Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > e-cigSerbia caffe > Opuštanje > U slobodno vreme
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 18-04-2019, 23:04   #46
milutko1
Moder

milutko1's avatar

Registrovan: Nov 2011
Godine: 48
Pohvala: 436
Pohvaljen: 594
Nivo reputacije: 155
milutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: nesto oko kompjutera

kako dobro baratas procentima, koliko je windows servera na internetu u procentima,a bas upravo zbog stabilnosti koju tvrdis da ima windows?
milutko1 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-04-2019, 23:07   #47
rankosuns
Veteran

rankosuns's avatar

Registrovan: Apr 2018
Pohvala: 515
Pohvaljen: 679
Nivo reputacije: 132
rankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalu

sve sam ja probao i imam

nego ajd sad iskreno ko od vas ima samo linux, tj da nije dual boot.

ja sam vas pitao čisto tržišno pitanje koje nema veza sa operativnim sistemom

Kako je moguće da nešto što je super što je bolje a plus besplatno legalno i najdostunije moguće nema skoro nikakav udeo u tržištu a sa druge strane nešto što je skupo ne lako dostupno sem u prodavnici ili ilegalno a nekvalitetno ima ogroman udeo na tržištu.nemojte mi molim vas o serverima i platformamai androidima. Tema je OS na PC

kad vidiš kaju ti je kupi
rankosuns nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-04-2019, 23:08   #48
likvidator
Senior

likvidator's avatar

Registrovan: May 2016
E-cig: Therion + Serpent SMM
Pohvala: 121
Pohvaljen: 319
Nivo reputacije: 84
likvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosi

@maestro
Znam veoma dobro, koristim linux na laptopu. Ali se ljudima ne moze dokazati da je linux dostojna alternativa windowsu. Ali Mac je mac i njega ne treba porediti jer je posebna prica. Ovde retko ko zeli da kupi kopiju windowsa (mislim na originalnu) kao i bilo koji program i igricu.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
likvidator nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-04-2019, 23:22   #49
maestro
Veteran

maestro's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 345
Pohvaljen: 857
Nivo reputacije: 220
maestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalu

@rankosuns

Pa ja imam na kucnom kompjuteru samo linux, ja sam taj 1%. Kako je moguce da je manji udeo? Moguce je jer naravno da svi PC shopovi i brendovi kad prave i prodaju kompjutere ce da prodaju i licencu za windows i da se ugrade ili udju sa microsoftom u dil, nece sigurno da guraju nesto od cega nemaju nikakve dobiti.
maestro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-04-2019, 23:40   #50
Allegreto
Veteran

Allegreto's avatar

Registrovan: Feb 2017
E-cig: Aegis Legend & KYLIN Mini
Pohvala: 1,135
Pohvaljen: 473
Nivo reputacije: 177
Allegreto ima čime da se ponosiAllegreto ima čime da se ponosiAllegreto ima čime da se ponosiAllegreto ima čime da se ponosiAllegreto ima čime da se ponosiAllegreto ima čime da se ponosiAllegreto ima čime da se ponosiAllegreto ima čime da se ponosiAllegreto ima čime da se ponosiAllegreto ima čime da se ponosiAllegreto ima čime da se ponosi

Eto ja koristim vise od 15 godina Linux i samo njega koristim, nemam dual boot i ne treba mi windows. Nemam probleme sa virusima i BSOD i ostale zezalice.

Allegreto nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-04-2019, 00:24   #51
rankosuns
Veteran

rankosuns's avatar

rankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalu

nemam ni ja problema sa virusima na win, ali imam sa konekcijom na linuxu. malo malo nema konekcije
ne fala

Staro 19-04-2019, 00:48   #52
maestro
Veteran

maestro's avatar

maestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalu

Evo ja ti velikodusno nudim pomoc u stilu linuxa, besplatno, samo reci u cemu je problem sa konekcijom i resicemo zajednickim snagama. Obicno to biva sa atheros wifi adapterom, tako da pretpostavljam da je to u pitanju. Posle ima samo da ides i vices po kuci kao ona gospodja iz reklame, da nije bilo kosmodiska, ovo slatko danas ne bi bilo na mom stolu, cosak kuce bih dala.
Zahvalili :
Staro 19-04-2019, 00:54   #53
Allegreto
Veteran

Allegreto's avatar

Registrovan: Feb 2017
E-cig: Aegis Legend & KYLIN Mini
Pohvala: 1,135
Pohvaljen: 473
Nivo reputacije: 177
Allegreto ima čime da se ponosiAllegreto ima čime da se ponosiAllegreto ima čime da se ponosiAllegreto ima čime da se ponosiAllegreto ima čime da se ponosiAllegreto ima čime da se ponosiAllegreto ima čime da se ponosiAllegreto ima čime da se ponosiAllegreto ima čime da se ponosiAllegreto ima čime da se ponosiAllegreto ima čime da se ponosi

Nikad nisam ima problem ni sa konekcijom.

Allegreto nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-04-2019, 03:11   #54
cebzab
Aktivan član

cebzab's avatar

Registrovan: Sep 2018
Pohvala: 9
Pohvaljen: 41
Nivo reputacije: 11
cebzab je na dobrom putucebzab je na dobrom putucebzab je na dobrom putucebzab je na dobrom putucebzab je na dobrom putu

@rankosuns

Nemam dual boot, ali imam dve masine.
Na novijoj je windows za igranje, na starijoj je linuks za sve ostalo, jer izgleda svetski i radi barem 3x brze nego sa win.

