Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Atomizer MODovi
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 02-01-2019, 17:42   #1
shone29
Moderator

Registrovan: Apr 2017
E-cig: AegisLegend&ZeusDual
Pohvala: 594
Pohvaljen: 1,365
Nivo reputacije: 253
shone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputaciju
Uobičajeno Ares MTL RTA

Ares mtl rta je dostupan u sledecim bojama:

- Gold
- Gun metal
- Stainless steel
- Black
- Rainbow

Specifikacija:

- Precnik: 24mm
- Visina: 45mm
- Kapacitet: 5ml/2ml
- Materijal: stainless steel

U kutiji:

- Innokin Ares RTA
- Jos jedan tank koji je zamagljen
- Jos jedan drip tip
- 3 vrste alata
- 1m zica
- Dva grejaca
- O ringovi
- Rezervni srafovi
- Uputstvo za upotrebu
- Ukrasni prsten
- Vata

Ares mtl atomizer za one koji ne znaju je atomizer koji je dizajniran u saradnji izmedju Phil Busarda, vaping geek-a i kompanije innokin, a ovaj atomizer se moze kupiti u 5 boja. Pakovanje ovog atomizera je vrlo bogato i verovatno najbogatije pakovanje koje sam ja do sada dobio, bukvalno u pakovanju ima sve sto ce vam trebati kako bi upogonili ovaj atomizer. U pakovanju se nalazi zica 26g kantal, a tu su i vec gotovi grejaci kao i vata. Pored toga u pakovanju je alat za srafove, alat za motanje grejaca kao i alat sa kojim lakse mozete da napravite razdvojen grejac. Takodje u pakovanju je i ukrasni prsten koji mozete da stavite na atomizer ako zelite, vrlo bogato i lepo pakovanje.
Ares atomizer je atomizer koji ima precnik 24mm, a visina ovog atomizera je 45mm . Sto se detalja na atomizeru tice, na gornjoj strani se nalazi gravura "Innokin", na komori se nalazi gravura "Ares mtl rta" sa jedne strane, sa druge strane komore je gravura "Platform series" i gravura o dizajnerima, takodje sa donje strane atomizera imamo gravure o proizvodjacu i gravuru naziva atomizera. Kvalitet izrade je solidan, u principu sve je na svom mestu, navoji na konekciji su okej, a pin je pozlacen.

Drip tip:

Atomizer stize sa ravnim 510 drip tipom, ja licno ne volim da koristim ovaj drip tip vise mi se svidja ovaj drugi iz pakovanja. Drugi drip tip koji stize u pakovanju je malo bolji za koriscenje po meni tako da ja njega koristim. Naravno ukoliko se vama ne svidja ni jedan drip tip mozete koristiti bilo koji svoj na ovom atomizeru bez ikakvih problema.

Top cap, tank i komora:

Ovo je atomizer koji se puni odozgo i ovaj atomizer se puni vrlo lako. Na top capu se moze videti jedna gravirana strelica i tu se top cap gurne kako bi se pomerio nazad i tu se nalazi jedna rupa gde se sipa tecnost. Rupa je pristojne velicine i ne bi trebalo da iko ima problema sa punjenjem atomizera. Oko rupe se nalazi silikon i ovde mogu reci da postoji mala zamerka jer u pakovanju nema jos jednog silikona, a verujem da ovaj deo i ne moze da se menja sto je svakako mana kod ovog atomizera. Svakako za sada punjenje radi odlicno i nikakvih problema nema sa punjenjem atomizera. Takodje kada se tank napuni nema curenja ili grgoljenja sve je apsolutno kako treba.
Na atomizeru stize stakleni tank koji ima kapacitet od 5ml, ovo je svakako odlican kapacitet za mtl atomizer. U pakovanju se dobija jos jedan tank ali ovaj tank je zatamnjen i on ima isti kapacitet kao i prethodni tank. Tank se odlicno drzi na gornjem o ringu tako da moze da se promeni vata ili grejac dok ima tecnosti u tanku bez problema. Sto se tice o ringa, na atomizeru ce biti crni o ringovi, a u pakovanju su beli o ringovi i zeleni o rignovi pa mozete koristiti bilo koje o ringove.
Komora se nalazi na sredini atomizera i komora na izgled nije mala, tacnije komora ima precnik 18mm sto je mnogo, medjutim kada se ubaci build deck u komoru para nece mnogo kruziti po komori jer ce biti malo prostora u komori, komora takodje ima vrlo lep oblik sto poboljsava aromu. Navoji na komori i na bazi su vrlo dobri pa nema problema prilikom sastavljanja atomizera.

