Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak
Zaboravljena šifra? Registracija

Početnički kutak Pomoć novim i potencijalnim korisnicima elektronskih cigareta

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 06-01-2019, 17:29   #31
Mad AG
Senior

Mad AG's avatar

Registrovan: Jul 2018
Pohvala: 234
Pohvaljen: 366
Nivo reputacije: 78
Mad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: Sta sad? Moze pomoc veterana nekog?

Možeš u oglase gde ti tražiš i kupuješ.Napiši sve info šta ti je potrebno i neko će ti se sigurno javiti.

My mobile уз помоћ Тапатока and my brain
Mad AG nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 06-01-2019, 18:47   #32
Dj_
Veteran

Dj_'s avatar

Registrovan: Mar 2018
E-cig: chinese middle class
Pohvala: 1,177
Pohvaljen: 894
Nivo reputacije: 205
Dj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvalu

Da li si siguran da ti VG smeta/grebe?
Zato pitam jer u većini slučajeva PG je kriv.

Ps: ne kažem da ne postoji problem, mene na primer guši VG+
Dj_ nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 06-01-2019, 19:21   #33
zajchik
Moderator

zajchik's avatar

Registrovan: May 2015
Godine: 45
E-cig: istick30....
Pohvala: 3,062
Pohvaljen: 2,892
Nivo reputacije: 526
zajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputaciju

Upravo tako. Slažem se sa Dj_
Jedino može da grebe i pravi problem PG. VG može da guši svojom gustinom.

"Nesposobni posjeduju tu sposobnost da onesposobe sposobne".
zajchik nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 06-01-2019, 20:16   #34
Dee_Monk
Banned

Registrovan: Dec 2018
E-cig: Exceed D19
Pohvala: 130
Pohvaljen: 103
Nivo reputacije: 0
Dee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosi

Ovo za VG sam il ovde na forumu ili na youtubu procitao/video. Iz mojeg prvog iskustva, zaderalo me je bas po grlu. Hvala vam.

U svakom slucaju otvaram temu, valda ce se neko javiti kroz 10 tak dana, i gledacu da bude par komada, tj par bocica al da budu razlicitog omera PG/VG, pa cu tako videti sta mi vise odgovara.
Dee_Monk nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-01-2019, 08:26   #35
Dee_Monk
Banned

Dee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosi

Paket zalutao, al su ispravili u posti i stigao je jutros. Uglavnom, gde sam kupovao dobijao se gratis, gratis je uglavnom rezervni tank...medjutim ja sam dobio neki e com c atomizer... odoh polako otvarati pa da vidim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Post dodan 11-01-2019 u 09:33 ----------

dobio sam rezervni tank gumice itd.. ok je..

Moderator poruka
U prvih 15 min. koristu opciju EDIT

Staro 15-01-2019, 17:35   #36
Dee_Monk
Banned

Ko? Sta? - samo ja postavljam pitanja... onda skontam post od Morgane, citiram " vecina pocetnika ne iznosi svoja prva iskustva"...

-vidim na forumu da su misljenja podeljena, neki kazu da u startu treba preci na elektronsku, a neki postepeno, mix elekticne i analogne.

Ja sam od ovih drugih, trudim se da forsiram sto vise elektronsku al tu ima problem.
Analognu- vucem drito u pluca, momacki dimovi i izbacim dim.
Elektricna- povucem "manji" dim/paru i kad trebam izbaciti to izgleda ovako, ubijam se od kaslja.

Jel to cuveni throat hit aka TH? Dajem glavu da sam procitao negde na forumu da prelaz/navikavanje na elektronsku traje 3-7 dana, listam trazim i hebes ga ne mogu da nadjem diskusiju o tome.

Tecnost koju koristim trenutno
Flavour art-heaven juice 18mg/ml nicotine.
Kada potrosim- imam od kolege sa foruma DIY tecnost 13mg i posle tih 30ml, presao bih na tecnosti bez nikotina...

Dal je ovo "otezano" izbacivanje pare zbog tecnosti ili jednostavno treba da se priviknem postepeno?

Staro 15-01-2019, 17:40   #37
Raka 1971
Moderator

Raka 1971's avatar

Registrovan: Mar 2016
Godine: 48
E-cig: vt75 nano+kaja prime
Pohvala: 593
Pohvaljen: 3,248
Nivo reputacije: 600
Raka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputaciju

A da nisi možda pobrkao forume...??🤣🤣🤣

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Raka 1971 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 15-01-2019, 17:51   #38
scooter
Moder

scooter's avatar

Registrovan: Dec 2013
E-cig: Lucky Strike
Pohvala: 1,533
Pohvaljen: 2,115
Nivo reputacije: 411
scooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputaciju

Naravno da...nije

Citat:
Originalna poruka od Morgana Vidi poruku
Osecam potrebu da otvorim temu ovakvog tipa pre svega iz 2 razloga.

1. Većina pocetnika ne iznosi svoja prva iskustva

- predpostavljam da im je kao i svim pocetnicima glupo da govore o nekim stvarima za koje misle da ce izazvati podsmeh "starijih" i iskusnijih

- ti naizgled sitni , mali problemi mogu da se prodube i da za posledicu imaju odustajanje clana

- takodje cak i greske koje pravimo mogu drugima posluziti za primer - sta i kako ne treba

2. Vecina iskusnih clanova je "zaboravila" kako je biti pocetnik

- cini mi se da se iskusni clanovi fokusiraju na velike - krupne stvari dok zaboravljaju da napomenu neke sitne koji se po njima verovatno podrazumevaju a koje su za nas koji manje vise ne znamo nista i te kako bitne

Tema je namenjena pocetnicima, nasim prvim iskustvima i svim onim svakodnevnim problemima i nedoumicama koje se cine previse sitne da bi bile navedene u nekoj velikoj temi.

