Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterije, punjači i oprema za MODove
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 25-04-2014, 11:17   #1
chikavili
Veteran

chikavili's avatar

Registrovan: Apr 2012
Godine: 47
Pohvala: 2,179
Pohvaljen: 3,265
Nivo reputacije: 511
chikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputaciju
Support Kamry VV Kick 2

Od skoro sam prvi put korisnik VV kick-a i to ovog modela iz naslova i kao neiskusan, imam par pitanja/nedoumica.
Koristim ga trenutno u Kamry K100 mehanickom modu koji ima predvidjen dodatak na tubu za ovaj kick.

Elem, sta me zanima... pokusacu ovo da objasnim sto bolje mogu:

Ponekad mi se desava missfire, kao i prekid u radu (nesto kao cut-off) - pritisnem dugme i nista se ne desava, ili pritisnem dugme, krene grejac da cvrci i posle sekund-dve prestane. Pritisnem opet, sve radi normalno.
Dugme sam eliminisao posto sam probao bez kick-a, mehanicki, radi bez problema.
Inace koristim Kanger PT2 sa fabrickim 1,8 grejacima, a ista stvar mi se desavala i sa nekim drugim klirovima. Takodje, to se desava bez obzira na koliko V postavim (najcesce je na 3,6-3,7V).
I jos jedna informacija - ovo se retko desava na punoj bateriji, ali vec posle recimo sat-dva krene ponekad da zeza. Par puta sam probao da kad pocne da zeza, izvadim bateriju i kick, vratim sve ponovo i nastavi neko vreme da radi bez problema. Isto je i sa novim i sa starijim baterijama.
Baterije koje koristim su Efest 18350 V1 i V2, kao i TrustFire 18350 800mAh.

Da li je to normalno ili nesto nije u redu sa kick-om?
Ako je normalno, sta je uzrok i kako umanjiti mogucnost da do toga dolazi?

"Talk sense to a fool and he calls you foolish."
chikavili nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-04-2014, 11:21   #2
zogu
Moder

zogu's avatar

Registrovan: Dec 2011
E-cig: Samo jako
Pohvala: 4,616
Pohvaljen: 6,175
Nivo reputacije: 1000
zogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputaciju
Uobičajeno Re: Kamry VV Kick 2

Lose baterije. Kupi sony 18650 ili panasonic PF. Sa 18350 efesticama 1 do 2 sata sa bilo kojim kickom. Cuo sam da su AW malo bolje. Ja koristim isti taj kick sa sanyo 18500 i nema taj problem, ako ti je bitna velicina mogu i te baterije
Kada izvadis kick i baterije dobije malo bolji kontakt. Mozes da stavis malo paste na pinove za minus, tabby to uvek uradi, ja koristim iskljucivo mesingani nemesis sa kikom bas zbog toga, bez paste.
To se desava sa svim kickovima i to je jedino resenje.
Dok ja izeditovao na mobu, cika Smiljke isto to napisao

Sent from SlimKat using Tapatalk

Subtank mini

You can fool all the people some of the time,
and some of the people all the time,
but you cannot fool all the people all the time.

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.
zogu nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 25-04-2014, 11:23   #3
smiljke
Senior

smiljke's avatar

Registrovan: Oct 2011
Pohvala: 425
Pohvaljen: 878
Nivo reputacije: 141
smiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalu

To hoće da se dešava kada unutrašnjost tube uhvati oksidacija ili kod loših baterija.
Premaži unutrašnjost tube antioxidant pastom a ako se i tada dešava - baterije zrele za zamenu.

Isti problem je imao jokjuar sa Pisces-om, Efest baterijama i kickom sa FT-a.

smiljke nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 25-04-2014, 11:30   #4
jokjuar
Veteran

jokjuar's avatar

Registrovan: Feb 2013
E-cig: VTC mini, ProvariS, Sx Mi
Pohvala: 4,601
Pohvaljen: 4,621
Nivo reputacije: 761
jokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputaciju

Samo AW baterije, ostalo je mučenje, i moda i kicka i sebe, i pasta je pomogla, misfire ne postoji posle podmazivanja....

Sent from parče plastike

HVALA G O M I L E T I N A!!!
jokjuar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 25-04-2014, 11:34   #5
chikavili
Veteran

chikavili's avatar

chikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputaciju

Jedna baterija potpuno nova, jedna skoro nova i jedna matora. Desava se na sve tri. Bez kick-a rade normalno. Inace izdrze preko pola dana uz intenzivno parenje (ove novije), pa stoga ne verujem da je baterija u pitanju
Unutrasnjost tube deluje oke, nema oksidacije (ganc novo, otpakovano pre neki dan). Ali mozda bi neka antioxidant pasta dobro dosla.

