Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak
Zaboravljena šifra? Registracija

Početnički kutak Pomoć novim i potencijalnim korisnicima elektronskih cigareta

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 05-07-2019, 13:44   #1
WalterWhite
Nov član

Registrovan: Jun 2019
E-cig: Aspire zelos, ego aio
Pohvala: 9
Pohvaljen: 4
Nivo reputacije: 1
WalterWhite je na dobrom putu
Uobičajeno Problem sa grejacima

Pozdrav ljudi, 25. Juna sam kupio joytech ego aio, grejac mi je trajao do 2. Jula, kupio sam istog trenutka nov grejac i zamenili su mi ga u prodavnici, stim sto sam vec u tanku imao staru aromu od grejaca koji je zagoreo, kad sam dosao kuci posle 20 min opet sam dobio zagoreo ukus, pobacao sam taj grejac i malo je reci da sam se iznervirao i zamalo vratio analognim, isprao sam tank, usnik , bacio tu aromu, stvaio novu i grejac, sve je bilo super do pre 10 min nisam uzeo da parim i osetio opet zagoreo ukus!! Ako gledam ovako, vise mi se isplati da pusim analogne nego da se cimam svaki drugi dan po grejace, malo je reci da sam isfrustriran, pogotovo u prvih 10 dana odvikavanja bez analognih. Grejac sam natopio kapljicam aarome, vukao 10 puta na prazno, ostavio ga 15 min da se upije, kao sto sam citao i gledao. Sad idem da kupim novi poslednji grejac i ako mi crkne, nije ovo za mene.
Jel ima neko da mi da konkretan savet?
Izvinjavam se unapred sto nisam imao mnogo vremena da iscitavam forum, i hvala svima na dostupnim informacijama, u ovom slucaju mi treba konkretan savet u cemu gresim ili je do opreme?

Takodje ne drzim taster dok parim duze od 4 sekunde bas da ne crkne rejac, i gledam da bude pauza izmedju svakog udaha bar 7 8 sec.
Hvala unapred... :(
WalterWhite nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-07-2019, 13:56   #2
Nexus
Senior

Nexus's avatar

Registrovan: Feb 2016
Godine: 28
E-cig: Aegis Solo + Expromizer 4
Pohvala: 1,038
Pohvaljen: 540
Nivo reputacije: 101
Nexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: Problem sa grejacima

--Mogućnost broj 1 - Mnogo gusta tečnost, pa grejač za Aio ne uspeva da postigne natapanje. Najbolja razmera pg i vg za grejače tog tipa je 50/50 pg/vg.
--Mogućnost broj 2 - Falš grejači. Reklamiraj to u prodavnici, i ako nemaju drugo rešenje onda naći Joyetech grejače online na nekom kineskom sajtu (ima ih na forumu skroz dole) i poručiti (za 5 komada se cene kreću mislim oko 10$ ako se ne varam).
--Mogućnost broj 3 - Možda ta sprava nije za tebe, možda je bolje naći neki pod sistem tipa Renova Zero i kupiti nikotinske soli, ili pak nešto tipa Exceed D19 sa običnim tečnostima 50/50 pg vg).

Po ovome što si napisao mislim da je moguć problem broj 1. Neki od domaćih prodavaca nude dosta guste tečnosti, na primer 40/60 ili 30/70 pg/vg (da ne spominjem ili ne reklamiram nazive domaćih prodavaca jer je to zabranjeno na forumu).
Mislim da trebaš promeniti tečnost i uzeti redju sa 50/50 udela pg-a i vg-a (Pg je propilen glikol i on je redja supstanca, a vg je vegetable glycerin i on je gušći).
Tako će se tvoji grejači na Ego Aio natapati tečnošću i trajati do nedelju dana bez zagorevanja. Zagorevanje znači da gori sama vata, a čim vata gori to znači da tečnost ne stiže do grejača, u tvom slučaju sam 90% siguran da je tečnost gusta, a otvori za natapanje na grejaču uski i onda dolazi do problema.
Naravno uzmi nov grejač, i radi sve isto kao što si do sada radio (primarno natapanje, ležanje 15 min itd) , samo sa redjom tečnošću i biće sve okej.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ !!! ПОД МАЧ БАТО !!! ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Nexus nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-07-2019, 14:08   #3
WalterWhite
Nov član

@Nexus, hvala puno druze na brzom odgovoru, evo perem glupi tank i trcim po novi grejac,
Nazalost putujem na more sutra pa nemam mogucnost da cekam dostavu 30 dana, ali svakako planiram da narucim vise cim stignem, taj grejac od pre par dana sam kupio u drugom gradu pa nisam imao mogucnodt zamene, ovaj drugi je iz originalne kutije rezervni, ne znam dal ce uvaziti reklamaciju na grejac.

