Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > e-cigSerbia caffe > Opuštanje > U slobodno vreme
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 27-12-2018, 12:19   #16
scooter
Moder

scooter's avatar

Registrovan: Dec 2013
E-cig: Lucky Strike
Pohvala: 1,533
Pohvaljen: 2,115
Nivo reputacije: 411
scooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputaciju
Uobičajeno Re: kupujem auto

Poslednjih 20 godina vozim auta ( 4 promenio ) iskljucivo na plin i nisam radio generalnu motora ni na jednom do sada

Droper narkoman.
Skraceno doper.
scooter nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 27-12-2018, 12:27   #17
Irena
Iskusan član

Irena's avatar

Registrovan: Sep 2018
E-cig: iStick Pico, Exceed D19
Pohvala: 96
Pohvaljen: 214
Nivo reputacije: 35
Irena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosi

Citat:
Originalna poruka od DusanM Vidi poruku
Irena javi se za godinu dana kada budes radila generalnu motora zbog plina pa saberi koliko si ustedela kad podvuces. A to je neizbezno. Plin je mnogo eksplozivniji i suvlji i mnogo brze unistava motor.
Nemoj to da mi radiš. Samo mi generalka fali pored atesta koji me čeka za 6 meseci

edit:
@scooter
odahnuh
Irena nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 27-12-2018, 12:30   #18
DusanM
Veteran

DusanM's avatar

Registrovan: Jun 2017
Pohvala: 230
Pohvaljen: 698
Nivo reputacije: 147
DusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvalu

Pu pu ne daj boze, da te lepo sluzi.

Samo sam hteo da istaknem poentu, izivini.
Sve je to lepo oko trenutne ustede na plin ali manje vise sve to dodje na isto kad se podvuce: Benzin, dizel, plin, metan...
Dizel se tu istice zbog turba, daje najvise u najmanjoj radnoj zapremini motora, i snagu na niskim obrtajima koju ne mozes dobiti sa benzincima...
DusanM nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 27-12-2018, 12:40   #19
milanlaki
Iskusan član

Registrovan: Mar 2013
E-cig: iStick 40w + ProTank 2
Pohvala: 12
Pohvaljen: 53
Nivo reputacije: 36
milanlaki je na dobrom putumilanlaki je na dobrom putumilanlaki je na dobrom putumilanlaki je na dobrom putumilanlaki je na dobrom putumilanlaki je na dobrom putu

Ih sad generalna, malo preterano zar ne. Uz normalno odrzavanje verovatno do generalne nece doci. Jedino ako je neka lesina sa pola mil km pa tebi zapadbe koska.
Nego @rankosuns izjasni se dokle si stigao sa razmisljanjima. Mozda je nesto vec kaparisano?

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
milanlaki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 27-12-2018, 13:16   #20
rankosuns
Veteran

rankosuns's avatar

Registrovan: Apr 2018
Pohvala: 477
Pohvaljen: 606
Nivo reputacije: 119
rankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalu

Prodaja auta je nauka. To su kompanije usavršile do maksimuma. Od toga šta nude u osnovnom paketu šta od doplate, gde stoji koji auto u salonu, kako da se ponaša diler, itd itd.
Taman vidiš neki od 12k a onda u drugom salonu dosta bolji za 13k ali ako doplatiš eto i 14k. Pa onda u tom rangu nova auta ali za 15k, a ako doplatiš dodatke onda 16k. E sad u tom rangu imaš nove klase od samo 17k ali ako doplatiš onda dobiješ bolji za 18k.

Ovo je uvod.
Sve sam pregledao. Nudili mi i odlična auta stara 3-4 godine sa garancijom i kupljena od salona kie, toyote itd i sa njima praviš ugovor. Vozao čitao gledao.

Da napomenem da vozim oko 15000 godišnje i da se za te pare i ne isplate dizeli a nikad ih nisam ni imao, već benzinci. Dizeli se isplate za veću kilometražu.
Normalno nisam ja sam ni odlučivao (u stvari zna se ko odlučuje) tako da...

Kupujem auto sa ciljem da ga ne prodajem desetak godina već da bude naš porodični auto koji nije skup za održavanje koji ne troši puno koji je lep udoban i koji ćemo voleti i radovati se putu na more recimo.
I tako ja dođem do 17k i vidim već velik auto qaqkhai od samo 19k i tu presečem ne treba mi lep ali velik autobus i odustanem.

Sutra idem da kaparišem autić a dobiću ga za oko 3 meseca jer ima posebne zahteve tj dodatke.

