04-2013, 18:01   #9
nebulle
Senior

nebulle's avatar

Zavrsio sam sredjivanje mog bicikla..

Nekada..

Sada..

Zahvalili :
Staro 17-04-2013, 19:20   #10
PøisøN
Veteran

PøisøN's avatar

Bas si se potrudio
To tako ram ofarban.. ili nalepnice?
Svakako, prilican upgrade
New bike..

Staro 17-04-2013, 19:48   #11
nebulle
Senior

nebulle's avatar

Nisu nalepnice vec sam ga tako farbao, proces je trajao 15-20 dana ali sam zadovoljan kako je ispalo...

Zahvalili :
Staro 17-04-2013, 20:15   #12
PøisøN
Veteran

PøisøN's avatar

Pa da.. vidi se trud. A i umece.
Sad je i unikatan
Cestitke

Staro 17-04-2013, 20:21   #13
DesCo
Iskusan član

DesCo's avatar

Registrovan: Jan 2013
Pohvala: 120
Pohvaljen: 11
Nivo reputacije: 34
DesCo je na dobrom putuDesCo je na dobrom putu

lepo je ispao bicikl, zamenjena mu je prednja viljuška-vile, sad ima amortizere ali mu fali kočioni disk napred
stvarno je lepo ispao...

DesCo Max Power
DesCo nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-04-2013, 20:39   #14
nebulle
Senior

nebulle's avatar

Viljuska je i za disk ali nemam nameru da ih stavljam. U sustini bih trebao da promenim jos sediste, bolje gume i tockove ali prvo da kupim srednjoj cerki bicikl pa onda cu o tome da razmisljam..

A sto se tice farbanja evo ceo proces...

Prvo sam spalio svu farbu tj plastifikaciju brenerom i dosao do metala smirglajuci..

Sve lepo oprao benzinom i kupio prajmer sprej(podlogu) kojim sam ofarbao ram. Nakon farbanja sacekao 24 sata i ev lepo sredio vodenom smirglom od 800 granulacije..

Nakon toga sam uradio sivim sprejom mesta gde ce biti planirane aplikacije i to dve ruke spreja. Cekao da se sprej osusi 24 sata i odradio smirglanje vodenom smirglom od 800.
Kupio samolepljivi tapet ionu ukrasnu traku za automobile i odradio dizajna kakav mi je odgovarao za ovaj bicikl..

Presao crnim mat sprejom dve ruke farbanja. sacekao da se osusi 24 casa i opet vodena smirgla.

Poskidao folije i nalepnice i dobio ovakav izgled..

Drugar mi odradio nalepnice koje sam ja dizajnirao. Nisam zeleo da radim neke plagijate vec sam uradio nalepnice XC hardtail sto ovaj bicikl po svojoj nameni i jeste..dodao i shimano da se ne baci

Nakon toga kupio bezbojni lak u spreju i sve uradio u dve ruke. Izmedju dve ruke pravio sam pauzu od 1 minut jer je takvo uputstvo. Sve je ispalo savrseno..Sacekao 72 sata da se sve osusi i krenuo sa sklapanjem bicikla..

Zahvalili :
Staro 19-05-2013, 22:46   #15
Bet
Video recenzent

Bet's avatar

Registrovan: Aug 2012
Godine: 32
Pohvala: 134
Pohvaljen: 8,706
Nivo reputacije: 1186
Bet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputaciju

Ko je danas bio na biciklijadi?

Snimio sam nesto kratko pa rekoh aj da okacim.

Tura je pocela na Trgu Republike, kroz tunel, preko Brankovog mosta, bul. Mihajla Pupina do kruzng toga na opstini NBG, ulicom Omladinskih brigada do Jurija Gagarina, levo na most na ADi, sa njega desno u Radnicku i najzad na Adu.
Blaza je vodio sta god da je vodio, bila je neka nagrada kao i obicno, pre par godina sam osvojio izlet na Kosmaj za dvoje, a ove godine je i devojku i mene mrzelo da cekamo pa smo dodelu nagrada preskocili. Takodje su delili sokove/vodu za dzabe.

Koliko sam primetio, saobracaj su zaustavljali u toku voznje pa je bilo manjih zastoja i guzvi i cak je doslo do jednog incidenta.
Negde u Om. Brigada pre Rodica, 2 "pametna" vozaca nisu imala strpljenja da sacekaju kolonu pa su se zaglavlili na sred ulice. Nezadovljni biciklisti su poceli da psuju i pic****ju u duhu srpskog naroda. Mladji vozac se izvinjavao dok se stariji odlucio na drugu taktiku uzvrativsi istom merom. Potrefilo se da sam prolazio tacno pored njega kada je odlucio da nastavi kroz bicikliste pa sam morao malo da mu se oslonim nogom na haubu, dok je neki mladji tata videvsi da covek pokusava da prodje totalno odlepio i cini mi se zaboravio da iza sebe u sedistu ima cerkicu od nekoliko godina. Poceo je da vristi, psuje ko kocijas, pretio da ce mu ono majku, lupa vratima, mozda bi ga i izbacio napolje da nisu dosli cika policajci. Vozac automobila je na kratko odahnuo, ali 2 milisekunde kasnije cika policajci su se pridruzili masi i poceli da ga ****** i naravno teraju u rikverc.

Sve u svemu fina voznja po vrelom danu sto svedoce izgorele ruke do rukava i noge do nogavica.

https://www.youtube.com/user/edoqrca
Bet nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > e-cigSerbia caffe > Opuštanje > U slobodno vreme

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 03:40 sati.