Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja
Zaboravljena šifra? Registracija

Iskustva, saveti i pitanja Teme u kojima mozete pisati o svojim iskustvima, kao i dati ili pitati za savet.

Rezultati ankete: Kojim načinom parenja ste ostavili duvan?
MTL (Usta pa u pluća) 42 85.71%
DTL (Direktno u pluća) 7 14.29%
Glasači: 49. Možda niste glasali na ovoj anketi.

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 06-06-2019, 05:55   #1
makedamnsure
Nov član

makedamnsure's avatar

Registrovan: Jun 2019
E-cig: vaporesso veco one plus
Pohvala: 0
Pohvaljen: 5
Nivo reputacije: 2
makedamnsure je na dobrom putu
Uobičajeno promena d2l u m2l

Ljudi interesuje me jedna jako bitna stvar a to je, juce sam imao krizu (prestao da pusi pre 15 dana) otrcao do prve prodavnice ecig i trazio dobar kit, prodavacica mi odma ponudila vaporesso veco one plus govorivsi da je ta ecig strava i da sa njom nema brige. Buduci da nisam u zivotu probao ecig i znao bilo sta o vejpovanju dalje od — da postoji, poslusao sam je i kupio. Elem moj problem sa ovom cigaretom je to sto mi se cini da je u pitanju D2L sto meni nikako ne odgovara cak sta vise uzasno mi je, interesuje me da li moze nesto da se uradi kako bi od nje napravio M2L ili mogu odmah da je batalim? Mnogo me je smorilo to sto nije uopste onako kako sam hteo da bude ali D2L mi nema nikakvu poentu da bih nastavio da je pusim.
makedamnsure nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 06-06-2019, 07:58   #2
zajchik
Moderator

zajchik's avatar

Registrovan: May 2015
Godine: 45
E-cig: istick30....
Pohvala: 3,062
Pohvaljen: 2,897
Nivo reputacije: 527
zajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputaciju
Uobičajeno Re: promena d2l u m2l

Da, atomizer definitivno nije za tebe. Potreban ti je mtl atomizer, a za to ćeš morati da izdvojiš još finansijskih sredstava. Da si pogledao forum pre nego što si uzeo taj kit, na nnemu bi našao da je recimo exced d19/22 idealno za početnika. Ovako ostaje ti da potražiš alternativu za atomizer u vidu Joyetech ego mega, ili nautilus v1, v2 koji su klasični mtl sa odličnim performansama.

"Nesposobni posjeduju tu sposobnost da onesposobe sposobne".
zajchik nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 06-06-2019, 10:24   #3
makedamnsure
Nov član

makedamnsure's avatar

Dragi зайчик, veruj mi da sam ja resio sa odem po ecig naprasno. U svakom slucaju hvala na odgovoru lakse mi je sad kad znam da ne moram bas celu ecig da menjam s obzirom da je ova tako lepa �� i jos jedno pitanje znas li mozda gde bih mogao da nabavim i koji bi konkretno odgovarao mojoj ecig?
Staro 06-06-2019, 11:27   #4
DusanM
Veteran

DusanM's avatar

Registrovan: Jun 2017
Pohvala: 232
Pohvaljen: 739
Nivo reputacije: 154
DusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvalu

Daj joj sansu par dana, pa i da si uzeo MTL atomizer opet bi ti bilo cudno a mozda bi imao i vece krize sa njim. DTL vise zadovoljava potrebe fizicke i psihicke za nikotinom, vise ‘upucava’
Druga stvar a mozda jos bitnija, koliko Nikotina si uzeo tecnost?! Posto po tvojoj reakciji da je ‘odvratno’ verovatno si uzeo 12,18 mg sto u kombinaciji sa dtl je mnogo tj jako mnogo udara u grlo nikotin i zbog toga moze covek da pomisli da nije za njega ta sprava. Uzmi 6mg nikotina i bice bolje.
Ja ti ne bih savetovao da u startu posle prestanka pusenja odmah ides na ‘lagan’ atomizer jer ocas posla nastupi kriza za cigarama. Ja sam muke mucio sa ego cc kompletim i koliko god nikotina da sam stavljao jednostavno sam krizirao jer me nije ‘upucavalo’ dovoljno...
Tako da razmisli jos malo, ne trci glavom bez obzira, krize tek dolaze posle 2 nedelje od prestanka pusenja.. posle mesec dana jos gore. A tad ce ti trebati dtl da ti resi to imaj kod sebe tecnosti sa 6-8 mg nikotina za normalno koriscenje i 12mg minimum kad drmne kriza.
A sa MTL kreni posle 2,3 meseca kad se odviknes od cigara i onda lagano smanjih potrosnju tecnosti i nikotin i uzivas u parenju jer je lepse od cogareta svakako. Nema smrada, pepela, pa malo modici, rta itd.. pravi mali hobi

Sent from my iPhone using Tapatalk
DusanM je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 06-06-2019, 11:33   #5
makedamnsure
Nov član

makedamnsure's avatar

Nemam nikotinsku zavisnost zapravo, zavistan sam od pusenja vise nego od nikotina. Kada sam krizirao trebalo mi je nesto da pusim �� zato sam i otisao da kupim. Tecnost koju sam uzeo je umbrella 4.2% nikotina i vejpovao sam juce da bi mi tu negde na kraju dana vec postalo muka. Previse mi je to pare generalno mi se ne svidja skapirao sam da ako pritisnem dugme pre nego sto ga stavim u usta (iako su mi rekli da je to lose) tako mogu da imam priblizno m2l iskustvo. Ugh mislim da mi stvarno treba drugi atomizer na zalost, pokusacu jos par dana da izdrzim mozda si i u pravu ali stvarno mi je tesko. ��
Staro 06-06-2019, 13:02   #6
DusanM
Veteran

DusanM's avatar

DusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvalu

Nikad ne pritoskaj dugme pre povlacenja i uvek pustaj dugme pre zavrsetka povlacenja, na taj nacin izbegavas ostecenje grejaca i smanjujes toplinu pare, kada stisnes dugme bez povlacenja grejac nema protok vazduha i bude vrelo i gori grejac... i nemoj da si tvrdoglav svi smo mi bili u tvojoj situaciji i prosli to a ti nisi u nasoj, ja parim 2 godine i znam sta ti pricam. Cim budes kupio ‘’ light atomizer’’ mtl bez adekvatne tecnosti a bice jer nemas iskustva eto tebe na cigarama opet, te price nisam ja zavistan od nikotina bla bla vec navika bla bla sve smo prosli to. Slusaj nas i citaj forum ne pricam nista na tvoju stetu vec naprotiv!! I sta ti znaci ta oznaka nikotina?!

Staro 06-06-2019, 14:01   #7
ECSmoki
Admin

ECSmoki's avatar

Registrovan: Jul 2011
E-cig: VT75 Nano, Berserker Mini
Pohvala: 1,554
Pohvaljen: 1,910
Nivo reputacije: 483
ECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od makedamnsure Vidi poruku
Nemam nikotinsku zavisnost zapravo, zavistan sam od pusenja vise nego od nikotina. Kada sam krizirao trebalo mi je nesto da pusim �� zato sam i otisao da kupim. Tecnost koju sam uzeo je umbrella 4.2% nikotina i vejpovao sam juce da bi mi tu negde na kraju dana vec postalo muka. Previse mi je to pare generalno mi se ne svidja skapirao sam da ako pritisnem dugme pre nego sto ga stavim u usta (iako su mi rekli da je to lose) tako mogu da imam priblizno m2l iskustvo. Ugh mislim da mi stvarno treba drugi atomizer na zalost, pokusacu jos par dana da izdrzim mozda si i u pravu ali stvarno mi je tesko. ��
Mozda se preko foruma nadjes s nekim iz Zemuna, pa probas neki MTL atomizer.
Meni je takodje bitnija simulacija pusenja, nego kolicina nikotina, ali na e-cig sam 8 godina, pa je i za ocekivati da se zavisnost smanjila. Jednaku ili slicnu kolicinu tecnosti poparim ako koristim 3mg/ml ili 6mg/ml, a odgovara mi MTL.
DL koristim ponekad (zanemarivo retko), na tecnostima sa 1-3mg/ml nikotina i vise VG-a.
Iz postova na forumu moze se videti da iskusniji clanovi (clanovi sa duljim vejperskim stazom) koriste i jedne i druge atomizere, kao i parenje i MTL i DL, pa i za slucaj da ustanovis da ti lezi MTL, to ne mora da znaci da ces atomizer koji si kupio baciti. Na kraju krajeva mozes da ga prodas zasebno, verovatno ne za istu svotu koliko kosta u prodavnici, ali ukoliko uspes da batalis cigarete, uklopi to u kolateralnu stetu.