Nisam namerno hteo da uzimam AW baterije, posto se ne bavim niskim omazama i visokim snagama. Uglavnom sam uvek na 1,8 Oma i oko 3,7V

Staro 25-04-2014, 11:40   #6
chikavili
Veteran

chikavili's avatar

Jbg, dok ja kucam jedan odgovor, pojave se druga dva, pa se u medjuvremenu edituje onaj prvi, pa ja opeet edit...

Oke, koliko sam uspeo da shvatim, normalno je, odnosno desava se - znaci nije neispravan kick - to je informacija koja mi je trebala. A ja da se zabavim malo kontaktima, pastama, boljim baterijama

Efest su mi skroz oke radile na mehanici, pa sam mislio da nema razloga ovde da prave problem.

Staro 25-04-2014, 11:44   #7
zogu
Moder

zogu's avatar

zogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputaciju

Nema veze sto je novo, hrom je jako los za kontakte. Stavi pastu i pici. Imaj u vidu da taj kick prvo malo podigne napon, pa ga spusti, plus imas 2. kontakta vise, ne moze da se poredi sa cistom mehanikom i trazi dobre baterije.
P.S. koristi opciju edit, ne pisi post za postom

Subtank mini

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.
Staro 25-04-2014, 11:45   #8
chikavili
Veteran

chikavili's avatar

Citat:
Originalna poruka od zogu Vidi poruku
P.S. koristi opciju edit, ne pisi post za postom
Namerno nisam hteo, posto sam se plasio da ce u medjuvremenu da osvane jos neki komentar

Staro 25-04-2014, 12:15   #9
vesa0108
Prijatelj foruma

vesa0108's avatar

Registrovan: Oct 2011
Godine: 42
Pohvala: 2,443
Pohvaljen: 2,548
Nivo reputacije: 552
vesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputaciju

Ovo što kaže jokjuar,ja koristim samo AW 18350,18490,18650,u 18350 varijanti samo AW,sve ostalo se na kraju svede na bacanje para,godinu i po koristim 4 kom i rade skoro kao prvog dana,jes da parim na maloj Wataži ali ja ne znam šta je pad napona ni na VW modu ni na kicku sa FT,ne koristim pastu ali čistim navoje na mesečnom nivou,nekad i na 3 nedelje.

Love me or hate me I don't care
vesa0108 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-04-2014, 14:44   #10
tabby
Prijatelj foruma

Registrovan: Sep 2011
Pohvala: 1,296
Pohvaljen: 2,357
Nivo reputacije: 456
tabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputaciju

Meni se to desavalo i na original evolv kick-u, kad baterija padne na nekih 3.7-3.6V pocne da zeza, cak i sa AW baterijama. Hteo sam da pisem reklamaciju, ali sam onda lepo podmazao kontakte, posebno je bitno da se podmaze tuba gde je dodiruju ona 2 pina i od tada sljaka super. Treba podmazati i + i -
tabby nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 25-04-2014, 14:49   #11
scooter
Moder

scooter's avatar

Registrovan: Dec 2013
E-cig: Lucky Strike
Pohvala: 1,535
Pohvaljen: 2,173
Nivo reputacije: 421
scooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputaciju

Mislim da je najkiticnije mesto upravo to gde se dodiruju sa - polom ona 2 pina , zbog male povrsine kontakata

Droper narkoman.
Skraceno doper.
scooter nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-04-2014, 14:58   #12
alfini0507
Veteran

alfini0507's avatar

Registrovan: Oct 2012
Godine: 45
E-cig: Nemesis GPPAPS VTCmini Rosev2s Kayfuni GBell Pulse
Pohvala: 2,965
Pohvaljen: 3,818
Nivo reputacije: 631
alfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputaciju

a pasta ima da se kupi gde?

alfini0507 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-04-2014, 15:02   #13
BoT_SD
Veteran

Registrovan: Dec 2013
Godine: 48
Pohvala: 456
Pohvaljen: 1,214
Nivo reputacije: 232
BoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputaciju

A čime to podmazujete i gde može da se kupi?
BoT_SD nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-04-2014, 15:11   #14
zogu
Moder

zogu's avatar

Noalox. Ja kupio na liberty flights.

Subtank mini

Staro 25-04-2014, 15:12   #15
alfini0507
Veteran

alfini0507's avatar

Registrovan: Oct 2012
Godine: 45
E-cig: Nemesis GPPAPS VTCmini Rosev2s Kayfuni GBell Pulse
Pohvala: 2,965
Pohvaljen: 3,818
Nivo reputacije: 631
alfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputaciju

kod nas toga nema?

alfini0507 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterije, punjači i oprema za MODove

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 16:19 sati.