Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja
Zaboravljena šifra? Registracija

Iskustva, saveti i pitanja Teme u kojima mozete pisati o svojim iskustvima, kao i dati ili pitati za savet.

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 26-05-2019, 15:13   #1
Svemirac
Iskusan član

Svemirac's avatar

Registrovan: May 2014
E-cig: Pico + Kaya 5
Pohvala: 103
Pohvaljen: 45
Nivo reputacije: 33
Svemirac je na dobrom putuSvemirac je na dobrom putuSvemirac je na dobrom putuSvemirac je na dobrom putuSvemirac je na dobrom putu
Uobičajeno Uticaj pare na racunarsku opremu

Nisam uspeo da nadjem temu o ovome. Ako sam promasio izvinjavam se.
Elem, danas sam nesto pomerao monitor racunara i primetim bas vlaznu "fleku"na maski monitora. Nije bas ni fleka nego kao da je nesto proliveno pa se skupilo na ivici monitora. Pogledam bolje kad ono curi iz ventilacionih otvora na maski monitora. Zakljucim da se para kondenzuje na unutrasnjem delu maske i toliko se nakupilo da pocelo da curi kroz otvore. Primetio sam i kad cistim racunar da se vlaga skuplja u kucistu, narocito na ivicama ventilatora gde najvise struji vazduh.
Dosta sam za racunarom svakodnevno i normalno parim gomilu dok sam tu. Kapiram da vecina ljudi ne pari toliko ispred racunara kao ja ali mozda je neko imao slicna iskustva, cuo za ovakav problem? Jel neko zna neku foru kako izbeci ovu situaciju a da ne mora da duva paru kroz prozor? Neki dehumidifier ili nesto?
Svemirac nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-05-2019, 17:41   #2
Piki
Veteran

Piki's avatar

Registrovan: Jun 2017
E-cig: Kayfun dugi lite
Pohvala: 716
Pohvaljen: 1,007
Nivo reputacije: 169
Piki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputaciju
Uobičajeno Re: Uticaj pare na racunarsku opremu

Bila je diskusija o ovome negde na forumu, ne mogu da se setim tačno gde, možda neko zna bolje od mene i linkuje ti diskusiju.
Piki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-05-2019, 18:33   #3
nirvana
Senior

nirvana's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 121
Pohvaljen: 484
Nivo reputacije: 107
nirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosi

Au de ste vi otisli. Sta mislite o tome da ce danas u pitanju biti racunar, sutra tv, prekosutra mikser i sta ja znam sta sve. Jedan od razloga prelaska na e.cig. je i taj da pijem recimo kafu zimi u toplom a ne da se smrzavam napolju posto je na poslu zabranjeno pusenje. Dokle bre vise pazi ovo pazi ono. Pa i da se pokvari, pa sta, odes na buvljak imas lap za 50 evropskih, dovoljno jak da gledas filmove, surfujes netom, a pri tome duze ce da te sluzi nego mod koji mozda vredi i vise, mislim u smislu, izljustice se pa sramota i da ga nosas negde. Ovo mi lici da izvinete na ono pic, znas pokvarice se lap, sutra, znas tv, prekosutra, ej mikser, i na kraju ima da me izbace iz kuce posto para smeta. Mislim stvarno, dokle vise paziti na sve i svasta. Ja bre zivim sa tri zene u kuci i svaki put kad idem u wc moram dizati dasku. Znaci dizi, spustaj, dizi, spustaj, pa dokle bre. Ma bre ima da odem u wc, da izvinete, ispisam se po onoj dasci, a kom treba neka dize i spusta, meni ne smeta. A bas me briga bre, necu vise da pazim, zivim opusteno, ono normalno i ima da zivim koliko i treba a ne da se stalno nesto brinem i skracujem sebi zivot. Zato drug, opusti se, sta ste briga bre, pari i uzivaj.
nirvana nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-05-2019, 18:39   #4
DusanM
Veteran

