Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > e-cigSerbia caffe > Opuštanje > U slobodno vreme
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 23-12-2018, 11:03   #1
Milanez
Veteran

Milanez's avatar

Registrovan: Aug 2016
Godine: 41
Pohvala: 1,850
Pohvaljen: 681
Nivo reputacije: 189
Milanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvalu
Uobičajeno pomoc u vezi racunara(kompjutera)

treba mi pomoc oko kupovine racunara(desktop) bilo bi dobro kad bi se tema primila pa da je moguce dobiti neke informacije oko kompjutera no...
ima li majstora za kompjutere medju clanovima foruma ? moguce
kao da sam pocetnik u vejpu tako sam pocetnik za kompjutere mada ni ne planiram da se usavrsavam jer za to treba biti stvarno pametan
ako hocete prokomentarisite mi npr ovu konfiguraciju ,nisam zahtevan u smislu igrica
kosta 38 000 din

Opis matične ploče ASUS H110M-R/C/SI
Tip procesora Intel® Pentium® Processor
Opis procesora Intel® Pentium® Processor G4560 (3M Cache, 3.50 GHz)
Tip grafičke karte Integrisana HD 610
RAM memorija 4GB DDR4 2400 MHz
Opis memorije KINGSTON 4GB DDR4 ValueRAM 2400MHz CL17 - KVR24N17S6/4BK
HDD1 500GB HDD
Opis HDD1 Toshiba HDD 500GB 3.5" SATA III 64MB 7.200rpm
Nov (nije refabrikovan)
Optički uređaj Nema
Operativni sistem Windows 10 Home 64bit
Kućište IG-Max Mini Tower 1607
Napajanje 500W
Konektori na zadnjoj strani 1 x PS/2 keyboard port (purple)
1 x PS/2 mouse port (green)
2 x USB 3.0/2.0 ports
4 x USB 2.0/1.1 ports
1 x HDMI port
1 x DVI-D port
1 x D-Sub port
1 x LAN (RJ-45) port
1 x Serial
3 x Audio jacks support 8-channel audio output
Serial Port (COM/RS232) Da
Zvučna karta Da
Opis zvučne karte Realtek® ALC887 8-Channel High Definition Audio CODEC
- Podržava : Jack-detection, Front Panel Jack-retasking
Milanez nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 23-12-2018, 11:19   #2
BlazeR_420
Senior

BlazeR_420's avatar

Registrovan: Jul 2018
E-cig: FUCHAI123 ALIEN220 QC200
Pohvala: 186
Pohvaljen: 237
Nivo reputacije: 57
BlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: pomoc u vezi racunara(kompjutera)

Predlazem ti da bez obzira kakvu konfiguraciju uzmes obavezno ssd 250gb kosta oko 4500 a razlika je ko ego i t2 vs dna i kayfun... Sto se tice ostaloga to je na tebi ja bi pre uzeo ryzen g2400 procesor ako vec oces nesto sa integrisanom grafikom...intel sere po svojim musterijama poslednje 5 god

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
BlazeR_420 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 23-12-2018, 11:24   #3
Milanez
Veteran

Milanez's avatar

Milanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvalu

hvala .tema ne da je kompleksna nego ....
od ovih sam uzeo zvucnike povoljno pa se pitam da li je i ostalo
Kod:
https://exceed.rs/konfigurator/1
ovu konfiguraciju iz prvog posta sam dobio kao predlog na iznete zahteve ( o materiji)
Staro 23-12-2018, 11:31   #4
Jagodinac
Moderator

Jagodinac's avatar

Registrovan: Dec 2013
E-cig: Eleaf iStick Pico 75W
Pohvala: 1,355
Pohvaljen: 673
Nivo reputacije: 143
Jagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvalu

Ako nisi zahtevan u smislu gejminga... ova konfiguracija će ti omogućiti da igraš... igrice na fejsbuku.
Prvo, nemaš grafičku karticu već integrisanu grafiku. To znači da ne razmišljaš o instalaciji igara. Za osnovni rad/uživanje/blejanje na računaru ta integrisana grafika nije loša.
Dobra stvar u konfiguraciji je DDR4 RAM, ali 4GB je premalo. Opet sve zavisi koji su tvoji zahtevi. Procesor i ploča jesu pristojni, procesor ne zahteva dodatno napajanje, što je još jedan plus... Ali tu nema nikakve nadogradnje računara...

