Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > e-cigSerbia caffe > Razne poruke
Zaboravljena šifra? Registracija

Razne poruke Prostor za razne diskusije (ili poruke) kojima nije bilo mesta u ostalim forumima

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 16-03-2019, 08:52   #31
BlazeR_420
Senior

BlazeR_420's avatar

Registrovan: Jul 2018
E-cig: FUCHAI123 ALIEN220 QC200
Pohvala: 186
Pohvaljen: 237
Nivo reputacije: 57
BlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: SSD DISK

@Zadimljivac Prostora ne slazem se sa tobom uopste...SSD je podjednako pouzdan i dugovecan kao i hdd zapravo i mnogo mnogo vise samim tim jednim malim stanjem koje se razlikuje po meni se automatski povecava dugovecnost jer hdd ima delova koji se pomeraju i blagi udarac u pravu tacku zabija iglu u disk sa druge strane ssd nema delova koji se pomeraju ili rotiraju samim tim dobijas na izdrzljivosti i dugovecnosti ja imam 3 komada od kojih ovaj Samsung evo u laptopu sljaka od 2012 al to nista ne mora da znaci moze nekom sutra los komad da se zalomi sto je opet mnogo manja sansa da ti se desi sa ssd nego hdd. Sto se tice povecanja sigurnosti ili brzine postoje razlicite RAID konfiguracije koje mogu da ti sacuvaju sve podatke ako jedan ssd crkne(udari ga grom ili nestop slicno)ili pak zrtvujes jedan ssd za drasticno povecanje brzine drugog ove konfiguracije rade i sa hdd-ovima ali su manje napredne i manje pouzdane. Ako su ti podaci dragoceni i nista nije skupo onda je SSD 10 puta bolja varijanta….ja da imam te novce uzeo bih ssd od 1tb za podatke pre nego hdd od 7-8 tb recimo evo ti link ako te zanima malo vise o RAIDU I razlici hdd - ssd raidova...
Kod:
https://searchstorage.techtarget.com/definition/SSD-RAID-solid-state-drive-RAID
BlazeR_420 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 16-03-2019, 09:44   #32
Zadimljivac Prostora
Veteran

Zadimljivac Prostora's avatar

Registrovan: Jun 2015
Pohvala: 678
Pohvaljen: 887
Nivo reputacije: 197
Zadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvalu

@BlazeR_420 postavicu ti jedno sasvim jednostavno pitanje koje ce da te ubijedi u suprotno od tvog misljenja. "Zasto sve vazne firme i institucije u svijetu kojima je vaznost podataka izuzetno bitna, podatke cuvaju na hard disku a ne na SSD-u?" Npr. bukvalno sve banke cuvaju podatke na hard disku.

Navescu ti jedan bukvalan primjer, dosta slikovit koji ti moze pribliziti razlike izmedju ove dvije tehnologije. Imas bateriju ili neki kondenzator, kako ce oni raditi posle nekih 10 godina rada? Isto tako imas magnet, kako ce on raditi posle 10 godina? Da razjasnimo nisu takve tehnologije primijenjene na hd i ssd ali princip rada jeste.

Ko se moda ne ogrija, taj se pare ne napari
Zadimljivac Prostora nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-03-2019, 13:32   #33
samposebi
Senior

Registrovan: Nov 2018
Godine: 48
Pohvala: 325
Pohvaljen: 126
Nivo reputacije: 32
samposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosi

Dobro kod SSD, brzi ne moz se porediti, taman crkne svaki pred istek garancije od dve godine i dobijem novi
samposebi nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-03-2019, 14:55   #34
rankosuns
Veteran

rankosuns's avatar

Registrovan: Apr 2018
Pohvala: 500
Pohvaljen: 654
Nivo reputacije: 127
rankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalu

C particija = operativni sistem = ssd
D particija = arhiva = podaci HDD
dva eksterna HDD
gdisk

kad vidiš kaju ti je kupi
rankosuns nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 16-03-2019, 15:50   #35
misko
Senior

Registrovan: Jan 2014
E-cig: Nemesis + KFL+v2
Pohvala: 209
Pohvaljen: 136
Nivo reputacije: 54
misko ima čime da se ponosimisko ima čime da se ponosimisko ima čime da se ponosimisko ima čime da se ponosimisko ima čime da se ponosimisko ima čime da se ponosimisko ima čime da se ponosimisko ima čime da se ponosimisko ima čime da se ponosimisko ima čime da se ponosi

