Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterijski MODovi > VV/VW modovi
Zaboravljena šifra? Registracija

VV/VW modovi Modovi varijabilnog napona i snage

Alati za teme Način prikaza
Staro 28-01-2019, 22:32   #1
shone29
Moderator

Registrovan: Apr 2017
E-cig: AegisLegend&ZeusDual
Pohvala: 596
Pohvaljen: 1,390
Nivo reputacije: 256
shone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputaciju
Uobičajeno Wismec luxotic NC kit

Nc kit dolazi u dve kombinacije:

- Green resin
- Red resin

Specifikacija moda:

- Dimenzije: 54.5*26.6*96.2mm
- Tezina: 186.2g
- Baterije: 20700/18650

Specifikacija atomizera:

Visina: 34.8mm
Precnik: 24mm
Tezina: 40.8g

U kutiji:

- Luxotic nc mod
- Guillotine V2
- Adapteri za 18650 baterije
- Dva grejaca
- Drip tip
- Vata
- Uputstvo za upotrebu
- Upozorenje
- Rezervni delovi
- Beauty ring

NC luxotic kit je komplet koji dolazi od wismec proizvodjaca i ovaj komplet se sastoji od Nc moda i guillotine v2 atomizera. Zajedno driper i mod izgledaju prilicno lepo i meni se licno svidja ova kombinacija. Pakovanje je sasvim solidno, dobija se u pakovanju i vata i grejaci tako da mozete to da iskoristite za atomizer.

Guillotine v2

Guillotine v2 atomizer je 24mm u precniku, a visina atomizera je oko 35mm. Od detalja na atomizeru se nalazi gravura na komori "JayBo", a sa donje strane atomizera su gravure "Wismec", "JayBo" i "Guillotine v2". Kvalitet izrade je sasvim solidan, a navoji na konektoru su takodje solidni. Atomizer ima pozlacen 510 pin ali ne strci dovoljno. Ovo je dual coil atomizer koji mozete da koristite sa vazduhom koji ce udarati u grejace odozdo ili moze da se koristi tako da vazduh udara u grejace sa strane.

Kada atomizer stigne na njemu ce biti 810 drip tip, ovde mogu da se koriste drugi 810 drip tipovi bez problema, uglavnom lepo pasu ostali drip tipovi. Drip tip koji stize na atomizeru je 6mm u visini, a precnik rupe je 12mm. U pakovanju se dobija jos jedan 810 drip tip, a to je ultem drip tip, ovaj drip tip je 12mm u visini, a precnik rupe je 13mm, meni licno se vise svidja drip tip koji stize na atomizeru, on mi je i lepsi i udobniji za koriscenje tako da ja koristim njega.

Na ovom atomizeru su top cap i komora posebno, tako da top cap moze da se skine. Na top capu se nalazi konus, a u isto vreme na top capu se nalazi deo zbog kog ce top cap manje da se greje sto je dobro, a takodje okretanjem top capa moze da se podesava vazduh koji udara u grejac sa strane, a sada cu objasniti i kako.
Komora ima dve rupe za vazduh, odnosno za svaki grejac po jedna rupa i ovde ne postoji stoper sto ce biti mana po mom misljenju. Sto se tice vazduha, komora moze da stoji tako da vazduh udara grejac odozdo i u tom slucaju se vazduh steluje okretanjem komore, ali ukoliko zelite, mozete okrenuti komoru naopako i onda ce vazduh udarati u grejac sa strane, a vazduh se podesava tako sto se top cap okrece, a naravno sta se podesi na jednoj strani isto ce biti i na drugoj strani. Vrlo je lepo sto postoji ovakva opcija sto se vazduha tice.

Na bazi se nalaze dva o ringa koji drze komoru. Na bazi se takodje nalaze dva slota za vazduh, a u svakom slotu su po dve manje rupe za vazduh, tako da kada atomizer koristitte tako da vazduh udara grejace odozdo, vazduh ce udarati u svaki grejac kroz dve rupe. Slotovi za vazduh su podignuti sto je dobro jer su manje sanse da atomizer procuri. Build deck ima dva posta i tu se nalaze polugice koje drze nogice grejaca, a ukupno imamo 4 srafica ovde. Dakle, na ovom atomizeru ce u svakom postu da idu po dve nogice grejaca. Sto se tice postavljanja grejaca polugice pomazu da se grejaci lakse postave, tako da za iskusnije nece biti problem svakako da postave grejace ovde, a za ostale ja predlazem da se prvo nogice grejaca skrate pa onda da montirate grejace, po meni je tako lakse na ovakvim dekovima. Slotovi su veliki i ima mesta pa ovde mozete da stavite i vece grejace bez problema.