Za multimediju, za surfovanje po netu, sasvim zadovoljavajuća konfiguracija. Sve više od toga - zaboravi.
Ako si za ovu konfiguraciju, tj. ako si spremio do 40k dinara, onda bolje nađi neki laptop slične konfiguracije. Ako ništa drugo, imaš autonomiju da ga nosiš sa sobom... Svakako ovu konfiguraciju ne možeš nikako da nadogradiš - to što kupiš, to ti je.

Što se tiče ssd-a, složio bih se sa @BlazeR_420, ali imaj u vidu da, s obzirom na tvoje zahteve, nećeš moći iskoristiti potencijal ssd-a. Ako ne instaliraš ništa od igara niti nekih brdo programa i 120 GB SSD-a će ti biti više nego dovoljno.

Trenutno bez super unicum naloga!
Jagodinac nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 23-12-2018, 11:41   #5
BlazeR_420
Senior

BlazeR_420's avatar

BlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosi

Mislim da mozes za malo vise para mnogo bolje na kp u delovima iz subotice.... bi proso za 400e duplo bolje nego ta konfiguracija i takodje duplo bolje nego lap top za te novce... Btw blizi se vreme laptopova sa desktop delovima pre 2 god je bilo 2000e sad vec za oko 1000 mozes naci za 2 god ce se konacno isplatiti laptop kao desktop i za 500e

Zahvalili :
Staro 23-12-2018, 11:43   #6
Milanez
Veteran

Milanez's avatar

nemam thenksova .hvala
ako moze ovako
nisam neki gejmer ,vrhunacmojih grafickih zahteva bi bila igra od MAME virtua racing za ove novije igre treba imati neosteceni deciji mozak
volim muziku ,a i da gledam you tube i filmove
mozda je interesantno polemisati o -
- procesor ? to
- ram ? malo mi je jasnije al opet sam laik
- graficka kartica? pojma nemam
- ddd ili ssd ? @BlazeR_420 je objasnio
- maticna ploca? pojma...
- napajanje? pojma...
- kuciste?
trenutno koristim laptop (ne nosam ga nigde) kupio ga pre cirka 5 god kad ga kucam na googlu maltene ga nema nigde asus k53u . ipak ,odradjuje mi potrebe ali je malo pukao il ga s.ebase u servisu pa malo imam problema sa dc ulazom ,no snalazim se ali ... nije hitno . zivela polemika
Staro 23-12-2018, 11:44   #7
Jagodinac
Moderator

Jagodinac's avatar

Registrovan: Dec 2013
E-cig: Eleaf iStick Pico 75W
Pohvala: 1,355
Pohvaljen: 673
Nivo reputacije: 143
Jagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvalu

Jedina razlika je što Subotičanima treba da kešne, a ovo može na rate...

DODATO:
Procesor i Ram su pristojni. Grafika ti je integrisana unutar procesora. Matična ploča ti je ''beton'' - nema nadogradnje, ali je i ona pristojna. Napajanje- skockano u radnji da bi sve ovo moglo da radi... Sve u svemu, sve to ti je pristojno, ali već prevaziđeno... Nema šta tu da se polemiše. Polemika bi bila da li uzeti AMD Ryzen ili Intel i9... ili Samsung Evo Pro ili neki drugi m2 ssd

Trenutno bez super unicum naloga!
Jagodinac nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 23-12-2018, 11:46   #8
Milanez
Veteran

Milanez's avatar

koja je to firma ? mozda ce trebati jos nekome
opet imam thanksove ,sta je ovo ? nebitno
znam jagodinac ,mislio sam neke predloge za konfiguraciju ,a ono je samo predlog od jedne prodavnice .
jel ssd sluzi isto kao hdd u smislu cuvanja muzike?
Staro 23-12-2018, 12:00   #9
maestro
Veteran

maestro's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 345
Pohvaljen: 856
Nivo reputacije: 218
maestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalu

