Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > e-cigSerbia caffe > Opuštanje > U slobodno vreme
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 19-12-2018, 11:45   #1
rankosuns
Veteran

rankosuns's avatar

Registrovan: Apr 2018
Pohvala: 474
Pohvaljen: 606
Nivo reputacije: 119
rankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalu
Uobičajeno kupujem auto

Automobili me ne interesuju, pa iako sam vozač 30 godina slabo znam o njima. Imam punta 2, i ta tehnologija mi je poznata ali ova nova ne. Obilazio sam salone i priznajem da sam prvi put čuo za trocilindarske motore male kubikaže. Šta reći kad mi je prodavac reko da ima radar a ja sam pomislio da taj radar lovi ove pandurske radare. No kad sam video koliko je sati nagledao sam se YT o raznim autima i sve mi se izmešalo.
Videh da ovde ima baš dobrih poznavalaca ovih novih auta pa se setih da pita. Ko će kome ako ne vaper svome.

tražim nov auto oko 15k evra. Može +/- koja hiljada. Svideo nam se SUV oblik i gledali smo nissan JUKE, opel crosslend x, citroen c3 aircross, suzuki vitaru i sx cross i tako.
Zagrejo se za JUKE i dan pre kupnje na YT saznam da je kilav u preticanju i da je alav na gorivo. Obišo sam opel, dačia, reno, mazdu, nissan toyotu fiat, suzuki, hyundai (cona i drugi tucson ne definitivno).

Zamolio bi znalce da prokomentarišu ova vozila, da predlože nešto drugo da mi ukažu na greške i da mi daju savet.

Za šta mi treba auto, za nas dvoje a povremeno i resimo deca koja su velika i samostalna. Vožnja 90% po NS a povremeno jednom mesečno segedin, BG, i tako, jednom more jednom planina u toku godine. Treba mi bezbedan pouzdan da ne bude kilav a sa jurcanjem preko 150 sam prestao.
To je to otprilike

kad vidiš kaju ti je kupi
rankosuns nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-12-2018, 12:15   #2
maestro
Veteran

maestro's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 345
Pohvaljen: 856
Nivo reputacije: 218
maestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: kupujem auto

Iz punta u SUV. Nisam poznavalac mehanike, ali sam vozio razne aute srednje klase i mislim da je japanac sa benzinskim motorom best buy. Baci pogled na toyotu corollu i mazdu 3, nisu SUV, ali vredi pogledati, mozda ti se dopadnu.
maestro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 19-12-2018, 12:43   #3
rankosuns
Veteran

rankosuns's avatar

rankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalu

corolla mi ogromna tj dugačka, a mazda 3 meni mala (kad sedneš u nju). 17k košta. Auris je manji od corolle. Ipak SUV ali manji suv, a veći i ne može da se kupi za tu lovu. Svideo mi se i swift. Ali za sada ipak SUV, što opet ništa ne znači ako se ženi svidi neka boja nekih auta. Ode dogovor. Inače ja se najbolje osećam na bajsu od 35€, čak i punto vozim samo kad moram. Njega bi ostavio.
Zvala me ova iz nissana za juke, ja joj ispričam da je trom i da nema daha a ona mi kaže a ne ovo je nov motor od 1.6 E sad ni sam ne znam da li laže da je taj druga priča

Staro 19-12-2018, 13:12   #4
maestro
Veteran

maestro's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 345
Pohvaljen: 856
Nivo reputacije: 218
maestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalu

Verovatno gospodja pokusava da ti proda auto. Ne moze 1.6 motor od 113KS sa tezinom auta od 1300kg da poleti kad pritisnes gas.
maestro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-12-2018, 13:17   #5
Danone
Veteran

Registrovan: Jun 2017
Pohvala: 581
Pohvaljen: 581
Nivo reputacije: 134
Danone je za svaku pohvaluDanone je za svaku pohvaluDanone je za svaku pohvaluDanone je za svaku pohvaluDanone je za svaku pohvaluDanone je za svaku pohvaluDanone je za svaku pohvaluDanone je za svaku pohvaluDanone je za svaku pohvaluDanone je za svaku pohvaluDanone je za svaku pohvalu

Jesi gledao Seat Aronu?