Kako atomizer radi i moje misljenje

Da krenem od pakovanja koje je savim lepo, dobijaju se i grejaci i vata, a takodje se dobija jos jedan drip tip ukoliko vam se ne svidja taj na atomizeru, ja licno sam zadovoljan drip tipom koji stize na atomizeru. Dobro je takodje to sto atomizer mozete koristiti tako da vazduh udara u grejac ili odozdo ili sa strane, pa mozete koristiti to sto vam se vise svidja, a u isto vreme teze je da atomizer procuri ukoliko vazduh udara u grejac sa strane, medjutim s obizirom da su rupe ispod grejaca podignute teze ce procuriti cak i ako koristite vazduh odozdo. Ovaj atomizer nema bf pin tako da ne mozete da ga koristite sa squonk modovima sto ce biti mana. Vazduh je prilicno mekan i ima dosta vazduha, ali kod podesavanja vazduha nemamo nikakav stoper pa ce to biti jos jedna mana. Uz atomizer kao sto sam rekao stizu dva grejaca sto je jako lepo, precnik grejaca je 3mm, a otpor jednog grejaca je 0.25ohm, takodje ono sto je lepo je to sto grejaci stizu sa skracenim nogicama pa mozete samo da ih montirate bez problema, veliki plus za to. Sto se kolicine pare i arome tice, sa ovim grejacima iz pakovanja naravno ima dosta pare, a aroma je sasvim okej, odnosno aroma je dobra, a po meni za nijansu bolja kada se koristi vazduh koji udara u grejac odozdo, tako da mogu reci da je ovo jedan sasvim pristojan driper i meni se svidja.

Mane:

- Nema stopera
- Nema bf pin

Dobre strane:

- Solidan kvalitet izrade
- Mogucnost da se koristi vazduh odozdo
- Mogucnost da vazduh udara u grejac sa strane
- Deo koji sprecava da se top cap previse ugreje
- Dobra aroma
- Nece lako procuriti
- Ogromna kolicina pare
- Dva drip tipa
- Grejaci i vata u pakovanju
- Mekan vazduh

NC mod

Noisy cricket mod je mod koji koristi dve baterije i proizvodjac kaze da je maksimalna snaga 250w. Ovaj mod umesto ekrana i dugmica ima potenciometar pa umesto dugmica cete ovde koristiti njega. Ono sto je vrlo dobro je to sto mod koristi dve 20700 baterije, a u pakovanju se dobijaju dva adaptera da mozete koristiti i 18650 baterije. Takodje, ovaj mod moze da radi kao mod sa serijski vezanim baterijama, a moze da radi i kao mod sa paralelno vezanim baterijama.
Sam dizajn moda je po meni lep, na modu se mogu videti delovi od nerdjajuceg celika, a takodje resin delovi su po meni lepi, ja licno volim. Kvalitet izrade je sasvim dobar, mod je tezak i deluje kvalitetno u ruci.

Sa gornje strane moda se nalazi stainless steel konekcija sa vrlo dobrim navojima i ovde se nalazi pozlacen 510 pin koji je samopodesavajuc. Ovde mogu da se koriste atomizeri do 26mm bez da strce sa strane sto je vrlo lepo. Takodje na gornjoj strani moda se nalazi prekidac koja se pomera levo i desno, a odmah do njega je i jedno led svetlo koje ce pokazivati kako mod radi. Ovaj prekidac sluzi da podesite mod da radi sa paralelno vezanim baterijama odnosno sa serijski vezanim baterijama. Prekidac cvrsto stoji gde ga podesite pa nema sanse da ga nekako slucajno pomerite na drugu stranu.

Sa prednje strane moda se nalazi prekidac i na njemu se nalazi logo "JayBo". Prekidac prilicno strci i prekidac je kliktav, a sto se samog rada prekidaca tice za sada nikakvih zamerki nemam na prekidac. Ispod prekidaca se nalazi potenciometar kojim cete podesavati napon kada koristite mod sa serijski vezanim baterijama. Potenciometar ima prilicno okej otpor i za sada se nije desavalo da ga slucajno okrenem.