Kupi ssd za laptop a za arhivu kupi 2.5 usb hdd enclosure ft sku 1248200 ili sku 3523900 ako imaš usb 3.0 na laptopu i stavi stari hdd iz laptopa unutra
misko je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 16-03-2019, 16:16   #36
BlazeR_420
Senior

BlazeR_420's avatar

BlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosi

@Zadimljivac Prostora nisi mi promenio misljenje banke nisu relevantne po meni su tech kompanije malo kompetentnije da znaju o tome sta je bolje a one najbolje tech kompanije koriste ssd-ove tj svake godine sve vise svojih hdd-ova zamene ssd-om tako i celi svet a banka gleda samo sto vecu korist da izvuce pa im nije bitno sta koriste nego koliko kosta a za sigurnost imaju DR-lokacije backup servere i na sve to po neke imaju i cloud nikom od njih apsolutno nije bitno ssd - hdd ja radim za SWIFT(Mreza Banaka ili Bankarski Net) tako da ako nesto znam to je infrastrukturama banaka sitnih a bogami i krupnijih……Hteo bih samo da pojasnim da nije tacno da je HDD(bezbedniji-dugovecniji) to je ono moze ali i nemora biti neko moje poredjenje hdd-ssd je ko da poredim nekog wv passata sa teslom u kolima….mozda ce po neki wv da predje vecu kilometrazu mozda ce neka telsa to zavisi i od konkretne jedinice kao i od konkretnog vlasnika...ali ce svaki teslin vlasnik vise da uziva u tim kilometrima a o saobracajkama ne valja raspravljati….ali i kad bi raspravljali vw bi bio u problemu vise od tesle.
Zahvalili :
Staro 16-03-2019, 16:29   #37
ezgeta
Veteran

ezgeta's avatar

Registrovan: Sep 2013
Godine: 42
E-cig: modovi,rta,rda
Pohvala: 1,643
Pohvaljen: 1,874
Nivo reputacije: 370
ezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputaciju

@BlazeR_420 cuti banke su barem presle na kompjutere,treba da vidis kako se zemljišno njižni ulošci cuvaju u RGZ

KLEPTO-BIZNIS D.O.O.
ezgeta nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-03-2019, 16:30   #38
BlazeR_420
Senior

BlazeR_420's avatar

HAAHhahahaah xD Ko u drzavni posao?
Staro 16-03-2019, 17:43   #39
Zadimljivac Prostora
Veteran

Zadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvalu

Citat:
Originalna poruka od BlazeR_420 Vidi poruku
@Zadimljivac Prostora nisi mi promenio misljenje banke nisu relevantne po meni su tech kompanije malo kompetentnije da znaju o tome sta je bolje a one najbolje tech kompanije koriste ssd-ove tj svake godine sve vise svojih hdd-ova zamene ssd-om tako i celi svet a banka gleda samo sto vecu korist da izvuce pa im nije bitno sta koriste nego koliko kosta a za sigurnost imaju DR-lokacije backup servere i na sve to po neke imaju i cloud nikom od njih apsolutno nije bitno ssd - hdd ja radim za SWIFT(Mreza Banaka ili Bankarski Net) tako da ako nesto znam to je infrastrukturama banaka sitnih a bogami i krupnijih……Hteo bih samo da pojasnim da nije tacno da je HDD(bezbedniji-dugovecniji) to je ono moze ali i nemora biti neko moje poredjenje hdd-ssd je ko da poredim nekog wv passata sa teslom u kolima….mozda ce po neki wv da predje vecu kilometrazu mozda ce neka telsa to zavisi i od konkretne jedinice kao i od konkretnog vlasnika...ali ce svaki teslin vlasnik vise da uziva u tim kilometrima a o saobracajkama ne valja raspravljati….ali i kad bi raspravljali vw bi bio u problemu vise od tesle.
Sve svjetske kompanije i institucije kojima je sigurnost podataka na prvom mjestu i dalje koriste HD. Kompanije kojima je na prvom mjestu brzina protoka podataka koriste SSD. Nije istina kako mnogi navode da je cijena SSD-a jedan od faktora zasto se jos uvijek korist HD. Sadasnji SSD su jeftiniji nego HD prije 5 godina, znaci uopste nije neko veliko ulaganje u pitanju. Savrseno poznajem ovu oblast i uopste ne pisem napamet.