Koji auto. Bez obzira što rizikujem kritike od stručnjaka reći ću ali sutra kad završim i dam kaparu i napravim ugovor. Čisto radi sujeverja da ne ureknem i da ne skačem pred rudu, jer kod mene je sve moguće

Uglavnom hvala na pomoći i interesovanju.

kad vidiš kaju ti je kupi
rankosuns nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 27-12-2018, 13:19   #21
scooter
Moder

scooter's avatar

Registrovan: Dec 2013
E-cig: Lucky Strike
Pohvala: 1,533
Pohvaljen: 2,115
Nivo reputacije: 411
scooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputaciju

Nisam neki expert za automobile te mi se cini da program za poredjenje automobila na ovom sajtu ne moze da steti..
Kod:
https://www.automanijak.com/uporedno/12910/12908/opel-crossland-x-1.6-diesel-ecotec-VS-opel-crossland-x-1.2-turbo-ecotec-110

Droper narkoman.
Skraceno doper.
scooter nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 27-12-2018, 13:26   #22
rankosuns
Veteran

rankosuns's avatar

rankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalu

sve sam ja to izlistao. čak i na fonu ims app za compare

pisano u dokolici sa mašine

Staro 27-12-2018, 13:42   #23
maestro
Veteran

maestro's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 345
Pohvaljen: 856
Nivo reputacije: 218
maestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalu

Sutra kad napise, kupio sam fikusa 500L.
maestro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 27-12-2018, 13:49   #24
milanlaki
Iskusan član

milanlaki je na dobrom putumilanlaki je na dobrom putumilanlaki je na dobrom putumilanlaki je na dobrom putumilanlaki je na dobrom putumilanlaki je na dobrom putu

Pa ne mora 500L, ali 500x bi bio pun pogodak verovatno

Staro 27-12-2018, 13:53   #25
DusanM
Veteran

DusanM's avatar

DusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvalu

Citat:
Originalna poruka od milanlaki Vidi poruku
Ih sad generalna, malo preterano zar ne. Uz normalno odrzavanje verovatno do generalne nece doci. Jedino ako je neka lesina sa pola mil km pa tebi zapadbe koska.
Nego @rankosuns izjasni se dokle si stigao sa razmisljanjima. Mozda je nesto vec kaparisano?

Aman coece nema to veze sa km. Plin unistava motor jako brzo. A to posle sto mi vozimo narodski receno 'produvane' motore nikom nista.
Nek je sa srecom sta god da si uzeo!
Pisi cim kaparises sta je u pitanju.
Verovatno je pao neki japanac tipa honda ili toyota!

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
Staro 27-12-2018, 13:57   #26
rankosuns
Veteran

rankosuns's avatar

pošto sam sujeveran ko matora baba neću vam reći do sutra

Staro 27-12-2018, 13:59   #27
milanlaki
Iskusan član

^haha ma samo da si ti zadovoljan drugo nije bitno

@DusanM da smo na nekom od auto foruma sada bi ti plinadzije iz monitora iskocile

Staro 27-12-2018, 14:01   #28
Irena
Iskusan član

Irena's avatar

Irena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosi

Citat:
Originalna poruka od DusanM Vidi poruku
Dizel se tu istice zbog turba, daje najvise u najmanjoj radnoj zapremini motora, i snagu na niskim obrtajima koju ne mozes dobiti sa benzincima...
Ovo znam.
A znam i kako izgleda kad ti rikne turbina, pa se šlepaš od Grčke do Bujanovca kod majstora Leona koji ne može auto ni da upali ceo dan, pa uveče novim šlepom kući.
Ben there, done that

Edit:
@milanlaki
Hahah, sreća pa ne spomenusmo i metandžije - cela taxi populacija
Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Staro 27-12-2018, 14:02   #29
DusanM
Veteran

DusanM's avatar

Znam ja to, ali i sam imam garazu (cale mi se bavi uvozom i prodajom, pa sam ja radio sa njim..) i mnogo su automobila prosli kroz moje sake a i u garazi sa plinom, 90% njih ne radi dobro niti su zdravi, a sasvim je to druga politika sto se isti ti motori voze po principu ma teraj ti to nije mu nista, kad crkne uradicemo.. eto... necu da mracim temu, cekam sutra da vidimo prinovu

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
Irena Uradi se bypass, iskljuci se turbina i auto dodje do kuce normalno ako se to desi.. to je 3 minuta posla
A popravi se posle
Staro 27-12-2018, 14:08   #30
Irena
Iskusan član

Irena's avatar

Citat:
Originalna poruka od rankosuns Vidi poruku
pošto sam sujeveran ko matora baba neću vam reći do sutra

I slike da nam postaviš, da vidimo
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > e-cigSerbia caffe > Opuštanje > U slobodno vreme

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 18:25 sati.