Forum

Sve što je realno potrebno za normalan vaping - e-cigSerbia Forum
Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak
Zaboravljena šifra? Registracija

Početnički kutak Pomoć novim i potencijalnim korisnicima elektronskih cigareta

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 20-12-2016, 00:00   #1
Goran_M.
Senior

Goran_M.'s avatar

Registrovan: Mar 2015
Pohvala: 293
Pohvaljen: 1,197
Nivo reputacije: 164
Goran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputaciju
Uobičajeno Sve što je realno potrebno za normalan vaping

Namijenjeno za početnike (i one koji se tako osjećaju), za one koji se po prvi put susreću sa vape svijetom i htjeli bi se riješit smrada duvanskog dima, a kao novi članovi foruma ili kao neregistrirani čitatelji istog pokušavaju bezuspješno razabrati gomilu pojmova, a svaki ovdašnji pojam im je "stran", kao i za one vapere koji bi nakon dugo vremena prešli sa najobičnijih "olovka" baterija (tzv. eGo baterije) na nešto jače i trajnije rješenje, a nemaju namjeru isprobavanja svega i svačega šta od opreme izađe na tržište, nego da im postojeća na duže staze i sa što manje problema dobro obavlja posao za koji je namijenjena evo pojednostavnjeni i slikoviti (p)opis svega što je potrebno za normalan vaping bez ikakvog pretjerivanja.

1. - MOD iStick Pico (radi na izmjenjive 18650 baterije, u odnosu na obične eGo baterije prednost je što se može koristiti dok se puni te ima mogućnost VW podešavanja kao i trenutni prikaz wati, volti i otpora grijača.)
2. - ATOMIZER Protank 2 (mouth to lung (M2L - usta-pluća) atomizer kapaciteta 2,5 ml. kojem se grijači vrlo lako mijenjaju, vrlo trajan, funkcionalan i jednostavan za održavanje. Postoji također i mini verzija istog, kao i druge vrste M2L atomizera npr. kayfun (u nekoliko različitih verzija) koji je za početnike dosta kompliciraniji (pravljenje grijača, podešavanja dotoka tekućine... itd...)) te nije za preporuku u samom startu.
Na tržištu je također i ogroman izbor D2L atomizera koji nisu baš za preporuku totalnim početnicima jer se koriste na način da se para uvlači direkt u pluća što rezultira povećom potrošnjom tekućine na dnevnoj bazi te dok se potpuno ne uhodate u vaping i jednog dana ne naučite sami mixat vlastite tekućine (zbog manjih financijskih troškova) drž' te se M2L atomizera.
2a. - Air Flow Control (AFC) za Protank 2 (podešavajući kontroler protoka zraka u atomizeru).
3. - Punjač za 18650 baterije (Preporuka je da se ovakva vrsta baterija puni u za to namijenjenim punjačima. Baterija se u nuždi može puniti i direktno preko MOD-a, ali ovi punjači su sigurnije rješenje).
4. - 18650 baterije LG HG2 3000 mAh (jedna od najkapacitetnijih 18650 baterija na tržištu, preporuka nabaviti bar 2, 3 komada... da struje nikad ne zafali. Ne koristite baterije neprovjerenih "divljih" proizvođača, kao ni oštećene baterije...)
-----
Opširnije o MODovima, atomizerima, baterijama i punjačima postoje zasebne teme na forumu pa čitajte i pitajte ako šta nije jasno.
-----

5. - Rezervni grijači za Protank 2. (ne bacajte istrošene grijače, jednom ćete donijeti odluku da ih sami reparirate. Višestruko je jeftinije, nego stalno kupovati nove.)
6. - Kanthal žica debljine 0.2 mm.
7. - Fitilj (fiber) debljine 2 mm. (također se u većini slučajeva za pravljenje grijača koristi i pamuk)
- Stavka 6 i 7 će vam biti neophodne kad se i ako se upustite u pravljenje grijača.
-----
Opširnije o grijačima i pravljenju istih postoje zasebne teme na forumu pa čitajte i pitajte ako šta nije jasno.
-----

8. - VPG baza za pravljenje tekućina za e-cigarete sa 12 mg nikotina po 1 mililitru.
9. - Prazne bočice za e-tekućine zapremine 30 ml.
10. - Arome za pravljenje e-tekućine.
- Potreban je također i inzulinski špric za doziranje aroma.
Nikotinska baza i arome na slici su samo jedan od primjera. Na tržištu postoji mali milijun vrsta baza i aroma tako da su kombinacije za mixanje vlastitih tekućina bezbrojne. U odnosu na kupovne tekućine ova varijanta je višestruko jeftinija.
Kad (i ako) krenete u pravljenje svojih tekućina za e-cig. OBAVEZNO se koncentrirajte na čitanje tema na forumu vezanih za to i ako vam nešto nije jasno OBAVEZNO pitajte. I ako vam je jasno isto pitajte jer pravljenje tekućina za e-cig. nije isto što i kuvanje goveđeg gulaša.

