Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterije, punjači i oprema za MODove
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 16-09-2013, 19:01   #16
zogu
Moder

zogu's avatar

Registrovan: Dec 2011
E-cig: Samo jako
Pohvala: 4,616
Pohvaljen: 6,175
Nivo reputacije: 1000
zogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputaciju
Uobičajeno Re: Sigelei kick

Pa kick ti je bas za vivi nove, ce4 itd.., ako volis mehanicki mod zbog robusnosti i trajanja baterije stavis kick i to je to.
Radi to i bez kicka, ali ako je veliki otpor na clearu sa kickom radi jos bolje.

Subtank mini

You can fool all the people some of the time,
and some of the people all the time,
but you cannot fool all the people all the time.

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.
zogu nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-09-2013, 19:44   #17
alansi
Veteran

alansi's avatar

Registrovan: Sep 2012
Godine: 65
Pohvala: 1,469
Pohvaljen: 3,184
Nivo reputacije: 516
alansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od mitar Vidi poruku
To je ipak znaci za naprednije korisnike i drugaciju vrstu opreme za parenje posto sa mojim evodima vivi novama i ostalim cudima to ne vrsi posao koliko sam shvatio.
Ako nečeš da koristiš neke skupomizere od 30+€, koji rade od 8W pa naviše, bolje da kupiš MOD sa regulacijom moči, koji se automatski prilagodjava otporu priključenog atomizera. Ako motaš svoje setupe, onda je dobro, da pokazuje i otpor.

alansi nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-09-2013, 20:02   #18
smiljke
Senior

smiljke's avatar

Registrovan: Oct 2011
Pohvala: 425
Pohvaljen: 878
Nivo reputacije: 141
smiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalu

Citat:
Ajde ako mozete da mi objasnite nesto,posto ne kapiram neke stvari.Prvo kupite mehanicki mod koji nema stelovanja,a posle dokupite kik zbog regulacije.
Sto je onda bolji mehanicki mod od nekog sa vec ugradjenom elektronikom,displejem....?
Moj motiv:
Mnogo vremena provodim na vodi i u vodi. Problem je neplanirano upadanje u vodu (ćao modovi sa elektronikom).
Mehanički mod bez kick-a (kick i rezervne baterije su u kolima ili u rancu na obali), bućneš u vodu, rasklopiš, osušiš i radi.
Završiš sa vodenim aktivnostima, staviš kick na 10wati i praviš oblake pare i saosećaš sa onima sa mokrim upaljačima i iskvašenim cigarama.

smiljke nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-09-2013, 20:12   #19
mitar
Senior

mitar's avatar

Registrovan: Jun 2013
Godine: 49
Pohvala: 15
Pohvaljen: 77
Nivo reputacije: 54
mitar je poznat svimamitar je poznat svimamitar je poznat svimamitar je poznat svimamitar je poznat svimamitar je poznat svimamitar je poznat svima

Pa,ne bih bacao pare,twist mi za sada vrsi posao,a namotane glave bolje izmeri moj fluke unimer,garant.Znam za prednosi i mane pojedinih modova,ali mislim da mi nece dugo trebati ni ovo sto imam,posto mi je ovo samo neki prelaz da batalim skroz.Kolega,poceo je jedno mesec dana pre mene da pari,batalio je i ovo,uhvatila ga prehlada i vec dve nedelje ne pari .Opremu je poklonio sestri i kaze da nema potrebe za nikotinom.Tako dai ja polako smanjujemnikotin,sada sam na oko 9 mg/ml a i vocne sam dobio sa 3 i odgovaraju mi.E,ako nastavim,onda cu mozda kupiti mod,posto mi se svidjaju takve igracke.

