Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja
Zaboravljena šifra? Registracija

Iskustva, saveti i pitanja Teme u kojima mozete pisati o svojim iskustvima, kao i dati ili pitati za savet.

Rezultati ankete: Kojim načinom parenja ste ostavili duvan?
MTL (Usta pa u pluća) 35 85.37%
DTL (Direktno u pluća) 6 14.63%
Glasači: 41. Možda niste glasali na ovoj anketi.

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 07-06-2019, 12:57   #31
dragon
Veteran

dragon's avatar

Registrovan: Jan 2016
Pohvala: 1,584
Pohvaljen: 1,959
Nivo reputacije: 277
dragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputaciju
Uobičajeno Re: promena d2l u m2l

citam sve sta je napisano u ovoj temi I nemogu da verujem koliko je veliko neznanje pojedinih clanova
pa ljudi al ste vi svesni da u ova vremena se najvise pari dtl kada se ostavljaju cigarete
daj molimvas otvorite oci I vidite da sirom sveta pocetnici najlakse ostavljaju cigarete kada pare dtl jer su krize manje I dobar je nacin
ja sam uvek govorio I govorim da je lakse ostaviti cigarete kada se pari dtl, treba nam dobra tecnost dobra oprema I super je
dtl nacin parenja daje bolju aromu I vece zadovoljstvo da se ne lazemo
problem je da kvalitetne tecnosti kostaju dosta I ljudi nemaju pare pa pocinju parity mtl da bi ustedili koji dinar sta je razumljivo I normalno
da ne filozafiram vise valjda ste shvatili sta pokusavam da objasnim
jeste ja nemam nista protiv osoba koje pare mtl to je dobar nacin ali dtl je bolji puno
ja licno parim mtl sada ali sam iskren I nevolim da vas lazem, dtl je nacin sa kojim se lakse ostavljaju cigarete jer su krize puno manje
ajde sad cekam da se javljaju osobe koje pare mtl I kazu mi kako nemam pojima o cemu govorim, javljaj te se vi koliko god hocete ali nemojte da zaboravite da ja sada parim mtl
po meni ovaj forum bi bio puno bolji ako bi mi bili iskreni I shvatili da nije mtl uvek za pocetnike
dragon nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 07-06-2019, 13:13   #32
mmladen
Iskusan član

Registrovan: Jan 2018
Pohvala: 37
Pohvaljen: 181
Nivo reputacije: 31
mmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosi

Ja samo znam da bilo kome ko pusi i ponudim mu da proba e-cig sa DL-om se svi zadave...dok mtl moze da prodje...i po samom sebi znam, ujutru nema sanse da prvo koristim DL jer me iritira i tera da kasljem (bez obzira koji tank i aromu da uzmem)...moram prvo nekih 10-tak puta najmanje da povucem mtl i onda mogu DL....
mmladen je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 07-06-2019, 13:29   #33
dragon
Veteran

dragon's avatar

dragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputaciju

@mmladen koju opremu koristis koja je tecnost na kojoj snazi paris?
pa nije dtl nacin porenja gde se uvek pari na 200W I protok vazduha je toliki da se moze disati kroz atomizer
dtl je nacin parenja gde se treba znati sta zelimo postici I kako to uraditii, kada to naucis I znas sta radis neces kasljati
nemoj da nikog krivis jer ti nisi savladao sta I kako treba da se radi kada se pari dtl
nadam se da si me razumeo sta sam objasnlo
Zahvalili :
Staro 07-06-2019, 15:09   #34
Gaga Kanasta
Senior

Registrovan: Aug 2017
E-cig: Imam
Pohvala: 981
Pohvaljen: 480
Nivo reputacije: 101
Gaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosi

Citat:
Originalna poruka od dragon Vidi poruku
dtl je nacin sa kojim se lakse ostavljaju cigarete jer su krize puno manje
Na protanku koji mi je poklonio kolega sa foruma sam cigarete ostavio za 2 dana.Mtl sa groznim Hangdinim Ry4.Da sam ja počeo sa dtl-om,pušio bih još uvijek.Čak i sada posle 2 godine parenja mi je dtl potpuno nepotrebna za***ancija.
Gaga Kanasta nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 07-06-2019, 15:13   #35
CatVape
Senior