Tvoje iskustvo je negativno nazalost, sta rece da gubis konekciju sa internetom. Predpostavljam da je wifi na laptopu?
Koj distro si koristio kada si imao te probleme?
Licno koristim manjaro, posto mi je arch najmiliji, samo eto sto je ovo stabilnija varijanta.
U principu debian bi trebalo da je najstabilniji, ali ako nemas iskustva nije bas za novajlije. Zato imas MX Linux, on je na bazi Debiana Stable, znaci long term (LTS), mada je u isto vreme i rolling release u smislu da ti salju apdejte non stop kada nesto ima. A i vidim da su ljudi u poslednjih 6 meseci bas odlepili za ovim distrom.
Ako si voljan da se igras, probaj njega.

Ono sto je uzasno kod win 10 nisu virusi i ostale gluposti koje mozes da pokupis, nego sto ti je operativni sistem maltene spyware. Preuzeli su biznis model od androida.Mozes za dz da ga instaliras (ako postrosis 3 minuta na guglu) polu legalno, ali ako se ne potrudis posle instalacije malo imas licno windowsov keylogger, spyware i jos sto sta instalirano na kompjuteru. Prodaju tvoje informacije marketinskim kucama kako bi ti sto lepse i lakse prodavali stvari. Poslednjih par godina imaju aktivan sistem koji na osnovu tvog specificnog ritma kucanja fraza mogu da prepoznaju ko si( ne samo windows i gugl koristi ovo).

Drugim recima, vise nisi korisnik/potrosac, nego si postao proizvod. Nisi cak ni zaposleni, posto te nista ne placaju za tvoje vreme koje njima pravi lovu

Meni se svidja linux jer je modularan, ako ti se nesto oko sistema ne svidja imas 10+ alternativa sa kojima mozes da ih zamenis. Sa windowsom ako ti se nesto ne svidja moras da instaliras nesto sto ce to da sakrije i da radi preko vec tog aktivnog procesa.

Ako treba neka pomoc oko linuksa, kukaj, tu smo da pomognemo.

P.S.: Aplikacija na androidu koja blokira sva guglova s$%nja se zove blokada, izguglajte ako vas zanima, najlepsa stvar koju sam ikada instalirao.

Za kraj slika desktopa na linuksu.

cebzab nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 19-04-2019, 07:08   #55
BlazeR_420
Senior

BlazeR_420's avatar

Registrovan: Jul 2018
E-cig: FUCHAI123 ALIEN220 QC200
Pohvala: 186
Pohvaljen: 237
Nivo reputacije: 57
BlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosi

Dzabe vam i windows i linux i mac sve je to samo maska za oci narodu..... Da niko ne primeti nesto kao npr IME (Intel Menagment Engine) vidis taj programcic uopste ne diskriminise os-ove to jednostavno krade podatke bez da iko ista zna o tome... Nedao vam bog da vam se neko nameraci ko mu ima pristup...

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
BlazeR_420 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-04-2019, 08:12   #56
rankosuns
Veteran

rankosuns's avatar

Uživajte u "stabilnom" linuxu koji je pun bagova nedovršen nestabilan. Ako nešto ne valja onda sledi "au pa što ne koristiš ovaj distro a ne taj" ili "au pa ti imaš obaj wifi a trebaš onaj" ili "pa linux ne radi dobro na toj platformi (intel) ali radi na ovoj.
Dovoljno znam da sam rešavam probleme a što bi uvek nešto rešavao podešavao.
Istina je jedna linux je za mazohiste tj za one koji vole da se muče da guglaju da svakodnevn rešavaju probleme da ispravljaju. Suština OS nije da se stalno nešto dorađuje da se pored tog koristi i drugi OS već je suština da je OS udoban lagan brz za korisnika, barem običnog ili prosečnog korisnika. Da ne mora da uči traga kako bi rešavao probleme na OS i da ne mora da ga stalno nešto podešava kako bi mogao nešto da koristi. Ako hoće da ulepša sliku da li će da koristi lightroom ili neki beskorisni loš program za linux da ih ne nabrajam ima ih milion i niti jedan ne vredi q..u. Koreistite slobodno libre a ja ću word.
I da slobodno pored mašine sa linuxom imajte i drugu sa win za svaki slučaj
ne morate mi odgovarati jer sam ja napisao zadnji post o linuxu na ovoj temi

Zahvalili :
Staro 19-04-2019, 10:19   #57
BoT_SD
Veteran

Registrovan: Dec 2013
Godine: 48
Pohvala: 440
Pohvaljen: 1,182
Nivo reputacije: 225
BoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputaciju

Većinu vozača ne zanima da uče automehaničarski i autoelektričarski zanat kad kupe auto... Manjini nije problem da na sred puta legnu ispod auta i umažu ruke i lice. E zato je ovako kako jeste. Neka svako uživa shodno svojim potrebama i sklonostima, a mi ovde bezveze mlatimo praznu slamu.
BoT_SD nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-04-2019, 12:19   #58
maestro
Veteran

maestro's avatar

Dobro Ranko, zelimo i mi tebi da uzivas u windowsu i da ga reinstaliras redovno na 2 do 3 meseca kao i do sada, a moze i cesce.
Zahvalili :
Staro 19-04-2019, 15:53   #59
Milanez
Veteran

Milanez's avatar

Registrovan: Aug 2016
Godine: 41
Pohvala: 1,933
Pohvaljen: 727
Nivo reputacije: 197
Milanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvalu

ako neko ima link odakle da skinem windows 7 sa serial number il sta vec treba?

најбољи тим
то свако зна
Хрки,Тома и Ћела
Rock on neo rockers, rock on
Milanez nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-04-2019, 16:03   #60
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 43
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 11,678
Pohvaljen: 16,623
Nivo reputacije: 2704
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

"The needs of the many outweigh the needs of the few."
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > e-cigSerbia caffe > Opuštanje > U slobodno vreme

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 01:52 sati.