Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > e-cigSerbia caffe > Opuštanje > U slobodno vreme
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 26-01-2019, 20:25   #1
Dee_Monk
Banned

Registrovan: Dec 2018
E-cig: Exceed D19
Pohvala: 130
Pohvaljen: 103
Nivo reputacije: 0
Dee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosi
Uobičajeno Dogo Argentino?

Planiram ove godine da si nabavim jednog malog argentinca. Odlepio sam za njima, divota od psa. Zanima me da li neko ima iskustva sa ovim psima? koju rec da napise? Dopisivao sam se sa nasim i sa stranim ljudima tj vlasnicima argentinaca, svakavih odgovora sam dobijao... pa reko mozda neko sa foruma ima argentinca...pa da cujem jos koje misljenje.
Dee_Monk nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 27-01-2019, 17:51   #2
apotekar
Senior

apotekar's avatar

Registrovan: Sep 2015
E-cig: Menja se u skladu s mogućnostima.
Pohvala: 1,001
Pohvaljen: 1,120
Nivo reputacije: 169
apotekar ima reputacijuapotekar ima reputacijuapotekar ima reputacijuapotekar ima reputacijuapotekar ima reputacijuapotekar ima reputacijuapotekar ima reputacijuapotekar ima reputacijuapotekar ima reputacijuapotekar ima reputacijuapotekar ima reputaciju
Uobičajeno Re: Dogo Argentino?

Ja sam imao prilike da dobijem na poklon štene. Na žalost, nisam imao uslova da ga prihvatim. Moj dobronameran savet ti je da ne uzimaš tu rasu ako nemaš veeeeliko dvorište, vremena da ga dobro istrčiš i izmoriš SVAKOG dana. Jako moćna rasa koja zahteva još moćnijeg gazdu. Definitivno nije za svakoga. Inače rasa koja je razvijana u Argentini za odbranu domaćinstava od puma i medveda. Koriste se i za lov na divlje svinje. Dva primerka ove rase bez ikakvih problema udave divlju svinju. Po mom mišljenje najmoćnija rasa kojoj ništa drugo nije ni blizu. Nikako ne trpe druge pse, bilo koje rase ali će bez problema da daju glavu za gazdu. Ponavljam, nikako rasa za početnika, posebno ako nema mnogo iskustva, vremena i prostora. Nadam se da sam pomogao.
P.S. Moja omiljena rasa
apotekar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 27-01-2019, 19:20   #3
ezgeta
Veteran

ezgeta's avatar

Registrovan: Sep 2013
Godine: 42
E-cig: modovi,rta,rda
Pohvala: 1,643
Pohvaljen: 1,871
Nivo reputacije: 369
ezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputaciju

Moskovski Cuvar ili Kavkaski Ovcar sam pojede divlju svinju

KLEPTO-BIZNIS D.O.O.
ezgeta nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 27-01-2019, 22:57   #4
zajchik
Moderator

zajchik's avatar

Registrovan: May 2015
Godine: 45
E-cig: istick30....
Pohvala: 3,062
Pohvaljen: 2,892
Nivo reputacije: 526
zajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputaciju

Ma da nije ovo "žuća" iz afrike?

"Nesposobni posjeduju tu sposobnost da onesposobe sposobne".
zajchik nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 28-01-2019, 08:40   #5
ezgeta
Veteran

ezgeta's avatar

Registrovan: Sep 2013
Godine: 42
E-cig: modovi,rta,rda
Pohvala: 1,643
Pohvaljen: 1,871
Nivo reputacije: 369
ezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputaciju

samo u kamuflaži

KLEPTO-BIZNIS D.O.O.
ezgeta nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 28-01-2019, 09:35   #6
Dee_Monk
Banned

Dee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosi

Taman jutros naletio na sliku

Ok, ko ima mu@da da lovi medvede??

Sto se tice argentinaca, uvek me bunilo "nije za pocetnike"...
Realno sto god uhvatim, ja razmazim... bikove 700+kg na lancu vodim, krave na ispasi- legnu pored mene, ja na nijih se naslonim i kuliramo, pijem kafu kokoske dodju do mene- cekaju da im nesto bacim, ker pored noge uvek...svinje isto.. jbg takav sam covek..rodjen i odrastao na selu...

Kontam i ako nabavim argentinca to ce biti jedna velika guzica sto ce se maziti

Inace prostora imam, setnje volim... dresiranje SAMO uz nagradjivanje NE SME da se kaznjava. Obavezna rana socijalizacija, braca Martinezi su odgovorna za stvaranje argentinca... mislim da je 7 vrsta ukrsteno...itd itd ovih dana cu bas skinuti knjigu za dresiranje argentinaca (na engleskom) pa da procitam.