CatVape's avatar

Registrovan: Dec 2018
Godine: 31
Pohvala: 352
Pohvaljen: 389
Nivo reputacije: 73
CatVape ima čime da se ponosiCatVape ima čime da se ponosiCatVape ima čime da se ponosiCatVape ima čime da se ponosiCatVape ima čime da se ponosiCatVape ima čime da se ponosiCatVape ima čime da se ponosiCatVape ima čime da se ponosiCatVape ima čime da se ponosiCatVape ima čime da se ponosiCatVape ima čime da se ponosi

ja sam ostavila cigarete sa dtl prvih par meseci sam parila samo dtl pa sam uzela sirenu pa galaksi bla bla klasična priča posle sa opremom sad imam dva mesh tanka za dtl jer parim možda 10% u toku dana tako sve ostalo mtl i 4 pod sistema a jedan je nord koji rdtl ali da, ja sam cigarete ostavila lakše sa dtl štaviše uopšte nisam imala krize niti mi je smetalo a isto je i ćale mada je on ostao isključivo na dtl

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

CatVape nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 07-06-2019, 15:23   #36
mmladen
Iskusan član

mmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosi

Citat:
Originalna poruka od dragon Vidi poruku
@mmladen koju opremu koristis koja je tecnost na kojoj snazi paris?
pa nije dtl nacin porenja gde se uvek pari na 200W I protok vazduha je toliki da se moze disati kroz atomizer
dtl je nacin parenja gde se treba znati sta zelimo postici I kako to uraditii, kada to naucis I znas sta radis neces kasljati
nemoj da nikog krivis jer ti nisi savladao sta I kako treba da se radi kada se pari dtl
nadam se da si me razumeo sta sam objasnlo
Evo ovako...Blitzen sa dva triple fused claptonom na 50W ili vapefly core rta sa istim grejacima na 60W ili uomier wasp rdta sa jednim istim grejacem na 40W ili oumier bombus sa alien grejacem na 40W ili merlin mini sa alienom na 40W ili brunhilde s a fused claptonom na 60W....

Jedino sta mogu to je restriktivni DL na Taifun GT3, 26AWG na 23W ili theorem, 26AWG na 40W ili na notchcore tanku na 25-30W

Cim je plemenitija zica nema sanse....

A uvek za DL koristim 3mg, 70-30, arome razne, uglavnom bez kulinga...neke vocke, kremove...

Od subohm tankova ne mogu na falconu pa ni na aries-u dok na isub-b mogu ali jedva....

A vrlo sam razumeo, mozda treba podici recimo levu nogu pri povlacenju ili.....
Staro 07-06-2019, 16:02   #37
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 43
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 11,380
Pohvaljen: 16,250
Nivo reputacije: 2636
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Anketa postavljena. Vidi se iz browsera...

"The needs of the many outweigh the needs of the few."
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 07-06-2019, 16:07   #38
scooter
Moder

scooter's avatar

Registrovan: Dec 2013
E-cig: Lucky Strike
Pohvala: 1,532
Pohvaljen: 2,102
Nivo reputacije: 409
scooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od CatVape Vidi poruku
ja sam cigarete ostavila lakše sa dtl štaviše uopšte nisam imala krize niti mi je smetalo
Hoces reci da si probala sa MTL pa posto nije islo presla na DTL i sve ok ? Kako mislis lakse si ostavila sa DTL , sto je teze sa MTL ? Pitam zato sto sam ja od onih koji pare MTL od samog starta i ne zali se

PS:otvorena anketa opet ste pukli

Droper narkoman.
Skraceno doper.
scooter nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 07-06-2019, 16:33   #39
maestro
Veteran

maestro's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 342
Pohvaljen: 852
Nivo reputacije: 217
maestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalu

D2L ima prednost u tome sto daje bolju aromu i trosi se manje nikotina, medjutim kad se pogleda sa druge strane, svako ko je pusio cigarete, nije ih pusio D2L i kad proba tako, odmah ima problem jer nije ono sto je radio do tada. Opet sa D2L je potrosnja mnogo veca sto u Srbiji ima uticaja jer 99% njih sto se skidaju sa duvana to rade zbog finansija jer im duvan postaje veliko opterecenje za budzet, a ne mogu da se odviknu od njega pa pokusavaju da balansiraju. Dok neko ne skapira kako da napravi tecnosti sam i pristedi, vec je prosao voz, vrati se na duvan tako da pocinjanje sa D2L i ne pije vodu.
maestro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 07-06-2019, 16:47   #40
mmladen
Iskusan član

Sam sad radi probe sipao neke dl tecnosti u mtl tankove (a njih koristim za duvane)...i recimo dinja +lubenica sa kulingom u spici pro je odlicna...samo treba da se napravi sto komotniji mtl....vrlo poredivo sa istom tom aromom u brunhildi...cak je dinja sladja...slabija je aroma nego na DL-u ali i dalje je jako dobra...ali to mi nije zamena za cigaru vec vise slatkis....
Staro 07-06-2019, 16:58   #41
makedamnsure
Nov član

makedamnsure's avatar

Registrovan: Jun 2019
E-cig: vaporesso veco one plus
Pohvala: 0
Pohvaljen: 5
Nivo reputacije: 1
makedamnsure je na dobrom putu

Citat:
Originalna poruka od maestro Vidi poruku
D2L ima prednost u tome sto daje bolju aromu i trosi se manje nikotina, medjutim kad se pogleda sa druge strane, svako ko je pusio cigarete, nije ih pusio D2L i kad proba tako, odmah ima problem jer nije ono sto je radio do tada. Opet sa D2L je potrosnja mnogo veca sto u Srbiji ima uticaja jer 99% njih sto se skidaju sa duvana to rade zbog finansija jer im duvan postaje veliko opterecenje za budzet, a ne mogu da se odviknu od njega pa pokusavaju da balansiraju. Dok neko ne skapira kako da napravi tecnosti sam i pristedi, vec je prosao voz, vrati se na duvan tako da pocinjanje sa D2L i ne pije vodu.
Ne razumem sta hoces da kazes? Ja evo pusim 3 dan jednom sam dopunio tank tecnoscu. Ako sam platio 30ml (ako se dobro secam) 850 dinara za ova tri dana bih potrosio 3 pakle sigurno. Mada ja nisam prestao zbog budzeta nego mi je samo jedno jutro dojadilo i prestao sam, ecig sam kupio posle 14 dana ovu ecig koja mi sto se pusenja tice radi posao apsolutno na cigaru nisam pomislio uopste.
makedamnsure nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 07-06-2019, 17:07   #42
Mad AG
Senior

Mad AG's avatar

Registrovan: Jul 2018
Pohvala: 165
Pohvaljen: 301
Nivo reputacije: 66
Mad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosi

Logično je da početnici nakon prestanka traže nešto što simulira i što je približno cigareti,a to je MTL.Mnogi su se zaleteli bez prethodne konsultacije kupovali DTL atomizere i nakon toga na forumu kukaju kako nije to za njih,gde greše,previše ovog,previše onog i traže preporuku za MTL atomizer.Neki od njih vuku DTL atomizer sa skroz otvorenim AFC kao običnu cigaretu i onda problem u najavi.Nemaju ko da ih uputi i objasni kako šta funkcioniše i gde greše.Nisu svi kao dragon u jednom danu sve sami savladali i naučili o načinu parenja

AG no1
Mad AG nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 07-06-2019, 17:29   #43
Milena T
Senior

Milena T's avatar

E-cig: Ijoy Etop
Pohvala: 1,217
Pohvaljen: 415
Nivo reputacije: 79
Milena T ima čime da se ponosiMilena T ima čime da se ponosiMilena T ima čime da se ponosiMilena T ima čime da se ponosiMilena T ima čime da se ponosiMilena T ima čime da se ponosiMilena T ima čime da se ponosiMilena T ima čime da se ponosiMilena T ima čime da se ponosiMilena T ima čime da se ponosiMilena T ima čime da se ponosi

Podelila bih i ja svoje iskustvo ako nije problem-parim skoro 4 g pocela sam sa MTL od pocetka i dalje tako parim i trebalo mi je malo manje od 3 meseca da se totalno naviknem na paru a DTL sam par puta probala samo bzv i nisam imala nikakvu krizu jer sam iz prve krenula sa dozom nikotina koji mi odgovara a posle po potrebi stelujem dozu kada mi smeta veca kolicina nikotina (trenutno je 18mg iliti 1.8 %).