Eleaf iStick Pico + Merlin RTA, iStick 40W TC + Kangertech Protank ll
Goran_M. nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-12-2016, 01:12   #2
gojkov
Veteran

Registrovan: Dec 2013
Godine: 50
E-cig: nemessisi,heron ruza kaja
Pohvala: 2,386
Pohvaljen: 740
Nivo reputacije: 159
gojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: Sve što je realno potrebno za normalan vaping

@Goran_M. Al ga utrefi svaka ti cast.Kratko i jasno.Treba smisliti nesto,da kad pocetnik pita koji mod? koji atomizer? sta preporucujete?...da mu tvoj post odmah izadje ispred nosa..

gojkov nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 20-12-2016, 01:47   #3
dragon
Senior

Registrovan: Jan 2016
Pohvala: 519
Pohvaljen: 681
Nivo reputacije: 99
dragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvalu

@Goran_M. kako si smeo da zaboravis cackalice
dragon nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 20-12-2016, 05:16   #4
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Registrovan: Jun 2016
Godine: 45
E-cig: Pico75wTCMerlinRTA Pt2
Pohvala: 895
Pohvaljen: 1,129
Nivo reputacije: 180
AntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputaciju

@Gorane svaka cast. Eh da je ovako bilo u moje vreme...

Mi dosli a nismo morali...Sto bi moj pokojni deda govorio:"Lako je s' tudjim kisobranom gloginje mlatiti", sta god to znacilo.
AntonToni nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 20-12-2016, 08:43   #5
Goran_M.
Senior

Goran_M.'s avatar

Goran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputaciju

@Dragon, čačkalice neka potraže u temi "pravljenje grijača". Kad bi sad još ovde ukratko (u jedan ili dva posta) detaljno objasnili i postupak repariranja grijača i mixanja DIY tekućina onda većina novajlija kojima bi ovakva ili slična konfiguracija opreme bila više nego dovoljna ne bi dalje ni čitala ostale teme na forumu... i zato - neka čitaju.

Staro 20-12-2016, 08:55   #6
dragon
Senior

Pohvala: 519
Pohvaljen: 681
Nivo reputacije: 99
dragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvalu

@Goran_M. Ma samo sam se salio, ti si sve lepo napisao, samo da oni procitaju bice I'm lakse, pozdrav svima parite bezbedno
dragon nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 20-12-2016, 09:38   #7
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Registrovan: Jun 2016
Godine: 45
E-cig: Pico75wTCMerlinRTA Pt2
Pohvala: 895
Pohvaljen: 1,129
Nivo reputacije: 180
AntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputaciju

Onda ce neko da kaze da je pretrazio ceo forum i da nigde nije nasao temu o cackalicama

Mi dosli a nismo morali...Sto bi moj pokojni deda govorio:"Lako je s' tudjim kisobranom gloginje mlatiti", sta god to znacilo.
AntonToni nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 20-12-2016, 11:14   #8
Goran_M.
Senior

Goran_M.'s avatar

A umjesto čačkalica:

Zahvalili :
Staro 20-12-2016, 23:18   #9
tihiubica
Aktivan član

Registrovan: Sep 2016
E-cig: JOYETECH EVIC VTWO MINI
Pohvala: 6
Pohvaljen: 15
Nivo reputacije: 6
tihiubica je na dobrom pututihiubica je na dobrom putu

Ekstra opisano i jednostavno svaka cast

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
tihiubica nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 10-01-2017, 20:03   #10
ricma79
Aktivan član

Registrovan: Sep 2014
Pohvala: 40
Pohvaljen: 29
Nivo reputacije: 16
ricma79 je na dobrom puturicma79 je na dobrom puturicma79 je na dobrom puturicma79 je na dobrom putu

Dobar tekst. To sve, zajedno sa materijalom za prvu turu tečnosti košta manje od 100 evra,ako se juri po oglasima i manje.Možda se čini puno, i znam puno ljudi koji kažu da im je to puno a puše meki fast i daju 6-7 hiljada mesečno da smrde. Da ne pričamo o onima što baliraju pljuge...Ovo kupiš i traje...