DusanM's avatar

Registrovan: Jun 2017
Pohvala: 232
Pohvaljen: 739
Nivo reputacije: 154
DusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvalu

Neko zivi od tog racunara, neko je taj racunar platio 1500e.... i ova tema je sasvim ok ukoliko je covek primetio da moze imati posledice po opremu koja je mnogo skuplja od moda... svakako kondenzacija ne utice dobro na unutrasnje komponente i elektroniku...
Ne kazem da je to slucaj bas sa kolegom koji je otvorio temu ali mora se uzeti u obzir i druge stvari osim toga teraj i ne razmisljaj previse...
DusanM je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 26-05-2019, 19:16   #5
Svemirac
Iskusan član

Svemirac's avatar

Svemirac je na dobrom putuSvemirac je na dobrom putuSvemirac je na dobrom putuSvemirac je na dobrom putuSvemirac je na dobrom putu

Upravo o tome se radi. Racunar mi je veoma bitan. Vec sam napomenuo da sam po ceo dan na njemu sto iz poslovnih sto iz privatnih razloga. Takodje unutra su vredne komponente koje defitivno nsiu nesto sto moze da se zameni na mesec-dva-tri za 50 evra na buvljaku. Bitno mi je da sprecim da se u njemu stvara kondenzacija.
Staro 26-05-2019, 19:37   #6
maestro
Veteran

maestro's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 345
Pohvaljen: 857
Nivo reputacije: 220
maestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalu

E sta sve necu procitati. Brisite prasinu cesce sa televizora pa se nece skupljati nista. Svaki laptop ima usis na dnu tako da jedino ako duvate ispod njega paru, onda moze glicerin da udje i ulepi ventilaciju. Al i to je smesno, kolicina pare da bi se tako nesto desilo mora biti ogromna i to na veoma duge staze.
maestro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-05-2019, 20:05   #7
zajchik
Moderator

zajchik's avatar

Registrovan: May 2015
Godine: 45
E-cig: istick30....
Pohvala: 3,062
Pohvaljen: 2,897
Nivo reputacije: 527
zajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputaciju

Cedjenje vode iz monitora nije od ecig kondenzacije. Imaš drugi vid kondenzacije sigurno. Moj dnevni boravak je oko 35 kvadrata, parim u istom od 7 ujutro do 23-0h uveče kako kad legnem. Mtl, dtl čak se i kuva u tom dnevnom boravku pošto je kuhinja u sklopu istog. Nikad nisam imao cedjenje iz bilo kog aparata u kući iako su mi zimi prozori zamagljeni kada se recimo kuva pasulj ili čorba tj jela gde ima puno vode.
Elem kako je rečeno gore, da bi se cedilo od ecig pare potrebno je neverovatno puno iste, a svi znamo da se para lepi za stvari, a ne skuplja i cedi jer je masna.
Btw i ja kad sednem za računar potrošim tank za 2 sata, mada moram priznati da su to retki trenuci u poslednjih 3-4 godine od kad sve što mi treba mogu da uradim preko telefona.

"Nesposobni posjeduju tu sposobnost da onesposobe sposobne".
zajchik nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-05-2019, 20:19   #8
Svemirac
Iskusan član

Svemirac's avatar

A da iskulirate sa zakljucima o stvarima koje ne razumete? Moj problem nije vezan ni za kakav laptop od 50 evra sa buvljaka u koji duvam paru ispod njega vec kuciste sa tri usisna ventilatora od 120mm napred, dva izduvna pozadi, dva na hladnjaku procesora i dva na grafickoj karti. Znaci ogromna kolicina vazduha cirkulise kroz kuciste i neminovno je da sa tim vazduhom prolazi para koju izduvam tako da me ne cudi kondenzacija unutra. Jednostavno cistim racunar cesce da se ne bi nakupilo previse. Ono sto me je iznenadilo je kondenz u monitoru. U svakom skucaju bih zeleo da sprecim tu kondeznaciju nekako a da nastavim da parim ispred racunara. Slike nisam pravio ali pravicu kad budem cistio sve za mesec-dva ponovo da uverim skeptike. A evo par slika sa neta. Mozda i jesu duvali pod laptop, ne znam:

---------- Post dodan 26-05-2019 u 20:30 ----------

Citat:
Originalna poruka od zajchik Vidi poruku
Cedjenje vode iz monitora nije od ecig kondenzacije. Imaš drugi vid kondenzacije sigurno. Moj dnevni boravak je oko 35 kvadrata, parim u istom od 7 ujutro do 23-0h uveče kako kad legnem. Mtl, dtl čak se i kuva u tom dnevnom boravku pošto je kuhinja u sklopu istog. Nikad nisam imao cedjenje iz bilo kog aparata u kući iako su mi zimi prozori zamagljeni kada se recimo kuva pasulj ili čorba tj jela gde ima puno vode.
Elem kako je rečeno gore, da bi se cedilo od ecig pare potrebno je neverovatno puno iste, a svi znamo da se para lepi za stvari, a ne skuplja i cedi jer je masna.
Btw i ja kad sednem za računar potrošim tank za 2 sata, mada moram priznati da su to retki trenuci u poslednjih 3-4 godine od kad sve što mi treba mogu da uradim preko telefona.
Pa razmisljao sam da nije mozda neka vlaga u stanu ali ne verujem. Makar nema znakova vlage. Ne oseca se memla i slicno. Soba gde je racunar nema dodira sa kuhinjom. Ne kuva se ni blizu. Nista se ne proliva nigde blizu racunara. Znaci jedino sam ja tu, parim po ceo dan kad nisam na poslu dok sedim ispred racunara. Ne vidim od cega bi drugo moglo da bude osim pare iskreno.
Moderator poruka
Obrati pažnju na vreme za editovanje posta. Od napisanog do dodatog posta prošlo je 11min. 15 min imaš vremena za EDIT

Staro 26-05-2019, 21:03   #9
zajchik
Moderator

zajchik's avatar

Registrovan: May 2015
Godine: 45
E-cig: istick30....
Pohvala: 3,062
Pohvaljen: 2,897
Nivo reputacije: 527
zajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputaciju

Da samo opet mi se čini da i na slikama vlaga razlog za skuoljanje pare na komponentama. Još jedno objašnjenje može biti da je temperaturna razlika (sobna vs temp u kućištu) krivac za stvaranje vlage koja posle prilepi masnu paru i dodje do cedjenja. U monitoru je situacija možda još gora jer nema nikakav ventilator pa je temp razlika od grejanja monitira još veće u odnosu na temp prostorije.
Naravno nije nemoguće da je sama toplota u računaru/monitoru dovoljna da razgradi i ispoti paru da ne bude čvrsta već vodena.
Edit
Takodje u proleće je vlažnost samog vazduha mogući problem uz svežiju prostoriju kada prestaje grejanje ustanovima ili loženja u kućana. Ima 100 razloga uz paru koji mogu biti krivci.

"Nesposobni posjeduju tu sposobnost da onesposobe sposobne".
zajchik nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-05-2019, 21:23   #10
Svemirac
Iskusan član

Svemirac's avatar

Ne znam. Baci pogled na reddit diskusiju gde sam nasao sliku:
vaping near pc and dihumidifier
Par ljudi prijavi slican problem jos 10 kazu da nisu nikad imali slicnih problema. Moguce je da moraju da se stvore odredjeni uslovi za tako nesto. Mislim definitivno ne vetrim prostoriju dovoljno i nisam nikad pazio da ne duvam u racunar. Probacu da te dve svari promenim pa da vidim kako ce da izgleda sve pri sledecem ciscenju.
Staro 26-05-2019, 21:35   #11
Raka 1971
Moderator

Raka 1971's avatar

Registrovan: Mar 2016
Godine: 48
E-cig: vt75 nano+kaja prime
Pohvala: 618
Pohvaljen: 3,328
Nivo reputacije: 616
Raka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputaciju

Kupiš običan skupljač vlage, staviš ga pored računara i možda rešiš problem.

