Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > e-cigSerbia caffe > Razne poruke
Zaboravljena šifra? Registracija

Razne poruke Prostor za razne diskusije (ili poruke) kojima nije bilo mesta u ostalim forumima

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 18-02-2019, 22:14   #1
Mejden
Iskusan član

Mejden's avatar

Registrovan: Dec 2018
E-cig: armour pro
Pohvala: 169
Pohvaljen: 114
Nivo reputacije: 28
Mejden ima čime da se ponosiMejden ima čime da se ponosiMejden ima čime da se ponosiMejden ima čime da se ponosiMejden ima čime da se ponosiMejden ima čime da se ponosiMejden ima čime da se ponosiMejden ima čime da se ponosiMejden ima čime da se ponosi
Uobičajeno Kakva rakija

Kolko sam ja upoznat sa forumom mislim da nema ovakve teme. Ajd da vidimo šta to vi to volite od naših domaćih rakija, a imamo i za šta se pohvaliti, Srbija je ovo! Evo ja trenutno tastovaču probavam, a i ima je, trenutno sam u posedu loze, šljive i kruške od prošle godine, a trenutno kao somelie za vina ja se trudim da glumim probavača za radžu, i loza je ok, mislim meni je sve ok, ali ova loza je vrh.!
Mejden nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-02-2019, 22:46   #2
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 43
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 11,397
Pohvaljen: 16,270
Nivo reputacije: 2640
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju
Uobičajeno Re: Kakva rakija

Kolega mog drugara je pekao "Strejtovaču" što je više piješ, sve si trezniji. Samo noge ne slušaju posle 🤣🤣🤣

"The needs of the many outweigh the needs of the few."
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 18-02-2019, 22:53   #3
Mejden
Iskusan član

Mejden's avatar

Mejden ima čime da se ponosiMejden ima čime da se ponosiMejden ima čime da se ponosiMejden ima čime da se ponosiMejden ima čime da se ponosiMejden ima čime da se ponosiMejden ima čime da se ponosiMejden ima čime da se ponosiMejden ima čime da se ponosi

Rakia connecting People!
Staro 18-02-2019, 23:14   #4
Mad AG
Senior

Mad AG's avatar

Registrovan: Jul 2018
Pohvala: 174
Pohvaljen: 312
Nivo reputacije: 68
Mad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosi

Ova tema nije po mom ukusu,ni malo nisam ljubitelj pića iz teme,tako da...

AG no1
Mad AG nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-02-2019, 23:16   #5
Mejden
Iskusan član

Mejden's avatar

Pa imaš druge teme!
Staro 18-02-2019, 23:33   #6
zajchik
Moderator

zajchik's avatar

Registrovan: May 2015
Godine: 45
E-cig: istick30....
Pohvala: 3,060
Pohvaljen: 2,892
Nivo reputacije: 526
zajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputaciju

Mi vlasi pravimo najbolju lozu u Srbiji. Kada je probaš više se ne odlučuješ ni za jednu drugu. Ono što je bitno ne uzimati je od ljudi koji je prodaju već od domaćina koji je sprema za sebe. Velika je razlika. Prepek je kao mleko, najbolji je ladan iz frižidera.
Imamo mi i šljivu kajsiju, krušku, ali loza nam je lek. Ove druge prepuštamo ostatku srbije.

"Nesposobni posjeduju tu sposobnost da onesposobe sposobne".
zajchik nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 19-02-2019, 08:54   #7
Jagodinac
Moderator

Jagodinac's avatar

Registrovan: Dec 2013
E-cig: Eleaf iStick Pico 75W
Pohvala: 1,352
Pohvaljen: 669
Nivo reputacije: 143
Jagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvalu

Rakiju sam počeo da pijem relativno kasno, tek posle 30. sam počeo da uživam u istoj. Tada sam otprilke prestao da pijem pivo. Odvratno mi je skoro svako lager pivo, osim možda po neko ono što zovu ''kraft'' hahaha
Vino ne umem da pijem. Može neko slatko crno iz Rajca ili Rogljeva, ali i to samo 1 čaša i toliko.
Dakle, pivo ič ne volem, a vino ne umijem.