Послато са PSP3530DUO уз помоћ Тапатока
ricma79 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 10-01-2017, 20:25   #11
sirius sem
Veteran

sirius sem's avatar

Registrovan: Nov 2012
Pohvala: 3,186
Pohvaljen: 1,940
Nivo reputacije: 459
sirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputaciju

Shto duze parim to mi manje treba!
Trenutno sam na jednom modu sa 2 baterije autonomije ceo dan ,4 baterije i punjach,od atomizera se skupilo 3 ispravna,Crius,Smok mini,i josh jedan,ali shto se tice tecnosti tu tek nemam troshka!
Miksam jednom u 6 meseci jednu ili dve arome , oko L tecnosti i to me pokriva 6 meseci,nemoram kao ranije da menjam arome svako malo ili par puta u toku dana,nisam od opreme kupio nishta godinu dana !
Tako da realno pored ovog imam vatu,kantal,ss zicu i alat za pravljenje grejacha ili ti pincetu sa keramickim vrhom,profi secice,set shrafcigera kineskih ito bi bilo to
sirius sem nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 10-01-2017, 20:50   #12
ricma79
Aktivan član

Registrovan: Sep 2014
Pohvala: 40
Pohvaljen: 29
Nivo reputacije: 16
ricma79 je na dobrom puturicma79 je na dobrom puturicma79 je na dobrom puturicma79 je na dobrom putu

Ja koristim pico, 2x samsung 30q, nitecore u10, Ego one mega v2 sa nekoliko clr. Dosadilo mi je da vučem vatu, žicu, makazice, grickalicu, pincetu, postolja, šrafciger, imbus, čačkalice, drugi atomizer....pa sam ruže, kayfune, tajfune... zabatalio. Planirao sam da se vratim na protank 2 ali sam uzeo ego one da mogu da gurnem veliki pin pa da ga udahnem duboko ako mi baš dođe :-) . Rezervna glava i tečnost je sve što mi treba kad negde pođem a baterija mi na 13-15w gura dan do dan ipo. I ne treba mi ništa više niti imam nameru da kupujem više bilo šta dok ovo radi.

Послато са PSP3530DUO уз помоћ Тапатока
ricma79 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 10-01-2017, 20:57   #13
Night Woodworker
Aktivan član

Night Woodworker's avatar

E-cig: K-Box (8-40W), Kayfun 3.1
Pohvala: 20
Pohvaljen: 33
Nivo reputacije: 11
Night Woodworker je na dobrom putuNight Woodworker je na dobrom putuNight Woodworker je na dobrom putuNight Woodworker je na dobrom putu

Ma sve sto se kupi od opreme ,bez obzira koliko da kosta, ostaje prakticno zauvek, lepo je za oko pa se napravi kolekcija ili se proda kada smori. A kod cigara, novac bukvalno odlazi u dim i ostaje samo smrad. Ne zalim nijedan dinar koji sam potrosio na opremu. Osim na one silne t2 grejace kad mi se zalomila neka losa tura a nisu hteli da mi ih zamene. Ubrzo sam nabavio kantal i poceo da cackam oko motanja i vise se ne zalim

I turn wood into cool things... What is your superpower?
Night Woodworker nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 10-01-2017, 21:08   #14
gojkov
Veteran

Registrovan: Dec 2013
Godine: 50
E-cig: nemessisi,heron ruza kaja
Pohvala: 2,386
Pohvaljen: 740
Nivo reputacije: 159
gojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalu

onda je dobro da ti se zalomila losa tura

gojkov nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 10-01-2017, 21:14   #15
Night Woodworker
Aktivan član

Night Woodworker's avatar

E-cig: K-Box (8-40W), Kayfun 3.1
Pohvala: 20
Pohvaljen: 33
Nivo reputacije: 11
Night Woodworker je na dobrom putuNight Woodworker je na dobrom putuNight Woodworker je na dobrom putuNight Woodworker je na dobrom putu

Pa kad se sve uzme u obzir ispalo je dobro ali i dalje ne mogu da prezalim tih 15 grejaca za deset dana

I turn wood into cool things... What is your superpower?
Night Woodworker nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 00:33 sati.