Ljudska glupost i svemir su beskonačni, ali za ovo drugo nisam siguran!
mitar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-09-2013, 08:54   #20
tabby
Prijatelj foruma

Registrovan: Sep 2011
Pohvala: 1,296
Pohvaljen: 2,357
Nivo reputacije: 456
tabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputaciju

Citat:
Ajde ako mozete da mi objasnite nesto,posto ne kapiram neke stvari.Prvo kupite mehanicki mod koji nema stelovanja,a posle dokupite kik zbog regulacije.
Sto je onda bolji mehanicki mod od nekog sa vec ugradjenom elektronikom,displejem....?

tabby nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 19-09-2013, 14:46   #21
smiljke
Senior

smiljke's avatar

Registrovan: Oct 2011
Pohvala: 425
Pohvaljen: 878
Nivo reputacije: 141
smiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalu

Stigao mi je Sigelei kick (hvala Zogu) i stigao mi je Dreamcathcher (hvala Taby), AW IMR 18490 i Line sam već imao.

Baterija AW IMR 18490 + kick savršeno se spakuju u tubu 18650 Dreamcathcher-a.

Na Line-u sam napravio grejač sa otporom 1,7ohm-a.

Prva proba:

Trimer na kick-u skroz desno, to bi trebalo da bude 10W, dobio sam jako toplu paru, jak TH i ˝ubijenu˝ aromu. Ovakvo štelovanje nije za mene!

Druga proba:

Trimer vratim u levo za 3 podeoka (stavim na četvrti, od pozadi), negde oko 8,5W, para gusta, aroma odlično izražena i TH onakav kakav treba da bude- jak ali ne i neprijatan.

Nisam primetio da se kick greje. Taby je dobro namazao tubu moda Noalox pastom i osigurao dobar kontakt kicka sa telom moda.

Ispraznio sam puna 2 Line-a i počeo treći a kvalitet pare je bio konstantan. Baš kada sam hteo da izvadim i proverim da li je baterija u bezbednom opsegu napona potrošena, desio se jedan kilav cug i gašenje.

Kick je prekinuo napajanje atomizera kada je napon baterije pao na 3V a baterija je izdržala nekoliko cugova više od 4ml tečnosti.

Sigelei kick odrađuje dobro ono za šta je namenjen a mene je bacio u dilemu da li mi je uopšte potrebna jača, V2 verzija.

smiljke nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 24-09-2013, 22:48   #22
tabby
Prijatelj foruma

tabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputaciju

Danas je i do mene stigao kick ( Hvala Zogu! )

Podmazao sam kontakte sa nolax pastom,nastelovao na 10W,ubacio 18490 AW bateriju,napravio otpor na genesisu 1.7 Ω i krenu da testiram potrosio sam od prilike 3.5ml tecnosti pre nego sto se ugasio,zanimljivo je da se samo kod poslednjeg dima oseti pad performansi,pre toga radi ko zmaj. U medjuvremenu sam malo smanjio watazu i gotovo sam siguran da daje preko 10w jer sam isti setup koristio na ProVari-ju na 10w ali sa kick-om se oseti da je malo jace,ne mnogo ali je jace. Nastelovao sam ga na 9.5W i sada je odlicno.

Pokusao sam isti setup da teram samo sa baterijom,rezultati su smesni ove performanse dobijama kada npr napravim setup 1 Ω ali iako koristim bateriju od 3100mAh ne moze da potrosi 3.5ml tecnosti a da ne osetim drastican pad performansi,dok sa baterijom od 1100mAh i kick-om potrosim oko 1 ml vise tecnosti i imam konstantnu jacinu struje. Ako jos dodamo to da se sa povecavanjem otpora i voltaze dobija lepsi ukus i izrazenija aroma onda je ne sumljivo da kick radi ono za sta je i predvidjen.

Moja preporuka za siegeli kick svim korisnicima koji vole mehaniku a ne zele da imaju pad performansi i nemoj da vas zavara to sto je najveca izlazna snaga 10w jer je to sasvim dovoljno i najzahtevnijim korisnicima,a cista mehanika ne moze da da tih 10w,zapravo moze sa malim otporom i punom baterijom,ali se gubi dosta na ukusu
Staro 24-09-2013, 23:03   #23
Finder
Prijatelj foruma

Finder's avatar

Pohvala: 2,896
Pohvaljen: 8,538
Nivo reputacije: 1172
Finder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputaciju
Smile Re: Sigelei kick

I do mene je jos pre nekoliko dana stigao kick (hvala Zogu!).

Nisam ga jos izvadio iz kutije.