Sad je vreme flash memorija, mehanika ide u zaborav sto se tice hard diskova. Svakako i u office i u gaming pc ide SSD za sistemsku particiju, a za potrebe skladistenja muzike, filmova, slika itd. ce uvek postojati mehanicki diskovi sa velikim kapacitetom.
maestro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 23-12-2018, 12:03   #10
Milanez
Veteran

Milanez's avatar

zvuci mi primamljivo tih 250 ssd jer mi vise izgleda i ne treba ,skladistim samo muziku osim nekog externog na kojem imam nekoliko filmova ...e sad ,da li ispadam coban koji hoce ferari to ne znam
Staro 23-12-2018, 12:11   #11
BlazeR_420
Senior

BlazeR_420's avatar

Procesor(cpu) ono sto je bitno za tebe je da znas da ima jezgara i sto ih ima vise to je bolji uglavnom to ti je ono 8/16 ili 4\8 ili 2/4...2 cores 4 threads što znaci da ima 2 prava 2 virtuelna jezgra(da ne objasnjavam sad previse sta su virtuelna jezgra hyperthreading googlaj ako te zanima) recimo ko cilindri na motoru s tim da sto imas vise jezgra možeš da pokrenes vise stvari odjednom ili pokreces zahtevne programe(ne neophodno igrice) druga stvar je brzina tj ti gigaherci (3.4 ili 3.8 ili 4.2 ili 5.0ghz) sva ta jezgra ferceraju odredjenom brzinom sto je veca brzina to bolje... uglavnom za igrice ali i pojedine programcice je jako bitno sto je veca brzina vise fpsa(slika po sekundi) ako te zanima detaljnije pisi na pp
Ram ti je prost sto imas vise mozes vise browser taba da imas otvorena u isto vreme i isto vise aplikacija brzina rama je zanemarljivo bitna... Gpu nemas budzet za to ja bi reko... Napajanje ja koristom 15 god neko kinesko nije mrdnulo ali vredi dati malo vise da ti bude mirna glava sve u svemu moz da biras izmedju 4000 i 10000 kakvo pozelis tebi nece trebati skupo nego neko recimo 400-500w.... Maticna je dosta bitna i kompleksna ona objedinjuje sve komponente i uglavnom ima ugradjene cipove za zvuk mrezu memorijske kontrolere i slicno... Bitno je da pogodis chipset sa procesorom tj svaka generacija procesora zahteva odredjenu maticnu nije

---------- Post dodan 23-12-2018 u 13:14 ----------

Ko 510 konektor pa da moze svaki nego je ko utikac sa x brojem rupica a cpu ima tacno odgovarajuci broj muskih delova... Sto se tice hdd vs ssd kucaj na google pa vidi sam razliku.... Moram da idem da menjam vinil pod sad pa ti pimazem jos veceras....

Zahvalili :
Staro 23-12-2018, 12:14   #12
Milanez
Veteran

Milanez's avatar

hvala puno za ponudu da se javim na pp
polako ,
Staro 23-12-2018, 12:14   #13
ezgeta
Veteran

ezgeta's avatar

Registrovan: Sep 2013
Godine: 42
E-cig: modovi,rta,rda
Pohvala: 1,643
Pohvaljen: 1,871
Nivo reputacije: 369
ezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputaciju

i SSD dosta utice na performanse.imam neku kantu od laptop samo sam mu namunjio radnu memoriju i ssd i leti vec godinama.cpu neki intel 2 jezgra.graficka integrisana al za igrice mi i ne treba komp

KLEPTO-BIZNIS D.O.O.
ezgeta nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 23-12-2018, 12:18   #14
Milanez
Veteran

Milanez's avatar

pozitivno ili negativno
googlao sam ovih dana da ne ispadnem dibidus neinfo. znam da je brzi
znaci sad sam samo bidus neinfo. salim se .hvala
Staro 23-12-2018, 12:19   #15
BlazeR_420
Senior

BlazeR_420's avatar

Ssd utice samo na jednu stvar tj brzinu pisanja i brisanja ili ako gledas samo igrice ili windows to ti je loading ssd drasticno skracuje vreme ucitavanja svega mislim da je razlika oko 10 puta brze ali me nemoj drzati za rec

Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > e-cigSerbia caffe > Opuštanje > U slobodno vreme

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 22:07 sati.