Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Delovi, oprema, dodaci > Ostala oprema
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 15-10-2019, 14:59   #1
nikouro
Veteran

nikouro's avatar

Registrovan: Mar 2015
Godine: 46
E-cig: Armour PRO= iNtake
Pohvala: 547
Pohvaljen: 615
Nivo reputacije: 160
nikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalu
Uobičajeno Kombinacija zice za DIY grejace

Pre svega interesuje me vase licno iskustvo u pravljenju grejaca ili KORISCENjU DIY grejaca. Svaka vrsta zice je specificna samo po sebe a ako se uzme u obzir i debljina zice, precnik, krugovi ... Kombinatorika Kantala, SS, Ni80 ...Clapton, Fused. Twisted, Alien clapton .... kombinatorika je ojhahaaa.
Ima li nesto sto je ostavilo najbolji utisak na vas ? Ili je mozda sam Fused clapton od Kantala A1 sam po sesvi dovoljan ili kombinacija odredjenog precnika zice Ni80 sa Kantalom daje bolju vocnu aromu ili duvansku ...
Verovatno MTL atiji imaju neku svoju kombinatoriku a DTL svoju ...

Ω + V + W =

nikouro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 15-10-2019, 16:00   #2
Dj_
Veteran

Dj_'s avatar

Registrovan: Mar 2018
E-cig: chinese middle class
Pohvala: 1,341
Pohvaljen: 1,048
Nivo reputacije: 235
Dj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputaciju
Uobičajeno Re: Kombinacija zice za DIY grejace

I ovo je veoma subjektivno.
Žica ne daje ukus, samo malo utiče na aromu.

Preferiram mikro clapton, 0.32/0.2 mm Nichrome
[Običan tanak clapton u potpunosti od NiCr, više namotaja → veća grejna površina]

Dj_ nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 15-10-2019, 17:21   #3
CatVape
Veteran

CatVape's avatar

Registrovan: Dec 2018
Godine: 31
Pohvala: 689
Pohvaljen: 915
Nivo reputacije: 163
CatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvalu

kao što reče Dj to je baš subjektivno

lično preferiram sve više Ni80 i za mtl jer koristim alien grejače za dtl. danas sam probala quad core od coilology i raspametila se kako dobro radi

a što se tiče mtl jaooo tu sam sve probala iz prostog razloga što parim i voćke i duvane i idu totalno drugačiji grejači na recimo sireni za razliku od bersa ili expromizera u kojima parim duvane i tu uglavnom klasično 28g kanthal 5, 6 namotaja i ćao dok sam za sirenu isprobala sve živo i došla do toga da mi ipak najviše leži paralelni grejač (ali da ne komplikujem) 28g ja ne mogu da koristim na sireni ako nije namotano paralelno. 26g je već druga priča. oni vandy vape mtl superfine claptoni mi ne odgovaraju nigde, ali mi se zato sviđa coilology 28/40 clapton svuda

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

CatVape nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-10-2019, 13:01   #4
nikouro
Veteran

nikouro's avatar

nikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalu

Dobro, to za subjektivno , to mi poznato odavno. Rekoh da nije neko mozda probao fused clapton u kombinaciji N80 ili 90 sa SS316L ili obrnuta kombinacija. Da li vise dolaze do izrazaja vockice, kolaci ili duvan na tom atiju koji ste koristili ....

Ω + V + W =

Staro 16-10-2019, 13:04   #5
CatVape
Veteran

CatVape's avatar

CatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvalu

što se tiče sirene naravno voćke broj jedan, bers kremasti duvani, expromizer duvani, to je za mtl ekipu koja mi je u rotaciji

a dtl koristim blotto i samo ni80 trenutno quad core fused clapton 4*28 sa 40g preko i aroma je predivna šta god da sipam

što se tiče miksa dve žice ja lično ne koristim pa ne mogu da pomognem oko toga

Staro 16-10-2019, 13:13   #6
Pablito
Senior

Pablito's avatar

Registrovan: Jan 2018
E-cig: Istick pico 75w;smok 220
Pohvala: 605
Pohvaljen: 709
Nivo reputacije: 117
Pablito je za svaku pohvaluPablito je za svaku pohvaluPablito je za svaku pohvaluPablito je za svaku pohvaluPablito je za svaku pohvaluPablito je za svaku pohvaluPablito je za svaku pohvaluPablito je za svaku pohvaluPablito je za svaku pohvaluPablito je za svaku pohvaluPablito je za svaku pohvalu

Kupis ovu zicu ili ako hoces ima ko pravi ekstra grejace pa mogu da te uputim ako zelis

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
Pablito nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-10-2019, 15:21   #7
Dj_
Veteran

Dj_'s avatar

Dj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od nikouro Vidi poruku
Dobro, to za subjektivno , to mi poznato odavno. Rekoh da nije neko mozda probao fused clapton u kombinaciji N80 ili 90 sa SS316L ili obrnuta kombinacija. Da li vise dolaze do izrazaja vockice, kolaci ili duvan na tom atiju koji ste koristili ....
Mislim da ne postoji to što tražiš/pitaš, nema pravila

Staro 17-10-2019, 07:41   #8
nikouro
Veteran

nikouro's avatar

Znaci da se niko nije igrao sa "zicama" vec se koristi ono standardno sta se nadje u ponudi ...