Takodje - tema je namenjena i iskusnim clanovima koji ce ovde - nadam se - da se spuste na nas nivo i pomognu nam svojim iskustvom i znanjem.

Dakle - dvosmerna ulica koja ce nam omoguciti da razumemo jedni druge i da naravno jednog dana mi budemo vi

Droper narkoman.
Skraceno doper.
scooter nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 15-01-2019, 17:54   #39
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 43
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 11,560
Pohvaljen: 16,537
Nivo reputacije: 2687
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Omanuo sam za minut u proceni kada će skuter da poentira 🤣🤣🤣

"The needs of the many outweigh the needs of the few."
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 15-01-2019, 17:58   #40
scooter
Moder

scooter's avatar

Registrovan: Dec 2013
E-cig: Lucky Strike
Pohvala: 1,533
Pohvaljen: 2,115
Nivo reputacije: 411
scooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputaciju

Da , moguce da se misli na sledece "prelaz/navikavanje na elektronsku traje 3-7 dana" ali ne vidim ni tu...vezu

---------- Post dodan 15-01-2019 u 19:51 ----------

Citat:
Originalna poruka od Dee_Monk Vidi poruku
Ja sam od ovih drugih, trudim se da forsiram sto vise elektronsku al tu ima problem.
Analognu- vucem drito u pluca, momacki dimovi i izbacim dim.
Elektricna- povucem "manji" dim/paru i kad trebam izbaciti to izgleda ovako, ubijam se od kaslja.
Probaj dati nekome na probu tvoj ecig bude li se i on gusil od kaslja problem je do nje ( mozda grejaca ,tecnosti ) no ukoliko se taj ne bude gusil...onda je do tebe , probaj ako je ikako moguce ne koristiti vise analognu .

Droper narkoman.
Skraceno doper.
scooter nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 15-01-2019, 19:26   #41
Dj_
Veteran

Dj_'s avatar

Registrovan: Mar 2018
E-cig: chinese middle class
Pohvala: 1,177
Pohvaljen: 894
Nivo reputacije: 205
Dj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvalu

NE prelazimo na tečnost bez nikotina!
To izbriši iz glave.

Dj_ nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 15-01-2019, 20:12   #42
Dee_Monk
Banned

Bilo drustvo na kartanju i upravo proverili.

ja i drugarica (aktivni pusaci) - davimo se
Drug i druga drugarica- pasivni pusaci- njima extra, pola tanka sprzili, prave krugove itd- savrseno im odgovara.
Devojka nepusac - nije jos nista.

Opusteno, moracu da preguram tih par dana - i usao sam u klub.
Sad bar znam u cemu je problem.

Mada, sad mi elektronska u drustvu ide u krug, kao seoska ku..va. kad naviknem, ima sve to lepo da odj..em .
Staro 16-01-2019, 13:38   #43
samposebi
Senior

Registrovan: Nov 2018
Godine: 48
Pohvala: 325
Pohvaljen: 126
Nivo reputacije: 31
samposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosi

Stigao mi Joyetech eVic Primo apsolutno savetujem svakom početniku i ne početniku. Veoma solidan, a posebno što leži u ruci fenomenalno, prosto ga ne ispuštam
samposebi nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-01-2019, 14:43   #44
Irena
Iskusan član

Irena's avatar

Registrovan: Sep 2018
E-cig: iStick Pico, Exceed D19
Pohvala: 96
Pohvaljen: 214
Nivo reputacije: 35
Irena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosi

@Dee_Monk
Znam na šta misliš kad kažeš navikavanje/prelazak na elektronsku traje 7 dana
Sećam se da sam i sama negde to pročitala/čula (moguće da je iz nekog od klipova sa yt)
Elem...po mom mišljenju 7 dana je neki period navikavanja u smislu učenja kako treba uvlačiti paru, jer elektronska cigareta nije isto što i analogna. Treba naučiti kako je koristiti, navići se i to traje bar 7 dana.

Moguće je jednostavno da još uvek nisi dovoljno navikao na to, pa te zato tera na kašalj. Ne može se ecig "cimati" kao analogna cigareta, treba ipak vući malo laganije, pa ako treba i duže, ali svakako laganije nego analognu.
Irena nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 16-01-2019, 14:57   #45
CatVape
Veteran

CatVape's avatar

Godine: 31
Pohvala: 516
Pohvaljen: 592
Nivo reputacije: 113
CatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvalu

@Dee_Monk sve je individualno, ja sam se po prvom cimu navikla na direktno u pluća a mtl mi je laganica, drugarica pušač ali puši neke slim slabe isto lagano iz prve zaparile smo sobu za 2 minuta sa dve e cig dok moja majka i njena prijateljica isto pušači dave se, kako bih rekla kao da ne znaju kako da povuku pravilno, sestru sam naučila za 5 minuta a isto se davila kad je probala. dakle samo polako i ne razmišljati o cigaretama i načinu pušenja istih dok pariš, probaj na više načina
CatVape nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 04:46 sati.