Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Elektronske cigarete - modeli
Zaboravljena šifra? Registracija

Elektronske cigarete - modeli Karakteristike, opisi i diskusije o modelima e-cigareta

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 17-12-2019, 21:42   #1
Giurra
Aktivan član

Registrovan: Nov 2019
Pohvala: 70
Pohvaljen: 38
Nivo reputacije: 7
Giurra je na dobrom putuGiurra je na dobrom putuGiurra je na dobrom putuGiurra je na dobrom putu
Uobičajeno Tauren X pod by Thunderhead Creations

Pozdrav,
uzeo sam skoro Tauren X pod pa da podelim utiske. Postoje 2 verzije: sa gotovim grejacima i rebuildable koji sam i uzeo. Uredjaj je jako mali i staje lako u dzep. Ja koji imam male sake mogu da stavim na dlan i da viri samo driptip. Ima nekoliko boja: crna, gun metal, bela i crvena. Ima i podesavanje vazduha na donjem delu tanka.

Karakteristike:
dimenzije: 97 x 40 x 20 mm
baterija: 1000 mha (po mojim merenjima nesto manje, oko 938)
kapacitet tanka: 2ml
opseg snage: 5-25W
ekran: 0,42"
otpor: 0,3 do 3 ohm
grejac: RBA
driptip: 510 (nestandardni)
punjenje: 1A (po mom testeru 0,8A)

U pakovanju:
1x Tauren X Pod
1x RBA
1x rezervni delovi, gumice, srafovi, vata, grejaci
1x build deck
1x USB kabl
1x traka za oko ruke (relativno beskorisna, bolje da su stavili onu za oko vrata)
1x uputstvo

Pakovanje i izgled:

Build deck:

Tank:

RBA sa poklopcem:

RBA bez pokopca:

Donji deo RBA sa kontaktima:

Rasklopnjen RBA sa kontaktima, postovima i izolacijom:

Ulazi za tecnost su na ravnom delu, a za vazduh na nareckanom delu RBA:

RBA glava na buil decku:

Build deck u bateriji

Zica od 2 ID:

Dodata vata, pipavo je postavljanje, opisacu ispod:

Meni:

Zakljucane komande:

Komande i usb port:

Driptip:

Super je sto se sve dobija u kompletu i nije potrebno imati jos jedan mod da bi se napravio i proverio grejac. Kod nekih npr se dobija adapter na 510 pa se na drugom modu postavlja. Ovako je sve ukljuceno. Usb konekcija je micro usb i mozda bi bilo boje da je usb c posto ga ima sve vise, ali nije neki problem.

Ekran i opcije:
Na ekranu su prikazane sledece stvari: stanje baterije sa 4 kockice, otpor grejaca, snaga i oznaka 'Power' mada ovo poslenje i nema puno smisla jer drugi rezimi ne postoje. Ima samo jedan ekran i na njemu se pomocu dugmica sa strane podesava snaga i to je to. Jedina opcija koja postoji je zakljucavanje dugmica na 4 klika, ali je opcija poprilicno beskorisna posto zakljucava i podesavanje snage i dugme za aktiviranje. Bolje bi bilo da zakljucava samo dugmice za podesavanje, a da dugme za aktiviranje radi i dalje. Ovako je lako pritisnuti neko od dumica za podesavanje i slucajno promeniti snagu sto se meni i desilo par puta. Paljenje / gasenje je na 5 klikova.
Kvalitet je solidan, nista specijalno, ali daleko da je lose odradjeno. Neka sredina.

Podesavanje vazduha:
Ima 4 opcije od kojih su 3 po jedna rupa na jednoj strani, a najveca opcija otvara rupe sa obe strane. Spada u srednji MTL do restriktivni DL.

Postavljanje grejaca i vate:
Probao sam ID od 2 i 2,5 mm. 2 radi bolje, valjda zato sto je sve jako malo. Sama postavka je jednostavna posto su postovi izdignuti i samo se provuce zica. Postavljnje vate je malo pipavo, prvo sto je sve sitno, a drugo je mora da se precizno postavi i to odredjene duzine. Naime, potrebno je da vata prekrije ulaze za tecnost sa strane da ne bi prelivalo, a ne sme da bude ni previse da se ne ugusi. Najbolje mi radi kada je vata malo duza od dna i onda prekriva ulaze za tecnost i onda se savija ka sredini, otprilike oko 1 mm. Manje od toga i bice previse tecnosti, a vise ce da dovodi do dry hitova.

Driptip:
Nestandardni 510. Donji deo ima suzenje sa gumicom i ako se stavi standardni driptip lako ispada. Takodje, gornja rupa je jako uska i bilo bi super da je malo sira, pogotovu sto nije moguce staviti drugi.

Utisci:
Super uredjaj, uglavnom za MTL, mada moze i restriktivni DTL. Snaga od 25W je relativno mala, ali za MTL vise nego dovoljna. Eventualno moze nekom da zatreba jos za DL.
Dugmici su ok, mada bi dugme za aktivaciju moglo da bude malo vise, ali nista znacajno. Tank je relativno duboko i kad tecnosti ima manje od oko pola tanka vise se ne vidi nivo, vec mora da se izvadi da bi se proverilo. Takodje plastika tanka je dosta tamna pa cesto mora da se gleda prema svetlu. Ono za zakljucavanje bi moglo da se resi neki apdejtom, ali ga za sada nema.
Velicina za MTL i za bekap uredjaj je odlicna i izlgled, iako relativna stvar meni jako odgovara. Ima ona zlatna znacka sa jedne strane, ali nije mnogo upadljiva, bar na belom.
Imam 2 zamerke, a to je pipavost postavljanja vate i nestandardni driptip, pa nije moguce koristiti neki drugi, a da ne ispada.
Sve u svemu jako dobar uredjaj.
Giurra nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Elektronske cigarete - modeli

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 08:39 sati.