Milena T nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 07-06-2019, 18:16   #44
CatVape
Senior

CatVape's avatar

Registrovan: Dec 2018
Godine: 31
Pohvala: 352
Pohvaljen: 389
Nivo reputacije: 73
CatVape ima čime da se ponosiCatVape ima čime da se ponosiCatVape ima čime da se ponosiCatVape ima čime da se ponosiCatVape ima čime da se ponosiCatVape ima čime da se ponosiCatVape ima čime da se ponosiCatVape ima čime da se ponosiCatVape ima čime da se ponosiCatVape ima čime da se ponosiCatVape ima čime da se ponosi

Citat:
Originalna poruka od scooter Vidi poruku
Hoces reci da si probala sa MTL pa posto nije islo presla na DTL i sve ok ? Kako mislis lakse si ostavila sa DTL , sto je teze sa MTL ? Pitam zato sto sam ja od onih koji pare MTL od samog starta i ne zali se

PS:otvorena anketa opet ste pukli
jel se ti takmičiš s nekim

hoću reći da sam pokušavala više puta sa ecig u poslednjih 9 godina ili koliko već i nisam uspevala i uvek je bio mtl, ne kažem da je mtl ili dtl bolji za ostavljanje cigareta već da smo svi drugačiji i da ne mora da znači kod svakog isto. moj ćale je pravi primer, ponavljam se ali ajde, čovek pušio 45 godina 2 pakle dnevno sad je 6 meseci na dtl NE PODNOSI mtl, ne pomišlja na cigaretu. kod mene je uspelo kad sam presekla u glavi tako da šta god da sam imala od opreme ostavila bih cigarete. desilo se da sam imala dtl opremu ali nijednog trenutka mi nije bilo teško čak sam uživala u tome. ja imam nikotinske krize i to mi je najbitnije, sada parim maltene non stop mtl, dtl mi služi da uživam malo u tečnostima i to je to. nadam se da ti je sad jasno

CatVape nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 07-06-2019, 18:43   #45
dragon
Veteran

dragon's avatar

@c-hell ta anketa koju si postavio nije fer, pa stvarno nemoj da nas bunis
da li ti razumes znas da nasi ljudi su u velikim novcanim krizama
koliko clanova ovog foruma mogu imaju da izdvoje nekih desetak evra da bih kupovali dnevno skupe tecnosti I parilo dtl?
daj stvarno nemoj tako, ja nisam osoba koja nezna kako se nasa braca I sestre muce da prezive u danasnja doba
nasi ljudi pare mtl I tako su poceli da bih ustedeli sta je opravdano I logicno
ja to razumem I cenim ih zbog toga I stvarno imaju moje razumevanje I podrsku
ako bi ti tu istu anketu postavio ovde kod mene rezultati bih se promenili
slusaj I razumi ovo, kod mene vise ljudi pare nego kod vas, najveci broj parioca na svetu se ovde nalazi…. I da ti Kazem velika vecina pari dtl
da ponovim vecina pari dtl
vecina pocinje da pari dtl
daj stvarno ostavite salu na stranu I pogledajte istinu u oci
ja se ne foliram samo vam dajem podatke koji su 100 posto tacni
srecom mogu da se Kupe dosta jeftini atomizeri kopije koji kinezi prave i dosta nashi clanova mogu sebi da priuste neku opremu
ja mislim da je vreme doslo da se mi vise ne foliramo vec da budemo realni i iskreni
meni je stvarno tesko bilo ovo da napisem ali sam morao
nije mi namera da uvredim moju bracu i sestre ali volim da budem iskren
ako sam nekog uvredio unapred se izvinjsvam jer to nebih nikada namerno uradio
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 05:59 sati.