Sa donje strane moda se nalazi poklopac za baterije, a na njemu su gravure "Luxotic NC" i "Wismec", a na poklopcu se mogu videti i 6 rupica za ventilaciju. Poklopac se lako skida sa moda, a takodje se lako i vraca, medjutim ne moze nasumicno da se izvadi nikako i mogu da kazem da lepo stoji u mestu. Kada skinete poklopac, sa unutrasnje strane poklopca mozete videti dva minusa i lepo je obelezeno belom bojom. Unutar moda gde su slotovi za baterije je crvenom bojom obelezeno da prvo ubacujete plus od svake baterije, takodje ovde postoji izlolacija ukoliko su vam baterije pocepane, ali svakako takve baterije nemojte da koristite. Ovaj mod moze da radi sa dve 20700 baterije sto je jako lepo, a u pakovanju se dobijaju adapteri za 18650 baterije pa mozete koristiti odmah i 18650 baterije ukoliko nemate ove vece baterije.

Ovaj mod ima i dosta zastita (kopirano sa sajta):

- Short-circuit Protection
- Low Voltage Protection
- Temperature Protection
- Atomizer Protection

Kako mod radi i moje misljenje:

Kao sto sam rekao, dizajn moda je po meni lep, kvalitet izrade je dobar i sto se toga tice nemam nikakvih zamerki. Ako koristite atomizere do 26mm na ovom modu ni jedan atomizer nece da strci sa strane. Prekidac sa gornje strane radi odlicno i tu nemam nikakvih zamerki, a fire prekidac je na zgodnoj poziciji i vrlo lepo radi. Sto se potenciometra tice, ovde nemamo nista obelezeno osim pocetka i kraja tako da cete morati da podesavate izlazni napon napamet, ali svako ko je iskusan ce brzo naci sta mu odgovara, ali je svakako mana sto nema nista obelezeno. Po meni je vrlo dobro sto je ovaj mod kompatibilan sa 20700 baterijama pa svako ko ima moze da koristi ovde te baterije. Kada je prekidac na levoj strani, tada mod radi sa paralelno vezanim baterijama, a kada je prekidac na desnoj strani tada mod radi kao mod sa serijski vezanim baterijama. Ako koristite ovaj mod sa paralelno vezanim baterijama i ako okrecete potenciometar nece se desavati nista, dok ukoliko koristite mod sa serijski vezanim baterijama koristicete potenciometar i to od 1.3V-5.3V. Ovaj mod takodje moze da radi sa izlaznim naponom od 8.4V sto pocetnicima nikako ne preporucujem kao ni drugima koji ne znaju sta rade, ako ugasite mod i zadrzitet prekidac 5 sekundi mod ce skloniti zastitu i tada na potenciometru cete moci da podesite 8.4V, tako da budite pazljivi sta radite, takodje kako bi ste opet ukljucili zastitu i da mod okretanjem potenciometra radi maksimalno na 5.3v, ugasite opet mod i zadrzite prekidac 5 sekundi. Takodje mod nece raditi sa serijski vezanim baterijama sa otporima manjim od 0.1ohm, dok ce sa paralelno vezanim baterija mod raditi i sa manjim otporom, ali opet ja ne vidim razlog sto bi neko pario na manjem otporu od 0.1ohm.
U principu mod radi vrlo lepo, prekidac ima brz odziv, ima mogucnost da radi sa paralelno vezanim baterijama kao i serijski vezanim baterijama, potenciometar radi lepo i u principu ako ste malo iskusniji i volite ovakve modove, mod ima preporuku.

Mane:

- Nema nista obelezeno na potenciometru
- Ne postoji usb za punjenje baterija, ali po meni ovo nije mana jer je svakako preporuka da se baterije pune u eksternom punjacu

Dobre strane:

- Dizajn mi se svidja
- Kompatibilan sa 18650 baterijama i sa 20700 baterijama
- Moze da radi sa serijski vezanim baterijama kao i sa paralelno vezanim baterijama
- Prekidac sa gornje strane vrlo lepo radi
- Fire prekidac radi vrlo lepo i kliktav je
- Potenciometar ima dobar otpor
- Vrata za baterije dobro stoje u mestu
- Mogu da se koriste atomizeri do 26mm
- Brz odziv prekidaca

Kod:
https://www.buybest.com/product/250W-Wismec-Luxotic-NC-Kit_56978.html
shone29 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top

e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterijski MODovi > VV/VW modovi

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 11:07 sati.