Bitno mi je samo dok sam na moru sa nemam tih problema da preguram taj prvi pakleni mesec, pa posle sve lagano, svakako mislim da je ovaj uredjaj slab za mene sa obzirom da sam bio strastven pusac ako se to moze reci za 1 - 1.5 paklu dnrvno i veliki uzivalac istih.
Medjutim sto se rice boljih uredjaja video sam da su tezi za odrzavanje, a noob sam u ovom svetu, tako da planiram uskoro da uzmem neki jaci od ovog, i gde mogu lepo sa purnjam chain smoke, a na ovom mom uredjaju posle 5 udaha vec se pregrjee, njega sam takodje uzeo tamo gde me treba posto nisam imao vremena da cdkam dostavu preko neta, trcim sad po grejac pa pisem updates, hvala jos jednom na brzom odgovoru, inace tecnost / aroma kako god ( nisam povatao jos izraze, kao sto rekoh nisam imao previse vremena za iscitavanje foruma, ali baiccu se) je 50/50% i svetla je, duvanski ukus. A prvi grejac ironija pomesao sam tokom tih 7-8dana trajanja po 3 4 arome i izdrzalo toliko, inace mi dnevno ode pk 3.5-4ml 12mg jacinA
Staro 05-07-2019, 14:13   #4
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 43
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 11,557
Pohvaljen: 16,527
Nivo reputacije: 2686
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Pročitaj šta piše na tim grejačima i javi

"The needs of the many outweigh the needs of the few."
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-07-2019, 14:15   #5
zajchik
Moderator

zajchik's avatar

Registrovan: May 2015
Godine: 45
E-cig: istick30....
Pohvala: 3,062
Pohvaljen: 2,892
Nivo reputacije: 526
zajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputaciju

Slobodno natopi grejač više, stavi 5-6 kapi tečnosti. Zatim napuni atomizer i ostavi 5 minuta. Posle toga ne bi trebalo da imaš problema.

"Nesposobni posjeduju tu sposobnost da onesposobe sposobne".
zajchik nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-07-2019, 14:15   #6
WalterWhite
Nov član

SS316 0.6MTL 15-28W

---------- Post dodan 05-07-2019 u 15:16 ----------

Citat:
Originalna poruka od zajchik Vidi poruku
Slobodno natopi grejač više, stavi 5-6 kapi tečnosti. Zatim napuni atomizer i ostavi 5 minuta. Posle toga ne bi trebalo da imaš problema.
To sam i uradio bas tako, i opet isto sve :(
Staro 05-07-2019, 14:17   #7
Nexus
Senior

Nexus's avatar

Registrovan: Feb 2016
Godine: 28
E-cig: Aegis Solo + Expromizer 4
Pohvala: 1,038
Pohvaljen: 540
Nivo reputacije: 101
Nexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvalu

Ti grejači ne bi trebalo da traju jedan dan. Čak i ako ih baš mnogo forsiraš ne bi trebalo da traju manje od 3 dana. Moguće da ti je zapao baš loš grejač više puta za redom.

Kad ja preporučujem uredjaje, to je obično neki box mod i neki Rta (atomizer na kome sam praviš grejače). Za to je bolje da te posavetuje neko drugi, ali ono što sam čuo je da je Exceed d19 ili d22 linija atomizera sa njihovim grejačima super, a njih možeš navrnuti na bilo koji mod (istick pico, Aegis Solo, Cuboid mini, ima ih stotine dobrih i svi su do oko 30$ online).

Iščitavaj još dosta, trebaće ti. Aroma je jedan od sastojaka za tečnost i ne može se koristiti sama. Gotova tečnost u sebi sadrži pg, vg, aromu i po želji nikotinsku bazu. Baci oko na kutak za početnike i iščitavaj uz kafu kada budeš mogao. Pa tek onda kada malo više proučiš razmisli o "jačem uredjaju".