Pošto zbog posla putujem i boravim od Dunava (Kladova) do Kopaonika i od Ražnja do Trgovišta, neminovno sam probavao više vrsta rakija. Dakle, konstantno istražujem i konstantno dopunjujem znanja i iskustva.
Mogu se izdvojiti pojedine geografske regije i generalizovati rakija iz tih regija. Naravno da ima izuzetaka, ali izuzetak samo potvrđuje pravilo.

Podsećam da je ovo moje i samo moje mišljenje koje ne mora da važi za vas. Subjektivnost pre svega.

Područje Niša, Bele Palanke i Pirota ima raznih rakija. Od šljive, jabuke, kruške, višnje, itd.
I sve su, u poređenju sa rakijom iz drugih oblasti, ubedljivo najlošije - nepotrebno i preterano su jake, neretko jedva pitke, čak i ohlađene. Bez obzira što su ljudi ubeđeni da je ovde rakija ''vrhunska'' - nije, brate. Uglavnom su sa dodatim šećerom tako da glava boli samo tako. Pored toga, često se meša razno voće i stavljaju dodaci kojima nije mesto u rakiji. Što se mene tiče, rakiju iz ovih krajeva izbegavam. Samo pojedini izuzeci čine da ja rakiju iz ovih krajeva cenim mršavom dvojkom. Zozovaču da ne pominjem...

Svrljig ima generalno finu šljivu, retko sam sretao od drugog voća. Nije teško naći pristojnu rakiju i za pristojne novce. Generalno je malo jača i rekao bih da pojedine koje sam kupovao je zapravo mešavina više rakija, tj. rakija od više domaćina. Ja bih rakije iz svrljiškog kraja ocenio trojkom.

Okolina Bojnika peče dobru rakiju generalno. Gotovo u potpunosti je to šljiva. Jaka je, a pitka. Čak sam im odnosio rakiju iz niškog kraja, počeli su ljudi da je pljuju i nisu mogli da je piju! Kupovao sam od par domaćina i bio veoma zadovoljan. Međutim, veoma je prisutno da postoje 2 vrste rakije - ona koju peku samo za sebe i ona koju peku za goste i/ili za prodaju. Jaka trojka.

Leskovac-Vranje-Surdulica mi nije prepoznatljivo po rakiji. Ima svega i svačega, kako se naleti. Generalno to nije rakijski kraj u mom svetu, ali da može da se naleti na pristojnu rakiju, može.

Kladovo i Negotin - po mom iskustvu, nikako šljive, jabuke, kajsije i ostalo. Loza (kad je već pomenu zajchik) nije... moja šolja čaja, jer uglavnom kod loze osećam taj neki šmek koji mi ne prija. Jednostavno, ne volim da osetim taj lozin šmek. To ne znači da je loza loša rakija, ali ja mogu retko koju da pijem. Najbolja mi je crnogorska , ali može da se nađe po koja loza a da meni prija, čak i u niškom kraju, verovali ili ne.
Međutim, ono što me je veoma prijatno iznenadilo je komovica iz negotinskog kraja. Nema šmek, pitka je i jaka, ali bez onog THa i lepo opijani. Preporuka.

Po meni, najbolja rakija koju sam do sada probavao i koju uvek kupujem je iz kuršumlijskog kraja. Uglavnom je to šljiva, ali ima i kruške i prosto ne mogu da se odlučim. Probao sam od desetak različitih domaćina koji je peku i samo je jedna bila onako, dok su sve ostale bile vrhunske. Što bi rekli i aroma i pitkost i jačina taman koliko treba, nema mamurluka, jednom rečju prava rakija.
Ako je šljiva, onda je to uglavnom stara sorta požega.
Posebno me oduševljavaju rakije iz graničnih sela, prema Kosovu, koje su mi više nego vrhunske. E, sad, ima caka, neće svako da proda. I ako insistiraš, možeš uvrediti domaćina. Ali će ti svako pokloniti litricu.
Gotovo niko ne farba rakiju tako da ubaci komad drveta, već je uglavnom bezbojna. Ako je rakija iz tog kraja malo dobila boju to je samo od drvenog bureta, nema ubacivanja komada drveta.
Tako, da ja većinu svoje rakije nabavljam iz tog kraja, tj. kad kupujem rakiju, kupujem je od ljudi iz tog kraja. Meni savršenstvo. Samo što litrica ode lagano za par dana, bez opijanja, samo čisto uživanje.