Build deck i baza:

Build deck ima dva posta koja su jedan preko puta drugog i grejac se postavlja izuzetno lako, srafici su dobri i hvataju zicu lepo. Na decku se takodje mogu videti dva dela koji su uzdignuti i sluze da podignu vatu kako ne bi tecnost sa vate padala na rupu za vazduh i na taj nacin atomizer procureo. Slot za vazduh je malo podignut sto se moze videti na slici, a vazduh dolazi na grejac kroz nekoliko malih rupica, ovo je vrlo slicno kao kod sirene 1. Postvljanje vate je takodje prosto ovde samo se treba potruditi da slotovi budu popunjeni vatom i sve ce biti u redu, takodje bilo bi fino da vata ne dodiruje bazu, bolje ce natapati ako stavite vatu na pola izmedju decka i baze.
U pakovanju se dobijaju dva grejaca sto je odlicno, medjutim precnik grejaca je 3mm sto meni licno ne odgovara ali svakako je plus sto ima grejace. Takodje tu je i zica 0.4mm kantal, tu je i vata, kao i dve vrste alata za pravljenje grejaca, jedan za grejac sa razdvojenim namotajim i jedan za grejac sa spojenim namotajima a ovaj alat sa jedne strane ima precnik 2.5mm, a sa druge strane 3mm, u principu kada kupite atomizer imate sve sto vam treba da poostavite grejac i da krenete da koristite atomizer. Bez obzira sto meni ne odgovaraju grejaci i zica iz pakovanja ovo je stvarno veliki plus.
Na bazi se nalazi prsten za protok vazduha i ovde imamo jednu manju rupicu i jedan malo vec slot za podesavanje vazduha. Ukupno na atomizeru imamo 4 rupe za protok vazduha i moze da se izabere samo jedna rupa koristeci rupu na prstenu za vazduh ili moze da se izaberu vise rupa za protok vazduha koristeci veci slot. Sto se fals vazduha tice ima ga vrlo malo.

Koriscenje atomizera i moje misljenje:

Punjenje tanka je odozgo i punjenje tanka je mnogo prosto, tank se puni vrlo brzo, a kapacitet tanka je odlican tako da ce verovatno mnogima jedan tank biti dovoljan za jedan dan. Za sada mi se punjenje svidja i radi bez ikakvih problema, a kao sto sam rekao curenja i grgoljenja nema posle sipanja tecnosti, ali opet ovde ostaje mana sto ovaj deo ne moze da se promeni. Svidja mi se sto tank stoji lepo u mestu kada se skine baza pa moze da se promeni grejac ili vata dok ima tecnosti u tanku.
Kvalitet izrade je sasvim okej i nemam na sta da se zalim oko kvaliteta. Pakovanje odlicno i jedno od najbogatijih pakovanja sigurno. Throat hit na ovom atomizeru je dosta dobar, to jest malo je jaci za moj ukus. E sada sto se tice toga kako atomizer radi, ako ste koristili sirenu 1 i ako volite kako ona radi i ovaj ce vam se svideti sigruno, odavno sam koristio sirenu jedan ali po secanju cini mi se da je dosta slicno. Ovaj atomizer trazi malo deblju zicu i trazi malo vecu snagu kako bi pristojno radio. Ne svidja mi se kako radi sa tanjim zicama i na manjoj snazi ali vrlo pristojno radi sa 0.35mm kantalom na 15w. Na ovom atomizeru imamo dosta rupica za vazduh ispod grejaca pa je samim tim i to razlog zasto dosta bolje radi na vecoj snazi sto ce mnogima biti i mana a s druge strane mnogima ce biti i dobra strana u zavisnosti kako volite da koristite atomizer. U principu aroma na ovom atomizeru nije losa, a nije ni mnogo dobra, recimo sasvim je korektna i osete se sve note u tecnosti, ali za sto bolju aromu bi trebalo da se koristi na 15tak w, sve ispod toga radi dosta losije i po meni mora da se koristi malo veci protok vazduha za bolju aromu na ovom atomizeru zbog mnogo rupica ispod grejaca, tako da ovaj atomizer po meni ne moze da se koristi za veoma tesna povlacenja bez obzira sto je najmanja rupica vrlo mala, tj vi mozete koristiti ali daleko bolje radi sa vise vazduha na vecoj snazi. Dakle ako volite malo vecu snagu za mtl, ovaj atomizer moze da bude vrlo dobar za vas, dok ukoliko trazite manje snage, tanju zicu i malo vazduha, mozete zaobici atomizer.