Mene je i gora oprema od Ego Aio-a skinula sa cigareta. Šta nisam radio, prao, motao silica konac oko igle, istresao, drljao, kupovao.. Kao i mnogi forumaši. Aio nije baš tako loš za početak, samo malo strpljenja i volje.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ !!! ПОД МАЧ БАТО !!! ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Nexus nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-07-2019, 14:18   #8
Major_dd_
Iskusan član

Major_dd_'s avatar

Registrovan: Mar 2018
Pohvala: 81
Pohvaljen: 40
Nivo reputacije: 20
Major_dd_ je na dobrom putuMajor_dd_ je na dobrom putuMajor_dd_ je na dobrom putuMajor_dd_ je na dobrom putuMajor_dd_ je na dobrom putu

Cini ti se, nema tu neke velike nauke sto se tice tih kompleksnijih stvari. Veruj mi. Pogledas samo recenzije i videces da se ti grejaci vrlo prosto montiraju, jeftiniji su, i nikas nemas problem oko toga da li imas zamensku glavu grejaca ili ne. Samo ti treba zica i vata, i onda si miran i na moru i gde god da si. Moj savet ti je da se drzis tog uredjaja dok se ne vratis sa mora a onda da vidis nesto bolje. Malo ulozenog truda se isplati veruj mi, pluca ce ti biti zahvalna. Nemoj se vracati na cigare, drzi se ovoga, gledaj da ne nabijas sebi stres ako zagori grejac, i pocni polako da istrazujes bolje uredjaje na kojima ces sam montirati grejace i vatu. Cak i da te mrzi da smotas sam grejac sto je bukvalno minut posla, imaju da se kupe namotani i samo ga postavis i provuces vatu. Tu smo druze za svaki savet kad god treba, samo dok se pari. I ja sam bio merakdzija kao i ti, cepao sam 2-3 pakle dnevno, sada uzivam u pari vise nego u bilo cemu drugom.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
Major_dd_ nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-07-2019, 14:19   #9
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

@ww

Kako uvlačiš? Kao nargilu ili kao cigaretu i koliko ti je otvoren protok vazduha na aio?

Staro 05-07-2019, 14:20   #10
Major_dd_
Iskusan član

Major_dd_'s avatar

Major_dd_ je na dobrom putuMajor_dd_ je na dobrom putuMajor_dd_ je na dobrom putuMajor_dd_ je na dobrom putuMajor_dd_ je na dobrom putu

Nadajmo se da ne uvlaci tih 12mg direktno u pluca....

Staro 05-07-2019, 14:21   #11
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Pitam zbog podpritiska...

Staro 05-07-2019, 14:23   #12
Major_dd_
Iskusan član

Major_dd_'s avatar

Razumem ali je opet vazno i da ne vuce to direkt u pluca zbog njega...Imam drugara koji se nije edukovao na vreme i boga mi dugo vremena je na smm-u vukao 12mg....

Staro 05-07-2019, 14:31   #13
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Jel umro?

Staro 05-07-2019, 14:31   #14
Major_dd_
Iskusan član

Major_dd_'s avatar

Nije, ali svakako da nije trebao da vuce 12mg dtl

Staro 05-07-2019, 14:43   #15
WalterWhite
Nov član

Hvala dobri ljudi na odgovorima i podrsci <3
Definitivno se bacam na citanje foruma, preguracu ovo sad nekako, nek mi ovo bude "test"period prilagodjavanja na ceo ovaj novi svet
Ne vucem direktno u pluca, to sam procitao bio, ali probao sam par puta i nije mi bilo dobro na 12mg nikotima
Ne znam da opisem kako je pusim, d ali je kao nargila ili kao cigara, drzim recimo 3-4 sekunde, i onda uvucem kroz usta pa u pluca, medjutim mogao bih tako da vezem uzastopno , ali ne radim bas zbog grejaca, odnosno pravim pauze 5-10sec izmedju vucenja, hmm protok vazduha mj na max uvek, obe tacke se preklapaju, da definitnvno sam noob za bolju opremu, ulozicu dosta vremena kad stignem da iscitavam , pa tek onda videti sta uzeti posle nekoliko meseci,definitivno mi se svidja parenje previse, i osecam se vec sad mnogo bolje k cistije, da ne pricam na treningu i u teretank koliko mi je vec sad lakse da disem neverovatmo
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 03:42 sati.