Ne mogu a da ne pomenem malinovaču iz okoline Užica u kojoj sam uživao par godina dok sam stanovao privatno a gazda je iz tog kraja i sam gaji svoje maline i peče odličnu rakiju.

Prihvatam da o rakiji ništa ne znam i svestan sam da sam tek na početku upoznavanja sa rakijom, ali ako postoji piće u kome zaista i potpuno uživam - to je rakija. Svaka rakija može da se protera, ali jedna je kuršumlijska!

Trenutno bez super unicum naloga!
Jagodinac nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 19-02-2019, 10:11   #8
Piki
Veteran

Piki's avatar

Registrovan: Jun 2017
E-cig: Kayfun dugi lite
Pohvala: 715
Pohvaljen: 1,001
Nivo reputacije: 166
Piki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputaciju

Vrhunska tema!

U principu ja sam onaj lik u društvu koji samo rakiju pije. Mislim da ljudi koji ne vole rakiju jednostavno nisu probali dobru rakiju ili ne znaju da piju.
Generalno gledano svašta sam probao, ali ne baš kao @Jagodinac iznad da sortiram po regionima.

Ja bih voleo da postavim "podtemu" u ovoj temi - Šta mislite o ovim liker-rakijama?

Da se razjasnim malo. Po mom mišljenju rakija je prozirna tečnost, nije "gusta" i može da ima nijanse od providnog do blago braonkastog. Ukus najviše blago-sladak.
Nisam uopšte ljubitelj rakija poput medovača, malinovača i ostalog. Kolega je doneo medovaču koja je unutar flaše imala toliko meda, da mora da se promućka flaša pre nego što se pije jer se med nataloži na dnu flaše. Ono je bilo preslatko nimalo nalik na nekoj ozbiljnoj lozi. Na primer, ja to ne smatram rakijom meni je to više liker za devojčice što me donekle i nervira jer kad devojka kaže da obožava rakiju uglavnom misli na te zezancije koje su preslatke i skroz ubiju ljutinu.
Piki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-02-2019, 11:25   #9
Jagodinac
Moderator

Jagodinac's avatar

Registrovan: Dec 2013
E-cig: Eleaf iStick Pico 75W
Pohvala: 1,352
Pohvaljen: 669
Nivo reputacije: 143
Jagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvalu

Ali malinovača nije liker i nije slatka kao orahovača ili medovača.
Malinovača je prava pravcata rakija. Ne dodaje se nikakvo voće nakon što se ista ispeče. I kao i sva rakija, kada se ispeče providna je, nema boju. Boju dobija od drvenog bureta ili ako se ubaci komad drveta.
A orahovača i medovača se ne peku od oraha, odnosno meda već se u neku neutralnu rakiju tipa komovica, možda i loza, stave mladi orasi, odnosno dodaje med. Na isti način se pravi i ona rakija koju mi znamo kao višnjevača. I one više služe da se tipa popije po 1 eto da se zasladiš ili za ''gospodje'' da nazdrave.

Trenutno bez super unicum naloga!
Jagodinac nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-02-2019, 11:57   #10
Dj_
Veteran

Dj_'s avatar

Registrovan: Mar 2018
E-cig: chinese middle class
Pohvala: 1,074
Pohvaljen: 795
Nivo reputacije: 186
Dj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvalu

Kako je vama dobro što možete da pijete rakije
Voleo bih i ja, ali sam ' genetski ' tako kodiran, da ne podnosim ništa osim Irish whiskey (Jameson, Tullamore Dew), Bailey's, ili belo vino uz dobro jelo

Dj_ nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-02-2019, 12:08   #11
Piki
Veteran

Piki's avatar

Registrovan: Jun 2017
E-cig: Kayfun dugi lite
Pohvala: 715
Pohvaljen: 1,001
Nivo reputacije: 166
Piki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od Jagodinac Vidi poruku
Ali malinovača nije liker i nije slatka kao orahovača ili medovača. Malinovača je prava pravcata rakija.

