Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Elektronske cigarete - modeli
Zaboravljena šifra? Registracija

Elektronske cigarete - modeli Karakteristike, opisi i diskusije o modelima e-cigareta

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 19-12-2019, 15:59   #31
mmladen
Senior

Registrovan: Jan 2018
Pohvala: 67
Pohvaljen: 394
Nivo reputacije: 67
mmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: Voopoo Vinci

Na voopoo sajtu pa u service.... Oficijalni fw... Skine se exe i gornji od dva rba fw-a
mmladen nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-12-2019, 20:35   #32
vap
Senior

vap's avatar

Registrovan: May 2017
E-cig: sve po redu
Pohvala: 2,357
Pohvaljen: 883
Nivo reputacije: 131
vap je za svaku pohvaluvap je za svaku pohvaluvap je za svaku pohvaluvap je za svaku pohvaluvap je za svaku pohvaluvap je za svaku pohvaluvap je za svaku pohvaluvap je za svaku pohvaluvap je za svaku pohvaluvap je za svaku pohvaluvap je za svaku pohvalu

Trebali su u startu da porade i na firmware-u, RBA, 510 adapterima... Pretpostavljam da će brzo i neki MTL kartridži/usnici. Svakako se radi o zanimljivoj platformi.
I da, zadnje ažuriranje sa zvaničnog sajta i 4 klika ulaz u RBA meni. Ne smara onda više s vraćanjem vataže. Stoji kako naštimate.
vap nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 19-12-2019, 22:21   #33
mmladen
Senior

mmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosi

Nadam se mtl kartridzu i sa RBA ima da radi kao avion...
Staro 22-12-2019, 21:51   #34
shone29
Moderator

Registrovan: Apr 2017
E-cig: AegisLegend&ZeusDual
Pohvala: 600
Pohvaljen: 1,531
Nivo reputacije: 277
shone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputaciju

Voopoo vinci colors:

- Carbon fiber
- Aurora
- Dazzling green
- Hill yellow
- Ink
- Opal
- Jade green
- Peacock
- Scarlet
- Space grey
- Rainbow dazzling green
- Rainbow carbon fiber
- Rainbow aurora
- Rainbow space grey
- Rainbow scarlet
- Rainbow peacock
- Rainbow ink

Specifications and features:

- Size: 104.0 x 25.3 x 25.3mm
- Battery: Built-in 1500mAh
- Power Range: 5-40W
- Resistance Range: 0.1-3.0ohm
- Output Voltage: 3.2-4.2V
- Pod Capacity: Pod - 5.5ml/2ml(TPD)
- Coil: PnP 0.3ohm; PnP 0.8ohm
- Material: Zinc Alloy + PCTG

- Compact design and attractive colors
- New generation of GENE.AI chip
- Manual and auto modes to meet different users
- Intelligently adjustable power to match coils
- PUFF curve mode to record vaping habits
- 0.96 inch TFT color screen
- Optional 5.5ml and 2ml visible pods
- Widely suitable for PnP coils

In the box:

- VINCI Device
- VINCI Pod(5.5ml)
- PnP 0.3ohm Coil
- PnP 0.8ohm Coil
- USB Cable
- Warranty Card
- User Manual
- GENE CHIP Card

Voopoo vinci je pod mod sa integrisanom baterijom i ovaj uredjaj dolazi u raznim bojama, izbor je prilicno veliki. Dimenzije uredjaja su 104 x 25 x 25mm sto je lepo jer je uredjaj vrlo zgodan i za koriscenje i za nosenje u dzepu ili torbici. Kvalitet izrade je na mestu, uredjaj deluje vrlo solidno. Voopoo vinci dolazi u pakovanju gde dobijate dva grejaca sto je naravno za svaku pohvalu. Ovo je pod mod koji ima ekran sto je vrlo korisno, a uredjaj radi od 5-40w.