Temu sam otvorio prvenstveno- drug je imao argentinca, kaznjavao ga, pas se okrenuo protiv njega... itd... nimalo prijatno. Pa ono, zato pitam ako ima vlasnika ovde... da kazu svoja iskustva.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Staro 28-01-2019, 10:53   #7
apotekar
Senior

apotekar's avatar

Registrovan: Sep 2015
E-cig: Menja se u skladu s mogućnostima.
Pohvala: 1,001
Pohvaljen: 1,120
Nivo reputacije: 169
apotekar ima reputacijuapotekar ima reputacijuapotekar ima reputacijuapotekar ima reputacijuapotekar ima reputacijuapotekar ima reputacijuapotekar ima reputacijuapotekar ima reputacijuapotekar ima reputacijuapotekar ima reputacijuapotekar ima reputaciju

Zato i kažem, nisu uopšte naivni. A za to koliko košta možeš da uzmeš dva vrhunska nemačka ovčara koji su u paru strašni čuvari. I ne kaže se za džabe da je to kralj svih pasa. A sa parom možeš i da zaradiš vremenom Posebno ako imaš uslove, a zvuči kao da imaš. Inače, cela tvoja priča me podseća na nekog mog rođaka koji je isto tako radio sa životinjama. Svaka imala ime i kad ujutru izađe ispred kuće ide prozivka pa sve za njim na ispašu
apotekar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 28-01-2019, 11:19   #8
Piki
Veteran

Piki's avatar

Registrovan: Jun 2017
E-cig: Kayfun dugi lite
Pohvala: 716
Pohvaljen: 1,004
Nivo reputacije: 168
Piki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputaciju

Imao sam svojevremeno 2 argentino doge, 2 šarplaninca i 3 Azijska ovčara.
Od sve tri rase, oni su mi najlepši i najbolji bili.

Na slici su Vanja i Vini mužjak i ženka Argentino doge (Mislim da su imali godinu-dve na slici)

Mogao bi' da pišem do sutra o njima, ali generalno imao sam kerove koji su čuvali objekat koji se prostirao na baš velikoj površini.

Ne znam odakle da krenem, dobio sam ih na poklon kada su imali 6 meseci godinu dana i tada su bili osrednje veliki. Sa dobrom ishranom od prvenstveno čistog mesa i kostiju su narasli baš dosta.
Što se tiče naravi... To je specijalna priča. Slušali su samo mene i još 2 osobe, ne daj bože da se desi da mi nismo tu a u njihovoj blizini si. Zna da bude itekako zeznuto. Poslušni su itekako + Hoće da se igraju, ali druge kerove ne podnose i često će se zavaditi sa njima što se meni i dešavalo.

Jedne večeri se našao neki pametan dečko koji je preskočio ogradu objekta u potrazi za nečim da ukrade, nije ni provalio dve argentino doge sve dok im nije došao na 2 metra od njih. Po priči hitne pomoći i policije koja je bila tu kada smo došli - Trčao je koliko ga noge nose, ali u trenutku kada je preskako ogradu Vanja ga je ugrizao za ruku i nije ga puštao sve dok nije sam isčupao ruku.

Ovo sam na brzinu ispisao, ako nekoga još zanima nešto pitajte slobodno pa ću odgovoriti kad stignem.
Piki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 29-01-2019, 15:11   #9
Dee_Monk
Banned

Iscupao ruku???

Sto se tice mene:

1. Dogo Argentino
2. Dogo Argentino
3. Dogo Argentino
4. Bull terrier
5. Haski
6. Staford
7. Bernardinac

Jedino se tripujem kod argentinca- da neko ne nahebe, dok ja nisam uz njega, (a imam i dvoje dece u kuci).... inace meni definitivno jedan od najlepsih... drug ga ima, velika maza, voli da se igra... ma odusevljen sam.

EDIT: Ako budem uzimao, uzecu zenku, kazu da je "mirnija".
Staro 29-01-2019, 18:33   #10
Piki
Veteran

Piki's avatar

Registrovan: Jun 2017
E-cig: Kayfun dugi lite
Pohvala: 716
Pohvaljen: 1,004
Nivo reputacije: 168
Piki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputaciju

Nije mu isčupao ruku, ali mu jeste ozbiljno podlakticu otkinuo kako su nam rekli.
Po mom iskustvu jeste kao ženka bila mirnija, ali ne baš drastično u odnosu na mužjaka.
Citat:
da neko ne nahebe, dok ja nisam uz njega, (a imam i dvoje dece u kuci)....
Zato je bitno da odrastu uz vlasnike po mom mišljenju. Jer će znati koga da sluša i koga da čuva.

Jedna od stvari koja važi za kućne ljubimce, a kod njih je bilo pravilo broj 1 jeste:
He might be only part of your life. For him, you are his everything, the only person in his whole life.
Piki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > e-cigSerbia caffe > Opuštanje > U slobodno vreme

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 09:11 sati.