Mane:

- Silikonski deo kod top capa ne moze da se menja
- Ako se koristi najveca rupa za vazduh hoce malo da zuji

Dobre strane:

- Kvalitet izrade
- Vrlo lako postavljanje grejaca
- Nema curenja
- Punjenje vrlo lako ali pitanje kolko ce to da traje jer nema rezervnog dela
- Kapacitet tanka odlican
- Aroma korektna ako koristite na vecoj snazi
- Tri alata u pakovanju
- Dva drip tipa
- Zica, grejaci i vata u pakovanju
- Beauty ring
- Moze da se promeni grejac dok ima tecnosti u tanku

Kod:
https://www.efun.top/innokin-ares-mtl-rta-rebuildable-tank-atomizer.html
shone29 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 02-01-2019, 17:45   #2
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 43
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 11,617
Pohvaljen: 16,584
Nivo reputacije: 2697
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju
Uobičajeno Re: Ares MTL RTA

Jel moguće da NIKO od 200 oglas likova nije napravio temu za ovaj atomizer 😱 barem iz pobuda ja sam pametan... faking šit...😲

"The needs of the many outweigh the needs of the few."
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 02-01-2019, 22:53   #3
mmladen
Iskusan član

Registrovan: Jan 2018
Pohvala: 46
Pohvaljen: 204
Nivo reputacije: 36
mmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosi

davno ga prodao i resio se muke....
mmladen nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 03-01-2019, 00:49   #4
dragon
Veteran

dragon's avatar

Registrovan: Jan 2016
Pohvala: 1,701
Pohvaljen: 2,090
Nivo reputacije: 295
dragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputaciju

ja imam dugo ovaj atomizer, verzija je od 2ml
osobe koje vole Throat hit ovaj atomizer je za njih
a sto se tice arome to zavisi od osobe do osobe, ko zna kako da napravi postavi grejac i vatu aroma bice dobra
a za osobe koje to neznaju da urade aroma bice losa
dragon nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 03-01-2019, 13:18   #5
Danone
Veteran

Registrovan: Jun 2017
Pohvala: 585
Pohvaljen: 596
Nivo reputacije: 136
Danone je za svaku pohvaluDanone je za svaku pohvaluDanone je za svaku pohvaluDanone je za svaku pohvaluDanone je za svaku pohvaluDanone je za svaku pohvaluDanone je za svaku pohvaluDanone je za svaku pohvaluDanone je za svaku pohvaluDanone je za svaku pohvaluDanone je za svaku pohvalu

Citat:
Originalna poruka od c-hell Vidi poruku
Jel moguće da NIKO od 200 oglas likova nije napravio temu za ovaj atomizer �� barem iz pobuda ja sam pametan... faking šit...��
Pisani su utisci o Aresu u ovoj temi http://www.e-cigserbia.com/showthrea...t=27363&page=8
Danone nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 14-04-2019, 14:00   #6
Saleninja
Aktivan član

Registrovan: Mar 2019
E-cig: Drag+berserker/ijoy genie
Pohvala: 37
Pohvaljen: 27
Nivo reputacije: 9
Saleninja je na dobrom putuSaleninja je na dobrom putuSaleninja je na dobrom putu

Evo da ja napišem koju... Da ne pišem na gornju temu malo je bajata a i ovde se konkretno piše o aresu. Naime kupim ga ja, upecam se na recizentre sa interneta koji ga hvala i kada ga probaju samo muču (mmmmm) kao fantastično itd super, ruku na srce ima i onih koji ga nisu hvalili ali su oni više pričali kako su ga prekopirali i slično. Niko nije rekao da atomizer daje jako slabo pare bar kada se vuče mtl, uglavnom ja ga kupim jako lepo izgleda jako dobar kvalitet izrade ma sve na mestu bar što se toga tice, ali sve ostalo auuuu teško g...no. Namotam grejač, krenem da vučem ništa, sve bledo TH nema ga nigde, od arome samo neki slađi deo ostalo nula, pare jako malo. Jako sam se razočarao i krenem redom da pomeram rupe za vazduh, količinu vate, razne tečnosti raznih jačina, grejače raznih debljina i razne oma-že ali ništa nije radilo kako valja bar ne za moj ukus prosto nula. I tako ja razočaran za sve pare jedino sam ubeđivao sebe da bar imam te alatke iz kompleta koje su korisne pa nije sve uzalud. To je tako bilo do pre nekih pola sata :=) dok nisam rešio da mu stavim clapton grejač, i naravno oduševio sam se šta sam dobio TH jako dobar količina pare izvanredna kao i sama aroma. Eto ako neko nije zadovoljna baš kao i ja sto sam bio neka proba ja sam koristio kantal 28/33 awg(32 i 18mm) žicu 1.17ohm na 12.5 w i kao što sam rekao jako sam zadovoljna

---------- Post dodan 14-04-2019 u 15:19 ----------

Žica je 0.32 i 0.18mm izvinjavam se
Saleninja nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Atomizer MODovi

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 06:52 sati.