Edit:Sorry. Nisam izdrzao.
Finder nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 24-09-2013, 23:15   #24
Shaka Zuluf
Ego-T Master

Shaka Zuluf's avatar

Pohvala: 1,223
Pohvaljen: 2,119
Nivo reputacije: 0
Shaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputaciju

Do mene još nije stigao kick, dakle -nema na čemu, Zogu
Shaka Zuluf nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 24-09-2013, 23:27   #25
tabby
Prijatelj foruma

Javi samo ako ti Zogu nesto posalje,ja ti odmah saljem i crne stapice da se kompletiras
Zahvalili :
Staro 25-09-2013, 08:46   #26
zogu
Moder

zogu's avatar

E-cig: Samo jako
Pohvala: 4,616
Pohvaljen: 6,175
Nivo reputacije: 1000
zogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od Shaka Zuluf Vidi poruku
Do mene još nije stigao kick, dakle -nema na čemu, Zogu
Trenutno nemam nijedan kod sebe, a i tebi to ne treba. Za tebe cemo naci nesto lepse kod mene na poslu
Finderu, pa izvadi ga, sta drugo da ti kazem.
Tabby, sta su crni stapici, mozda ja mogu da mu dam stapic?

Subtank mini

You can fool all the people some of the time,
and some of the people all the time,
but you cannot fool all the people all the time.

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.
zogu nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 25-09-2013, 09:13   #27
Shaka Zuluf
Ego-T Master

Shaka Zuluf's avatar

Pohvala: 1,223
Pohvaljen: 2,119
Nivo reputacije: 0
Shaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od zogu Vidi poruku
...Finderu, pa izvadi ga, sta drugo da ti kazem.
Tabby... mozda ja mogu da mu dam stapic?
Ima nas ovde i homofobičnih, ovakvu prepisku molim da nastavite na pp
Shaka Zuluf nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-09-2013, 09:58   #28
uketic-paric
Senior

uketic-paric's avatar

Pohvala: 1,770
Pohvaljen: 1,035
Nivo reputacije: 182
uketic-paric ima reputacijuuketic-paric ima reputacijuuketic-paric ima reputacijuuketic-paric ima reputacijuuketic-paric ima reputacijuuketic-paric ima reputacijuuketic-paric ima reputacijuuketic-paric ima reputacijuuketic-paric ima reputacijuuketic-paric ima reputacijuuketic-paric ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od Finder Vidi poruku

Nisam ga jos izvadio iz kutije.

Edit:Sorry. Nisam izdrzao.
Sta da dodam osim polako sa vadjenjem.
Kad ga izvadis iz kutije e onda vise nema nazad....mora da kidas iako je skrndelj

poslato sa nokije 2110

Somebody Put Something In My Drink
uketic-paric nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-09-2013, 21:51   #29
tabby
Prijatelj foruma

Malo sam se igrao sa merenjima,kick se gasi kada baterija padne na 3V,mislim da se blago oseti pad performansi zadnjih desetak dimova,poslednji je bas slab i gotovo

Merio sam i snagu koju daje i od prilike je to nekih 10.2W i to krece od nekih 9.5W i posle sekund dolazi do 10.2W,naravno kada je odvrnut na max.

Ja sam u sustini zadovoljan,ne bih nista dirao
Zahvalili :
Staro 26-09-2013, 14:40   #30
Bet
Video recenzent

Bet's avatar

Registrovan: Aug 2012
Godine: 33
Pohvala: 134
Pohvaljen: 8,893
Nivo reputacije: 1222
Bet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputaciju

Ja zapravo jos uvek nisam uspeo da stucem efest 2000 mAh do 3V.
Parim treci dan od 10 ujutru do nekih 19 uvece, prodje oko 3-3.5ml i baterija dodje na 3.42, 3.39V...

Sto se tice preciznosti, tacan je 100%.

Tabi, verovatno si prevideo da ti otpor 1.7oHm nije zapravo 1.7 vec mozda 1.69 ili 1.71 ili slicno, otuda imas malo odstupanja od 10W.

https://www.youtube.com/user/edoqrca
Bet nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterije, punjači i oprema za MODove

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 21:39 sati.