Staro 16-03-2019, 18:02   #40
dgproduction
Veteran

dgproduction's avatar

Registrovan: Nov 2015
E-cig: Chauvet Hurricane 700
Pohvala: 1,323
Pohvaljen: 1,625
Nivo reputacije: 306
dgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputaciju

Ja prebacio sve servere 2015/2016 na SSD inace prostor se koristi za stream i opterecenje diskova je uzasno veliko, konstantan problem sam imao do trenutka dok nisam sve prebacio jer su crkavali stalno diskovi, backup za terabajte kosta poprilicno, resenje je bilo SSD i samsung sljaka ko lud vec evo 4,5 godina, ni jedan jedini problem do sada, cak skoro sam primetio da je jedan server UP vec 3 ipo godine bez gasenja.

A sto se mene licno tice 2014 prebacio i moj kucni desktop na SSD u to vreme platio boga oca Kingston HyperX ali radi i dan danas kao disk na kome je OS i na PC-u koji je upaljen pa skoro 24h.

Tako da ako uzmes u obzir sve to ja sam sahranio brdo diskova naspram SSD-a koji do sada nijedan nije crkao.

I need a beer
dgproduction nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 16-03-2019, 18:03   #41
BoT_SD
Veteran

Registrovan: Dec 2013
Godine: 47
Pohvala: 439
Pohvaljen: 1,179
Nivo reputacije: 225
BoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputaciju

E što se tiče cene tu otvoreno kažem da se ne slažem sa @Zadimljivac Prostora, naravno ako poredimo diskove istog kapaciteta. SSD disk kapaciteta 1TB danas je preko 200 eura, pre 5 godina HD tog kapaciteta bio je višestruko jeftiniji od toga, odnosno 50-tak procenta skuplji nego što je danas.
BoT_SD nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-03-2019, 18:10   #42
BlazeR_420
Senior

BlazeR_420's avatar

Pre 5 godina znaci 2014 si mogo da kupis za 100 evra hdd od 3tb mogao bi malo da proveris činjenice ja se secam da sam pre 10 godina za 80e kupio 1tb hdd kako ti majketi to jeftinije nego ssd sad? Gde dobijas cetvrtinu ili petinu prostora na ssd u za iste pare danas....? A za sigurnost podataka sluzi antivirus i backup apsolutno nema nikakve veze sigurnost sa hdd stovise nesigurniji je....

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
Staro 16-03-2019, 18:22   #43
dgproduction
Veteran

dgproduction's avatar

Registrovan: Nov 2015
E-cig: Chauvet Hurricane 700
Pohvala: 1,323
Pohvaljen: 1,625
Nivo reputacije: 306
dgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputaciju

Podaci koji su bitni se ne cuvaju na jednom disku i na jednoj lokaciji ne znam zasto poredite to, coveku treba SSD za laptop i tu nema price, ako ima para obavezna kupovina, disk iz laptopa kao externi i gotovo.

I need a beer
dgproduction nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 16-03-2019, 18:30   #44
ezgeta
Veteran

ezgeta's avatar

Registrovan: Sep 2013
Godine: 42
E-cig: modovi,rta,rda
Pohvala: 1,643
Pohvaljen: 1,874
Nivo reputacije: 370
ezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od ezgeta Vidi poruku
kupiš 2 kom. i završiš gađanje.jedan za image ,a drugi za upotrebu

KLEPTO-BIZNIS D.O.O.
ezgeta nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-03-2019, 20:56   #45
Zadimljivac Prostora
Veteran

Citat:
Originalna poruka od BoT_SD Vidi poruku
E što se tiče cene tu otvoreno kažem da se ne slažem sa @Zadimljivac Prostora, naravno ako poredimo diskove istog kapaciteta. SSD disk kapaciteta 1TB danas je preko 200 eura, pre 5 godina HD tog kapaciteta bio je višestruko jeftiniji od toga, odnosno 50-tak procenta skuplji nego što je danas.
Ok, vjerovatno da sam pogrijesio sa procjenom koliko godina unazad, ajde neka bude 10. Takodje 1TB SSD danas nije preko 200 eura vec moze da se nadje za ispod 150 eura. Posto radis u servisu banaka, slozicemo se da je to smijesan izdatak za neku banku koja izgradnjom milionskih zdanja pokusava da ubijedi svoje klijente koliko je to ozbiljna institucia a ne da stedi na tako "naprednoj" tehnologiji.
Nego kao sto neko rece, daleko smo otisli, ovdje covjek pita da li da ugradi ssd u laptop. Moj mu je savjet DA, ali da npr fotke porodice, djece i slicno cuva i na nekom ssd-u.

Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > e-cigSerbia caffe > Razne poruke

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 17:55 sati.