Inace kolicina nikotina u tecnostima izrazava se u miligramima po jednom mililitru; 1% nikotina znaci 10mg nikotina na 1ml tecnosti.
Napisao si 4.2%, sto bi bilo 42mg/ml. Sta tacno pise na toj tecnosti?
ECSmoki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 06-06-2019, 14:23   #8
DusanM
Veteran

DusanM's avatar

Zato sam i pitao koliko znam oni nemaju 0.4% vec standardbo 3,6,9,12,18,24mg
0,3%
0,6
0,9
1,2
1,8
2,4
Vise ne postoji nigde osim u Nicotine Salt gde ide od 15,20-50,60 odnosno 1,5-5% nicotin-a...
Mozda sam pogresio u nekim procentima sto se tice ‘njihovoh’ tecnosti ali to je tu negde

Staro 06-06-2019, 14:54   #9
CatVape
Veteran

CatVape's avatar

Registrovan: Dec 2018
Godine: 31
Pohvala: 639
Pohvaljen: 811
Nivo reputacije: 148
CatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvalu

i odmah da znaš neće to ići baš tako lako da zameniš samo atomizer i uzmeš mtl jer veco one plus (imala sam ga sad ga koristi ćale) radi na 40watts a tu snagu ne želiš na mtl atomizeru

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

CatVape je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 06-06-2019, 15:00   #10
Dj_
Veteran

Dj_'s avatar

Registrovan: Mar 2018
E-cig: chinese middle class
Pohvala: 1,262
Pohvaljen: 985
Nivo reputacije: 221
Dj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvalu

Postoje EUC grejači za M2L..

Dj_ je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 06-06-2019, 15:03   #11
CatVape
Veteran

CatVape's avatar

CatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvalu

i užasni su na veco one plus

Staro 06-06-2019, 15:04   #12
Dj_
Veteran

Dj_'s avatar

Registrovan: Mar 2018
E-cig: chinese middle class
Pohvala: 1,262
Pohvaljen: 985
Nivo reputacije: 221
Dj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvalu

Nisam znao da ima fiksnu izlaznu snagu Vaporesso Veco One plus

Na žalost nemam ni vremena sad da ulazim u celu priču..

@Catvape, nastavi
Dj_ je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 06-06-2019, 15:06   #13
CatVape
Veteran

CatVape's avatar

fiksnu fiksnu. stvarno ne mogu da verujem da mu je prodavačica prodala veco kao nekome ko se skida sa cigareta i u životu nije probao e cig

Staro 06-06-2019, 15:22   #14
DusanM
Veteran

DusanM's avatar

Mozda imaju fixnu izlaznu snagu , rezime ili kao meh da se ponasa 3.7-4.2V a snagu dobijate zavisi od glave tj otpora. Sve baterije tako funkcionisu. Nema sanse da ima 40w fixno jer to nikone ne odgovara...

Staro 06-06-2019, 15:26   #15
CatVape
Veteran

CatVape's avatar

ja sam stavljala mtl atomizer i osećaj je kao da parim na 40watts ili bar 35, gorelo mi grlo a ja sam neko ko pari mtl na nižim otporima i većim snagama (do 23w)

Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 18:45 sati.