Mini SUV

VW kvalitet po pristupacnoj ceni
Danone nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-12-2018, 13:37   #6
rankosuns
Veteran

rankosuns's avatar

išao bi sutra novi krug salona, na Zrenjaninskom putu, sa malo iskristalisanim stavovima. Pogledaću i u vw, sad pogledah na yt nije loša na prvi pogled

Staro 19-12-2018, 16:41   #7
prika
Veteran

prika's avatar

Registrovan: Jul 2014
E-cig: menja se cesto
Pohvala: 592
Pohvaljen: 857
Nivo reputacije: 167
prika je za svaku pohvaluprika je za svaku pohvaluprika je za svaku pohvaluprika je za svaku pohvaluprika je za svaku pohvaluprika je za svaku pohvaluprika je za svaku pohvaluprika je za svaku pohvaluprika je za svaku pohvaluprika je za svaku pohvaluprika je za svaku pohvalu

Moj ti je iskren savet koji god da uzmes auto neka bude dizel motor ceo zivot sam vozio benzince kada sam SEO u dizela rekao sam nikad vise benzinca

Poslano sa mog Galaxy Nexus koristeći Tapatalk
prika nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 19-12-2018, 17:01   #8
milanlaki
Iskusan član

Registrovan: Mar 2013
E-cig: iStick 40w + ProTank 2
Pohvala: 12
Pohvaljen: 53
Nivo reputacije: 36
milanlaki je na dobrom putumilanlaki je na dobrom putumilanlaki je na dobrom putumilanlaki je na dobrom putumilanlaki je na dobrom putumilanlaki je na dobrom putu

Malo se situacija menja u korist turbo benzinaca. Pa cak i u Srbiji je u 2018 malo skocila prodaja benzinaca. Licno bi i sam isao na isti da razmatram kupovinu novog.
Dizel ti ne treba jer koliko vidim neces mnogo prelaziti tako da je nepotrebno po meni. Ako gledas benzinca, a da nije turbo svaki ce biti trom i tu nema price (mislim na ove male zapremine). Ili da se naviknes na to ili saltas nizi stepen pa i obrtaje i da zarezi
Nisam bas ispratio, ali ako se pojavila Vitara kod nas sa turbo benzincem (mislim da je 1.5) ja bi isao na to. Verovatno za novac gde uzimas Vitaru sa odlicnom opremom, ostali ce ti ponuditi osnovnu
Mada pred kraj godine svi ciste lager pa ti je prilika i za lep popust kod pojedinih prodavaca.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
milanlaki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 20-12-2018, 14:42   #9
Irena
Iskusan član

Irena's avatar

Registrovan: Sep 2018
E-cig: iStick Pico, Exceed D19
Pohvala: 96
Pohvaljen: 214
Nivo reputacije: 35
Irena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosi
Post Re: kupujem auto

Citat:
Originalna poruka od prika Vidi poruku
Moj ti je iskren savet koji god da uzmes auto neka bude dizel motor ceo zivot sam vozio benzince kada sam SEO u dizela rekao sam nikad vise benzinca

Poslano sa mog Galaxy Nexus koristeći Tapatalk
Tako sam isto rekla i ja, samo obrnuto... kad sam nakon decenije prešla na benzin.
Jedina prednost dizela nad benzinom je ekonomičnost. U smislu potrošnje goriva, ne mislim na održavanje...
Irena nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 27-12-2018, 06:55   #10
nikouro
Veteran

nikouro's avatar

Registrovan: Mar 2015
Godine: 45
E-cig: Armour PRO= iNtake
Pohvala: 537
Pohvaljen: 578
Nivo reputacije: 152
nikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalu

Ekonomicnost je nestala kada su se azdaje dogovorile i izjednacile stavke. Tamo gde dizel ustedi naspram benzinca brzo se izjednaci prilikom servisa ili ne daj Boze kvara. Mislim da nema novcane razlike izmedju benzinca i dizela

Послато са Be_Pure_lite уз помоћ Тапатока

Ω + V + W =

nikouro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 27-12-2018, 10:56   #11
BobanNB
Veteran

BobanNB's avatar

Registrovan: Feb 2015
Godine: 45
E-cig: Piko-Ruža Bajka Fenomenon i ostala potpora
Pohvala: 221
Pohvaljen: 1,483
Nivo reputacije: 320
BobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputaciju

Који би ја требало бензинац да имам кад мој дизел у овим зимским условима у сеоској вожњи троши 13л/100км
До сада ни један квар осим редовног одржавања.....пу пу пу да га не уречем......ето уштеде

Послато са IQ1019N уз помоћ палца

ко ме зна, разумеће....ко не зна, мораће
BobanNB nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 27-12-2018, 11:30   #12
DusanM
Veteran

DusanM's avatar

Pohvala: 230
Pohvaljen: 698
Nivo reputacije: 147
DusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvalu

Ako ne vozis auto toliko dzabe bacas pare na nov auto, pogotovo u segmentu od 15-20k E.
to znaci da ces u narednih 5 godina preci 35-40.000km i izgubiti 45-60% ulozenih para. ne isplati se jednostavno. novi automobili su isplativi jedino ako ti je posao vezan za isti, i gde bez njega ne mozes. e tu se sa novim automobilom i garancijom ostvaruje usteda.
Auto cim izvezes iz salona izgubi 20% vrednosti.
To kupuju firme kojima se isplati i koji ne daju pare iz svog dzepa vec kompenzuju troskove, rashode, pdv.... ili ljudi koji jednostavno imaju kesa i vole da voze i vole da voze nove automobile sto u tvom slucaju nije tako.
moj savet kao neko ko je sa 26 godina promenio 40autombila ( i starijijh i novijih ) jer sam se bavio 3 godine uvozom i prodajom da to ne radis.
lepo idi na polovne automobile i koji god model da te zanima kupi polovan od coveka koji je auto kupio kod nas i odrzavao u ovlascenom servisu, star 2-3 godine jer je upravo najveci gubitak cene prvi vlasnik pretrpeo. Uzmi nekog Golfa 7 benzinca i uzivaj.
Ja iskljucivo vozim dizele zbog turba u manjim kubikazama... Benzinac jednostavno nema snage u preticanjima ispod 150-200ks.

SUV bez dizel agregata nikako, Benzinci su tromi, puno trose, ma 130km/h su vec na 3k rpm
Od njih sam vozio:
Toyotu Rav4 2.0d
Toyotu Rav4 2.2d
Suzuki Grand Vitara 2.0d
Nissan qashqai 1.5dci
Nissan Juke 1.6b (Vidim da si njega napomenuo... bezveze je)
Chevrolet captiva 2.0d
Land Rover Freelander 2.0d

jos neki sigurno ali ne mogu da se setim sad na berzaka... Bez dizela nista u SUV varijanti
DusanM nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 27-12-2018, 11:43   #13
Irena
Iskusan član

Irena's avatar

Registrovan: Sep 2018
E-cig: iStick Pico, Exceed D19
Pohvala: 96
Pohvaljen: 214
Nivo reputacije: 35
Irena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosi

Citat:
Originalna poruka od nikouro Vidi poruku
Ekonomicnost je nestala kada su se azdaje dogovorile i izjednacile stavke. Tamo gde dizel ustedi naspram benzinca brzo se izjednaci prilikom servisa ili ne daj Boze kvara. Mislim da nema novcane razlike izmedju benzinca i dizela

Послато са Be_Pure_lite уз помоћ Тапатока
Baš tako! Svaki servis dizela dobar dan 50e minimum. Sa benzincem novčanik mi je progledao
Mada...sada vozim na plin i milina.
Irena nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 27-12-2018, 11:51   #14
DusanM
Veteran

DusanM's avatar

Pohvala: 230
Pohvaljen: 698
Nivo reputacije: 147
DusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvalu

Ne moze tako da se prica, to sto ljudi voze dizele 15-20 godina starosti pa dodje na naplatu remont turba, glave, veliki servis, egr, dpf, ciscenje usisne i izduvne grane nisu dizeli krivi za to nego sto ljudi kupe takav auto.
Ima mnogo stvari i na benzincima da se pokvare, samo ljudi ne razmisljaju normalno. Ako se kupuje auto koji je presao manje od 100k km i da je 2-3 godine starosti nema problema sa dizelom
Slobodno gledaj i dizele samo da su kupljeni kod nas sa servisnom istorijom ako je polovan do 70-100.000km
A novi ti opet kazem nemoj da kupujes

Irena javi se za godinu dana kada budes radila generalnu motora zbog plina pa saberi koliko si ustedela kad podvuces. A to je neizbezno. Plin je mnogo eksplozivniji i suvlji i mnogo brze unistava motor.
DusanM nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 27-12-2018, 12:18   #15
prika
Veteran

prika's avatar

Registrovan: Jul 2014
E-cig: menja se cesto
Pohvala: 592
Pohvaljen: 857
Nivo reputacije: 167
prika je za svaku pohvaluprika je za svaku pohvaluprika je za svaku pohvaluprika je za svaku pohvaluprika je za svaku pohvaluprika je za svaku pohvaluprika je za svaku pohvaluprika je za svaku pohvaluprika je za svaku pohvaluprika je za svaku pohvaluprika je za svaku pohvalu

Covek zna sta prica I potpuno se slazem sa svim sto je rekao CEO zivot vozim benzin plin progledao Sam kada Sam uzeo dizela 1,4 tdci Mali potrosac mala registracija a ide duplo bolje od svih benzinaca koje Sam vozio

Послато са Galaxy Nexus уз помоћ Тапатока
prika nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > e-cigSerbia caffe > Opuštanje > U slobodno vreme

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 03:47 sati.