Raka 1971 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-05-2019, 21:48   #12
Svemirac
Iskusan član

Svemirac's avatar

Mislis ovako nesto?

Pa moguce da ce pomogne. Ima za tipa 500 kinti da se nadje. Vredi da probam.
Staro 26-05-2019, 23:00   #13
CatVape
Veteran

CatVape's avatar

Registrovan: Dec 2018
Godine: 31
Pohvala: 639
Pohvaljen: 811
Nivo reputacije: 148
CatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvalu

Citat:
Originalna poruka od nirvana Vidi poruku
Au de ste vi otisli. Sta mislite o tome da ce danas u pitanju biti racunar, sutra tv, prekosutra mikser i sta ja znam sta sve. Jedan od razloga prelaska na e.cig. je i taj da pijem recimo kafu zimi u toplom a ne da se smrzavam napolju posto je na poslu zabranjeno pusenje. Dokle bre vise pazi ovo pazi ono. Pa i da se pokvari, pa sta, odes na buvljak imas lap za 50 evropskih, dovoljno jak da gledas filmove, surfujes netom, a pri tome duze ce da te sluzi nego mod koji mozda vredi i vise, mislim u smislu, izljustice se pa sramota i da ga nosas negde. Ovo mi lici da izvinete na ono pic, znas pokvarice se lap, sutra, znas tv, prekosutra, ej mikser, i na kraju ima da me izbace iz kuce posto para smeta. Mislim stvarno, dokle vise paziti na sve i svasta. Ja bre zivim sa tri zene u kuci i svaki put kad idem u wc moram dizati dasku. Znaci dizi, spustaj, dizi, spustaj, pa dokle bre. Ma bre ima da odem u wc, da izvinete, ispisam se po onoj dasci, a kom treba neka dize i spusta, meni ne smeta. A bas me briga bre, necu vise da pazim, zivim opusteno, ono normalno i ima da zivim koliko i treba a ne da se stalno nesto brinem i skracujem sebi zivot. Zato drug, opusti se, sta ste briga bre, pari i uzivaj.

čemu tačno ovaj post

@Svemirac ja sam se toga plašila gledajući po redditu itd ali ja sam među onima koji nemaju taj problem iako uvek jedna do tri osobe u kući pare. Isto sam ispred laptopa dosta vremena jer radim plus privatno ali ne primećujem nigde takav kondenz a proveravam često jer i su prozori ludilo od parenja zimi. ali ja recimo često luftiram čak i kad je hladno, čisto da se promeni vazduh i izađe što više pare napolje

CatVape je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-05-2019, 23:35   #14
Raka 1971
Moderator

Raka 1971's avatar

Registrovan: Mar 2016
Godine: 48
E-cig: vt75 nano+kaja prime
Pohvala: 618
Pohvaljen: 3,328
Nivo reputacije: 616
Raka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od Svemirac Vidi poruku
Mislis ovako nesto?

Pa moguce da ce pomogne. Ima za tipa 500 kinti da se nadje. Vredi da probam.
Upravo tako nešto. Sitne pare u odnosu na opremu, a možda pomogne, ko zna.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Raka 1971 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 27-05-2019, 02:56   #15
dragon
Veteran

dragon's avatar

Registrovan: Jan 2016
Pohvala: 1,743
Pohvaljen: 2,132
Nivo reputacije: 302
dragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputaciju

Ja sam pario I parim vec godinama ispred raznih racunara, koje sam vise puta otvarao I nikada nije bilo u njima nikakve vlage samo prasina
Ako ti imas vlagu kondenzaciju u stanu kuci lakse je da se to primeti posto se v pg se lepe za vlazan vazduh
U nesreci je sreca jer posto paris otkrio si da imas vlagu u svojim prostorijama
Nemoj da se sakiras nije kondenzacija od parenja vec je vlaga problem
dragon nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 18:47 sati.