Da krenem od kertridza, dakle, sa gornje strane imamo usnik i usnik ima siroku rupu, sasvim okej za koriscenje, u pitanju je glatka plastika. Kertridz stoji odlicno u mestu jer ga drze 4 magneta, nema sanse da slucajno ispadne. Kapacitet kertridza je do 5.5 ml sto je zaista sjajan kapacitet, a takodje imate i tpd verziju sa 2ml kapacitetom. Kertridz je providan pa mozete uvek jasno da vidite koliko tecnosti ima u kertridzu. Sa strane na donjoj strani kertridza se nalazi cep, a ispod cepa se nalazi rupa za sipanje tecnosti. Rupa gde se sipa tecnost je okej, sa mojim bocicama nema nikakvih problema, vrh bocice staje, a ja koristim gorilla bocice.
Ovo je kertridz gde se menjaju grejaci, a sa donje strane kertridza ubacujete grejac. Ovde je menjanje grejaca vrlo lako, nema navoja samo ubacite odnosno izvucete grejac napolje, vrlo prosto i vrlo brzo menjanje grejaca. U pakovanju se dobijaju dva grejaca sto je za svaku pohvalu, dobija se VM1 grejac koji ima otpor 0.3ohm i preporucena snaga za ovaj grejac je 32-40w, a ovo je mesh grejac. Drugi grejac koji se dobija u pakovanju je r1 grejac i ima otpor 0.8ohm i preporucena snaga za ovaj grejac je 12-18w.
Ovaj kertridz je kompatibilan i sa drugim grejacima sto je odlicno, kompatibilan je sa VM4 grejacima, VM4 grejac ima otpor 0.6ohm i preporucena snaga za ovaj grejac je 20-28w, kompatibilan je sa VM3 grejacima, VM3 grejac ima otpor 0.45ohm i preporucena snaga za ovaj grejac je 25-35w, kompatibilan je sa R2 grejacima, R2 grejac ima otpor 1ohm i preporucena snaga za ovaj grejac je 10-15w, kompatibilan je sa M2 grejacima, M2 grejac ima otpor 0.6ohm i preporucena snaga za ovaj grejac je 20-28w, kompatibilan je i sa C1 grejacima, C1 grejac ima otpor 1.2ohm i ovo je keramicki grejac, a preporucena snaga za ovaj grejac je 10-15w, a ono sto je najbolje od svega je to sto za ovaj uredjaj postoji i rba glava pa mozete da pravite svoje grejace.
Da napomenem za pocetnike, kada prvi put koristite grejac, bitno je da sipate par kapi tecnosti u grejac, a tek onda ubacite grejac jer na taj nacin vam nece zagoreti grejac.

Sa gornje strane moda imamo naravno slot gde ulazi kertridz i ovde se nalazi konekcija, a kao sto sam rekao kertridz odlicno stoji u mestu. Na gornjoj strani takodje mozete da vidite rupice za protok vazduha.
Sa donje strane uredjaja se nalazi usb port koji cete koristiti za punjenje baterije i za upgrade software-a. Ovaj uredjaj ima ugradjenu bateriju i baterija ima kapacitet od 1500mah.
Na prednjoj strani moda se nalazi prekidac, ekran i plus i minus dugmici. Prekidac i dugmici strce prilicno i veoma su kliktavi, rade bez problema.
Ekran na ovom uredjaju je u boji i ekran nije mali sto je vrlo lepo. Ekran je lepo osvetljen i na ekranu se sve lepo vidi.
Ovaj uredjaj se standardno pali i gasi na pet klika na prekidac, a kada upalite uredjaj na ekranu je sledece:

- Indikator baterije
- Snaga
- Broj povlacenja
- Vreme povlacenja
- Auto / AP / P
- Otpor grejaca
- V

Pritiskom na minus dugme i na prekidac resetujete broj povlacenja, a pritiskom na plus dugme i na prekidac zakljucavate uredjaj, a kada je uredjaj zakljucan ne mozete da koristite plus i minus dugmice, ali takodje ne mozete da parite.
Ovaj uredjaj ima prekidac koji mozete koristiti kada parite, ali takodje ovde imamo i senzor pa ako ne zelite da koristite prekidac mozete da parite bez njega sto je u svakom slucaju sasvim odlicna opcija. Dakle ovde mozete podesiti da radi samo senzor, samo prekidac ili da rade zajedno, a ovo podesavate pritiskom tri puta na prekidac:

- Auto - Kada ste ukljucili ovu opciju potrebno je samo da uvlacite paru bez prekidaca
- AP - Kada ste ukljucili ovu opciju mozete da koristite prekidac i senzor
- P - Kada ste ukljucili ovu opciju radice samo prekidac

Zastite na ovom uredjaju (kopirano sa sajta):

- Overtime protection
- Short circuit protection
- Overcharge protection
- Output over current protection
- Over discharge protection
- Max power protection
- Over temperature protection

Kako uredjaj radi i moje misljenje:

Voopoo vinci je jedan veoma zgodan mali uredjaj, zgodan je za upotrebu i prilicno je jednostavan za koriscenje. Pakovanje u kom dolazi uredjaj sadrzi dva grejaca sto je vrlo dobro. Uredjaj se moze kupiti u raznim bojama sto je jos jedna dobra strane jer je izbor prilicno veliki. Kvalitet izrade je sasvim okej i uredjaj deluje vrlo solidno.
Usnik je zgodan za koriscenje, ima siroku rupu, sto je dobro za dl parenje. Kertridz stoji vrlo lepo u mestu i nema sanse da ispade, a takodje tecnost se u kertridzu vidi odlicno. Menjanje grejaca je jako prosto i grejac mozete zameniti vrlo brzo. Kapacitet kertridza je do 5.5ml zavisi od toga koji grejac koristite ali kapacitet je sjajan po meni. Sto se grejaca tice, uredjaj moze da se koristi sa velikim brojem grejaca sto je takodje dosta dobro. Uredjaj takodje ima svoju rba glavu pa na taj nacin mozete da ustedite i da pravite sami grejace. Ja uredjaj nisam koristio za mtl parenje jer je za mene ovo dl uredjaj. Ovde mozete da stavite kertridz u slot na dva nacina i tako cete dobiti malo drugaciji vazduh, sa jednim nacinom cete imati vise vazduha, a sa drugim malo manje vazduha, ali napominjem da je promena u vazduhu vrlo mala. Takodje stvara se dosta kondenza ispod kertridza pa morate redovno da brisete.
Uredjaj ima prekidac pa mozete da birate kako cete koristiti ovaj uredjaj sto je po meni jos jedna dobra stvar ovde. Prekidac radi bez ikakvih problema, a senzor je takodje ovde prilicno dobar i lako se aktivira, sto se tice dl povlacenja, nisam ga koristio kao mtl. Ekran je dobar i sve se lepo vidi na ekranu, a takodje je ekran u boji. Baterija je 1500mah i sa punjenjem od 1A uredjaj ce biti pun za 1.5h. Svaki put kada stavite kertridz na mod uredjaj ce sam izabrati snagu za taj grejac sto ce se nekom svideti a nekome nece jer se snaga koju ste vi zadali resetuje svaki put kada skinete kertridz.
Na ovom uredjaju sam koristio grejac od 0.3ohm i koristio sam opciju sa manje vazduha, aroma je dobra i ovaj mesh grejac radi prilcno lepo ali po mom imisljenju 40w je mnogo za ovaj grejac jer hoce da zagori. Ostale grejace i rba glavu nisam probao, ali mesh 0.3 iz pakovanja je za mene vrlo dobar grejac.
Sto se preporuke tice, ako uzimate neki pomocni uredjaj za dl parenje, nema greske sa ovim, najvise zbog toga sto imate opciju za rba glavu i imate ekran, a sve to u jednom malom i zgodnom uredjaju.

Mane:

- Kondenz ispod kertridza

Dobre strane:

- Izbor boja
- Dobar kvalitet izrade
- Dva grejaca u pakovanju
- Prekidac i automatsko povlacenje
- Ekran u boji
- Kertridz odlicno stoji u mestu
- Lako se sipa tecnost
- Lepo se vidi tecnost u kertridzu
- Brojac povlacenja
- Uredjaj je zgodan za koriscenje
- Prost uredjaj za koriscenje
- Kompatibilan sa dosta grejaca
- Rba grejac
- Kapacitet do 5.5ml
- Lako menjanje grejaca
- Dve opcije za vazduh, ali vazduh se ne menja mnogo

Kod:
https://www.healthcabin.net/voopoo-vinci-mod-pod-vw-kit-1500mah-p/22377.html
shone29 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 26-12-2019, 17:14   #35
mmladen
Senior

Stigla mechlyfe rba glava...i tesno, tesno...DL nemoguc (ni RDL ne moze) a mtl mi nekako ne ide sa onim usnikom....
Zahvalili :
Staro 26-12-2019, 17:35   #36
Čedomir
Senior

Čedomir's avatar

Registrovan: Mar 2016
Godine: 51
E-cig: SXmini ML DX75 Swag 2
Pohvala: 287
Pohvaljen: 536
Nivo reputacije: 100
Čedomir je za svaku pohvaluČedomir je za svaku pohvaluČedomir je za svaku pohvaluČedomir je za svaku pohvaluČedomir je za svaku pohvaluČedomir je za svaku pohvaluČedomir je za svaku pohvaluČedomir je za svaku pohvaluČedomir je za svaku pohvaluČedomir je za svaku pohvaluČedomir je za svaku pohvalu

A aroma ,grgolji,zagoreva?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Čedomir nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-12-2019, 18:25   #37
mmladen
Senior

Prvo sam optimisticno za DL stavio 24awg na 2mm (staje jedva, ali staje), izaslo na 0,3 oma...RDL ali jedva a to za MTL ne ide, neki komotni ali ne sa tom zicom....inace, rba natapa dobro pa niti je grgoljalo niti zagorevalo...

sad sam stavio 28 awg, 2mm, izaslo na 0,9oma i bolje je...ne treba mu veca snaga, na nekih 15w moze bas restriktivni DL ali ipak je rupa ispod grejaca isuvise mala za bilo sta sto nije MTL....mislim da je rupa ispod grejaca 2mm ili manja.