Ω + V + W =

Staro 17-10-2019, 08:13   #9
Dj_
Veteran

Dj_'s avatar

Jesmo igrali, meni najviše odgovara što deblji wrap i singl tanka sredina, znači običan mikro clapton; 0.32/0.2 mm, 0.28/0.18, 0.25/0.1…
100% nichrome.
Napravi se više namotaja od tanje clapton žice i nekako su ukusi izraženiji

Ako hoćeš praviti neku kombinaciju, za wrap koristi NiCr, dobro se pokazalo

Staro 17-10-2019, 09:10   #10
nikouro
Veteran

nikouro's avatar

Sem kombinacije sa nichrome mislio sam i kombnacija sa SS316L i Ni80 cak i Ni90 ... naravno, ako ne budem alergican
Narucicu zicu ovih dana pa napraviti koji Fusion, Clapton, Twisted.

Ω + V + W =

Zahvalili :
Staro 19-10-2019, 18:21   #11
SljukaZr
Veteran

SljukaZr's avatar

Registrovan: Feb 2014
E-cig: Od svega po malo :D
Pohvala: 1,990
Pohvaljen: 2,071
Nivo reputacije: 349
SljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputaciju

Generalno mema pravila. Možeš da kombinuješ šta god hoćeš. SS kanthal, N80, N90... sve zajedno ili samo dve od svih žica, 3 ili 4...apsolutno nije bitno. Uticaja na aromu nema, svodi se samo na to da li više voliš ovo ili ono. Ako si koristio SS i dobijao metalni ukus onda nemoj kombinovati SS, isto tako za sve ostale. Samo gledaj da, ako koristiš kanthal u kombinaciji, ne bude spoljna žica. Sve se svodi na brže zagrevanje i veću kontaktnu površinu. Unutrašnja žica do recimo 25G (može i 24G ali to zahteva ogromne snage) a spoljašnja od 36 pa ka tanjim, koliko tanko uspevaš da namotaš... (ja sam do sada radio sa 44G, dalje nisam išao). Ako bi hteo da kombinuješ recimo fused sa 26 i 28 u kao jezgro (bilo koje dve žice različite debljine za jezgro), ne bih ti preporučio, jednostavno nema logike praviti tako nešto. A da li ćeš kombinovati 28/36 28/40 ili kako god već hoćeš, zavisi samo od tebe. Po onoj logici da se juri bolje i brže zagrevanje na manjim snagama, 40G je idealna debljina za spoljašnju žicu (i tanje). Jedina mana kod tanke spoljašnje žice je što se brže zaprlja, teže očisti i sam grejač kraće traje (ne možeš uvwk da ga očistiš kako treba i na kraju ne može više nikako da se očisti).

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

SljukaZr nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-10-2019, 19:31   #12
Dj_
Veteran

Dj_'s avatar

Zašto ste masovno počeli da koristite AWG (gauge/ga) umesto milimetar?
Početnicima može biti veoma zabrinjavajuće.

Staro 19-10-2019, 20:42   #13
CatVape
Veteran

CatVape's avatar

ne bih se složila, baš zbog njih je lakše

Staro 19-10-2019, 21:24   #14
miljushm
Iskusan član

miljushm's avatar

Registrovan: Aug 2019
E-cig: Punk 86W/Galaxies MTL RTA
Pohvala: 65
Pohvaljen: 87
Nivo reputacije: 19
miljushm je poznat svimamiljushm je poznat svimamiljushm je poznat svimamiljushm je poznat svimamiljushm je poznat svimamiljushm je poznat svimamiljushm je poznat svima

Ni meni awg nema preterane logike. Kako je 28 gauge 0.32 mm, 30 gauge 0.25 mm, 32 gauge 0.2m?
Nekako sam i prihvatio da je 1 stopa 12 inca a jedna milja 5280 stopa, tj 1760 jardi ali pretvaranje iz gauge u milimetre ni digitron ne moze da sracuna
miljushm nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-10-2019, 21:45   #15
CatVape
Veteran

CatVape's avatar

uopšte nije u pitanju logika već je gauge zapravo sprava (kružna) koja ima otvore za svaku debljinu žice. svaki otvor je obeležen brojem recimo od 1 do 40 jer je lakše nego da piše u mm debljine žice. matematika u celoj priči je komplikovana pa je neko ( ko i kad ) osmislio tu kružnu spravu gde prosto zapamtiš da je recimo žica debljine 0.321mm zapravo broj 28 itd

Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Delovi, oprema, dodaci > Ostala oprema

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 20:46 sati.