Znam na šta misliš, ali ono što sam ja probao i šta su meni dali je napravljeno ovom drugom metodom kao medovača i višnjevača. Ubacuju slatko od malina(valjda) i puste da odstoji. Crvenkaste je boje i gusto. Pravu rakiju od Maline nisam probao :(
Piki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-02-2019, 13:34   #12
ncholass
Senior

ncholass's avatar

Registrovan: Feb 2017
E-cig: Svasta nesto
Pohvala: 252
Pohvaljen: 287
Nivo reputacije: 53
ncholass ima čime da se ponosincholass ima čime da se ponosincholass ima čime da se ponosincholass ima čime da se ponosincholass ima čime da se ponosincholass ima čime da se ponosincholass ima čime da se ponosincholass ima čime da se ponosincholass ima čime da se ponosincholass ima čime da se ponosincholass ima čime da se ponosi

Nista bez rakije iz zapadne srbije bar što se mene tiče. Probao sam i kragujevačke i niske iz mladenovca i okoline i iz vojvodine. Nije to to.
Uvek su jace od ovih naših rakija sa zapada i uvek mi imaju neki smek.
Mislim da je to do zemlje na kojoj vocke rastu.
Muči muku šljiva dok poraste na nekoj zlatiborskoj padini ili nekoj drugoj pa je sladja.
Druga stvar je tehnologija pečenja rakije koja je isto tako važna za finalni proizvod. Kod ortaka sam bio dok je njegov deda pekao i mogu vam reći da bi mu pozavideli i neki tehnolozi u industriji.
Od bajne baste do kosjerića najbolja rakija bar šljiva. Ostale rakije nisu baš toliko zastupljene zbog podnevlja a i slabo se šta gaji osim šljiva.
Ovo je moje mišljenje dok nebudem utvrdio da sam u krivu.
Nazdravlje

Sent from my mind using Tapatalk
ncholass nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 19-02-2019, 14:22   #13
misko
Senior

Registrovan: Jan 2014
E-cig: Nemesis + KFL+v2
Pohvala: 195
Pohvaljen: 133
Nivo reputacije: 51
misko ima čime da se ponosimisko ima čime da se ponosimisko ima čime da se ponosimisko ima čime da se ponosimisko ima čime da se ponosimisko ima čime da se ponosimisko ima čime da se ponosimisko ima čime da se ponosimisko ima čime da se ponosimisko ima čime da se ponosi

Te vaše zapadnjačke rakije su meke i vi to pijete puno. Zalivate obrok rakijom. Mi ovde na istoku volimo da popijemo čašicu jake rakije pre jela a posle ko šta voli pivo, špricer, crno...

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
misko je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 19-02-2019, 14:49   #14
Goran_M.
Senior

Goran_M.'s avatar

Registrovan: Mar 2015
Pohvala: 353
Pohvaljen: 1,519
Nivo reputacije: 211
Goran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputaciju

Kod nas u Dalmaciji nemamo toliku tradiciju ispijanja ogromnih količina (da ne kažem oblokavanja) rakije ka' kod vas u Srbiji. Razlog tome je mediteransko podneblje tj. način ishrane koji nije "nabijen" prežestokom, preljutom i premasnom hranom. Ovdje se pravi uglavnom lozovača, a na bazi iste travarica, orahovac i višnjevača.
Najviše se preferiraju vina i pivo, a rakija ovde u 70% slučajeva služi za napravit orahovac i slične likere.
Ja rakije uopće ne pijem... samo pivo i vino... bijelo, domaće...

Eleaf iStick Pico + Merlin RTA, iStick 40W TC + Kangertech Protank ll, iStick 30W + Kayfun Lite Pawns
Goran_M. nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 19-02-2019, 23:08   #15
BobanNB
Veteran

BobanNB's avatar

Registrovan: Feb 2015
Godine: 45
E-cig: Piko-Ruža Bajka Fenomenon i ostala potpora
Pohvala: 216
Pohvaljen: 1,451
Nivo reputacije: 315
BobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputaciju

И колац од винограда, само да ошамути

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ палца

ко ме зна, разумеће....ко не зна, мораће
BobanNB nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > e-cigSerbia caffe > Razne poruke

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 21:28 sati.