Bio bi odlican mtl samo da imaju kartridz koji ima normalan, okrugao, mtl oblik....

Mislim da je original voopoo rba bolja i da je bolje (bar po slikama) resen vazduh i da ga ima vise i da na njemu moze RDL kakav treba da bude....dok ne naprave mtl kartridz

Za aromu ne mogu nissta da kazem jer je trenutno u tanku DL tecnost (mislio da ce moci da bude DL) a kao MTL kako sad ga koristim ne znam da je ocenim (strogo duvane i obogacene duvane koristim za MTL)...tako da ne znam kakva je ova jabuka sa zvakama...oseti se da je to ta aroma, nema greske, ali da li je dovoljno dobra ne mogu da ocenim...

A sad sam uporedio aromu u vinci-u sa merlinom mini gde je ista tecnost i bolja mi je u vinci-u (mozda sam se sad nalupetao, ali vise se oseti zelena jabuka)....samo fali vazduha (a i jos snage da se onda doda).

Pasito RBA ima dosta vise vazduha nego ova rba a tamo je rupa ispod grejaca 2mm
Zahvalili :
Staro 27-12-2019, 21:15   #38
mmladen
Senior

ubacio mtl tecnost u vinci-a i radi lepo kad se priviknes ne neokrugao drip tip za mtl....loose mtl, ali aroma je dobra...
Staro 31-12-2019, 13:52   #39
mmladen
Senior

Sad sam se kroz navikao na mtl sa ovakvim drip tipom i radi dobro kao mtl...na nekih 14W celodnevni vejp....

A narucio sam, trebalo bi da je za RDL

Kod:
https://www.aliexpress.com/item/4000480705727.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.1bc84c4dc8qvdo
original rba mi se ne svidja jer nema 510 konektor da se nakaci na neki mod vec u vinci-u moras da burn-ujes zicu...
Zahvalili :
Staro 31-12-2019, 14:19   #40
Dj_
Veteran

Dj_'s avatar

Registrovan: Mar 2018
E-cig: chinese middle class
Pohvala: 1,341
Pohvaljen: 1,048
Nivo reputacije: 235
Dj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputaciju

Još uvek nisam video detaljne slike original RBA glave.

Yachtvape valjda ima i AFC, hmm

Dj_ nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 31-12-2019, 14:21   #41
Čedomir
Senior

Čedomir's avatar

Čedomir je za svaku pohvaluČedomir je za svaku pohvaluČedomir je za svaku pohvaluČedomir je za svaku pohvaluČedomir je za svaku pohvaluČedomir je za svaku pohvaluČedomir je za svaku pohvaluČedomir je za svaku pohvaluČedomir je za svaku pohvaluČedomir je za svaku pohvaluČedomir je za svaku pohvalu

Dok mi ne stigne rba glava,radujem se novim gaćama koje su stigle jutros a vec sam izgubio nadu.

Staro 31-12-2019, 14:37   #42
Dj_
Veteran

Dj_'s avatar

Dj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputaciju

Usnik, kartridž isto pokriven, tako se koristi(mislim stavlja se u usta ili se skida gornji deo)?

Ps: futrola inače jako dobro izgleda, baš kvalitetno deluje
Odmah bih uzeo da ništa ne piše na njega [subjektivno mišljenje], čisto da mod dobro(jednobojno)izgleda
Staro 31-12-2019, 14:47   #43
Čedomir
Senior

Čedomir's avatar

Ne usnik zatvara kompletnu glavu. Nema rupica za povlačenje. Razmišljam da probušim malu rupicu pa da probam mtl.

Zahvalili :
Staro 31-12-2019, 14:52   #44
mmladen
Senior

Citat:
Originalna poruka od Dj_ Vidi poruku
Još uvek nisam video detaljne slike original RBA glave.

Yachtvape valjda ima i AFC, hmm

Video sam par review-a i nema 510, postless dek....
Staro 31-12-2019, 14:57   #45
Dj_
Veteran

Dj_'s avatar

Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Elektronske cigarete - modeli

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 14:44 sati.